Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

GAthersw
#69583
http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155

01110000 01110010 00110000

Her Laca
#69582
H6 😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

jetblack
#69581
Segitséget szeretnék kérni a H61 és a H67 közt mi a különbség ?

ASROCK Fatal1ty Z270 Gaming K4 ,Core i7-7700k,G.SKILL RipjawsX 16GB,GTX 1070,EVGA Super NOVA 850WG2,CoolerMasterMasterCasePro5,Sennheiser G4ME ZERO,Sound Blaster Z,Cherry G80,Acer Predator XB271HU

V43 1105
#69580
Ha még dobnál hozzá.. 30k .. és megvárnád a bulldozert, lehetne gamer géped.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#69579
Hát figyelj, elvileg unlockolni tudsz + 2Core-t a processzorban, szóval szerintem biztosan jó lesz. Dirt tuti, hogy menni fog fullon de GTAIV-t is betudod állítani szépre meg minden.

Youtube-n találsz cideót hogyan fut HD6770-el a GTA4

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Hecker007
#69578
fognak rajta menni, a dirt biztos, a gta4 meg valahogy csak eldöcög majd rajta

lippet
#69577
#69565 csak az 500-as merevvel. Alaplapon meg gondolom van internetnek hely.
Milyen játékok mennek el már ezen? Dirt, GTA4? Ezek nálam mind kiestek, mert elég régi gépem van, 2004-es.

Ezt a konfigot akarom lecserélni:
Intel Celeron CPU 2,40GHz
Memórai DDR2-es 512+512+256 (típust nem tudok)
Alaplap (többet nem tudok róla)
ATI Radeon X1650 Pro 512MB AGP
CODEGEN 300W

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

redmonk
#69576
én dvi-dvi-ra szavazok.

most akkor mi is a pontos konfig?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69575
Ha a monitoron is van DVI, akkor célszerûbb lenne azt használni, még ha nem is olcsó a kábel hozzá. Szerintem. De ha mindkettõ van, ahogy írod, akkor használd ahogy eddig.

lippet
#69574
Épp most néztem meg a mostani felállást. A videó kártyán van DVI-I kimenet és "15-pin D-shell (female) VGA output" (dobozáról idéztem), én az utóbbit használom. A monitoron D-Sub és DVI-D kimenetek vannak.

adtak átalakítót is, amivel a D-Sub-t (15 pontos kábelt) be tudom dugni a DVI-I kimenetbe a videó kártyán. Szerintem így akkor megoldható, lesz majd.

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

#69573
Elvileg még a lite verzióhoz is jár DVI/D-Sub átalakító, azzal össze tudod kötni. Illetve elegánsabb de drágább megoldás a DVI-I/D-Sub kábel.

#69572
értem. Kösz!

CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.4 Ghz RAM: Corsair XMS3 4GB DDR3 1600Mhz GPU: ASUS nVidia GeForce GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 OS: Windows 7 PSN ID: Robbie_0222

redmonk
#69571
Igen tudom. Azért ajánlottam 1. mert nekem egy régebbi széria van 2. mert még rosszat én nem hallottam róla...attól persze lehet, hogy nem így van.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

lippet
#69570

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

#69569
Kollégának igaza van, nagyon meg kell nézni árakat, 9K körül 500-as újabb szériás vinyók vannak. Fél éve vettem 1TB-os vinyót, akkor 14K alatt volt, szvsz manapság kapsz már 12K körül is olyat, mert 15K áron már 1.5TB-os van. A helybõl soha nem elég 😉

Ha a kártyán van DVI-I és/vagy VGA/D-Sub csati, akkor biztosan össze tudod majd kötni. Van olyan kártya amin már csak pl. HDMI/DP csati van, de ezek ritkák és drágábbak, ezért kicsi a valószinûsége.

#69568
" tudom ajánlani Corsair termékeit igaz ez már CWT"
Azért ennyire nem egyszerû a helyzet, attól függ melyik sorozat és melyik tagja (lásd CX400 vs 430) és sajnos ez más "márkákkal" is így van 😞
Azért kell részletesen utánanézni vásárlásnál. Fenti okokból nem szoktak pl. Chieftekbõl sem mindent ajánlani, mostanában a CTG okés, a GTS meg nem annyira. És így tovább. Enermaxból is egyre több a gázos az olcsó kategóriában.

lippet
#69567
Tényleg, az elkerülte figyelmem. Még egy kérdés! Monitorom tudom majd csatlakoztatni a videó kártyához?
Brimax 19'TFT-LCD Monitor LM19WX

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

redmonk
#69566
Általam összeállítottban nagyobb a vinyó olcsóbban.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

lippet
#69565
Köszi, alszok rá még 1-2!

