Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

V43 1105
#69983
Milyen TT ház?

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69982
Samsung Sata2 1TB HDD
8GB 1333MHz Kingmax Kit DDRIII RAM
Gigabyte GTX560
Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 alaplap
GigaByte GE-P450P-C2 550W táp
Intel Core i7-2600 LGA1155 BOX CPU
Samsung sata DVD
+Thermaltake ház

---> Mindez 200ropi, ami Corei5-el 20-al kevesebb

Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD

V43 1105
#69981
Full configot ird már le.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#69980
Jahhh, hogy azok a feszültséget állítják azok a bizbaszok. (és vele együtt az rpm-et)

Pro és kontra... <#fejvakaras>



AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69979
i5-2500K + HD6870 a legésszerûbb választás.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#69978
Sziasztok! Full gép config vásárlása elõtt állok és 2 variációban kérnék tanácsokat ár-limit végett:

1. Core i5-2400 LGA1155 BOX proci + Gigabyte GTX560,

VAGY

2. Core i7-2600 LGA 1155 BOX proci + Sapphire HD6850?

Köszi a tanácsokat elõre is!

Amiga 600GT QuadCore - WorkbenchHD 64bit - ThermalGive Titanium Edition - Commodore Extreme Graphics X69HD

KranaZoli
#69977
Looooool, termékszûrõ Ipon-on ház ventikhez. <#idiota>



<#ticking>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

KranaZoli
#69976
Jó-jó, az okés lehet elõre amúgy sincs sok értelmes alternatíva a 14cm-es helyére.

De akkor még hátra kellene egy nem repülõgép 12cm-es a jelenlegi helyére. És a lenti Coolink-et így kizárom, mert ha 3 pin-re kötöm 1700-as fordulattal 5ms-ig nem fog mûködni a gépemben abban biztos vagyok.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

V43 1105
#69975
Én inkább venném ezt a Noctuat 😛

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

KranaZoli
#69974
No, akkor nem kell Nekem PWM-es házventi. Most már meg is néztem, hogyan is van. 😄

Akkor ezek szerint Nekem van 1db "extra" venti helyem, ami szintén PWM-es, ahogyan a CPU hûtõé is, errõl most lehúztam az elsõ ventit.

Blum biztos Én írtam lükén. Szal nem 4 pin-es ventit húztam le, hanem 3 pin-es ventit, ami 4 pin-es helyre volt dugva (szóval 1 pin üresen volt - elõször azt hittem nincs is rendesen rádugva az elsõ ventim XD ) és mivel az elsõ ventim is 3 pin-es így átdugtam a szintén 3 pin-es Power FAN aljzatra.

Megnéztem BIOS-ban. Az a legbiztosabb szerintem. Az 14cm-es cca. 811 rpm-el pörög, a hátsó 12cm-es meg olyan 1000 rpm-el.

No, akkor reloaded verzió következik, hogy ezek ki(le)váltására kellenének Nekem ventik és akkor mind1ik lehet NEM PWM-es, vagy az 1ik lehet az is akár, de szerintem sincs sok értelme inkább legyenek 3 pin-esek, csak halkak.

No, Ipon-al az a gondom, hogy nem igen derül ki egy ventirõl, hogy az most hány pin-es is. Blum, igen néztem, hogy vannak ilyen ventik, pl.:



Ezt írtátok is, mint egy lehetséges megoldás elõre a 14cm-es helyére.

Ha a másik is 4 pin-es, PWM-es, akkor dettó ugyanígy gondolom. Csak akkor ugye max. fordulaton fognak mûködni a ventik!!! Errõl pl. ilyen infó van:

Fordulatszám: 1200-750rpm

A mostani mint írtam cca. 800-as rpm-el lomhán pörög, most bekerül oda egy 1200 rpm-es, nem lesz annak jóval nagyobb a légzaja?!

Meg ugyanígy hátul is. Coolink, a lenti: Fordulatszám: 800-1700rpm

1700-as RPM-el dobom ki az ablakon.

Ez a nem mind1!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69973
Ha a 4pin-es ventit most rádugtad a 3pin-re,az most azt jelenti,hogy a PWM-et elfelejtheted,a szoftveres ventivezérléssel együtt.

Vegyél 2db 3pin-es ventit,az rámegy a két 3pin-es csatlakozóra,a 4pin-es meg marad a procinak. De akadnak olyan ventik is,melyek Molex-el vannak ellátva,úgyis megoldható. (gyak. ugyanaz,mint a 3pin)

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69972
Sokszor úgy van, hogy a 4pines alaplapi csati a pwm-es cpu hûtõnek van. a 2db 3pines meg 2db házventinek.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#69971
No, lekaptam a ház oldallapját, azanyááááááátokat. 😄

No, mind2 ventilátorom 3 pin-es.

Csak van 1db olyan, amelyiknek az alaplapon 4 pin-es is rádugható lenne. Ez lehet nem volt madzsarul. Szóval, mind1ik ventim 3 pin-es. Mindkettõ, jó sok. 😊

Csak, az alaplapon 3db venti csatlakoztatási hely van:

- System FAN1 (ez a hátsó és 3 pin-es);
- System FAN2 (ez van elöl és ez 4 pin-es);
- Power FAN (ez is 3 pin-es - most átdugtam ide az elsõ ventimet)

1általán azt sem tudom, hogy mi a különbség a System FAN és Power FAN között. Gondolom semmi.

Nem akarok Én PWM-es ventit, csak ezt néztem és a képen látható, hogy 4 pin-es:



No, ezek után kezdtem el gondolkozni, hogy Én ezt szántam hátra, erre 4 pin-es.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69970
Ha a venti alapból 3pin-es,akkor az azt jelenti,hogy fix fordulatszámon pörög. És ezen nem tudsz változtatni. A 4pin-essel nem tudsz mit kezdeni,az megy az alaplapra.
Vagy veszel 2db olyan ventit,amelyik alapból alacsony fordulatszámon üzemel (1000-1500RPM) és akkor nem kell ba..akodni azzal,hogy a 4pin-est hova dugd. Házventinél alapból hülyeségnek tartom a 4pin-t (azaz a PWM-et),mert minek? Ha CPU hûtõre rakod azt megértem.

Kissé radikálisabb megoldás az,hogy veszel egy ventiszabályzót (pár ezer forintért utánad dobják már az egyszerûbb darabokat),amibe belemegy a 3pin és akkor azt úgy állítgatod,ahogy jól esik.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

KranaZoli
#69969
De az mire, vagy miért jó, ha 4 pin-t átalakítok 3 pin-re?! (gondolom azé 4 pin-es, mert PWM-es, ha meg átalakítom 3-omra, akkor már, vagy nem?) <#nemtudom>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69968
Francokat.

Veszel 2 darab Molex-->3pin átalakítót (Én 250Ft-ért vettem darabját) és kész.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

KranaZoli
#69967
Gyármekeim!

Minap érdeklõdtem ház ventik iránt. Mi van olyankor, ha Nekem az alaplapomon csak 1db 4 pin-es venti csati található? Még pedig az elsõ 14cm-es van most arra kötve.

A hátsó csak 3 pin-es. Legalábbis leírása szerint. Most a gépet nem szedem szét. 😊

Csak néztem pl. a Coolink 12cm-es ventijét és a képen 4 pin-es csati van. Nekem mondjuk ez menne hátra. Akkor most ez hogyan van?! Ez pl. nem baba az Én lapomhoz hátra?! <#nemtudom>
<#help>

Ergó, úgy látszik Nekem olyan 14cm-es venti kell, amelyiknek 4 pin-es csatija van, viszont hátra olyan 12cm-es, amelyiknek 3 pin-es. (gondolom mûködne ott a 4 pin-es is, csak nem korrekt módon)

Én ezt úgy logikáztam ki, hogy akkor Nekem elõre vmi fain 14cm-es kellene 4 pin-es csatival és hátra meg untig elég egy szintén fain 12cm-es 3 pin-es is. (?!)

Vagy nemde?! <#fejvakaras>

Az utolsó 2 bekezdés úgy nézem ugyanaz, csak a fáradság miatt 2x írtam le. Mind1, már marad így. 😄

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#69966
kedves egészségedre!

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

UnknownAsshole
#69965
Megrendeltem a gépet és már kaptam is SMS-t hogy 1-2nap és kihozza a futár.
Köszi aki segített összeállítani 😊
redmonk
#69964
Ja és van hozzá egy négycsatornás Innovatek ventillátorszabályzó is 😉

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69963
5K-ért egész korrektnek tûnik. Jól is néz ki! <#eljen>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69962
Régebben szerintem sokkal komolyabb házak voltak. Most kellenének azok a mai belsõkkel. Gondolok itt Cooler Master Cosmos/ Stacker 831 | Thermaltake Shark/Armor Jr./Kandalf | Casetek házak

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#69961
Régi de jobb mint ami most van. 5K-ért üzleteltem egy ilyet.

Íme egy teszt róla.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69960
Ez miféle házikó? 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69959
Na beszereztem 5k-ért egy ilyet (csak ezüstben). Jóval komolyabb lesz mint a Gigabyte Luxo M1004

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#69958
Alaplap ASUS P8Z68-V PRO 39990,-
Processzor INTEL Core i7-2600K 3.40GHz 1155 BOX 61990,-
Memória G.Skill 4 Gb/1600 KIT (F3-12800CL9D-4GBXL) 1.5V 11990,-
Processzor hûtõ SCYTHE Ninja 3 10500,-
Videókártya ASUS ATi HD 6950 2Gb EAH6950DCII/2DI4S/2GD5 53990,-
Tápegység Be Quiet! 530W Pure Power 15990,-
Ház Cooler Master HAF 912 (RC-912-KKN1) 21500,-
Merevlemez Samsung 1Tb SATA2 32Mb HDD (HD103SJ) 11990,-


Összesen: 227940,-

Elsõnek így ez...

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69957
Weight (without fan) 900 g
2db ventivel nyom 1240g-ot. <#wink>

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

V43 1105
#69956
Pontosan milyen alkatrész kellene ? 😊

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

V43 1105
#69955
A Noctua NH-D14-em lesz 1240g szóval ne lepõdj meg itt a súlyokon <#hehe>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#69954
Nem küldenek semmit. Csak mielõtt odaér a futár,azelõtt telefonál neked,hogy van-e a megadott címen olyan személy,aki át tudja venni a csomagot. Illetve ha bármi egyéb probléma van,akkor ott is eltudnak érni.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

lippet
#69953
"Kérjük töltse ki az alábbi ûrlapot, a csillaggal megjelölt mezõk kitöltése kötelezõ!"

A vicc az, hogy egy deka csillag sincs! 😊 Nem baj, majd valamit összehozok. Ti telefonszámot adtatok meg? Nem fognak azután ilyen "fizetõs sms-t" küldözgetni?

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

KranaZoli
#69952
<#worship>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69951
Eddig még nem vettem észre semmit. Elég masszívak ezek az alaplapok.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

#69950
Ha nem kötelezõ megadni,akkor ne add meg. Viszont ha le akarod majd írni az adódóból,akkor írd oda és a számlára rákerül majd az is.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

xblades
#69949
Nem tudom mi változott azóta de amikor én regeltem oda kb 2 hónapja, ilyent nem kért.
Simán megrendeltem az új gépemet utána és akkor sem kért semmi ilyent.
Max a számlázási adatokhoz kell, de nekem is a felhasználói nevem van ott, és nem problémáztak.

Úgy éld az életed, hogy ne felejtsd el azokat az emlékeket, amelyeket nem szeretnél ...

#69948
Az enyém nem. Pedig 2 csavar tartja csak. (Illetve hogyhát 6,mert csak átalakítóval ment rá LGA-775-re.)

Ilyenem van amúgy.

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

KranaZoli
#69947
"1045 g"

Atyaszentúristen. 😊

Ezek nem tépik ki a helyérõl az alaplapot, vagy nem deformálódik el a lap?!?!?!

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69946
Enyém meg 1045g. CM Z600 Sajnos már nem lehet kapni sehol.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

KranaZoli
#69945
Jézusom! <#ijedt>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#69944
Az enyém 750g. <#gonosz3>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

KranaZoli
#69943
Én is így vagyok vele, de gondoltam megkérdem. 😊 Csak azé kérdeztem, mert nincs itthon és azé vmilyen kellene. 😊 De késõbb derült ki, hogy mivel a hûtõ zsír új lesz; ezért jár hozzá paszta. No, az Nekem tökéletesen megfelel majd.

Mekkora egy batár hûtõ az amire váltottál. 😮

"Súly: 608 g"

<#csodalk>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#69942
Tudom láma kérdése de akkor sem vágom. Adott egy hûtõ Cooler Master Gemin II AM2/AM2+-ra tuti felfogatható de akkor már AM3-ra is nem? Jó áron tudnék szerezni azért érdekelne.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

lippet
#69941
Hétvégén rendelem meg ipon.hu-ról a gépem. Nézegettem a regisztrációt, s egy valamit nem tudok. Miért szükséges megadni az adószámom? Ezt mire használják fel? Netán adózni kell? <#nemtudom>

ASUS M4A77T | AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX | KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz | VTX3D VX6750 1GBD5-H PCIE | SEAGATE 320Gb Barracuda 7200.12 7200rpm 16Mb SATA3 | Corsair Builder Series CX430

Vadnokedli
#69940
Árban 220 körül monitor nélkül-

#69937- Lusta vagyok hát!

"Anime is the proof that two nukes weren't enough."

redmonk
#69939
Arról azt hallottam, hogy hangos. Aztán lehet csak egyedi eset volt. De tetszik mint minden Corsair termék 😉 Valamint van nekem egy Coolin SWiF2 120P ventim azt meg nem tudom akkor hova raknám, esetleg kicserélni az egyiket arra, nem tudom.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69938
Corsair A70?

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

redmonk
#69937
Nem vágom. Tudod mi kell csak lusta vagy megnézni az árakat, vagy most ez hogy?

#69931-re még azért várok megoldást. A lehetõ legjobbat akarom hétvégén majd megrendelni.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#69936
i7 950 minek már neked?

Inkább mondd,hogy mennyit szánsz rá.

Amúgy ez tudod,hogy hülye kérdés volt? Leírod az alkatrészek nevét és kéred,hogy mondjuk meg hogy ez mennyibe kerül. Miértnem nézed meg te? <#fejvakaras>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Her Laca
#69935
kb 5-10 fokkal ,de sokkal halkabb. A tx 3 nak kicsi a ventije és ezért ha beindul akkor hangos. Ennek meg nem nagyon van hangja. De van is teszt valahol és nagyon jó minõsítést kapott.
Itten van

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Vadnokedli
#69934
Valaki tudna mutatni egy i7 es közép-felsõ kategóriájú konfigot árban?

tehát; 6GB Ram / 3Ghz 4 magos 950 es pl / HD 6790 videókártyával vagy hasonlóval, csak úgy átlagosan-

"Anime is the proof that two nukes weren't enough."