Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Solten
#69533
Hi. Milyen alaplapot vettel konkretan?

Saor Alba

Solten
#69532
Teljesitmenyre gondoltam de arban is, kevesebb mint 10 ezer, ugyanis 58-ert kapsz pl. ref. 2GB-s Asust.

Saor Alba

#69531
Bírja.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69530
rendben köszönöm a segítséget. még valami cx400-as corsair tápom van seasonic beles azt még bírni fogja nem? x2 240 4gb ram 2db vinyó

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69529
Én lecserélném 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69528
21k-ért árulják. Szerinted?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69527
Megéri. Mennyiért tudod megvenni a 4890-et?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69526
~20-25 százalékkal gyorsabb a 4890.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69525
4890 vs. 5750? %-ban megtudnád határozni?

Közben megnéztem, sokkal gyorsabb ez is. Szerinted megérné egy ilyenre lecserélni enyém már nem garis viszont amit tudok venni azon még van gari pár hónap.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69524
Igen,nem is kicsit.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69523
GTX275/280 erõsebb egy HD5750-nél?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#69522
Az a baj ezzel, hogy már nagyon régi alaplap .. szóval ha új alaplap akkor új proci, új ram.. 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69521
értem.

Csak mert úgy néz ki van valami gond az alaplapommal ( Asus M2N-E) és ha már új lapot veszek akkor valami olyat kéne ami esetleg késõbb is használható.

Jut eszembe, ha csak alaplapot vennék, és jelenleg 5600+ am2 es procim van, akkor az még bele menne egy olyan lapba amibe már a buldozer is jó lenne?
Vagy nem érdemes olyat venni?

PS3 Slim 250 PC

V43 1105
#69520
Másodikba nem, Buldihoz minimum valami 890-eset néznék, de az se gond ha vársz mert már jelengetnek megfelé az új alaplapok ..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69519
Bocsánatot kérek éppen most keltem fel... természetesen a p67 be nem fog bele menni.

a másik érdekelne... 😄

PS3 Slim 250 PC

#69518
szerk: processzor= alaplap .... 😊

PS3 Slim 250 PC

#69517
Az alábbi processzorokba belemegy majd a buldozer valamint megfelelõen is fog mûködni, vagy lesz vmi korlátozás mivel am3+ os?

ASROCK 870 Extreme3
ASROCK P67 Pro B3

PS3 Slim 250 PC

#69516
Mit nem lehet ezen érteni? Bulldozer. Az AMD új processzor családja. <#wow3>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69515
De mond már el normálisan. -.-

CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.4 Ghz RAM: Corsair XMS3 4GB DDR3 1600Mhz GPU: ASUS nVidia GeForce GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 OS: Windows 7 PSN ID: Robbie_0222

#69514
A BOX kiszerelés pont azt jelenti,hogy jár hozzá hûtõ.
Az OEM kiszerelés az,ahol csak magát a processzort kapod (még dobozt sem..)

Azt az AsRock lapot meg nem azért ajánljuk,mert van rajta integrált VGA (bár az is jól jöhet)hanem azért,mert egyszerûen jó.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

poruljartal
#69513
hja és hogy a boxban nincs hûtõ a procihoz?

poruljartal
#69512
még egy dolgot légyszives áruljatok el, hogy miért jó az, hogy van integrált vga is ezen az alaplapon? ill tudtok e helyett egy sláger alaplapot mondani esetleg msi,gigabyte,asus ból mert errõl még soha nem hallottam, hogy asrock.
kösz

V43 1105
#69511
Mennyit szánnál rá, milyen célra lenne ?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

uikka
#69510
sziasztok
azért írok ide, mert amelyik topik foglalkozik ezzel a témával, nem válaszol...
szóval:
szeretnék venni egy mikrofont
én eddig ezt találtam a legjobbnak
link
van jobb?
vagyis ami hangosabb, tisztább és tartósabb?
pls help

#69509
Úgy,hogy várd meg a Bulldozert ha AMD-t akarsz.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69508
Hogy érted ??

CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.4 Ghz RAM: Corsair XMS3 4GB DDR3 1600Mhz GPU: ASUS nVidia GeForce GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 OS: Windows 7 PSN ID: Robbie_0222

V43 1105
#69507
Várd meg a bulldozert ha AMD-t akarsz

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69506
Hali! Bocsi nem találtam olyan témát az Sg-ben hogy: Milyen processzort vegyek, ezért ide írom.

