Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Her Laca
#70033
Ne nyûglõdj már😊 Vegyél egy Sandykát 2500K ,egy lapot alá,meg 4 giga ramot.
Kijön az 570 es árából kb.
Negyven párezer az I5,12 a ram ,30 egy lap. Le van tudva.

Hangja?😊)

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

KranaZoli
#70032
Hali!

Érdekes szitu, mit lenne jó csinálni?!

Addig-addig rágtam ismerõsöm fülét, hogy szerezzem már egy 3 slot-os Asus GTX 570 DirectCUII-es kártyát, mígnem szerzett.

Tenném be a gépbe, de problémák merülnek fel. A kártyának ugyanis pöttyet nagyok a méretei - mondjuk épp ezért voltam kíváncsi rá. De, nem csak annyiból áll a történet, hogy 3 slot, hanem nagyon magas is a kártya.

Ez azért probléma, mert a jelenlegi alaplapomon épp alatta vannak a SATA vezérlõ csatlakozói (6db). Egyszerûen képtelenség úgy berakni a kártyát, hogy elférjenek alatta a SATA kábelek. Csak 2db helyem marad, az ultolsók. (az gondolom nem baj ugye, hogy most nem a SATA 1-re van dugva az SSD, hanem mondjuk SATA6-ra?!)

Így most az a nagy büdös helyzet van, hogy csak 2db SATA-s eszközt tudok használni, vmelyiktõl meg kell váljak. Nyílván nem az SSD és a HDD lesz, ezért a választásom a DVD-ROM-ra esett. Az most nem kell, amúgy sem használom sokat - szinte csak akkor ha OS-t telepítek. 😊

Van egy 4GB-os pendrive-om, arra épp tudok készíteni egy bootolható Seven-t és akkor nem DVD-rõl, hanem USB-rõl fogok felrakni a Win-t.
(ha ez nem lenne, akkor huzogathatnám le a HDD-t, ha DVD kellene OS reinstall-kor)

Node, most hogyan tovább?!

Ha(!) úgy döntök, hogy megtartom ezt az ASUS monstrum kártyát?!

Egyelõre ez így okés, de nyilván hosszabb távon váltanom kell majd. Vagy egy olyan LGA775-ös használt(!) lap lenne jó, ahol nincsenek útban a SATA csatik a 3 slot-ot felemésztõ VGA alatt. Ergó, vhol teljesen máshol vannak, vagy más a kialakítás, pl. elõre néznek, ...

1.) Ha tudtok ilyen LGA775-ös lapot, akkor az melyik lenne mondjuk?! Melyikek lennének ezek?!

2.) Erre az ASUS-ra is van 3 év teljes körû kisker garancia. El is tudnám adni, de azt hiszem inkább szeretném megtartani ezt majd hosszabb távon. Ez esetben el tudom adni a Giga GTX 570-es OC kártyát, annak az árát be lehetne fektetni új konfigba (ahol nyilván nem az lenne a fõ szempont, hogy a SATA kábelek elférjenek 😊 de errõl még gõzöm sincs, hogy merre lenne érdemes elindulni. Annyi bizonyos, hogy szeretnék Intel vonalon maradni!

3.) Nyílván ezt az utat kellene választanom, ui. LGA775 és DDR2-es idõszak bár még a jelen, de már igencsak a múlt inkább. Tulajdonképp ami kellene:

- alaplap;
- CPU;
- RAM

Szerintem semmi más, ui. minden más már adott. A használt cuccoktól meg szép lassan megválnék PH aprók között, mind1 csak vigyék, hogy jöjjön vissza némi pénzmag.

No, ebben kérnék tanácsokat, 5leteket, javaslatokat, ...

Érdekelne konkrétum is, nem írok max. árat erre a 3db tételre (ha jól számolom más nem fog kelleni) de nyílván ésszerû keretek között keresném a lapot; cpu-t; ram-ot (ez utóbbiból 4GB-os KIT, Nekem több nem kell, csak ha mondjuk a 8GB nevetséges áron van, ...)

Amit mostanában ajálani szoktatok olyan emberkéknek, akiknek játékra és egyéb mindennapos tevékenységre kell a gép. Ami most ár/értékben a legjobban megérné.

