Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

V43 1105
#68582
<#vigyor5>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

MerlinW
#68581
Hátööö többek között nagy szervereket építeni, konfigurálni😊

[merlinw.org]

gurubefree
#68580
bahhhh .... V43 hsz.-et nem olvastam. Nem semmi konfig. Az araba bele sem merek gondolni.

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

pointer4
#68579
Mér mennék én hozzád? Mit tudsz te? 😛
MerlinW
#68578
2 db Raid vezérlõ - egy 16 csatornás ARECA és egy 8 csatornás ADAPTEC kellett, mert egy vezérlõ nem bírta, valamint 20%-al lassabb is volt. Végól ebbõl 6 SDD ment az alaplapba direkt, 10 ment az ARECA és 8 az ADAPTEC vezérlõre. Így érték el a 2,1GB/s sebességet.

Ehhez RAID vezérlõ BIOS-t hekkeltek, ACHI-tömb beállításokkal szenvedtek, Windows-al boxoltak, stb.

[merlinw.org]

kifli
#68577
szerintem 1 nagy raid tömböt hozott létre, ha az egyikre megy az os, a többi meg külön van, máris értelmét vesztette
IMYke2.0.0.0
#68576
Ha buta kérdésnek tûnik, akkor azért van, mert még életemben nem használtam 3 darab HDD-nél (tekintve, hogy eddig SSD-vel nem is találkoztam) többet egy gépben...
Szóval: Mennyi merevlemezt képes a Windows kezelni?

Gyakorlatilag, szûz, üres SSD-krõl van szó.
Befabrikálja az emberke az alaplapra. Onnan már mint az ágybavizelés, olyan egyszerû kell(ene, hogy) legyen:
1 - egyikre OS,
23 darabot pedig extendedre formáz
Voilá!

Vagy nem?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

MerlinW
#68575
Próbálj meg beüzemelni 24 meghajtót egy gépben és két nap szopás után gyere hozzám tanácsért😊 A videó végét kockázd ki, valamivel több technikai részletet mond.

[merlinw.org]

#68574
Köszööm szepen aki segitett nekem monitort valasztani akkor szerintem majd a DELL lesz 😊

GIGABYTE GA-890 AMD Phenom II 945 KINGSTON 4096Mb DDR3 1333Mhz SAPPHIRE HD5850 1GB GDDR5 SAMSUNG 1TB THERMALTAKE V3 Black Edition CHIEFTEC CTG-500-80P 500W Windows 7 Home 64bit

pointer4
#68573
Mi tartott ezen 24 óráig? 😄
Ha megkeresni az árát, akkor gratulálok, ha összerakni, akkor meg végképp gratulálok! 😄
Óránként rádugott egy winyót? És az elsõ elõtt 20 perc alatt összedobta a gép többi részét, meg 15 perc a win a végén ? 😄
elitehun
#68572
Végignéztem de akkor sem esett le hogy reklám 😛
MerlinW
#68571
Nézd végig.. ez egy Samsung reklám😊 A második generációs Samsung SSD-k megjelenésekor késztették a www.samsungssd.com munkatársai 2009-ben.

[merlinw.org]

elitehun
#68570
És sok pénze van
MerlinW
#68569
Régi videó, de még mindig aranyos😊

[merlinw.org]

V43 1105
#68568

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

zöldeshányás
#68567
Tudnátok nekem mondani jó ár/érték arányú lga775-ös alaplapot amibe ddr3 memóriafoglalat van?

\"fingjál bele a rencerbe\"

IMYke2.0.0.0
#68566
Csak érdekesség. Az XFX oldalán minden terméküknél ott vannak a pontos méretek - más gyártóknál ilyet nem látni - és kigyûjtöttem.
Nyilván, némelyik kisebb-nagyobb a referencia (többnyire alap Sapphire) példányoknál, de viszonyítási alapnak tökéletes, szerintem:

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

redmonk
#68565
Szóval egyszeri alkalommal szeretném meghirdetni számítógépem eladásra itt a fórumon, nem tenném ha nem lenne nagyon jó okom rá.
Az ár 120.000Ft, azonban alkuképes.