Azt szeretném kérdezni hogy processzort szeretnék venni a gépbe és milyet ajánlotok ? Most AMD-m van és nem rég vettem új alaplap-ot is ezért csak AMD-ét vehetek bele ha jól tudom mert csak azért nem veszek új alaplapot mert gondolom akkor még sok minden nem passzolna bele. Na olyat szeretnék hogy ne is legyen túl drága és elég jó legyen olyan 90 és 110€ körül legyen, AMD ki milyet ajánlana ? Melyik lenne a jó ? AMD Athlon X2 van most! Elõre is köszönöm. 😊

CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.4 Ghz RAM: Corsair XMS3 4GB DDR3 1600Mhz GPU: ASUS nVidia GeForce GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 OS: Windows 7 PSN ID: Robbie_0222

hedonist
#69505
XFX 5670 Ez mennyivel gyengébb, mint amit te ajánlottál?

Egyáltalán mit kell ezeken nézni, mik a szempontok, h egyik v másik jó v rossz?

Köszi

Kept out by Petr Cech, delivered by Juan Mata, headed in by Didier Drogba, and the last touch from Didier for Chelsea Football Club and it\'s in the back of the net!!!

Jakuza001
#69504
Az az eleg kozel tobb mint 10 ezer ugyanis a ref hutos 6950-eket nem igazan lehet kapni olcson. Sot, mar alig lehet egyaltalan kapni.

Jaffa 2843
#69503

ASROCK Z370 Extreme4, Intel Core i7-8700K, GIGABYTE GTX 1080, CORSAIR DDR4 16GB 3000MHz, Asus Xonar STX, Sennheiser HD600, Beyerdynamic DT 190, Logitech G613, Logitech G305, CM690 II, Acer XB271HU

redmonk
#69502
Valakinek nincs eladóban egy GTX460?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Solten
#69501
Udv, eleg jonak tunik, egy hasonlo megoldas:

ASUS M5A78L-M LX: 12.813 Ft
AMD Athlon II X2 240 2.80GHz AM3 OEM: 10.938 Ft
ARCTIC COOLING Alpine 64 Pro Rev. 2: 2.313 Ft
KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/4G: 6.838 Ft
SAMSUNG SH-S222AB/RSMS: 5.361 Ft
WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS: 9.663 Ft
ASUS TA-N11: 5.537 Ft
FSP FSP350-60APN: 7.326 Ft

Saor Alba

redmonk
#69500
Én is ezt a tápot javasolnám, bõven elég + moduláris is.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69499
Az tényleg nagyon jó ár érte. Én személy szerint azt venném, nem tudna érdekelni a nagyobb zaj+melegedés.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Solten
#69498
"MSI N480GTX Twin Frozr II 1536MB GDDR5 PCIE 54.196Ft /tudom mik a hátrányai,de ilyen áron ilyen teljesítményt semmi más nem nyújt/"

Talan, a 6950 mar eleg kozel van es ha vasarolsz egy ref. 2GB-s peldanyt, ratolsz egy 6970 BIOS-t, maris gyorsabb: link.

Saor Alba

redmonk
#69497
+1...better

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#69496
Bár, a táp legyen inkább ez :

- Táp Corsair 650W CMPSU-650HXEU SLI: 24.500,-

80+ Bronz hatásfokú kis csoda ! 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69495
Huhh..az a táp igen jó áron van.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#69494
- CPU s1155 Core i5-2500K BOX: 43.990,-
- CPU COOLER CORSAIR Air Series A70: 7990,-
- RAM DDR3 G.Skill 4 Gb/1600 KIT (F3-12800CL9D-4GBXL) 1.5V: 11.990,-
- Táp Corsair 750W CMPSU-750TXV2EU SLI: 23.500,-
- HDD Samsung 1Tb SATA2 32Mb HDD (HD103SJ): 11.990,-
- DVD-RW NEC 24x AD-7261S LightScribe (SATA,fekete): 4750,-
- VGA ASUS ATi HD 6950 2Gb EAH6950DCII/2DI4S/2GD5: 53.990,-
- Alaplap s1155 ASUS P8P67: 31.500,-

