Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

LeventeV
#47603
van egy kerdesem. ha egy internet 1 Mb/sec-el tolt kabelen akkor wifi-n keresztul mennyivel toltene?

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

hungary27
#47602
wtf?
mert a mostani gépem ha játszok 10perc mulva ujraindul:S
Solten
#47601
Hi. Éljen, behalt az ipon (félig).

#47600: hello, de, meg fel is robbannak.

Saor Alba

hungary27
#47600
Hello!
a videokariknál az olvastam nem vmi jó a hütésuk
ez ugye nem azt jelkenti hogy ha sokáig megy ujraindul?
Solten
#47599
Nem rossz, elmegy falun. Városban meg úgy sem nézik.

Saor Alba

Solten
#47598
Olyan nincs... Mikor eljön a "CPU-ba integrált GPU-k" kora, akkor mindkét gyártó új foglalatot vezet be állítólag. Amúgy az AMD foglalkozik a generációkénti kompatibilitással, az intel nagy ívben letojja.

Saor Alba

Rayden14
#47597
3 hónap garancia! Számla!
460 ATX tápe. midi ATX ház
Gigabyte GA G31M-S2L
Intel Core2Duo E6400 2,13GHZ
Intel hûtés
1,5 GB DDR2 RAM
ATI Radeon HD 3450 512 MB VGA
160 GB HDD
LG Multi DL DVD író
Realtek HD 7.1 audio hangkártya
USB2.0 6x
Realtek 8168 10/100 hálók.
Fekete-ezüst házban.

Mennyit ér ez a gép???

#47596
Hi!

Egy gép ajánlatot szeretnék kérni tõletek 50-60ezer ft között. Fõleg netezésre, msn-ezésre stb.. alap dolgokra kell.

Elõre is köszönöm.

#47595
nem ugy gondoltam<#vigyor2> csak a jövöre nézve hogy ne keljen majd alaplapot cserélni meg ilyenek... minél kevesebbet keljen majd késõbb költeni rá...

gigabyte m56s-s3/amd athlon64 x24800am2/ kingston 2x1024mb ddr2 800khz/ sapphire radeon hd 3850 256mb/ wd 160gb/ chieftec p4, atx12V 400W

#47594
Hány processzort akarsz te belerakni? <#hehe>
Én csak egyet szoktam. <#nemtudom>
#47593
elég suta kérdésem van de melyik intel alaplapnak van nagyobb jövöje???

LGA-1556
LGA-1366

melyikbõl jön több proci majd a jövöben???

gigabyte m56s-s3/amd athlon64 x24800am2/ kingston 2x1024mb ddr2 800khz/ sapphire radeon hd 3850 256mb/ wd 160gb/ chieftec p4, atx12V 400W

Rayden14
#47592
3 hónap garancia! Számla!
460 ATX tápe. midi ATX ház
Gigabyte GA G31M-S2L
Intel Core2Duo E6400 2,13GHZ
Intel hûtés
1,5 GB DDR2 RAM
ATI Radeon HD 3450 512 MB VGA
160 GB HDD
LG Multi DL DVD író
Realtek HD 7.1 audio hangkártya
USB2.0 6x
Realtek 8168 10/100 hálók.
Fekete-ezüst házban.


Mennyit ér szerintetek a gép.??

elitehun
#47591
Ez milyen proci? Csak hogy tisztában legyek a procikkal.
#47590
Lehet input lagom, a gamepadomnak, mert a tesóm a széket rárakta a kábelre és rajta ült?<#hehe> Igen, ilyen hülye. 😄
Szóval mûködik minden gomb, csak összenyomódott a kábel.
Sir Quno Jedi
#47589
Nah megnyugodtam, Rev 2-esem van alaplapból! OLÉ!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#47588
De tényleg jó cucc amit ajánlottál, szal. nem azért mondtam.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#47587
Naugye, én is ilyesmiben gondolkodtam (csak a még ócsóbban), de ha 1x nem volt nekik?! És ez is 2 memslotos, tehát buktam volna a dolgot. Azzal kellett volt gazdálkodjam ami éppen van raktáron és volt kb. pár percem a döntésre. Remélem még aránylag jó is volt döntésként. Amúgy van egy pár revízió ebbõl az ep31-bõl, az újak már elég pofásak, remélem enyém is azok közül való (valószínû)...

Ez még így is combosabb lesz, mint az itthoni gépem, ha kicserélem köztük a vidkarit pl.! 😄

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Solten
#47586
Pölö GIGABYTE GA-G41M-ES2L (12.5k), X4500 IGP-vel.

Saor Alba

#47585
A Gigabyte GA-EP31-DS3L 1600mhz-es fsb-t is támogat,akár a QX9770-et is,szal sztem nopara.😊

LiveId: HUNRa1n PsnId: HUNKa1n

Sir Quno Jedi
#47584
Mondjuk az jó kérdés, hogy menni fog.e vele az e6500-as procán, mivel ez elég új. Node 1066-os FSB-t támogat az alaplap, 1066-os RAM.-okat is, 45nm procikat is, csak megy mán vele! (ha nem ideges leszek bazira!)

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#47583
Melóra jó ez. Mondj egy jó c2d-ehz tutkó alaplapot, ami ilyen ócsó és megbízható is aránylag?! Én nem találtam. És ennek az árát is sokallom, mert 10k körül van az mATX-s, 3100-as Intel VGA-s ASUS pl., de van Giga-ba is. Na az jó ár. Annyiért akartam én is venni, de a rammal beszoptam, mert csak 800-asból volt 2x2GB kit éppen rakin (abból sokféle, az igaz).

Hazai alaplapom egy õskövület ASUS P5B, anno egy vagyon volt, de én most is meg vagyok vele elégedve. Minek ez a felhajtás az alaplapok terén?!?!?!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

kifli
#47582
heh ígyis lehet nézni 😊 most jöttem edzásrõl fárad vagyok 😄
Solten
#47581
Nem volt valami értelmesebb deszkájuk az õsöreg antik tré P31-nél aminek a csíkszélessége még három számjegyû?? 😊

Saor Alba

Solten
#47580
Mondatértelmezés... <#rolleyes> Az FSP low end cuccai, vagyis a CRG és PNR típúsok. Ezekbõl már szépen kispórolták az anyagot (nézegess a belsejükrõl képeket és hasonlítsd össze egy PNF-el) 😊 Valamint gyengébbek is a 12V-os ágakon. A SAGA (fehér tápok) sorozat is már valamelyest butított a PNF-hez képest.

Saor Alba

kifli
#47579
"FSP low end cuccai"
azért fsp tápjai nem low end cuccok, egy jó közép kategória 😊
am a jobb tápjaik sem olyan kurvadrágák pl ewerest, ennyiért moduláris tápot szerintem nemnagyon kapsz, és nem egy gagyi táp 😊
Sir Quno Jedi
#47578
No késõig bent rohadtam melóba, aztán szólt a kontaktom, hogy ölég drágán tudnak õk is most hozni alkatrészeket, meg várni kéne, így nem ajánlják.

Nem maradt más hátra felkerekedni és megvenni személyesen ami kellhet. Én nem várok 2-3napokat webshopokra, meg nem veszek semmi sem rendelésre (nincs 3 hetem). Raktáron nem sok bótnak van online valóban készleten, pláne nem ellenõrizhetõ, de azé megoldottam gyorsba.

Ezt sikerült mostanra bezsákolni (nem leszólni, abból kellett gazdálkodnom amijük ahol volt):

- Intel 6500 2.93Ghz 20.9k (mert van benne vt és az kell nekem melóra, meg 45nm-es már, bár kicsit kevés a cache)
- Chieftec 450W ATX2 15.4k (ezt kicsit drágán adták, de nem akartam rosszabbat)
- Gigabyte GA-EP31-DS3L 14.4k (nem ezt akartam eredetileg, de sajna a két RAM slot-os mATX-ekbe nem megy, csak két modul és nem volt 1066-osból 2x2GB-s kitjük, én meg nem rendelek, így drágábban vettem ATX-es fost, de ez legalább ezekhez az 45nm-es procákhoz van, mint az új e6500)
- 2db. Kingston HyperX 1066MHz 2GB KIT 21.8k (összesen 4 csiga, csak így tudtuk gyorsba ott megoldani, de legalább fémhûtõs cucc, jól fest)
- Asus EAH4350 Silent 512MB HDMI/DVI 8.9k (ez full passzív és azért kellett, mert az alaplapon nincs VGA, nem úgy, mint amit eredetileg kinéztem)

Házam, HDD-m miegymás bõven akad...

Na ez így mindjárt 15-20k-val több volt mint amit terveztem, de cserébe van külön HDMI-s videókari, azt fel tudom használni máshol, jobb a tápegység, az is jó lesz máshova is és jobb az alaplap, meg a RAM (bár sajna nem mATX-es, szal. csalnom kell kicsit)!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Solten
#47577
Jah, a CM tápok nem rosszak. Ált. ban CWT belesek.

Saor Alba

Bence94
#47576
köszönöm akkor valahogy így állna a cucc
MSI 770-C45: 18.587 Ft
AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX: 13.925 Ft
GEIL Value 2048Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT: 12.513 Ft
SAMSUNG SH-S223B/BEBE: 5.170 Ft
SAMSUNG 160GB 7200rpm 8MB SATA2: 9.500 Ft
MSI R4670-MD512 PCIE: 16.850 Ft
MERCURY M-Tech M23: 4.787 Ft
FSP ATX-350PNF: 5.988 Ft vagy gigabyte 460
nem biztos hogy össze jog jönni csak már örülne a barátom egy új gépnek.
nekem egy cooler master 430 watt tápm van az jó ?

GTA V Több patchet kevesebb \"next weeket\" kedves DICE..

Solten
#47575
PCI-E 1.0... <#falbav> Nem gondoltam volna hogy készítenek még ilyen AM3-as lapot... <#vigyor> Figy. cimbi, elõször is valami értelmesebb lap. Ezeket azért írtam hogy beférjen a keretbe; pl:

MSI 770-C45: 18.587 Ft

"az a táp 350 watt ?"

Igen, nem PNF, hanem CRG, az FSP halálra egyszerûsített tápegysége, de elég jó áron van, így nem rossz vétel. Ha telik rá: Gigabyte 460W Super (8-9k)

"meghajtana egy 4770-et vagy 3870-et is ?"

Igen

"a 3870 vagy a 4730 az erõsebb ?"

4730

"deer vagy milyen táp jó márka ?"

Deer. Codegen, LC-Power, HKC meg hasonló sz@rokat felejtsd el. Olcsó és jó: FSP low end cuccai, Gigabyte Superb 460 (mert FSP beles), Chieftec tápjai, stb.

Saor Alba

Bence94
#47574
köszönöm mester 😊 az a táp 350 watt ? meghajtana egy 4770-et vagy 3870-et is ? illetve amit irtál alaplap az csak pcie 1.0-ás mennyivel gyengébb a 2.0-ás nál ? a 3870 vagy a 4730 az erõsebb ? utolsó a deer vagy milyen táp jó márka ?

GTA V Több patchet kevesebb \"next weeket\" kedves DICE..

#47573
"Thus with a memory clock frequency of 100 MHz, DDR2 SDRAM gives a maximum transfer rate of 3200 MB/s."
"Thus with a memory clock frequency of 100 MHz, DDR3 SDRAM gives a maximum transfer rate of 6400 MB/s."
Pl.
hungary27
#47572
vagy is nem.
#47571

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

hungary27
#47570
nem tudom.
csak miért van az 1ik ram on DDR2 a másikon DDr3?
Sir Quno Jedi
#47569
Egy karakter?

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

hungary27
#47568
Kérdeznék vmit.
Mi a különbség a DDR2 és a DDR3 között?
#47567
Csatlakozom! A régi 160-asom majd 1000 nap futás után most halt meg. 😞 Ráesett menet közben egy boros üveg <#zavart1> Errõl szerintem nem a Samsung tehet 😊 De természetesen a nagy számok törvénye szerint itt is mint mindenütt lehetnek szériahibás darabok, de errõl még sosem láttam statisztikát összehasonlítva más gyártók termékeivel. Annak idejét a Samsung felkavarta az álló vizet, hogy be tudjon kerülni a "nagyok" közé és szerintem jó termékeket tett le az asztalra merevlemezek terén.pár hónapja vettem 2 db HD103UJ-t. Remélem ezek is legalább addig bírják mint a 160-asom vagy a még meglévõ 500-asom.

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

Barny
#47566
<#smile>koszi a segitseget😊
egy kis izelito mostani HDD-mrol..szegenyke 2007 februar ota sok gepben megfordult nalam kinozva volt boseggel...ennyire futja mar csak<#szomoru1>

<#worship>

Pentium Dual Core E6500 @ 4,01 GHz 1,34v,AC Freezer 7 Pro,4 GB DDR2,Asus P5QLD PRO,SAGA2 400W MSI HD4830 OC (700/2200) 512MB GDDR3,SAMSUNG 500GB F3,2xLG DVD RW H55L,Benq 19\' Windows 7 x64 RTM

Solten
#47565
Már több mint 5 éve Samsung vinyót használok, no problem velük. Hitachi, Seagate notivinyókban verhetetlen.

Saor Alba

Barny
#47564
aztaa<#wow1><#wow1>ez most nagyon meglepett😊
koszi szepen azthiszem jovohettol Samsung HDD-m lesz😊
Csak meg1 kerdes.van annyira megbizhato mint a WD?...mert sosem volt Samsungom...volt Seagate ami 1 kalap sz@r megbizhatosagra(szerintem)Maxxtor-egesz jo,,Hitachi-utaltam mindet zajos,meleg<#vigyor2>WD-halk,megbizhato

Pentium Dual Core E6500 @ 4,01 GHz 1,34v,AC Freezer 7 Pro,4 GB DDR2,Asus P5QLD PRO,SAGA2 400W MSI HD4830 OC (700/2200) 512MB GDDR3,SAMSUNG 500GB F3,2xLG DVD RW H55L,Benq 19\' Windows 7 x64 RTM

Solten
#47563
ööö... nem (állítólag a 16 és 32mb cache között nüansznyi különbség van, vagyis inkább zéró)

Samsung F3:



WD CB:



Saor Alba

Barny
#47562
de annak 16mb a cache WD-nek 32..vagy nem szamit sokat?

Pentium Dual Core E6500 @ 4,01 GHz 1,34v,AC Freezer 7 Pro,4 GB DDR2,Asus P5QLD PRO,SAGA2 400W MSI HD4830 OC (700/2200) 512MB GDDR3,SAMSUNG 500GB F3,2xLG DVD RW H55L,Benq 19\' Windows 7 x64 RTM

Solten
#47561
RAID? Of korz.

Saor Alba

#47560
Oh, fasza. És késõbb, ha megint vennék egy ugyan ilyet, össze lehetne fûzni õket?
Solten
#47559
Az hogy F3 a best 😊

#47557: #47556... 😉

Saor Alba

Solten
#47558
Tényleg lol. Most állnak elõ AM3-as DDR2-es lapokkal hehh... Akkor helyette: MSI GF615M-P33 13.101Ft

Tehát így nézne ki:

MSI GF615M-P33 13.101 Ft
AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX: 13.925 Ft
GEIL Value 2048Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT: 12.513 Ft
SAMSUNG SH-S223B/BEBE: 5.170 Ft
SAMSUNG 160GB 7200rpm 8MB SATA2: 9.500 Ft
MSI R4670-MD512 PCIE: 16.850 Ft
MERCURY M-Tech M23: 4.787 Ft
FSP ATX-350PNF: 5.988 Ft

Saor Alba

Barny
#47557
Sziasztok uj HDD vasarlas elott allok.legfontosabb szempont a teljesitmeny.Western Digital fan vagyok,eddig ezek a HDD-k valtak be nalam a legjobban😊nagy respect WD elott<#worship>
500GB-os HDD-k kozul szerintetek melyiket erdemes megvenni?
Ez milyen? mennyi tanyer van benne?

Pentium Dual Core E6500 @ 4,01 GHz 1,34v,AC Freezer 7 Pro,4 GB DDR2,Asus P5QLD PRO,SAGA2 400W MSI HD4830 OC (700/2200) 512MB GDDR3,SAMSUNG 500GB F3,2xLG DVD RW H55L,Benq 19\' Windows 7 x64 RTM

#47556
Az F3-ról mi a véleményetek? 500-as, és csak 1 tányér van benne 14k-ért.
#47555
Lehet mert az 501LJ-ben 3 db 166-os tányér van, míg az F1-es 640-es-ben már csak 2 db 336-os? Ugyan azok mint az 1 terás F1-ben, de ez nem össze tévesztendõ régebbi 640-es modellekkel, mert azokban nem 336-os tányérok vigyorogtak. Mára már az F1 640-esnek az ára is realizálódott, ellenben jól el is avult. Nyár eleje óta kint vannak az 500-as tányérok, tehát ezt a tempót egy 5400-en pörgõ F2-is letolja. Akkor már inkább ez az F3-as egyetlen 500-as tányérral.

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

#47554
A GA-MA78LM-S2 ddr2-es alaplap.

GA-EP43-DS3L, C2D E7300, Geil 4GB DDR2, Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, Samsung HD322HJ 320GB, Samsung SH-S223Q, GMC R-2, Gigabyte Superb 460W