Gép:
MSI 770-G45 (AM3)
AMD Athlon X2 240 + Cooler Master Hyper TX3
2*2GB Kingmax 1600MHz
Sapphire HD5750 512MB
NEC 7243S
Western Digital 250GB S-ATA2 7200rpm
Western Digital 640GB S-ATA2 7200rpm
Gigabyte M1004 + Corsair CX400 (Seasonic belsõ)
TP-Link WiFi Adapter
Asus VH222T 21,5" 1920*1080 natív felbontás
Logitech X-240
Logitech S520 (vezetéknélküli bill+egér)

Ajándékba adok egy eredeti Crysis Warhead játékot illetve egy Logitech Precision Gamepadet.

Remélem ezzel a hírdetéssel nem indítok itt el lavinát, hisz tudom nem erre való sg és fõleg nem ez a topik. Egyszeri alkalommal írtam csak ki.

Bárkit ha érdekel privátban. Kösz mégegyszer srácok!

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

elitehun
#68564
Úgy engem is zavarna de szerencsére nem látok rá közvetlenül 😛
MerlinW
#68563
Sötétben, filmnézés közben engem megõrjít😊

[merlinw.org]

elitehun
#68562
Vicces, én meg pont a világító kütyüket bírom, persze csak mértékkel 😉
redmonk
#68561
Ott is fent van.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

MerlinW
#68560
Hardveraprón több értelme lenne. Oda vásárolni járnak az emberek, ide meg nem😊

[merlinw.org]

V43 1105
#68559
Szerintem nyugodtan. (:

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#68558
Srácok!

Nem kérném ha nem lenne sürgõs és fontos. Egyetlen egy hírdetésemet egyetlen egyszer beírhatnám?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

IMYke2.0.0.0
#68557
<#worship>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#68556
Nekem is 4850 van benne. 😊

PS3 Slim 250 PC

IMYke2.0.0.0
#68555
Nekem egy HD 4850-esem van. Õ kényelmesen elfér, a maga ~25 cm-erével.

Egy HD 6950-es, a 29 cm-ével szerintem elférne még benne.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#68554
Ennek a háznak az esetében nekem is elsõ dolgom lett volna a LED valamilyen úton-módon kiiktatása. Rühellem a világító kütyüket.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#68553
Nekem is pont ilyen házam van.

Lenne is vele kapcsolatban egy kérdésem 😊

Szval: Ebbe a házba beférnek a nagyobb fajta vga-k? Tehát az ilyen hd6950-70, NV 580 stb ilyen kártyákra gondolok.

Köszönöm.

PS3 Slim 250 PC

MerlinW
#68552
Én leragasztottam fehér matricával a HDD kék/piros LED-jét😊 (szerencsére egyet használ mindenre, piros az aktivitás, kék az alap, bekapcsolt állapot) A ventilátorban pedig nemes egyszerûséggel elvágtam a LED-ek lábait😊

[merlinw.org]

IMYke2.0.0.0
#68551
A CoolerMaster Elite házamnak kék állapotjelzõ ledjei vannak - szerencsére a szembõl, a ház jobb szélén, és mivel a ház a jobb kezem mellett van, az asztalon, az arcomba sem világít.

Így nem zavar.



A Samsung monitor vissza-, és állapotjelzõ LED-je pedig piros színû. Ráadásul, a fényereje szabályozható. Egészen a kikapcsolás szintjéig.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kaposi1
#68550
Olvasgatom a Dell tesztjeit és ezen a hozzászóláson jót mosolyogtam.

Marcell:
2010-07-20 19:11:57

"Egy, valakinek fontos, másnak elhanyagolható dolgot tudok miemelni: a HP-n kikapcsolható a kék power LED, a Dellen sajnos nem, ráadásul elég világos ahhoz, hogy sötétben már némileg zavaró legyen (persze el lehet takarni, stb.)." - Szerencsére nálam, megoldódott a kék led szülte fényáradat, néha tényleg zavaró hatású volt, fõleg esti filmezésnél. Egyszerûen kiégett a kék led-em. 😄 Úgyhogy van remény Dell-es sorstársak! 😉 "

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

IMYke2.0.0.0
#68549
Hát, végül is, igaz. <#hehe>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

elitehun
#68548
Ha belegondolsz nem hülyeség. Mért ne tetszene a saját csatornád? 😄D
Ez a youtube aduja 😛
IMYke2.0.0.0
#68547
Csak érdekesség, a Youtube a saját fiókomat is ajánlja nekem:



<#hehe>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#68546
Így van. Korábban írtam is.
Sõt, a Prohardveres teszt több tényezõben is lehúzta a TV-tuneres verziót (képminõség volt az egyik), míg a sima 'H'-ról csak jobbat olvastam a külföldi teszt oldalakon.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#68545
"A HD-modell a TV-tuneres verzió."
Az meg azért sem mellékes, mert általában a tuneres monitorok 5ns-ek, míg a nem tuneres verzió meg 2.

MerlinW
#68544
Használd ezt, én is ezzel szoktam, jó anyag.

[merlinw.org]

elitehun
#68543
Ezer hála! Igazából már jártam vmikor a biosban de ki emlékszik arra? 😄
redmonk
#68542
Értem, köszönöm.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

IMYke2.0.0.0
#68541
Saját menübõl kell majd kalibrálnod - lesz egy un. Varázsló majd segít ebben. Amikor látod, érteni fogod mire gondolok.

Nekem a régi 19"-es LG-mhez még színkalibráló lapocskát is adtak.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

redmonk
#68540
Miután megvettem majd azt az LG monitort valami kalibrálást kell csinálnom? A sima Windows7-es elég? Pár tipp esetleg?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

IMYke2.0.0.0
#68539
Csa ka pontosság kedvéért: nálam Samsung P2770H dolgozik. Nem a 'HD' végzõdésû modell. A HD-modell a TV-tuneres verzió.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

kaposi1
#68538
A képek alapján a Dell a nyerõ, és ahogy nézem még olcsóbb is.

Napjaink Italo zenéi a 80-as évek stílusában (:

MerlinW
#68537
ÖÖöö oké. A lényeg, ugyanaz, meg fogod találni😊 A BIOS-ban összesen 2 fajta szorzót fosz találni, egyik a CPU-ra másik a memóriára vonatkozik, tehát mellényúlni nem fogsz tudni. Ahogy írtam, ha nem indulna a gép szorzóállítás után, vagy instabil lenne, akkor emeld a memoria feszültségét (DRAM Voltage - 1,65 környékére). Ezt is meg fogod találni. Ijesztõ a BIOS laikusok számára, de ha egyszer végigszaladsz a menüpontokon nem lesz gond. Valamint az alaplap kiskönyvében minden menüpontról le van írva, mi mit csinál, képekkel illusztrálva😊 Olvasgasd mellé😊

[merlinw.org]

elitehun
#68536
Procit is most veszek majd bele, ezt
Jakuza001
#68535
Ugyanonnan, hasonlitasi alapkent:

Samsung P2770HD - TN



U2311H - IPS

MerlinW
#68533
BIOS, M.I.T (általában az elsõ menüpont), és ott keress olyat, hogy System Memory Multiplier (SPD) (magyarul rendszer memória szorzó) és azt tekerd addig, amíg 1600-nem lesz belõle😊 Ha 333 az FSB akkor 4,8x, ha 400, akkor 4x, ha 100 akkor pedig 16x. Nem tudom milyen procid van.

Sandy esetében (i3-2100, i5-2500, i7-2600) a második menüpont:


Egyéb esetben, alulról a harmadik:

[merlinw.org]