De az is lehet, hogy elleszek Én így is egy darabig, mert nagyon nem követtem, hogy mi a "trend". De ha tudjátok a tutit, akkor várom a javaslatokat. Azért hosszú távon mindenképp az lenne az egészséges, hogy legyen már DVD meghajtóm is. 😊

THX!

A VGA-ról majd késõbb lökök még infókat...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#70031
FSP Aurum Gold 500W 19.150,- (iPon) -> 207.006 Ft
Corsair 650W Moduláris CMPSU-650HXEU SLI: 24.500,- (Gianni) -> 212.356 Ft

*Utóbbival rendezetteb kábelmenedzsmentet lehet létrehozni a modularitás végett.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#70030
Ha esetleg a #70024-ben szereplõ kártyát választanád majd akkor mindjárt nézek egy másik tápot mert annak egy 8+6 pines tápellátás kell.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Vadnokedli
#70029
Az egy elég népszerû oldal a tudatlanoknak- A sátánizmusról. <#hehe>

"Anime is the proof that two nukes weren't enough."

V43 1105
#70028
Amúgy az ASUS-nak dolgozom .. <#hehe>XXXD

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#70027
Nekem 8 .. xD

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#70026
Én teljesen megértem a srácot. Amúgy meg szerintem teljesen mindegy, hogy zöldek vagy pirosak. Egyik ebben másik abban jobb. Valakinek ez vált be valakinek az. Melegedést/fogyasztást mindenki el tudja dönteni magának, hogy meddig megy el mit vállal. Én anno ugyanígy voltam, ajánlottál a pirosakat vettem aztán mostanaság meg szívhattam a driverekkel (volt olyan is ami kék halálozott nálam x64 rendszer alatt stb nyalánkságok)

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Her Laca
#70025
De NEM KELL neki😊 Még egyszer😊 NEM KELL NEKI!:XD

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

redmonk
#70024
INTEL+NVIDIA

ASROCK Fatal1ty P67 Performance 31.768,- (iPon)
Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOX: 43.990,- (Gianni)
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT 6457,- (iPon)
GAINWARD nVidia GTX570 1280Mb Phantom: 74.990,- (Gianni)
Western Digital 1Tb SATA3 32Mb HDD (WD10EADX): 12.750,- (Gianni)
NEC AD-7280S Fekete OEM 4813,- (iPon)
SHARKOON T9 Economy 13.088,- (iPon)
CORSAIR Builder Series CX500 V2 13.950,- (iPon)

Összesen: 201.806 Ft

*Sajnos T5 Economy mára úgy néz ki elfogyott nekem annak a belseje jobban tetszik mint a T9-nek de ez is nagyon jó.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#70023
A jó hûtés és a dual BIOS miatt ajánlom ezt a kártyát, felhúzható egy HD6970 szintjére könnyedén.. 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

BEAST
#70022
Nem áll szándékomban amd-nvidia vitát nyitni. De akárhány ismerõsömnek volt eddig atija mindig csak addig örült a nagyobb teljesítménynek és a többinek amíg el nem kezdett újabb játékokkal játszani. Akkor kezdõdött a driver buhera. Nagyjából ezért maradok a Gigabyte cuccoknál is. Lehet(biztos) van jobb, de nekem eddig beváltak. 😊

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

BEAST
#70021
Bocs észre sem vettem, hogy közben belepiszkáltál az elõzõ postba. 😄

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

V43 1105
#70020
Bocsánat 😛

ASUS HD 6950

Jobb fogyasztás, jobb hõfokok, jobb teljesítmény !

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#70019
Én megértelek. Gondolod kiagyalok valami komoly megoldást.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

BEAST
#70018
Ezekkel az érvekkel sajnos nem tudok vitába szállni, de az nvidia-val eddig nem volt gondom. Ezért, ha nem muszáj nem is váltok. 😊

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

V43 1105
#70017
HD 6950 vidikarit köszi

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#70016
Úgy hallottam semmi baj nincs velük manapság (persze ez nem jelenti azt, hogy épp nem lehet egy rossazt kifogni de ez fenn áll más gyártónál is) Én simán vennék manapság.

Jó az is persze, mindenkinek más az elképzelése (amúgy én is nvidia párti vagyok) de itthon radeon mindenképpen jobb ár/érték arányban ezért ajánlottam 3 variánst (mellesleg nekem is intel+nvidia konfigom lesz novemberben)

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70015
Faxxom, már másodszor szívet meg a gúgli.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

BEAST
#70014
Ennyire jók lennének az Asrock alaplapok? Rég volt már, hogy nyomon követtem mi merre hány szóval nem igazán vagyok képben. Én valami ilyesmit terveztem Ipontól.

GIGABYTE GA-Z68X-UD3-B3
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX
ARCTIC COOLING Freezer 13 Limited Edition
KINGSTON 8192MB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT
GIGABYTE GV-N560SO-1GI-950 2.0 GTX560Ti 1GB

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

KranaZoli
#70013
Köszi! 1ébként pont tegnap jutott eszembe ez a gyártó, ui. Ipon-on nem forgalmazzák és megnéztem a Scythe Mo. weblapját. De csak átnéztem, forgalmazó után még nem kutattam. (talán még pcgear.hu is forgalmazza ezt a típust) És van Nekik is 14cm-es ventijük.

Már csak össze kell majd vetnem az adatokat. Mert elég sok altípus is van Náluk 1-1 ventibõl.

<#worship>

1ébként ezek azok a zajszintek, melyek még elviselhetõek, tolerálhatóak, stb... <#nemtudom>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Solten
#70012

Saor Alba

redmonk
#70011
Gianni
Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOX: 43.990,-
SCYTHE Mugen 2: 10.990,-
ASRock P67 Extreme4: 31.990,-
G.Skill 4 Gb /1600 KIT (F3-12800CL9D-4GBNQ): 10.990,-
ASUS ATi HD 6950 2Gb EAH6950DCII/2DI4S/2GD5: 53.990,-
Western Digital 1Tb SATA3 32Mb HDD (WD10EADX): 12.750,-
NEC 24x AD-7260S (SATA,fekete): 4500,-
Cooler Master Centurion 5 II (RC-502-KKN1): 15.990,-
Be Quiet! 530W Pure Power (L7)-(BN106): 15.990,-
Összsen: 201.180 Ft

iPON:
ASROCK Fatal1ty P67 Performance 31.768,-
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 47.437,-
CORSAIR 4096MB XMS3 DDR3 1600MHz CL9 8887,-
GIGABYTE GV-R695D5-2GD-B HD6950 2GB GDDR5 PCIE 66.815,-
NEC AD-7280S Fekete OEM 4813,-
SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.12 7200rpm 32MB SATA3 12.812,-
SHARKOON T5 Economy 12.038,-
CORSAIR Builder Series CX500 V2 13.950,-
Összesen: 198.520 Ft

Gianni + iPon
ASROCK Fatal1ty P67 Performance 31.768,- (iPon)
Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOX: 43.990,- (Gianni)
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT 6457,- (iPon)
XFX ATi Radeon HD 6870 1Gb (HD-687A-ZN): 39.500,- (Gianni)
CORSAIR Force 3 60GB SATA3 35.595,- (iPon)
Western Digital 1Tb SATA3 32Mb HDD (WD10EADX): 12.750,- (Gianni)
NEC AD-7280S Fekete OEM 4813,- (iPon)
SHARKOON T5 Economy 12.038,- (iPon)
CORSAIR Builder Series CX500 V2 13.950,- (iPon)
Összesen: 200.861 Ft

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

Hecker007
#70010
köszi, ez sose jut eszembe hogy árgépbe is be lehetne írni :S 😄

#70009

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Hecker007
#70008
mushkin cuccokat árulnak itthon valahol?

Hecker007
#70007
akkor ez nagy pillanat, a boltban olcsóbb mint Gianni-nál 😄

V43 1105
#70006
Gianni, bár nem mostani lista 3 nap és kiderül mizu <#vigyor>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

Hecker007
#70005
ezt az árat hol nézet? mert iponon én 13.963-at látok

V43 1105
#70004
Cooler Master Centurion 5 II (RC-502-KKN1): 15.990,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#70003
Na, hát ez már úgy inkább az elfogadható ár felé hajaz.

Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD

Hecker007
#70002
ennek már nincs olyan marcona kinézete mint a nagytesónak :S így már nem is kéne xD

Hecker007
#70001
ez a kuckó is jó árban van és ez se egy rossz minõségû cucc

#70000
Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy mindegy a ház nekem, csak férjen bele minden, legyen egy alap hûtése, és ne essen szét magától 😄

Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD

#69999
200k-s keretbe tehetünk mi neked egy CoolerMaster RC 370-et is akár..nem gond,mert végülis minden gond nélkül elfér benne és az is egy nagyon korrekt kis ház.
Azt a 10-est meg esetleg hozzá lehetne csapni egy Z68-as laphoz.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#69998
Hidd el nagyon perfekt kuckó...! 😊 Ha esetleg plusz 4k-t hozzá teszel akkor HAF 922-t vedd meg..

Cooler Master HAF 922 (RC-922M-KKN1-GP): 25.990,-

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69997
Idegenkednék kifizetni 10-esnél ennyivel többet egy házért, de a prociból úgy nézem a Core i5-2500k tûnik valóban a legésszerûbbnek. A 6950 kártyára még alszok egyet, köszi 😊

Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD

#69996
Az,hogy egy kártya idõtálló-e,teljes mértékben független a márkanévtõl.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#69995
Volt nálam egy, soha többet... nagyon gáz, papír vékony 😞

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69994
<#eljen>

Az az Asus kártya igencsak jó áron van! <#wow2>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69993
Ezt a házat rengeteg helyen alaposan lehúzták.

"Nem méltó a Thermaltake névhez"

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69992
ASUS P8P67-M REV 3.0 30.563 Ft
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 47.437 Ft
A-DATA 8192MB XPG Gaming DDR3 1600MHz CL9 KIT 14.225 Ft
VTX3D VX6950 2GBD5-2DH PCIE 60.976 Ft
SEAGATE 1000GB 7200rpm 32MB SATA2 ST31000528AS 13.088 Ft
THERMALTAKE VL90001W2ZD Armor A90 19.650 Ft
CORSAIR Builder Series CX500 V2 13.950 Ft

Össz.: 199.888Ft

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69991
http://www.edigital.hu/Szamitogephaz_tap_nelkul/Thermaltake_VL80001W2ZD_V3_Black_Edition_fekete_haz-p53962.html

Bár távol áll tõlem hogy házból válogassak. Sosem izgatott.
ATI-tól meg azért idegenkedek, mert világ életemben nVidia-m volt és mindig elégedett voltam az idõtállóságával. Mostani 8800GT-m is egész szépen teljesít ahhoz képest.

Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD

V43 1105
#69990
Alaplap ASUS P8P67 31500
Processzor Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOKSZ 43990
Memória G.Skill 4 Gb /1600 KIT (F3-12800CL9D-4GBRL) 11990
Tápegység Be Quiet! 530W Pure Power 15990
Videókártya ASUS ATi HD 6950 2Gb EAH6950DCII/2DI4S/2GD5 53990
Merevlemez Samsung 1Tb SATA2 32Mb HDD (HD103SJ) 11990
Ház Cooler Master HAF 912 (RC-912-KKN1) 21500
DVD-ROM SAMSUNG 22x SH-222A (IDE,fekete) 4750
CPU hûtõ CORSAIR Air Series A70 7990

Összesen: 203690


Én azt mondom ezt vedd ..

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#69989
Azé! <#wink>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

V43 1105
#69988
Levette, van ugyan de.. 3 nap és lesz friss <#vigyor>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#69987
Gianni-nak hol van most aktuális árlistája?! <#wow2>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69986
Az az 550-es Giga táp se egy nyerõ ötlet. Na 200 ropiból mindjárt összedobunk valami faszát 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

V43 1105
#69985
Gyorsan megnézem ezeket Gianninál . 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69984
Akkor azt a 20-ast hozzácsaphatnád a VGA-hoz és kijönne egy Radeon HD6950.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep