Milyen gépet vegyek most?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Azt Én értem, hogy a K-s széria nagyon jól sikerült. De, a jó édes anyucikáját az Intel-nek, hogy azért kelljen másik alaplap a felhasználónak, hogy azt ki is tudja használni.
(ez nem marketing fogás, ez behányós történet inkább)
Én csak arra akartam rámutatni, hogy tfh.: még 1 évig semmi szükséged nem lesz 4Ghz és a fölötti CPU-ra, akkor van egy olyan lapod, amiben tudod tuningolni a 2500K-t, de még semmi szükséged rá; mert nem használsz pl. grafikus modellezõ alkalmazásokat; nem használsz egyszerre 5db virtuális gépet; nem használsz grafikai ûber szerkesztõ alkalmazásokat; nem renderelsz non-stop, stb...
Szükséged lehet pl. a 4 mag-ra, addig OK (pl. ARMA és hasonló játékok).
Lesz is belõle 3,3Ghz-es alapból.
Értem Én, hogy nem akarsz agitálni, köszönöm!
De a véleményekre kíváncsi vagyok. Csak Nekem vhogyan az kevés indok, hogy azért legyen 4Ghz mert jó az.
Erre írtam példának:
Mire volt jó Nekem, hogy pl. a Wolfim 3,2Ghz helyett 3,8Ghz-en ment?! Gyorsabban töltõdött be a Windows, gyorsabban indultak az alkalmazások, de ezért vettem 96GB-os SSD-t, hogy arra telepíthessem akár a játékokat is.
Ilyenkor max. marad annyi, hogy a loading képernyõ kevesebb ideig van kint a képernyõn. (de szintén SSD) Ettõl nem lesz se több, se kevesebb FPS-ed, se folyamatosabb játékmenet, ui. az 580-as ezt izomból megoldja táplálékkiegészítõk nélkül.
Bízom benne legalább ugyanígy megoldja ezt a GTX 570-es is.
Szerintem elõbb fog majd kelleni GPU-t cserélni, mint a CPU-t tuningolni.
Persze lehet rosszul látom. Ezzel most nem azt írtam, hogy csakazértsem veszek P67+2500K+1666Mhz-es RAM-okat. Csak ha szinte már többet nem játszom, mint játszom, akkor aztán hulla feleslegesen van a tuning, ill. nem használok olyan alkalmazásokat, melyek igényelnék.
Más:
Ezzel a PCI-os SATA történettel annyi problémám van, hogy a szabad PCI slot, ami tenni tudnám sajnos elég közel lenne a GTX570-es 2db pörgõjéhez. 😞
A másik meg, ha erre van dugva egy SATA eszköz, akkor arról hogyan lehet boot-olni?! (pl.: DVD-ROM; SSD meghajtó)
Hogyan mûködik egy ilyen SATA-s PCI kártya?!
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
mivel ezek a cuccok jól sikerültek ,így egyszerû szorzó állítással tudod használni a procit ,és ez nem befolyásolja a rendszered más komponenseit.
A HT állítgatás az már kényesebb kérdés.Ott több összetevõt kell szépen összehangolnod. Több a buktató és a kérdõjel benne.
És hogy mire kell a 4 GHz? Bármire.Jó az ha van én azt mondom.
És mivel mint már írtam úgy hozza a 4 ghz et egy ilyen proci,hogy komoly feszültség csökkentést csinál az ember, így a hõmérséklet ,és a vele járó hanghatás sem nõ. De azt veszel majd ami jólesik😊 én nem agitállak.
Jelzem a helyedben egyszerûen vennék egy PCI os sata kártyát és le van tudva a dolog😊Válogass😊
Ha a jelenlegi rendszereddel meg vagy elégedve ,akkor semmi értelme újat venni.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Csak a hülyegyerekek tucsingolnak, én is kinõttem már belõle sok-sok éve.
I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3
Jövõ hónap elejéig úgy se fogom tudni lebizniszelni a dolgot. Addig meg okosodok. Lehet, hogy fos lesz belõle - viszont az Én tudásom meg gyarapszik. 😊
Így Számomra nem csak arról szól a történet, hogy melyik legyen hanem arról is, hogy melyik miért. Nem követtem a dolgokat - mert nem terveztem váltást.
De most már kezd összeállni a kép, hogy okosodom jobbról és balról is. Én kapom a pofonokat. 😊
Szóval akkor H67-est nem lehet tuningolni - ezért a tuning mesterek ezt "irodai" lapnak tartják. Ellenben ha a P67-esben nem tuningolod a 2500K-t tulajdonképp ugyanott vagy vele. Vagyis kidobtál az ablakon 8ezer pénzt. Ezért, hogy ne érezze Magát átverve az ember mindenképpen tuningol ha kell, ha nem - mert különben mi a rákban van a P67-es chipset-es lapja és a 2500K-s procija. (esetleg az 1600-as memóriái)
IGP épp a P67-es chipset-ben van kilõve hardveresen. Ellenben a H67-esben nincs és ezért megint rá lehet mondani, hogy irodai lap.
Szóval ha már annyira tuning és IGP, akkor oda a Z68-as lap fog kelleni. Ott meg már Maga a lap kerül jóval többe. Itt egy átlag júzer az IGP-t szintén sem használja - ergó ugyanott van vele, mint a P-s chipset-el. (vagy örül annak, ha bexarik a VGA, akkor amíg garin van legalább tud net-ezni, vagy akinek van használja a notit helyette)
H67 + 2500 + 1333 mire is nem elég?!
P67 + 2500K + 1600 hova kell jelenleg, vagy akár 1 év múlva a 4Ghz-es CPU - ha a játékok többsége alá inkább minél erõsebb GPU kell.
Amennyire Én látom 3,3Ghz-en egy i2500 elvisz minden játékot. Szerintem játékra felesleges a 4Ghz és fölötte. Vagy írjatok játékot, ami igényli, vagy igényelni fogja a 4Ghz és a fölötti CPU-kat?
Az már elég trágya egy megoldás az Intel részérõ, hogy H-s chipset és 2500-t nem lehet tuningolni. Ergó fizetni kell az Intel-nek azért, amit a mostani lapomban ingyen használhatok. (menjenek a jó édes anyucikájukba!)
Ha meg P-set veszel és 2500K-t de nem tuningolsz, akkor kidobtál az ablakon 8 ezer pénzt és áltatja Magát az ember, hogy bezzeg majd egy év múlva fel fogom tudni húzni 4Ghz és a fölé a GPU-t. De majd vehetek újabb VGA-t is, mert qrva élet, hogy akkor már erõsebb GPU is fog kelleni.
Amíg nincs új konzol generáció, addig a játékokban nem lesz 180 fokos fordulat. Sõt örüljünk, ha 1általán jelenik meg vmi normális játék PC-re.
De a 2500-asban is lehet tuningolni, csak azt Turbo Core-nak nevezik és nem kell érte több pénzt fizetni.
Szumma-szummárum van 2db opció, vagy tuning nélküli verzió ami szerintem(!) elég lesz még jó ideig mindenhova, vagy a tuning-os amit felhúz az ember 4Ghz és a fölé és mit ér el vele?! Hol jön ki ez akár játékban, akár máshol. Átlag felhasználásnál!
?!
Nem tudom sikerült-é jól összefoglalnom, de Én ezt a konklúziót tudtam eddig leszûrni. <#worship>#worship>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Szvsz az a P-s Asrock pont megfelelõ lenne, a "K" és a sima i5 között árban elenyészõ a különbség tehát akkor már a komolyabbik fajta (ha szükség lesz rá még jobb áron is ellehet majd adni mint sima társát), mehet mellé a baromi olcsó Kingston memória aztán kész.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Gigabyte 965P-DS3|| Intel C2D E8400|| 2*1GB 800MHz Geil Black Dragon|| MSI HD 4770 512MB GDDR5 || Chieftec 450w|| 320GB Seagate|| Pioneer DVR-112D|| XDL Happy 5B X-FIRE: braveheart1991
Me vergõdj már ezen a tuning dolgon annyit. A 2500K nem sokkal drágább ellenben van benne tartalék ,az hülyeség,hogy ha a sima kevés lesz veszünk majd másikat. Egy jó hûtõvel mindenféle hókuszpókusz nélkül ,mindegyik tudja a 4.5 Ghz et.És ha jól tudom az IGP-je is erõsebb mint a simának,bár én azt nem használom,így fingom sincs róla igazán. Az meg elégnek kell legyen hosszútávon is.
Lapot vegyél valamit P-s vagy Z -s et, tök mindegy a márka is ,aztán rá se kell nézned hosszú ideig a gépre. Én az ASUST azért ajánlom ,mert avval van tapasztalatom. Hülyén venné ki magát ha olyanról mondanék véleményt amit még nem is láttam,de végeredményben mindegy mit veszel ,a legfõbb szempont az ár és a garancia szvsz. Három év gar legyen rajta és pont. Ne ragozzuk ezt már tovább,mert mint szoktam mondani ha a szart sokáig paskoljuk elõbb utóbb fos lesz belõle😊
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Amiket írtam neked abban egyikben van Scythe Mugen 2 REV.B
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
A sima 2500-as procik szorzó zárasak tehát nem valószínû hogy túl egyszerûen lehetne tuningolni, szerintem nem is próbálta még senki, mert minek ha ott a K-s amiben nincs semmilyen tuningzár simán lehet húzni.
Viszont a méretekre nem is gondoltam. Majd holnap méricskélek egy kicsit, de szemmértékre lehet új házat is keresnem kellene. 😄
AC Freezer 7 : 109 x 95 x 125 mm
AC Freezer 13 : 123 x 96 x 130 mm
CM Hyper 212 : 120 x 79.7 x 158.5 mm
Egy csöppet nagyobbak. 😄
"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."
Majd kíváncsi leszek holnap a folytatásra...
No, várjunk-várjunk. Én nem teljesen úgy értettem azt, hogy nem fogok tuning-olni, hogy pl. ne szeretném kipróbálni, akár pár napig(1 hétig) járatni tuning-on, hanem úgy, hogy ha ezt megteszem nem hiszem, hogy eget-rengetõ különbség lesz teljesítményben (viszont majd jobban melegszik a CPU is) - de a lehetõségem legyen már meg.
Én úgy fordítottam le Magamnak, hogy a H-s alaplapok is tuningolhatóak, de pl. instabilak, nincsenek kietesztelve, ... és kb. ugyanezt a 2500-ról is.
De most már inkább vmi féle hardveres féket vélek Én felfedezni, amiért fizetni kell, hogy ne legyen.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Ne legyen igazam, de úgy érzem vmi olyasmi lesz a válasz mint amit lentebb kibutáskodtam.
No, léptem.
Bye!
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Gigabyte GA-H67A-USB3-B3 26.819,-
INTEL Core i5 - 2400 3.10GHz 40.129,-
Kingston HyperX Blue 4GB 1333MHz CL9 KIT 6457,-
AC Freezer Xtreme REV.2 8950,-
Összesen: 82.355 Ft
* Mint már említettem Gigabyte GTX570 60k-ért el, így akkor: 22.355 Ft a végösszeg
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Erre írtam, hogy nem kell specko tuning ram, hanem elég az is amit akarsz venni.
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9AD3B1K2/4G
egységár: 6.457 Ft
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
De mi az, hogy nem lehet tuningolni? Én ezt nem értem, Én még LGA775-nél tartok. 😊
Hát van egy sokkal butább gépem és össze-vissza lehet tuningolni, állítgatni minden xart a BIOS-ban.
Ezeknél a jószágoknál pl. a H-s chipset-û lapoknál mi van a BIOS-ban, vagy mi az, hogy nem lehet tuning-olni?! 1xerûen ezt nem tudom elképzelni. 😊 Nincs is BIOS, vagy mivan?! Bemegyek a BIOS-ba, aztán le tudom jelszavazni, boot-olási sorrend-et állítani, aztán tsókolom, buta, mint egy noti BIOS, vagy mi ez?
És itt ezreseket kell azért fizetni, ami a jelenlegi LGA775-ös lapomban mint a józsefvárosi piac?! Nekem ez most úgy jön le, hogy fizetni kell azért, hogy tudjam emelni a proci, a ram órajeleket, stb...
Faxxxom ki van ezzel.
"Tuningramok meg nem kellenek. Egy mezei KINGSTON 1600-as tökéletes."
Ari, ezt úgy értettem, hogy ha azt akarom, hogy 1600-as "tuning" RAM-ot használjak.
7vgén körbenézek YT-on H és P-s BIOS-ok után, mert erre most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi a rák is ez.
Én nem akarok tuningolni, de azt Én nem úgy értettem, hogy Nekem "butább" BIOS-ú lap kell, szal ezt nem is értem. Én arra gondoltam, hogy ott van, adott a lehetõség, de a pöcsöm sem akar tuningolni. Mint a Wolfim. Mehetett volna 3,8Ghz-en, de nem kellett. De azért kipróbálni ki tudtam. Itt meg akkor még kipróbálni sem tudom, vagy mi?!
A jó édes anyucikájukat, ha ez így van.
No, mára ennyi volt az okosodásom, mentem pihizni.
Köszi mindent!
Jóccakát fijjugok!
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
ASROCK H61M-S
INTEL Core i5-2400 3.10GHz 1155 BOX
KINGSTON 8192MB DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/8G
Összesen 63 829 Ft.
Az általad összerakott 8 gigás szett ennél kereken 50%-kal drágább. Szerinted lesz az 50%-kal gyorsabb? Közel sem. Értem én, hogy e-penis, meg tuningoljunk mer' az menõ, de hosszútávon jobban jössz ki így.
A gyári hûtõ is lehûti, aztán ha a hang zavar majd teszel rá egy AC Freezert oszt kész.
Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014
Saor Alba
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
- P67 + 2500K = tuning, viszont nincsen IGP. Drágább +8k
- H67 + 2500 = IGP, de nincs tuning, Olcsóbb marad 8k
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
Nem teljesen, mert a H67-ben tudod, használni az Igp-t.
Tuningramok meg nem kellenek. Egy mezei KINGSTON 1600-as tökéletes.
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
Mert gondolom, akkor
- P67 passzol a 2500K-hoz; és
- H67 passzol a 2500-hoz
(ha jól értem)
Minden másban dettó ugyanaz, csak egyik tuning lap, másik meg nem?!
Akkor kimatekozva a tuning-ért kell fizetni cca. 8ezer pénzt. Mert ha jól értem, akkor oda tuning lap és tuningolható 2500-as kell. Ami cirka +8ezer pénz.
Ennyit azárt, hogy mondjuk 1Ghz-el magasabb legyen a CPU?! Háááááát, nem tudom. És akkor már kellene hozzá ey tuning RAM KIT is.
Akkor az már +10k körül van.
Csak nem tudom, hogy ez miben nyilvánulna meg.
Én nem tudom milyen a H-s és P-s lap BIOS-a. A H-s lapokban nem lehet állítani az FSB; memória órajeleket; stb... semmit?! (vagy mi) Ezt Én nem értem...
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
De én laptopba nem vennék már HDD-t. Vegyél egy 96 gigás Kingston SSD-t.
Lumia 820, Thinkpad X200, Auris HSD 2014
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
a kettõbõl szerintetek melyik lenne a jobb választás:
egyik jelölt
másik jelölt
P8 HÁÁÁÁÁÁÁÁÁ 67; vagy
P8 PÉÉÉÉÉÉÉÉÉ 67
😊
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
Ari nem történt ott elírás? Ezt Én nem is néztem, hogy P, vagy H.
- ASUS P8H67 REV 3.0
- ASUS P8P67 REV 3.0
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Asus P8P67 B3, Intel Core I5 2400, Sapphire 280x 3GB. CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz, 500GB HDD, CORSAIR CX430W v2, Panasonic 94CM Plazma TV, Rendszer: Windows 8.1 PRO X64
ramra meg 70139
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
ASUS P8H67 REV 3.0
egységár: 30.700 Ft
KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9AD3B1K2/4G
egységár: 6.457 Ft
INTEL Core i5-2500 3.30GHz 1155 BOX
egységár: 45.131 Ft
COOLERMASTER Hyper 212 Plus
egységár: 7.588 Ft
Kosárban: 4 tétel
Összesen: 89.876 Ft
Önibádi?! Hm?! Vundersõn?!
Ugyanez, csak 8GB RAM-al:
Összesen: 95.844 Ft
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10