Milyen gépet vegyek most?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
szerk.: Ha nem akarsz tuningolni és tényleg elég neked a sima 2500 akkor viszont a lentebb ajánlott asus p8h67 lap is jó valamilyen 1333MHz-es memóriával mert tuning nélkül úgy is csak ennyit kezel a proci
#70115:
Ari. Köszi, mástól is dettó ugyanezt az ajánlást kaptam ugyebár, csak épp 8GB Kingston KIT-el.
Az mondjuk a duplája és valóban nem nagyon látom létjogosultságát 8GB RAM-nak. Persze ha virtuális gépeket futtatnék egymás mellett többet is, vagy extrém memória igényes alkalmazésokat használnék, akkor okés, de ezen a 4GB vs 8GB-on még filózom majd.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
"A turbo core kerlek szepen ugy mukodik hogy egyszalas terhelesnel feltolja az egyik mag orajelet parszaz MHz-el a CPU. BIOS-beallitastol fuggoen mennyire. Alapjaratban azt hiszem ez 3.7 GHz, maximum 4.1.
Namost ez hatasos jatekok eseten mert a legtobb egy szalra optimalizalt, a tobb szalhoz meg boven elegendo a CPU alaporajele... Igy mar ertlemetlenne valik a tuning is."
Hm?!
Más:
Wolfit 3,16Mhz-rõl fel lehetett húzni 3,8Ghz-re. Mit érzékeltem ebbõl?! Talán gyorsabban töltõdött be a Windows és a játékokban gyorsabban töltött, de inkább csak placebo volt szerintem.
Én nem sajnálom azt a plusz pár ezrest egy K-s verzióért, de miben nyilvánul meg ez a vundersõn tuning?!
Gondolom SSD-n már annyira nem számít az OS és alkalmazás indulás. Ha a game szintén SSD-n van, akkor ugyanúgy a pálya töltések.
FPS-ben mennyit dob rá?! Vagy miért jobb?!
Én azt tapasztalom, hogy GTX 570-el 60FPS-sem van S-Sync mellett mert az kell. GTX 580-al még inkább. Krájzisz2-be talán nem... I don't know, mert eddig csak YT-n láttam a Krájzisz2-õt. Kb. ennyire kötnek már le a lineáris, csõ játékok. (kivétel volt most a FEAR3)
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Mellesleg én is azt a lapot ajánlgatom agyba-fõbe. Szerintem is pöpec darab és szívesen vennék olyat.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
De jó is lesz végre kint nekem is 😄
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Tuning:
Mond-é Nektek vmit az, hogy Turbo Core?!
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Saor Alba
Lehet hülyeség, de ragaszkodom az Asus-hoz. 6 lapomból 5 Asus volt, egy MSI kb 4 napig bírta. Egyik reggel csak úgy pukkant egyet és viszlát, se kép, se hang. Anyám, testvérem gépébe Gigabyte van azokkal sincsen különösebb probléma, csak annyi, hogy 1év után elfelejtett a 6USB-bõl 3 mûködni, gyakorlatilag semmit sem ismer fel.
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
ASUS MAXIMUS IV GENE-Z
ASUS SABERTOOTH P67

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
de magamnak ?😊
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
Alaplap
Ram
Proci
A hûtõre visszatérve. Miért vennéd most meg a TX3-at?, hogy utána 2000-2500Ft-ért eladd? Inkább invesztálj bele egy jobb fajtába elsõre. Mint írtam minimum Hyper 212+ Hidd el tudom, hogy Neked hangos lesz a kis TX3-rom <#kacsint>#kacsint>
Én ezt venném a helyedben:
Intel i5-2500K
ASUS P8P67 REV 3.0
KINGSTON 4096MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 2db
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
És ugyanezen feszültséggel a 4.5 ghz et is,bár azt nem teszteltem le tökéletesen. gyanítom alapfeszen sima ügy lenne neki. Mondom 4.5Ghz!
Az 1.2 GHZ el több mint az alap.
De ha Zoli nem akar ugynevezett tuningot,ami semmi másról nem szól,mint a feszt le a szorzót meg beírni😊 hát istenem:XD Na jó még pár dolgot be kell állítani.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Csak még mindig úgy érzem, hogy kompatibiltási oldalról az Asus-os lap, amit korábban is ajénlottatok megbízhatóbb választás.