Billentyûzet nélkül 189700,-

Gianninál, FSP táp ugyan nincs, de olcsóbban kijössz szerintem ..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69493
Szépen összeállt a konfigom.
Kérlek jellezzétek ha valami nem passzol.
Monitor, hangcucc, egér stb van.
Ami fontos, hogy már van házam (HAF-X).
----------------------------------------------
i5 2500K 45.675Ft
CM Hyper 212 Plus8.087Ft /sajnos ipon-nál nincs Scythe pedig Ninja 3-at vennék, vagy hasonlóan halk, erõs azonos áru hûtõt/
KINGSTON 8192MB DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/8G 12600Ft /ez jó RAM lesz intenzív játékhoz? 1.5V-on megy ?/
FSP Aurum Gold 600W21.238Ft
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ11.827 /csak spórolásból, HITACHI 7K3000 1.5 TB HDS723015BLA642-t akartam venni csak 15k-ról felment 17k-ra/
GIGABYTE GK-K68003.075Ft /igazából mellékes, akartam egy olcsó fekete billentyûzetet/
NEC AD-7261S-0B Fekete 4.876Ft
MSI N480GTX Twin Frozr II 1536MB GDDR5 PCIE 54.196Ft /tudom mik a hátrányai,de ilyen áron ilyen teljesítményt semmi más nem nyújt/
ASUS P8P67 REV 3.0 35.757Ft /UEFI,USB3.0(mûködõ),4SATA3 csati, amiért viszont ezt választottam a GIGABYTE GA-Z68A-D3-B3 helyett az az elõlapi panelhez kivezethetõ USB3/

Ez így 197331Ft.

#69492
Sziasztok! Egy irodai konfiguráció összeállításában kérném a segítségeteket.
Jelenleg a következõ összeállításra gondoltam:

Táp: FSP400-60APN
Alaplap: ASUS M4A78LT-M LE
Processzor: AMD Athlon II X2 240 2.80GHz AM3 OEM
Procihûtõ: COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP
RAM: KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz
Merevlemez: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX
DVD-író: LG GH22NS50 Fekete OEM
Ház: COOLERMASTER RC-330-KKN1-GP Elite 330

A következõ feltételeknek kéne megfelelnie:
- win7, office, webböngészõ, pdf olvasó fusson stabilan - szóval semmi extra
- mindezt stabilan és megbízhatóan kell teljesítenie a következõ min5 évben
- irányár 60e, de ne legyen több 65e-nél.

Jelenleg egy 1,6Ghz-es Celeron van használatban 512 Rammal win XP operációs rendszerrel. Ez kerülne cserére.

Legjobban az Alaplap+CPU kombinációtól tartok, mert alapvetõen fogja meghatározni a rendszer teljesítményét és megbízhatóságát.
Szívesen olvasnám a véleményeket, tippeket ezzel kapcsolatban.

Elõre is köszönöm.
Taylor10
#69491
Kösz,sikerült.Újra raktam a firefoxot mert más képen nem lehetett megoldani.

redmonk
#69490
Igazad van bizonyos tekintetben.
Szóval max. 30k-t mondott talán egy ilyen még beleférhet nála, ha nem akkor marad a 6770. link

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69489
Kéne némi help!
Tudom nem ide illik, de a megfelelõ topikban nem válaszolnak!
Szóval vettem nemrégiben egy Roccat Kone + rágcsálót, szép meg minden, de beállítani nem tudom😄 Szóval, ha van valaki olyan rendes lélek, hogyha ért valaki az egérhez, vagy vágja hogy kell macrozni, akkor szóljon😄!

Most amúgy azon szenvedek vele, hogy Call of Duty 2-ben szeretném az egyik oldalsó gombra tenni a kihajlást, de a játékban nem észleli az oldalsó gombokat:\ Elvileg macroval be lehet állítani, legalábbis szerintem, de én hülye vagyok hozzá.
Valaki help!
#69488
De ez faszság...akkor már írjunk neki össze egy komplett új gépet,mert ha majd meggondolja magát,akkor az Athlon megnyekken. Vagy ha majd meggondolja magát,akkor kevés lesz a 420-as táp,írjunk neki akkor már azt is.

Na szarkazmust félretéve...õ idejön egy konkrét elképzeléssel,hogy mit akar,mennyi pénzért,akkor ne döntsünk már helyette. Pláne ne úgy,hogy az +10k-ba kerül. Filmnézésre,meg netezésre és régebbi játékok futtatására meg minek vegyen akár 'csak' egy 5830-at is,ami többet eszik majd 70W-al?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69487
azért mert 1. pl a HD5830 jó árban van ha még ki tud fogni az extremebõl és azért nagyobb a teljesítménye mint az általad prezentáltal de ha nincs akkor már HD6790 2. azért vegyen azt mert akár meg is gondolhatja magát és mellette azért még el lesz azzal a kártyával.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69486
Akkor már - SAPPHIRE 21193-00-40G HD6990 4GB GDDR5 PCIE 168.407

(Még jó,hogy 30k a határ és fõleg "netezésre, filmezésre, és 1-2 régebbi játék futtatására" lenne használva.)

6770 belefér a keretbe és még bõven jó is. Akkor minek vegyen 6870-et,meg 6850-et?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#69485
Akkor már : - VGA Sapphire Radeon HD 6870 1 GB DDR5: 40.500,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#69484
26k körül HD5830-t ajánlanék bár inkább 37k környékén egy HD6850-t vegyél.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo