Milyen gépet vegyek most?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Soha nem tudtam, hogy melyik jobb Gigabyte, vagy Asus. <#nemtudom>#nemtudom>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Asus Sabertooth P67
Corsair Dominator 8GB
+ egy ilyen hûtõt akarok majd rá szerezni

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Giga-ból ezek lehetnek jók, szerintem. (mármint a SATA-k elhelyezésére gondolok)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Ez a problémám a lenti Giga lappal:
Nem biztos, hogy a fehér SATA csatikat simán tudnám használni. Sok ám az a 3 slot! És 28cm belóg a lap fölé.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Sajnos az elsõ fehér SATA aljzatok elég necces, hogy nem lesznek útban... Ebbõl is olyan lenne jó, mint az Asus okossága, hgy 90 fokban el vannak forgatva.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
De az utóbbi 8 oldalon szinte csak AsRock ajánlások mentek, most meg Asus. Why?!
És Giga az 1általán nem is jöhet szóba?!
Mondjuk nincs Nekem semmi problémám az Asus-al!!! Csak még nem volt Asus lapom. (igaz, eddig nV kártyám se 😊
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Hozzá ezt a ramocskát, ha ASUS akkor meg kéket <#vigyor>#vigyor>
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
CORSAIR 4096MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML4GX3M2A1600C9 Webshop Ár: 11.587Ft
[url="http://ipon.hu/webshop/product/asus_p8p67_rev_3.0/174716"]ffASUS P8P67 REV 3.0 URL] Webshop Ár: 36.236Ft
Csak mert ezek a memóriák feketék, lentebb meg kékek. <#nemtudom>#nemtudom>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
ASUS P67 Sabertooth

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Nem jó, vagy vmi?! <#nemtudom>#nemtudom>
Csak már nincs benne a HDD rack.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Tehát szerintem amit vegyél:
INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX
ASUS P8P67 REV 3.0
CORSAIR 4096MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
A ház az marad ugyanaz, remélem azt nem kell cserélnem. LanCool K1. Nemfér el benne a lap, vagy miért kérded?!
Nagyon jó hûtõ ez. A funkcióját nagyon jól ellátja, csak elég kényes pl. alaplapra a méretei miatt. 6970-esen is ugyanez a hûtés lesz, csak a GTX 560Ti modell ami 2 slot-os és 2x80mm-es venti.
1ébként miért ez a lap - fõképp a SATA elrendezés miatt, vagy még van vmi?! Látom CF/SLI-s lap, ami nem baj - de Nekem nem lesz. Én 1 GPU-s vagyok. 😊
RAM-ból meg ami fontos, hogy ne legyen probléma vele, korrektül mûködjön a lappal, stb... Volt egy GEIL Black Dragon KIT-em, aztán holt szar volt. Késõbb derült ki, hogy annyi fesz kellett volna Neki, amit elõzõ lapom nem is tudott.
Ezért RAM-ból is tuning RAM nem annyira érdekel. Inkább az, hogy megbízható, stabil RAM legyen.
Leszámítva persze a minden új alkatrésznél lehetséges gyári hibákat. Csak Nekem már abból van elegem, hogy ilyen-olyan inkompatibilitási problémák lehetnek. A jelenlegi CSX-em is drága volt, de legalább stabil.
Köszi a javaslatot! <#worship>#worship>
De bakker ASUS P8P67-bõl van egy raklapnyi. Bár ha jól látom, akkor Te a Rev 3.0-ra gondolsz.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Szép termetes videókártya, ugyan ilyen hûtésûm lesz csak ATI 6970.. <#vigyor>#vigyor>
Proci maradjon az i5 2500k ..
Alaplapnak érdemes szerintem az ASUS P8P67-est választanod
Memóriából a Corsair 4096MB Vengeance Low Profile ami szerintem ütõs kis csoda, alacsony mérete miatt késõbb ha esetleg egy méretes processzorhûtõt vásárolnál simán rámegy nem kell esetlegesen emiatt ramot cserélni.
Egyébként milyen házba kerül ez beépítésre? 😊
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
- Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOX (prociból úgy látom mindenki ugyanezt javasolja)
Alaplapok:
- ASUS P8P67
- ASUS P8Z68-V PRO
- ASUS P8P67-M REV 3.0
- GIGABYTE GA-Z68X-UD3-B3
- Gigabyte GA-P67X-UD3-B3
- GIGABYTE GA-Z68AP-D3
- ASROCK Fatal1ty P67 Performance 31.768,- (iPon)
- ASRock P67 Extreme4
- ASROCK Fatal1ty P67 Performance
- ASROCK P67 Pro3 B3
- ASRock P67 Extreme4
Memóriák:
- G.Skill 4 Gb /1600 KIT (F3-12800CL9D-4GBNQ): 10.990,-
- CORSAIR 4096MB XMS3 DDR3 1600MHz CL9 8887,-
- CORSAIR 4096MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT
- KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT 6457,- (iPon)
- KINGSTON 8192MB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT
- KINGSTON 6144MB HyperX XMP T1 DDR3 1600MHz CL9 TRIKIT
- 8GB 1333MHz Kingmax Kit DDRIII RAM
- A-DATA 8192MB XPG Gaming DDR3 1600MHz CL9 KIT 14.225 Ft
No, akkor most a fentiekbõl melyik(ek) lennének jók?!
1általán mi a fõbb különbség ezek között?!
<#help>#help><#worship>#worship>
Ami fontos, hogy normálisan elférjen benne az alábbi kártya. Semmi ne legyen alatta, se SATA csatlakozók, se semmi. Mármint az alaplap témánál.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
20eFt
2 Gb DDR2-es 800 MHz-s RAM kéne(nem tudom melyik márka jó), meg ha van a maradék pénzbõl olyan videokártya ami jobb mint az én GF9600GT-m akkor azt is beújítanék...(már lassan meg akar halni de méltó utódot akarok neki)
Köszi!
PH-n kaptam egy nagyon bölcs tipp-et:
IDE-s DVD-ROM. Cooool! <#taps>#taps>
Fijjugok:
Az számít vmit, hogy az uccsó SATA portokat használom?! (de nem IDE, hanem AHCI módban van a BIOS) <#nemtudom>#nemtudom><#help>#help>
Jóccakát és köszi a tippeket!<#worship>#worship>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
De nagyon szépen köszönöm!!! <#worship>#worship>
FONTOS
Én nem akarok tuning-olni. Elsõ blikk-re biztos nem. Nekem olyan kell, ami megbízható, stabil, nem hányja össze Magát, ... (pl. GEIL RAM-okkal megszívtam - aztán drága motyó volt akkoriban)
Nincs egyik márka felé sem elkötelezõdésem. Lap lehet Giga is, ASUS is - (nem tudom mi a különbség közöttük) gondolom mind1ik Kínában készül. 😊
Mondjuk azt sem vágom, hogy milyen foglalat és proci irányába lenne jó elmenni Intel(!) vonalon. AMD-t most kizárnám és most egy picit ellent is mondtam Magamnak. Ejnye! De legyen csak Intel, az bevált.
Ez a Cooler Master Hyper TX3-as hûtõ elég lesz majd az új procinak is?! Szerintem elég, nem?!
No, ezért is zárom be a buksim mára, mert hirtelen túl sok nyitott kérdés van (lett hirtelen) egy új VGA miatt. <#worship>#worship>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
ÉS ha már szóba került az internet a kollegától,üzenem ,neki is lehet tájékozódni ,fõleg ama kijelentésének függvényében ,idézem"s ~15 évvel ezelött ha akartál volna se tudtál venni hyundait, se japán autót..."
mer már mért ne.
Ejnye okoska ez hány éves?.
És az ezelött az helyesen ezelõtt. Hosszú Õ
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Scythe termékeknél vannak érdekességek, hogy alacsonyabb fordulat van felültetve, de nagyobb a levegõ szállítás, ... (mondjuk ott írják is, hogy a lapátok kialakítása miatt) btw: Scythe sem Tesco-s árakat nyomat. 😉
De most van(lesz) egy újabb Project-em is, lsd. lentebb. 😊
Azt hiszem meg fogom tartani ez a monster Asus GTX 570 DirectCUII-õt és e miatt, hogy normálisan tudjam használni a gépem úgy látszik (sõt biztos) cserélnem kell lapot; procit; ram-okat.
No, mivel ez most hideg zuhanyként ért (ergó, 1általán nem akartam most foglalkozni vele) totál nem vagyok képben mi lenne jó.
Viszont a jelenlegi konfigom is és elõzõeket is (meg ismerõsökét is) Neked köszönhetem. Ha majd lesz idõd(!) nem kell 1,2,3-ra(!!!) ráér(!) majd tudnál ajánlani vmi "fél" konfigot. ?! Nagyon köszönném. Az sem baj, ha lenne vmi luft is benne, szal olcsóbb, drágább megoldás. De ugyebár semmiképp sem Tirexi-s konfig. Inkább olyan, mint ITEM-nek, vagy Merlin-ek lehet és még Ari18 akiket figyelgettem, hogy okosan fejlesztgetik a gépet, logikus, átgondolt választásokat lépnek meg.
Redmonk
Ígérem vissza fogok olvasni. Nem akarok kapkodni, Én teljességgel jól elvagyok így is, hogy nincs DVD-ROM-om (ahogy írtam, tul.képp OS reinstallokon kívül semmire sem használom már - most meg lesz helyette az USB kulcs - az legalább hangosnak sem hangos)
Laca:
Igen, valóban nagyon baba ez a 3 slot-os 2x100mm-es hûtõ. Érdekesség, hogy Asus honlapján(!) a GTX 570-nél 2x80mm-est írnak. Ezért nem is hajtottam a dolgot. Erre ma, amikor elmentem a használt Q9550-ösért, utána csörög ismerõs, hogy lenne ilyen vas, vki megrendelte de nem vitte el. Kell-é (baráti áron), mert ha nem, akkor holnap küldi vissza. Ofkórz, hogy elhoztam a motyót. Kibontom, erre látom rajta a 2db brutál ventit. 😮 Wáoooow!
E8500-ös Wolfi kikap; Q9550 betesz (ja és ehhez meg kaptam egy CM Hyper TX3-as hûtõt bónuszba 😊 azt összeraktam mint a legót, Q9550 + hûtõ a helyén, jöjjön a VGA - az meg kecci nem fér be a SATA kábelek miatt. Azt hittem szétb*sz az ideg és mindez már így estefelé, fain - vagy fail.
Ráadásul az elsõ SATA csatlakozót sikerült is egy kicsit jobban meglazítani a lapon idegességemben, mert nem értettem mi az anyjáért nem akar bemenni a VGA a slot-ba. Elferdült alatta az egyik SATA csatlakozó - de lexxarom (elõfordul az ilyen 😊
Így most lehet van egy Q9550-esem, ami nem lesz túl hosszú életû Nálam. 😊 Mind1, majd azt is eladom.
Végül is ha elmegy a Giga 570 OC; E8500 + AC hûtõ; CSX DDR2-es RAM-ok; Q9550 (no meg a picit beteggé tett P45-ös lapom, akkor lassacskán de visszacsorog vmi a kasszába). A PNY GTX 570-et levittem 60k-ra, elvitték mintha kokó lenne. 😊
1ébként meg egy nagy pénznyelõ ez az egész, de hát e van.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
De a BMW szvsz szerintem ha picit is ,de jobbacska😊
Mellesleg 15 éve Honda Accordom volt😊 De lehet 17,már nem emlékszem.XD
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Használt cucc elad PH!-n
ASUS P8P67: 31.500,-
Intel Core i5-2500K 3.3GHz BOX: 43.990,-
G.Skill 4 Gb/1600 KIT (F3-12800CL9D-4GBXL) 1.5V: 11.990,-
Esetleg még egy procihûtõ a tuningolás miatt, pár évig nem lesz gondod azt hiszem <#vigyor>#vigyor>
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Saor Alba
Itt az internet, tessék tájékozódni.
지금은 소녀시대 앞으로도 소녀시대 영원히 소녀시대 SONE
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
és ~15 évvel ezelött ha akartál volna se tudtál venni hyundait, se japán autót...
Nézz utánna a dolgoknak, a német autók semmivel se jobbak egy hyundai-nél...
지금은 소녀시대 앞으로도 소녀시대 영원히 소녀시대 SONE
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
28 év tapasztalata ezt mondatja velem😊
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
지금은 소녀시대 앞으로도 소녀시대 영원히 소녀시대 SONE
Na ide is. Ez nem oldja meg? A 90 fokos nem fér el alatta? Fél centi hely sincs?
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Nyílván bármelyik gyártónál ki lehet kapni egy-egy rossz darabot, illetve mindegyik gyártónak van kevésbé jó, netán sz*r szériás lapja.
#70038: Lentebb van egy rakat megoldás.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
😊 Hangja semmi, 31 fokos idle 13%-os venti. Bakker, ezen nem is 90-es, hanem 100-as ventik vannak, de a Tieden is. Csak a bortíás cca 90-es, Maguk a lapátok nagyobbak.
Nem nyüglõdök, csak egyáltalán nem követtem a egyéb HW vonalakat mostanában, hogy mi mennyibe kerül, mi lenne jó, ...
Igen, úgy hiszem az lesz, hogy eladom a Giga-t. De fingom sincs mennyi lenne egy ilyen új konfig és 1általán milyet kellene. 😊
Majd megnézem lentebb az ajánlásokat, de ha tudnátok írni vmi okosat, az jó lenne. 😊
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
😉
80+ párezer a lenti mb-cpu-ram együtt.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Mellesleg lentebb van néhány alternatíva + árak.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo