Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

MerlinW
#68633
5830-ra voksolok, de azt veszed amelyik szimpatikus kb ugyanott van mindkét kártya minden téren (sebesség, fogyasztás). Ezzel a procival úgyis CPU limited lesz.

[merlinw.org]

Blekk Síp
#68632
Héló,
egy beszart 9800GT helyett milyen videókártyát ajánlanátok? Ha lehet írnátok egy olyat ami kb egy szintben van vele, és egy olyat ami vmivel jobb? Aztán majd meglátom érdemesebb-e többet szánni a jobb kártyára.
Én egyébként egy Zotac GTS450 1GB GDDR5-re gondoltam 24e-ért, vagy egy Sapphire HD5830 1GB GDDR5-re 26e-ért.
Az mind1, hogy Radeon vagy Geforce, az ár/érték a fõ szempont. Köszi elõre is!

Gigabyte GA-H87-HD3, Intel Core i5 4670, 8GB Corsair DDR3 Vengeance LP, MSI GTX 1070 8GB Armor OC Edition, 120GB Samsung 840 Basic, 500W Corsair BS, NZXT Phantom 410 Black, Dell U2312HM

gurubefree
#68631
Az M4 olcsobb ( par £ ) mint az Agility 3 ......

ゾルターン

Solten
#68630
Atfutottam az M4-rol egy Anandtech-es tesztet, eleg kellemes joszag.

Saor Alba

franc0
#68629
- A Vertex3 a piac leggyorsabb SATA SSD-je
- Az Agility3 jóval elmarad tõle szekvenciális sebességet tekintve
- Habár SSD-nék inkább a 4K érték az érdekes, abban szépen teljesít
- Minél nagyobb egy SSD, annál gyorsabb (az írási sebesség kiváltképp)
- Ne azt nézzétek mi van a dobozon, hanem mit dobnak a review-k
- Az Agility3 60GB nem rossz, de ha egy árban találtok Crucial M4-et vagy Crucial C300-at, inkább azt venném
- Ha már megvan a negyvenezres SATA3-as lap, az igazán megérdemelne egy 120 gigás Vertex3-at. Maximalisták kipróbálhatják a 100 gigás Revodrive X2-t (max730 read, max690 write, 100K IOPS), de elõtte utána kell olvasni hogy a lap tud-e PCI-E-rõl bootolni

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Solten
#68628
Gyorsabban ir/olvas valamint tobb az IOPS. Azert tundibundi az OCZ hogy ezt a prima cuccot ilyen nyomott aron toljak a vasarlok ele. Marmint az Agility 3-at.

Saor Alba

#68627
Vertex3:

Max Read: up to 535MB/s
Max Write: up to 480MB/s
Random Write 4KB: 60,000 IOPS
Maximum 4K Random Write: 80,000 IOPS

Agility:

Max Read: up to 525MB/s
Max Write: up to 475MB/s
Random Write 4KB: 50,000 IOPS
Maximum 4K Random Write: 80,000 IOPS

www.smart-bus.hu

gurubefree
#68626
Igy igaz ..... joval dragabb. 12-15ezerel a 60GB-OS

ゾルターン

gurubefree
#68625
Jobb dragabb 😊

ゾルターン

Hecker007
#68624
a Vertex valamivel gyorsabb, de drágább is mint egy agility ami miatt szerintem nem éri meg

gurubefree
#68622
Tudod mit .... szet is fogom szedni 😊 A teszt az en hibam. Nem neztem hogy az a sata 2es.

ゾルターン

#68621
OFF: Akkor mi a difi egy OCZ Vertex3 és egy Agility 3 között?

MerlinW
#68620
Már a kezében van. A csavarhúzó is😊

[merlinw.org]

Solten
#68619
Most nem ertem mit nem ertesz, belinkeltel a SATA II-es Agility-rol egy tesztet, Te megrendelted a SATA III-as 3-ast, ami SandForce vezerlos, de szet is szedheted ha a kezedben lesz... 😊

Saor Alba

gurubefree
#68618


Nem igazan tudom hogy van e barmi kulonbseg ... ez van meg amit talaltam.

ゾルターン

Hecker007
#68617
Akkor ez bizony SandForce-os, a review-ban meg valamelyik régebbi szerepel.

gurubefree
#68616
Ime ...

A kep nem hinnem hogy jelent barmit is 😊 Mar ha a review-ra akarsz utalni.

ゾルターン

Solten
#68615
Nem az Agility 3-at rendelted meg? <#smile>

Saor Alba

gurubefree
#68614

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Solten
#68613
Az elso verzio valoban. Ez a 3-as "belulrol":



De az Agility 2 is mar SandForce-os.

Saor Alba

#68612
Szerintem nem ugyan az. A Vertex széria épül Sandforce-ra nem? Amúgy rémlik PH-n volt sokféle SSD teszt, gyártó meg vezérlõ alapján is.

gurubefree
#68611
Indilinx controller = Sandforce ?

Mar csak azert mert most olvasok egy review-t az Agility-rol ahol irjak hogy a vezerlo Indilinx MLC flash memoriaval.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

MerlinW
#68610
<#zavart1>

[merlinw.org]

gurubefree
#68609
Megvettem .... johetsz at telepiteni mert azt sem tudom melyik az eleje meg a hatulja. Oreg vagyok en mar ehez.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Solten
#68608
Input/Output Operations Per Second vagyis a masodpercenkénti kimenetei és bemeneti muveletek maximalis szama. Ugye ebbol kovetkezik hogy a tobb a jobb 😊

Saor Alba

franc0
#68607
Sandforce.

gurubefree:
Ha egy árban vannak, egyértelmûen az Agility.

Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014

Hecker007
#68606
Agility-t érdemesebb a Solid a belépõ kategória, az lassabb mint az Agility

MerlinW: SandForce SF-2881 vezérlõt használ.

gurubefree
#68605
Na sracok .... kellene nekem valakitol advice.

OCZ Solid 60GB
OCZ Agility 60GB

Az egyik 50k IOPS a masik 20k IPOS ( fogalmam sincs mi ez. )

Az ar ugyan az.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

MerlinW
#68604
OCZ milyen vezérlõt használ? Intel, Jmicron?

[merlinw.org]

Hecker007
#68603
szerintem jó vétel, nekem ebbõl van a 120GB-os változat 😊

#68602
Mert nagyságrenddel kisebb a fogyasztása és zajszintje, cserébe meg nem fûti a házat pluszba? 😊

gurubefree
#68601
Solten >>> riado 😊 a scan-en csak £90. Veszek gyorsan egyet

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

V43 1105
#68600
Na asszem mégis csak lesz SSD, most találtam ezt :

SSD OCZ 60Gb Agility 3 (AGT3-25SAT3-60G): 29.990,-

<#vigyor>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

gurubefree
#68599
Bar az is teny hogy amilyen aron vannak a velociraptorok inkabb ssd
Egy 300GB arabol kijon 1 80GB ssd.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

gurubefree
#68598
Valamit valamiert. Tobb mint valoszinu hogy egy samu vagy
sgate is ilyen hangot produkalna ha 10000 rpm dolgozna

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

V43 1105
#68597
<#hehe>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#68596
Az eddigiekhez azt meg hozzatennem hogy a Raptor altal gerjesztett zaj vetekszik egy kapalogepevel... 😊

Saor Alba

#68595
Szia! Egy 450W-os is bõven elég neki! Persze valami márkás.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|G.Skill Aegis 2*8Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3 Plus|Philips 243V7|Windows 10 Home 64bit|Ess10

#68594
Van egy Gigabyte lap, AMD 840 proci, 4Gb Ram, 2db 500Gb HDD, DVDRW, Ati4830 VGA. Milyen tápot vegyek? Én a Gigabyte 550 SuperB-re gondoltam.

Asus P5KPL,Intel E5200,2x1Gb RAM,Nvidia 8800GT,Maxtor 40 IDE +250 SATA2,Pioneer 111D

MerlinW
#68593
Egy átlagos SSD kb 15x gyorsabb, mint egy VelociRaptor. Raid0-ban is kb 8x lassabb.

[merlinw.org]

pointer4
#68592
Mert még a 4db-os raptor raid0 tömb közelébe sincs a legszarabb SSD-nek sem, ha kis fileokat kell olvasni, avagy rendszerpartícióként.
NandorHUN
#68591
Valaki azt elmagyarázná, hogy az emberek minek vesznek rohadt drágán SSDket, amikor közel ugyanolyan sebességû, nagyom memoriájú olcsóbb HDDk is vannak (Pl.: VelociRaptor) ? 😮 egyszerûen nem értem
kifli
#68590
még régebben volt egy fórumon, aszem curcial ram volt, ráadásul nem lehetett itthon kapni, úgyhogy németbõl rendelte 😄
V43 1105
#68589
Az igen... ugrott garancia is stb... jól megszopta, de meg is érdemli az ilyen 😄

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

kifli
#68588
ja, valaki leszedte egyszer a hûtést valami baszott drága ramjáról, hogy rámennyen a vízhûtés, és jött a chip is a bordával együtt 😄
V43 1105
#68587
Mindig meglep mekkora retardáltak vannak az életben...

Nem fér be a Vengeance a Noctua NH-D14 alá? Megoldás kell ? Feszitsd le róla a hûtõbordát!



Én ezért várom meg inkább a low profile kiadást <#idiota>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Solten
#68586
Torolve, osszekevertem a LG E2770V-BF -el.

LG E2770V-BF:



Samsung S27A350H:



Saor Alba

Solten
#68585
Ajjaj, ez meg hogy lehet ilyen jo aron? <#vigyor> Kisse kimeriti a best buy fogalmat.

Saor Alba

Solten
#68584
Nezd meg eloben, maris elfelejted az IPS-t.

Saor Alba

Solten
#68583
Lehet mar csatlakozott... <#alien>

Saor Alba