Ha majd annyira jó lesz az Asus. 😄
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
*De akkor már Asus optikai meghajtó is kell meg Asus monitor, meg Asus fejhallgató valamint Asus processzor hûtõ is 😉 csak viccelek 😄
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Mondjuk ehhez meg színben jobban passzol a VGA. 😄
De miért ezt az AsRock-ot választanád és nem az eddig ajánlott Asus-t?! Az most ne legyen szempont, hogy -5 ezerrel olcsóbb!!!
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Ha(!) kevés lesz majd a 2500 akkor úgyis minden kezdõdik elölrõl.
De akkora már kint lesznek az új procik, új lapok, új VGA-k.
De Én nem vagyok egy olyan játékos sem, mint Tirexi. Én amit nagyon várok a Far Cry 3 és a STALKER2. Na, most ha ezekhez kevés lesz vmelyik, akkor eladom és újat veszek aaaaz tuti, de arra nem most akarok felkészülni. 😉
Ezért nem megyek pl. VGA-ban sem feljebb 580-ra. De 570-bõl legyen olyan, ami halk és hûvös. No, ha majd nem lesz elég, akkor 580 - vagy a még újabb AMD-k; nV-k.
Nem véletlen nem írtam max. árat a félkonfigra. Nem azért mert vagyont akarok rákölteni hanem azért, hogy ne befolyásoljon Benneteket az ajánlásokban.
És ehhez mit szóltok?!
http://ipon.hu/webshop/product/_asus_p8h67_rev_3.0/173502
http://ipon.hu/webshop/product/_intel_core_i5_2500_3.30ghz_1155_box/170393
http://ipon.hu/webshop/product/_kingston_8192mb_hyperx_blu_ddr3_1333mhz_cl9_kit_khx1333c9d3b1k2_8g/171424
Úgy érzem, hogy ez EPIC, nem?!
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Ez így összesen: 31.768,- + 45.131,- + 11.587,- = 88.486,-
Eladja a Gigabyte GTX570-t mondjuk egy rosszabb esetben 60k-ért, akkor csak 28.486,-
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Hisz ezt teszi most is az LGA775-tel és DDR2-vel. Így aztán én azt mondom, hogy egy jó P67-es alaplap egy i5 2500-zal amire egy normális de halk hûtõ kerüljön, hogy akkor már a hõfokokkal se legyen gond még véletlenül sem, illetve semmi nesz ne zavarja õt 😉 valamint azok a pöpec kis memória modulok melyek biztos jók és stabilak.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Compare Intel® Products
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Annyit már okosodtam, hogy P67-esben nem fogom pl. kihasználni az IGP-t, mert az tiltva van - aztán, hogy még mi a ráktól esem el, vagy nyerek a Z86-al azt nem tudom.
De ami Nekem nem fontos az a tuning!!!
Viszont ami sokkal fontosabb, hogy minden alkatrész külön-külön és egyben is legyen stabil. Tököm tele van már azzal, hogy memória összeveszik alaplappal, vagy alaplap a memóriával és hasonló esetek.
Minden menjen szépen alapon, de azt stabilan és izomból erõsen, ne szteroidot kelljen adni a gépnek. Ennyi.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
Persze megveheted azt is,de nem értem,hogy hosszabb távon miért érné meg jobban,ha egyszer annak is LGA-1155-ös tokozása van. (Ha meg a megbízhatóságra gondolt a kolléga,akkor szimplán bullshit)
Az Intel hamarosan piacra dobja az LGA-2011-et,ergó nem hiszem,hogy 1155-be fejlesztenének a továbbiakban.
unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep
Miszerint is, ha:
- P67-es chipset-û lapot akarok, akkor
- nem kell K-s 2500-as;
- elég az 1333Mhz-es RAM is
De a legjobb a Z68-as chipset-û lap lenne, mert abban tudná a legjobban érezni Magát egy 2500K-s proci. Pontosabban ott már van értelme 2500K-s procinak.
És Én senki véleményét nem kérdõjelezhetem meg, akikrõl tudom, hogy Nálam sokkal jobban otthon vannak ebben a témában.
Ergó, mi arról a véleményetek,
1.) hogy jó a P67 is (ami az olcsóbb választás is lenne egyben), de akkor abba egy sima 2500-as proci és 1333Mhz-es memók?!
2.) Z68-as chipset-û lapot venni, no ebbe már érdemes a 2500K-s proci és esetleg 1600Mhz-es memók (de tulképp ide is elég lenne az 1333Mhz-es) Ez nyilván egy drágább választás, de hosszabb távon jobban megérné.
Persze nem biztos, hogy mindent jól írtam, de Nekem eddig kb. ezt sikerült kilogikáznom.
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
Majd megnézem. De baja nem lesz ,ez hivatalos teljesen.
Én az ASUS lapot azért ajánlom,mert bár nem tudom milyen az Asrock támogatása pl bios tekintetében az ASUS az példaértékû. Szerintem.
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
"Anime is the proof that two nukes weren't enough."
#70094 - Jó az a lap is viszont nézd meg, hogy amit mi ajánlottunk azért van hûtõborda a csokikon ezen meg nincsen, nem mintha bármi baja lenne így is...csak mondom.
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Vagy oldalt iPon/Laptop-on kívül aminek nagyobb a választéka, és olcsó, hátha?..
"Anime is the proof that two nukes weren't enough."
Ráadásul még ha be id tudnám kötni, akkor a szalag kábel épp eltakarná az egyik VGA ventit. Ezért szedtem szét a gépet (újra); majd rakhattam össze. Nem kell vkinek egy IDE-s DVD-RW fain(!).
😄
Redmonk
Azt nem tudom hol számoltad (vagy Én tettem rossz termékeket a kosárba - majd lecsekkolom) de Nekem annyi jött ki, amennyit írtam. Vagyis Ipon-on ennyi jött ki a kosár tartalma szerint.
Bence
Hidd el nem oldaná meg, nem fér alá.
Ari
Nyugodtan hozzászólhatsz többet is. Sõt! Légyszíves szólj is hozzá, hogy szerinted okés-e ez a trió, vagy Te mit ajánlanál?
(tudom, Te is nagy mágus vagy 😉
A hûtõn nem fog múlni a történet. Legfeljebb a Q9550-est amikor eladom hozzáadom a CM HyperTX3-at is. Nem tudom, hogy ez a Core-i5 2500K mennyire melegszik (alapon). Úgy gondoltam egyébként, hogy megnézem mit tud a HyperTX3, aztán ha kevés, akkor hûtõcsere.
De nagyon-nagyon kíváncsi vagyok a véleményedre. Nagy-nagy hardver guru-nak tartalak Téged is. 😊
Lacus
First: Figyuka. Asus honlapján van ehhez a GTX 570-eshez VBIOS, szerinted ráflash-eljem?! Tiedhez nincs - vagy nem nézted. Azt írják, hogy a teljesítményt javítja DX11-es játékokban.
(az az apró problémám van nV kártya VBIOS flash-el, hogy nem tudom hogyan kell rá visszaflash-elni korábbi VBIOS-t, pl. DOS parancssorból - ha vmi gigszer lenne az újjal)
Mivel hivatalos fissítés, gondolom okés a dolog.
Wáow! Fain lenne, Asus lapban, Asus VGA. EPIC! 😊
Ezt ajánlották szerintem lentebb a fijjugok is. Nem is mondtam, hogy nem tetszik. Még a szííííne is tetszik. 😄
SATA-ból, mondjuk Nekem a 3db elég lesz. Ennél több Sata-s eszközöm szerintem nem nagyon lesz a gépben:
- OS SSD;
- Adat HDD;
- DVD-RW
Szeretném kikérni a véleményeteket errõl a lapról is. Mivel korábban elég sok AsRock lapot-ot ajánlottatok és úgy nézem ennek újabb a chipset-e és olcsóbb is. De ennél többet nem tudok róla.
ASROCK Z68 Pro3
Dánkesõn!
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.
Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |
- Alaplap s1155 ASUS P8P67: 31.500,-
Ramot nem tudom megmondani csak holnap hogy mennyi..
ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
Megnéztem, Ipon-on ez a 3 motyó 107k-ra jön ki ha kosárba teszem Õket.
Ezt most így hó végén asszem nem vállalom be. De ha nem változik semmit ez a konfig, akkor köv. hónap elején sanszos, hogy megrendelem.
Pedig ma melóhelyen már találtam IDE-s DVD-t is. <#hehe>#hehe>
AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10
!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo
.jpg)
