Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

KranaZoli
#70233
Gyárilag ilyen. Miért, nem jó?!<#nemtudom>
De a tápon is van, az is gyári.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Solten
#70232
Kimeno venti hatul minek grillezett, ne repuljon bele a moszkito? 😊))

Saor Alba

KranaZoli
#70231
Mûködik minden eszközöm elsõ blikk-re úgy tûnik. Win7 felment úgy, hogy DVD + SSD alaplapi SATA-n; HDD PCI SATA kártyán. Ofkórz Win7 NEM telepít driver-t hozzá, így felkiáltójeles volt az eszköz elõször.

Aztán megtallóztam Neki a Net-rõl letöltött driver mappát, amire azt írta ki, hogy nem tartalmaz illesztõprogramot. 😮

Utána megtallóztattam vele a hozzá adott CD-n lévõ mappákat. Ott sem talált. Azanyáááádat. Megtallóztattam vele a teljes CD-t és megtalálta. Csak azt nem tudom, hogy hol. Mert ami Számomra logikusnak tûnt mappa azt nem fogadta el.

Gondolom WU-n is talált volna hozzá, ill. lehet még fog is frissebb driver-t. Csak azt nem tudom, hogy boot alatt miért nem volt jó. Gondolom azért, mert a megfelelõ és logikus mappában kerestem az inf fájlt.

Na, mind1. Folytatom tovább így...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

V43 1105
#70230
30-40k max.

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

#70229
hi, betudnátok lehetõleg reálisan lõni, mennyit érhet az aláírásomban lévõ config? szeretném laptopra cserélni a cuccot. vagyis eladni ezt, és laptopot venni

Gigabyte 965P-DS3|| Intel C2D E8400|| 2*1GB 800MHz Geil Black Dragon|| MSI HD 4770 512MB GDDR5 || Chieftec 450w|| 320GB Seagate|| Pioneer DVR-112D|| XDL Happy 5B X-FIRE: braveheart1991

KranaZoli
#70228
Thász iz kupleráj in the house. 😄









AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Vadnokedli
#70227
Laptop hoz illõ kérdés; elég alap lesz-

Intel Core i7-2630QM(2 Ghz) + NVIDIAŸ GeForceŸ GT 540M 1GB

vagy

Intel Core i5-2410M (2,3Ghz) + ATi mobility Radeon HD 6850 1GB

Tehát melyiket választanátok.

"Anime is the proof that two nukes weren't enough."

KranaZoli
#70226
Most kéne egy online video stream. 😄

Azanyááááátok, akkkkkkor is meg fogom oldani. 😊

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

KranaZoli
#70225
Hát Én is örülnék, ha ilyen gépek lennének Nálunk. 😊

Tiszta kupleráj van már mindenütt. Gépem darabokban, notiról nyomom a "blog"-ot. 😄

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

KranaZoli
#70224
Ott a szignómban. 😊

Giga EP45-UD3LR

Most jön az, hogy SSD+DVD alaplapra, HDD PCI SATA csatira.

Ejjjj, hogy mennyire rühellem Én az ilyet.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Solten
#70223
Irodai lapnak kisse draga... 😊 Ficsoroket tekintve meg luxus. Ez mar inkabb az: link

Saor Alba

Her Laca
#70222
Milyen a lapod,vagyis mi a pontos megnevezése.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

KranaZoli
#70221
Milliméterek vannak. 😊 Papírlap befér, vagy egy picit összehajtott papírlap. 1ébként mégis, hogyan mérjem meg?! Szerinted alálátni?

Ahhoz ki kellene kapni vagy a lapot, vagy az alaplapi tálcát.

Faxxom ki van.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Her Laca
#70220
De neked csak egy kell😊 Na most az egyik HDD-t rádugod,oszt ennyi a DVD meg megy a lapra.
DE!!!! Mérd már meg mekkora hely van a VGA alja és a Sata csatoló között.
Komolyan😊Megoldjuk azt a dolgot bakker ,nehogy már ezért költségbe verd magad😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

KranaZoli
#70219
Itt mondják a fijjugok, hogy az irodai lap. Mindekni aszongya, hogy a P és a K a fain. Ezt a Turbo Core-t H-s lapnál hogyan lehet engedélyezni. Még nem volt idõm elolvasni a cikket sajnos. 😞

Laca:

Csináld azt amit most Én, aztán utána gyere ezzel a PCI-os SATA dologgal. Elmentem ismerõsömhöz (aki épp nyaral, de adott egy kontakt személyt), hogy adjon már egy ilyen xarságot. Adott, 4db SATA van rajta.

Rádugtam az összes SATA-s eszközöm. Próbálnék installálni egy Win7-et. De már az elején aszongya, hogy egy CD/DVD meghajtó illesztõprogramja hiányzik. A CD-rõl semmit nem fogad el. Net-rõl töltöttem le hozzá cuccost. Semmi.

Namost, szoftveres téren picit okosabb vagyok, mint hardveres területen. Próbáld ki, telepíts vele egy Seven-t úgy, hogy minden eszközöd arra van dugva.

Aztán ha ez sikerült, akkor írd meg hogyan.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

Solten
#70218
"Az 1600 as is 1.5V on megyeget"

Papiron, aztan kiderul hogy ha beleteszed a lapba... <#alien> Ezt elkerulendo, nem art atfutni a memo QVL listat es nincs oralis elojatek.

Saor Alba

Her Laca
#70217
Az 1600 as is 1.5V on megyeget😊 Már amit mutogatnak itt ocsóért a srácok.
Bár nem tudom ugyanebbõl van 11 ezerért is,ugyanabban a boltban. Lehet mások a speckói.Utána kell nézni.

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

Solten
#70216
i7 eseten irta egy srac hogy felhuzta 4 GHz-re, semmivel se lett tobb FPS-e. Meg nyilvan jatekhoz VGA kell. i5-nel sincs ez maskepp szvsz. Amugy a Turbo core mellett szvsz ertelmetlen tuningolni. Nos akkor mi a gond a H67-s chipsettel? Ha P-set nem hasznalod ki, csak felesleges extra kiadas. K-s proci szinten. Az 1333-as ram pedig menni fog az 1.5V-os sajat specifikacojan, talan meg kevesebb V is kell neki. 1600-asnak lehet extra fesz. kell.

Saor Alba

Her Laca
#70215
"egy másik alternatíva. Ez Nekem nagyon fura, hogy a tuning-hoz úgymond külön konfig lesz. Ez egy elég genya húzás szerintem."

Zoli😊 Nem kell. Vegyél Z-s lapot és joccakát. Ha lett volna amikor én vásároltam,biztos olyat veszek. Ott van benne minden amit csak akar az egyszeri user😊 De még mindig azt mondom vegyél egy satás bõvítõ kártyát.
Van olyan ami alacsony és alig foglal helyet.

Sima pci szerintem a VGA másik oldalán is van egy ilyen hely a lapodon. Bár azt se tudom milyen a lapod😊

Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba.

redmonk
#70214
LMFAO, hát ez jó!!!

Még nem igen, btw.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

V43 1105
#70213
Csõ népek!

KranaZoli rendelt már ? <#vigyor>

ASUS P8Z68-V PRO || Intel i7 2600k @ 4.8Ghz || Corsair Vengeance LP 8GB 1600mhz || XFX HD7970 Black Edition || Cooler Master HAF 932 || Noctua NH-D14 || DELL U2311h

redmonk
#70212
Igazán nincs mit. És mint mondtam tudsz +2 magot elvileg aktiválni a processzorban. Asrock féle UCC

Az én kis sz*ros MSI 770-G45 lapomban is van rá lehetõség.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70211
Ez már így tökéletesnek tûnik, köszönöm ismét a segítséget.

Battlelog: kvantahun

redmonk
#70210
Ohh bakker sorry azt nem néztem. Na akkor:

ASROCK 790GX Pro 17.337,-

* Így a végösszeg marad ugyanannyi

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70209
Nekem is AMD van és jobban is kedvelem a pirosakat, de ha valami jobb az jobb. El kell fogadni. 10-20W ide-oda meg jelentéktelen, fõképp egy "gamer" gép esetén.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

#70208
Köszönöm ez az összeállítás is szimpatikus, igaz az alaplapon nincs IDE pedig ezen is gondolkoztam az elején.

Battlelog: kvantahun

redmonk
#70207
Én tudom, hogy a GTX560Ti a jobb, de már annyira AMD kártyát favorizál szinte mindenki, hogy ilyet ki sem merek adni magamból 😉

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70206
Õ azt kérdezte melyik a legerõsebb. Ebben egyértelmûen jobb a GTX.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

redmonk
#70205
Elvileg mindegyikkel menni kell. De én azt mondom Corsair, Kingston, Kingmax, G.Skill, CSX memóriák közül válassz elsõsorban. Persze van még sok jó gyártó csak azokat nehezebb pl beszerezni (Mushkin).

ASROCK 870iCafe 17.337,-
AMD Phenom II X2 560 3.30GHz AM3 BOX Black Edition 19.938,-
KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT 5900,-
VTX3D VX6790 1GBD5-DH PCIE + DIRT 3 31.821,-
Összesen: 74.996 Ft

*Legalább egy ilyet szerintem akkor már.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

redmonk
#70204
Én tudom csak már nem merem mondani mert egybõl mindenki betámadna azzal, hogy de hát a 6870-nek jobb az ár/érték aránya. Én helybõl nvidiat veszek legközelebb az is biztos. Valószínúleg egy Gainward GTX570 Phantomot az meg bõven kibírja majd a normális 28nm-es nvidiákig.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70203
köszönöm a gyors reagálást. Azért választottam ezt a kártyát mert elég jónak tûnt és belefért a 60-70.000 Ft körüli rászánt keretbe. Ez az asus lap minden gyártó ramjait megeszi vagy figyelnem kell, hogy bizonyos típust ne vegyek?

Battlelog: kvantahun

#70202
Azért erõsebb az GTX560 a 6870-tõl.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

redmonk
#70201
Sima 560-ról nem tudok nyilatkozni nem ismerem, viszont a másik 3-ra azt mondanám egyik ebben másik abban a játékban a jobb, de itt mindenki más szinte az 1. helyre a 6870-t tenné 😉

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70200
<#wink>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#70199
GTX 560Ti > 6870 > GTX 460

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

#70198
Ezért érdemes rákérdezni a fórumokon ezekre a dolgokra, sok-sok anyázást megúszhat így az ember <#kacsint>

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

redmonk
#70197
Teljesen jó. Abban a lapban azt a procit még 2 maggal meg is tudod toldani simán. Viszont 6850 alá nem adnám a helyedben.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70196
HD 6870, GTX 560, GTX 460 és GTX 560 Ti

Teljesítményben melyik a legjobb? Mi a sorrend? 😊)

CoD:MW3 - Nok3dli Steam: Nokedliasd BattleTag: Nokedli#1178

KranaZoli
#70195
Többek között Én is. Soha többet GEIL. <#levele>

Ezért van már gyomoridegem, ha új lap + új memó, mert ha újra eljátszva vmelyik, akkor pillanatok alatt felcsûri az agyam már az ilyen.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#70194
Én problémát, csak a Geil ramjairól hallottam, sokan szenvedtek velük.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

#70193
"A 2db 4GB-os KIT-ben kisebb a hibalehetõség, mint 1db 8GB-os KIT-ben? Miért?!"

a 2*4GB az ugyan az, csak másképp nevezve 😄 Mivel a 8GB-os kitt 2db 4GB-os modult tartalmaz. A hibalehetõséget meg arra értettem, hogy nem egy gépnél elõfordult, hogy nem akart elindulni, csak a fekete képernyõ volt. HDD-k pörögnek megy minden, csak éppen kép nincsen. Ilyenkor 90%-ban a ramokat kell kivenni és cserélgetni. Kettõ ramnál ez értelem szerûen egyszerûbb. Pl van olyan, hogy az egyik modul csak a 3.slotban hajlandó menni.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

KranaZoli
#70192
Én ezzel csak most szembesültem. Ha mégis a tuning mellett döntök, akkor biztos ez lesz és az Asus-os téma szerintem. Csak a memó legyen tuti az 1600-asból. Mert ha összerakom és megint egy olyan, hogy alaplap összeveszik a memóval, vagy fordítva, akkor qrva élet, hogy ketté fogom törni vagy a lapot, vagy a memókat és lehugyozom, ledarálom, ...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

#70191
Üdvözlet mindenkinek. Kis segítséget szeretnék kérni. Gép újításon gondolkodok a fõ cél az 5 éves gép felújítása annyira hogy a mai játékok megfelelõen fussanak, nem célom full hd felbontásban mindent maxra tolva játszani csak egy kellemes konfigot szeretnék. Ha lehet várom a véleményt a cuccról mennyire jó az elképzelés. Évek óta nem néztem a PC alkatrészeket így most nem nagyon vagyok képben, az alábbi elképzelés 3 napos intenzív olvasás után jött ki

Amire gondoltam:

Processzor: Phenom II x2 560 Black Edition
Alaplap: Asus M5A78L LE
Videokártya: Sapphire HD 6750 1 Gb
Ram kb 4 Gb

Ami fontos, hogy az alaplapon legalább 1 ide csatlakozó legyen mert a meglévõ Pio íróm nem cserélném le.

A segítséget elõre is köszönöm

Battlelog: kvantahun

#70190
Hát igen, elég nagy szemétség az Intel részérõl. Mondjuk én biztos nem variálnék, ne azon a +10k múljon a dolog. Helyedben: P67 + 2500K + 1600Mhz
triót venném.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

KranaZoli
#70189
Ühümm. Így már értem. Furcsálltam is, hogy annyira logikusan volt felépítve az egész, a RAM-ok meg kilógnak a sorból. 😊

No problem, csak azt hittem van vmi titok, amirõl nem tudok. 😊

A 2db 4GB-os KIT-ben kisebb a hibalehetõség, mint 1db 8GB-os KIT-ben? Miért?!

Az XMP az mi a pöcsöm a memóknál?! <#nemtudom>

Redmonk: Rád támadt vmi múmia, vagy mi a rák? Biztos hirtelen kellett döntened. Én már csak ilyen pöcsölõs és matyizós típus vagyok, ha hadrver-t cserélek. <#idiota>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#70188
Aztaqrva...mikor veszélyessé fordult a helyzetem Egyiptomban, ott nem agyaltam ennyit. Ha érted már a dolgokat akkor meg tényleg nincs több ötletem. 😄

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

#70187
Azt benéztem <#rolleyes>, jobb persze a 2x4-es kitt, kevesebb a hibalehetõség és még olcsóbban is jössz ki vele. #70115-ös hozzászólásban meg véletlenül rosszat linkeltem, H-s lapba felesleges az 1600-as, mert úgy is 1333-on fog menni.

Asus P7P55D | Intel I5 750 | ASUS HD7950-DC2T 3GB | 4GB Kingston HyperX 1600MHz |

KranaZoli
#70186
Megjegyzés:

Ha már nevét nevezted. Solten ajánlotta az Asus H67-es chipset-et, ha nem kell tuning.

Az is igaz, hogy elsõ körben AsRock-ot ajánlott, talán P67-es volt és Õ írta, hogy a Z68 lenne az igazán nyerõ választás.

Én hallgatok Rátok is, de tény és való, hogy amit Õ ír, az szent írás Nekem is hardveres témában.

No, most már annyit tudok, hogy melyik laphoz melyik proci kell és melyik ram lenne korrekt választás.

A Z68 az már azért drága lesz.

De röviden szummázva a dolgot a lényeg, hogy:

H67 + 2500 + 1333Mhz; vagy
P67 + 2500K + 1600Mhz

egy másik alternatíva. Ez Nekem nagyon fura, hogy a tuning-hoz úgymond külön konfig lesz. Ez egy elég genya húzás szerintem.

Az opció azért érdekelne Engem is. Pl. jó lenne kipróbálni, tesztelni 1-2 hétig; hogy mennyivel más, mennyi lenne még a vasban, stb... De ehhez megfelelõ félkonfig kell.

Ezt majd eldöntöm, hogy melyik út lesz. A hardverek is nagyjából rendben vannak. Majd össze kell adnom, melyik mennyi lesz, ill. mennyibe jönne ki.

Megkérdem majd Gianni-nál is, de Nekem van egy másik lehetõségem is, csak épp nyaral, meg majd Én is fogok. Mind1, annyira nem hajt a tatár, vagy majd 1x csak hirtelen felindultságból döntök, azt annyi. De a következõ hónap elejét mindenképp meg kell várnom. (akkor meg már az a +8k; +10k nem lesz annyira nagy érvágás) Csak mocskos egy dolog ez a tuning, hogy biznisz lett belõle. Pontosabban mocsok egy bagás az Intel, hogy a tuninból bizniszt csinált.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10

redmonk
#70185
Zoli szerintem vegyél egy Asrock lapot P67-es chipsettel ami csak 1000Ft-tal drágább mint a H67-es Asus (mellesleg már Solten is jót szólt róla és én rá hallgatok az tuti 😉). A S-ATA csatlakozók elforgnak férni és vegyél i5-2500 helyett i5-2500K-t ami 2000Ft-tal drágább csak. Így ha kell megvan olcsóbban a tuning lehetõség, használni meg nem kötelezõ. Memóriából mivel mondtad, hogy nem fogsz kihasználni 8GB-t vegyél olyan Kingston 4GB-t ami ha jól emlékszem 6457Ft és le van tudva a dolog.

!be hard, be ruthless! Origin: H4NZo

KranaZoli
#70184
Ari!

Azt elfeledtem megkérdezni, hogy Te miért ajánlottad a 2db 4GB-os KIT-et és miért nem az 1db 8GB-os KIT-et?!

Van vmi eltérés, ha 2db 4GB-os KIT van a gépben, mintha csak 1db 8GB-os KIT lenne?! <#worship>

KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9AD3B1K2/4G x2; vagy

KINGSTON 8192MB HyperX Blu DDR3 1333MHz CL9 KIT KHX1333C9D3B1K2/8G

Ill. amit Te ajánlottál az 1600Mhz-es RAM. <#nemtudom>

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | Kingston 352GB SSD | XFX XTR Series 650W | 24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10