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

GAthersw
#69564
Nincs baj a Hipro-val, ilyen kerethez teljesen megfelel.

01110000 01110010 00110000

redmonk
#69563
Elvileg ezen az alaplapon simán aktiválhat még 2 magot. Valamint 4GB memória szerintem azért már kell pláne ha ilyen olcsóak. Videókártyából ez alá nem adnám nekem 5750 van még éppen elviszi a játékokat persze kompromisszumokat azért néha kell kötni. Bill+egér-re nincs más ötletem csak külsõre mentem ott. Házról sok jót hallottam és nem drágább sokkal. CX400-as tápom van tudom ajánlani Corsair termékeit igaz ez már CWT nem Seasonic beles, + eléggé hosszú a 12V-os ága.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Hecker007
#69562
passzolnak, de a táp az nem jó, hdd-bõl amt Redmonk írt az jobb mert 1000Ft különbségért kétszer akkora, jah és a videókari az harmat gyenge

redmonk
#69561
ASROCK 870iCafe 17.600,-
AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX Black Edition 18.821,-
KINGSTON 4096MB DDR3 1333MHz CL9 KIT 6838,-
SAPPHIRE 11189-06-20G HD6770 512MB GDDR5 PCIE 26.406,-
WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 9113,-
NEC AD-7260S Fekete 4374,-
GIGABYTE GK-KM5000 HU Fekete 2825,-
COOLERMASTER RC-370-KKN1-GP Elite 370 9450,-
CORSAIR Builder Series CX430W 10900,-
Összesen: 106.327 Ft

!-Merevlemez S-ATA3 kapcsolódik, CPU-nak van L3 Cache + nagyon sokan magokat is oldottak már ki, Táp késõbbiekben is még jó lesz, de lehet azon spórolni akár. Valamint itt 4GB memória található.-!

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

lippet
#69560
Kicsit leredukáltam, de az alapokat, majdhogynem megtartottam. Ez még így össze passzol?


ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

lippet
#69559
Köszönöm szépen segítséged, sokkal elõrébb jutottam gépvásárlás terén! 😊

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

Hecker007
#69558
kicsit kilóg a keretbõl, ezt dobtam össze:

Her Laca
#69557
Kis kezeddel beütöd a GOOGLE ba ,hogy AMD buldózer és láss csodát,kitárul elõtted az információk tárháza ,csak olvasnod kell,és ha még azt is beállítod,hogy a legfrissebb híreket adja elõre ,még napra kész is lehetsz.
Ha nem megy az englis akkor lehet szûkíteni csak magyar oldalakra is.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

#69556
Így már értem. AMD K10 ? Vagy melyik is az. Mikor adják ki illetve mikor kerül boltokba,online piacokra ??

CPU: AMD Phenom II X4 965 Black Edition 3.4 Ghz RAM: Corsair XMS3 4GB DDR3 1600Mhz GPU: ASUS nVidia GeForce GTX 750 Ti OC 2GB GDDR5 OS: Windows 7 PSN ID: Robbie_0222

Hecker007
#69555
szerintem ezt a boltot felejtsd el, drága és régi dolgokat árulnak, összelehet rakni egy gépet itt 90-bõl, de iponról vagy gianitól jobb gépet kapsz 90-ért sokkal újabb cuccokkal

lippet
#69554
Hali!

Olyan kérésem lenne felétek, hogy az alábbi árlistából, össze tudnátok ~90 ezer forintból egy gépet rakni?
Árlista Ferat

Köszönöm szépen!

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

Hecker007
#69553
szerintem ennyi pluszt megér egy 6950

Blum: ha olcsó akkor oké, nem néztem mostanában a memória árakat

V43 1105
#69552
Nem mertem odairni, de ajánlanám a HD 6950-et én is pláne egy 2500k-s procihoz, fõleg ha picit még húzna is rajta...

- VGA VTX3D Radeon HD 6950 2 GB DDR5: 51.990,-
- VGA ASUS ATi HD 6950 2Gb EAH6950DCII/2DI4S/2GD5: 53.990,-
- VGA Sapphire ATi Radeon HD 6950 2Gb DDR5: 56.500,-
- VGA GIGABYTE ATi HD 6950 2Gb (GV-R695D5-2GD-😎: 56.990,-
- VGA XFX ATi Radeon HD 6950 2Gb (HD-695A-CNFC): 56.990,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69551
Nevetségesen olcsó a DDR3,szvsz pont az hülyeség,ha valaki nem veszi meg most bazi olcsón a 8GB-ot.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Hecker007
#69550
8GB ram felesleges, ha csak nem renderelsz extrém dolgokat otthon, meg nem vágsz hd videókat, a vga meg szerintem kevés ehhez a konfighoz inkább egy 6950 ha már ati

V43 1105
#69549
- HDD WD 250/SATA2 WD2500AAKS: 2990,-
- HDD Samsung 1 TB HD 103SJ: 7990,-
- HDD WD740ADFD Raptor 74 GB/10.000 RPM: 5990,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

DarkSector
#69548
Valaki tudna ajánlani egy jó oldalt, ahol esetleg vannak használt régebbi vinyók, ide sta 40-80 GB érdekelne, csak tesztelésekre szánnám, szóval ezért jó lenne olcsóbban használt.

e6550, HD6670 1GB, 4GB "Minden játék annyit ér, amennyire a játékos tartja!" "Olyan ember nincs aki nem warezol, csak aki nem vallja be." "A warez-ra kifogás nincs, csak magyarázat!" "Nem mindegy!"

redmonk
#69547
Nos mivel a célom 3.5/3.6GHz volt most 3640MHz-nél megálltam szerintem ez nem túl rossz ehhez a procihoz képest. Köszi az infokat, helpeket.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69546
Szerinted valamit még húzzak ezen? Most úgy írok, hogy még mindig megy a prime.

Ha prime alatt nem hibázik akkor szinte biztosra vehetõ, hogy stabil, ugye?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69545
ááá...amúgy is eladóban van a gép

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69544
<#eljen> Jó lesz ez!
De egy négy magos CPU nem ártana majd a 4890-nek.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69543
Nos így áll a helyzet. Nagyon laikusként, gyorstalpaló szövegeket elolvasva idáig jutottam. Így azért majd a HD4890 jobban érzi majd magát mind gyári órajelen, nem?

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69542
Ez alapján összehozhatom?

Most nézem, hogy ez iszonyat régi, inkább várok valakinek a segítségére.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#69541
Szerintem,

- Alaplap s1155 ASUS P8P67: 31.500,-
- CPU s1155 Core i5-2500K BOX: 43.990,-
- RAM DDR3 G.Skill 4 Gb/1600 KIT (F3-12800CL9D-4GBXL) 1.5V: 11.990,-
- VGA Sapphire Radeon HD 6870 1 GB DDR5: 40.500,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#69540
Frankó!

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69539
Valaki tudna nekem segíteni tuning ügyben? AMD Athlon II X2 240 2.8GHz-t kéne felhúzni 3.5/3.6GHz köré. Csak nem tudom az ilyen OC Stepping mire jó kell-e nekem stb. MSI 770-G45 alaplapom van legfrisebb BIOS-szal.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

rvn
#69538
Szerintetek ez a konfig milyen lenn?
Alaplap: GIGABYTE GA-Z68AP-D3
Proci: INTEL Core i5-2500K
Ram: 2xKINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9
VGA: SAPPHIRE 11179-09-20G HD6870 1GB

Többi megvan késõbbiekben lenne egy kisebb SSD a rendszernek.

Gigabyte Z170-HD3P, I5 6600K@4Ghz@1,17V, 2x8 DDR4 Corsair Vengeance 2666Mhz, NZTX Kraken X61, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phantes Enthoo Pro M Acrylic

redmonk
#69537
OK köszi szépen. Meglátjuk mi lesz vele.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69536
Hát..még úgyse tudod kihajtani szerintem. Mindenesetre egy kis tuning jól fog neki esni.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69535
X2 240 2.8GHz fel kéne majd akkor húznom mondjuk 3.5GHz-re nem, ahhoz a videókártyához.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Solten
#69534
Szvsz AM3+ -os deszkat vegyel es Bulldozert... 😊 Tehat 9** chipsetes lapot.

Saor Alba