Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#47653
Ramok milyenek? Gondolom DDR2...
Prince of Máté
#47652
Hali!

Valaki össze tudna rakni egy alaplap+proci párost úgy, hogy 40 ezerbõl kiférjen? Intel-AMD mindegy, amelyik szerintetek most nyerõ páros.

MaSzKa
#47651
ennél rosszabat semmiképp ne vegyen
ha játszani is akar 1év múlva

AMD Athlon2 X4 620 Box AM3 1év 23000Ft
Samsung SH-S223L 2év 5500Ft
Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ) Sata2 3év 12500Ft
Gigabyte GZ-X1 Fekete ház + Gigabyte Superb 460W tápegység 1év 16500Ft
OCZ 3P1600EB4GK Platinum 2x2GB 1600MHz CL7-6-6-24 1.9v 99év 18500Ft
PowerColor Radeon HD4850 PCS+ 512MB PCIe 2év 25500Ft
Biostar TA785-A3 6.x ATX vagy TA785G3 6.x mATX (785G/SB710) 2év 22000Ft

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Gubberx
#47650
köszi 😊

[Gigabyte AORUS 360B] [I5 8500 3,0 Ghz] [2x8GB CORSAIR DDR4 2666 Mhz] [Aorus GTX1060 6GB] [ZALMAN NEO+THERMALTAKE SMART 550W] [WIN10 64bit] "Best game player" Uplay: Dear0ne

MaSzKa
#47649
ezt vedd
legújabb és jó ár teljesímény és tuning kat. ban van


AMD Athlon2 X4 620 Box AM3 23000Ft
Samsung SH-S223L 5500Ft
Biostar TA790GX A3+ AM3 27000Ft
Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ) Sata2 12500Ft
Gigabyte GZ-X1 Fekete ház + Gigabyte Superb 460W tápegység 16500Ft
G.Skill 2x2Gb DDR3 2000Mhz F3-16000CL9D-4GBRH - Ripjaws 25000Ft vagy
G.Skill 2x2Gb DDR3 1600Mhz F3-12800CL9D-4GBNQ CL9-9-9-24 1.8v 19000Ft
Gigabyte HD4850 1GB Multi-core 29500Ft (újabb javított verzió)





_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

#47648
Hi!

MSI 770-C45 1 db 18.562 Ft
AMD Athlon II X2 240 2.80Ghz AM3 BOX 1 db 13.850 Ft
KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1600Mhz 1 db 12.113 Ft
MSI R4850-2D512-OC PCIE 1 db 26.787 Ft
WD 320GB 7200rpm 16MB SATA2 1 db 10.737 Ft
COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite 1 db 9.575 Ft
GIGABYTE Superb 460W 1 db 9.167 Ft
100.791 Ft
ipon.hu

GA-EP43-DS3L, C2D E7300, Geil 4GB DDR2, Sapphire Radeon HD3870 512MB GDDR4, Samsung HD322HJ 320GB, Samsung SH-S223Q, GMC R-2, Gigabyte Superb 460W

MaSzKa
#47647
Intel P E4700, Dual Core, 2,6GHz, 2MB.. £108

azt a koorva

a 3adát ha éri

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Gubberx
#47646
tunátok=tudnátok

[Gigabyte AORUS 360B] [I5 8500 3,0 Ghz] [2x8GB CORSAIR DDR4 2666 Mhz] [Aorus GTX1060 6GB] [ZALMAN NEO+THERMALTAKE SMART 550W] [WIN10 64bit] "Best game player" Uplay: Dear0ne

Gubberx
#47645
ja ház+táp is kell 😄

[Gigabyte AORUS 360B] [I5 8500 3,0 Ghz] [2x8GB CORSAIR DDR4 2666 Mhz] [Aorus GTX1060 6GB] [ZALMAN NEO+THERMALTAKE SMART 550W] [WIN10 64bit] "Best game player" Uplay: Dear0ne

Gubberx
#47644
Üdv !

Haver gépet szeretne újítani és egy 100-ast szánna rá, ami kellene az:
proci, vga, memória, alaplap, vinyó. ja és prociból amd-s vonal érdekli csak 😊 Tunátok ebben az árkategóriában ajánlani valamit?

[Gigabyte AORUS 360B] [I5 8500 3,0 Ghz] [2x8GB CORSAIR DDR4 2666 Mhz] [Aorus GTX1060 6GB] [ZALMAN NEO+THERMALTAKE SMART 550W] [WIN10 64bit] "Best game player" Uplay: Dear0ne

Tetsuo
#47643
ASUS M3N72-D, skt AM2+, DDR2 1066, Nv NF750A, GFX(HDMI) 2xPCI-ex 2.0, 6SATA, 2Firewire.. £83
AMD Ph II X4 810 Quadcore, 2,6GHz, 4MB, AM3 £161
Gainward 512MB, GF GTS250, 2DVI, HDMI, Sli £112
?

Thermaltake es Coolermaster tapok vannak a boltban, azok kozul?

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

pxxl
#47642
mondjuk egy vga nem ártana bele szvsz. meg a táp csere, valami értelmesebbre. superb 460 pl. a többi az korrekt középkategóriának.
de sztem egy amd-s konfig olcsóbb lenne.

All hail the double x!

ates84
#47641
Ez nagyon gáz...

Tetsuo
#47640
Na, egy boltban ezt ajanlottak nekem a #44624-re:

Coolermaster eXtreme Power, 500W PSU ATX £61
Midi-tower USB2, 400W PSU (gondolom tapcserere gondolt) £25
ASUS P5QL skt775, DDR2 1066, Int P43.. £87
Intel P E4700, Dual Core, 2,6GHz, 2MB.. £108
OCZ 4GB DDR2 800, PC6400, 2x2GB £46
Seagate SATA300, 500GB, 7200rpm, 32MB £56
NEC Optiarc, AD-7170S-0B, DVD RW, SATA £26
Micros Vista Prem Ed. 64bit OEM £106

Computer system build, standard: £50 😉

Szerintetek? Mit csereljek, mit hagyjak?

Cél: egy csendes, kozeperos, stabil gép, zeneszerkesztésre, firewire hangkarival, kesobb esetleg dupla monitorral..

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

Sir Quno Jedi
#47639
Namármost mi vagy 15 éve telisteli vagyunk compaq-kal és HP-vel, mert mást nem vehetünk desktopra. Viszont szar ahogy van. Najó, modernebb HP-k, illetve régi XU-k egész jók (XU-k elmennek 10 évet kikapcsolás nélkül, tapasztalat).

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

MaSzKa
#47638
foxconn compaq

lol
a Compaq az kuRvnagy márka volt régen
a HP vásárolta fel a nagy konkurenciát a HP a Dell után a 2. legnagyobb forgamu gyártó a a piacon
legalábbis pár éve az volt

Foxconn gyártottam a geforce GTS egy szériájának nagy részét is Asus MSi ilyen gyártóknak

már 15éve szinte minden alapon megtalálható a foxconn pl egy soros port kivezetésként

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

MaSzKa
#47637
már lehet kapni õket és eddig is lehetett
aki nem akart ilyet venni az persze nem tudott
akarni kell ennyi

tavaly vettünk Biostar P45HP T-Powert a ph.n

http://www.argep.hu/main.asp?suche=Biostar&x=0&y=0

elhatározás kérdése
aki akar az vesz

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Sir Quno Jedi
#47636
Akkómegmind1. 😄

Viszont a foxconn az nem nagy márka nem?!?!? (abból ítélve hogy céges compaq-okon is foxconn hûtõ van meg ilyenek)

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#47635
Ja, csak kár, hogy nem lehet kapni õket... pl. Biostar
MaSzKa
#47634
írd le konkrétan mi van mert nem olvastam végig az egészet
mert lusta vagyok 😄

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

MaSzKa
#47633
Biostar Foxconn DFI Sapphire Evga stb

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Sir Quno Jedi
#47632
Amúgy 800-on megy, merthogy CPU-z-vel is megnéztem, az alaplap is kiírja mikor mennyivel hajtja és még sorolhatnám...

Tényleg, ha nem asus, nem msi, nem gigabyte, akkor mit veszel??! [/me kíváncsi]

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#47631
Igen. A boltban állva a pultnál (este hét felé lassan) bizonyára tudod olvasgatni a gyári weboldalt (ami amúgyis kamuzik), meg a kézikönyvet, amiben ez nem nagyon van benne (konkrétan nem is lehet, mert kamuznak, a dobozon is). Ne fárasszatok már!

Az ember nem tudja mindig azt venni, amit elõre kinézett magának, hanem kénytelen azt venni, ami éppen van! Kollegám is mondta, hogy ez meg az 2-3 hét alatt megjön és sokkal jobb, mondom neki, oké, de nekem ebben a két hétben kell pont egy sûrgõs melóra vaze!!!! 😄 Éééted?!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

pxxl
#47630
van még olyan aki ps2 portot használ? 😄 utoljára talán P2-ön használtam 😄

All hail the double x!

MaSzKa
#47629
gondolom elõször a kézkönyvet a gyári weboldalt kéne elolvasni és értelmezni

és érteni is kell hozzá

az hogy 800-at ír ki nem biztos hogy annyin is megy

amúgy Gigabyte szerintem is csak egy közepes gyártó

nekem most fingott ki a ps2 port rajta
a HD4850 Multicore-ral is is vannak gondok

én kerülöm ezt a céget inkább csakúgy mint az Asus Msi kombót

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

gurubefree
#47628


anyway .......

ゾルターン

Sir Quno Jedi
#47627
Na ez hogy függ össze?! A gyártó HAZUDIk az alaplap dobozán és a reklámában is. Konkrétan! Ennek mi köze ahhoz, hogy ez volt raktáron ott ahova épp mentem és kb. volt vagy 5 percem, hogy nézzek egyet ahelyett amit venni akartam?!?! Ha tudná azt, amit hazudnak, akkor nem is lenne vele problémám. Igaz így sem, mert használom így azt csókolom.

Szal. az nem az én hibám, hogy a gyártó egy suttyó szemétláda!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

gurubefree
#47626
Ki mondta hogy ne vegyel ilyen kartyat ??

ゾルターン

hungary27
#47625
akk ne vegyek ilyen vidikarit?:XFX HD4850 512MB DDR3 PCIE
Tetsuo
#47624
Csohello, stabil, HALK es eros gepet raknek ossze.
Nem jatekra, hanem otthoni zenelesre, horrorosszeg elkoltese nelkul.

64bit, 4mag, Firewire port, 4GB Ram, 2db HD monitor csatlakozasi lehetoseg..
Milyen alkatreszeket ajanlotok?

Koszonom.

https://www.youtube.com/shorts/zECTF2H8Jp8

Solten
#47623
Hehhehhe... Nem a gyártót illene okolni: #47581 <#rolleyes>


Saor Alba

gurubefree
#47622


Ugyis mindig ugyan az a vege <#vigyor>

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Sir Quno Jedi
#47621
Tudom, nekem is van még belõlük! 😄dDDD

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#47620
Ne becsüld alá a kínai minõséget. Nem attól lesz jó vagy rossz valami, mert Kínában gyártják. Attól legfeljebb csak olcsóbb lehet ha a piaci verseny úgy hozza, hogy a konkurens nem ott gyártat. Másrészrõl meg nem baj az ha az árak realizálódása után a legnagyobb frekijû ramokat veszed, mert könyebb eladni. Nézz szét vaterán mondjuk a DDR1-es ramoknál. Mindenki a 400-asakat keresi.

\"...köztudott hogy ha a torrent kliensek hibát észlelnek lezárják a merevlemezt!!!!és hát velem is ez történt utána vetem egy másik vinyót...\" #21196 XD

Sir Quno Jedi
#47619
Na, ilyeneket még csak nem is hallottam senkitõl sem. Nagyon extrém dolgok ezek ahhoz! 😄 Procahûtõ rögzítõ szokott kitépõdni a lapból (vagy csak letörni), de ez sztenderd issue! 😄DD

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

gurubefree
#47618
Azert ez nem ilyen egyszeru . Vannak azert igen is eszreveheto kulonbsegek .... peldaul nem marad a kezedben a memoriafoglalat ( memoriastol ) az utan hogy ki szeretted volna venni a memoriamodult belolle , vagy a komolyabb huto is megall a lapon es egy ido utan nem csak egy lyukat talalsz a helyen az alaplapon... de azt hiszem lehetne ezt sorolni reggelig .

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

gurubefree
#47617
Tudod mijut rolad eszembe ...... az egyik orega mapecsobol ... tudod az erkelyen akik mindig morognak <#kuss><#smile>

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Sir Quno Jedi
#47616
Amúgy ilyen gondom nincs is, mert ezen a fos gigan nem is lehet idõzítéseket állítani (én nem találtam), míg az ASUS-aimon lehet. 😄DD Legalább ezzel sem kell szenvednem napokat és utána rájönnöm, hogy úgysem lehet értelmesen belõni.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#47615
Tök mind1 ki gyártja, tök mind1 mibe kerül, tuti szopni fogok vele, ezt már beláttam. Anno vagyonokat költöttem "márkás" alkatrészekre, ma már nem. Merthogy NINCS márkás alkatrész, made in china, meg taiwan úgyis mind...

10k-s alaplap és a 30k-s alaplap között soxor tényleg csak a név a különbség, meg a sok sallang amit nem használsz semmire.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

gurubefree
#47614
En MSI lappal harcoltam anno ( OCZ Ramok ) meg az X4 9850 Phenom . Ment az 1066-on csak kozel nem a gyari idozitesen .... Addig kinlodtam mig en is kicsereltem egy ASUS lapra , persze ugyan az a moka kezdodott ujra .
Es megvettem az elso Inteles gepem . De az uj amit mos rakok ossze AMD-s lesz .Vissza a gyokerekhez <#smile>

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Sir Quno Jedi
#47613
Én is mindég bújom a memory és a cpu compatibility listákat. Szar sem ér.

Amúgyis a gyártó egy maréknyi fossal teszteli a lapját (jó esetben 1066-osból 2-3mal) és közli nagykegyesen, hogy aaaannnyi, de aaaaannnyi ramféle van a piacon, hogy õk azzal nem tudják mind tesztelni! (ezt is ma olvastam a GByte honlapján) Persze! Gõz Géza az elsõ kiskerbótosonlájntesztlaborba kb. 23 félével ki tudja próbálni fél óra alatt, de a gyártó maga az képtelen rá a sokmilliárdos forgalmuk mellett... Ehhhh... Tajwani fos. Bekaphassák!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Sir Quno Jedi
#47612
Nem, ASUS-hoz KingMax Mars-ot vettem. Azért mert azzal ment (meg még vagy 3-5 konkrét típus volt megadva, többivel általában meg sem nyikkantak az elsõ szériák). Az akkoriban drága mulatság volt, persze nem annyira, mint az elsõ szériás RDRAM-os ASUS-om anno, ami másfélszázezeré' volt proca, lap, meg fos 500mega ram egybe, mert nem lehetett még külön ramot kapni a világon sehol, így az ASUS rammodulostól szállította a lapjait.

Régi szép idõk... (most be van baszva épp a kocsim csomagtartójába az a gép) 😄

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

gurubefree
#47611
Mindig Kingston memoriat hasznaltal ?? Amikor alaplapot valasztunk jo megnezni a gyarto oldalat milyen memoriat kell venni hozza .

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Sir Quno Jedi
#47610
Jah, amúgy csináltam SuperPImod 1M teszteket az új E6500 procával (tök lapos kis rendibandi gyári hûtõt ad hozzá az Intel, tutkó bármibe elfér).

18.2 körül alakul, ami nagyon jó, tekintve hogy egy régi E6400 az 26.3 körül lakik (többet is leteszteltem gyorsan). Szal. laza 30%-kal gyorsabban ficereg ez a kis 45nm-es csoda! OJVÉ! 21k-ért ajándék!!!!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

gurubefree
#47609
DFI LanParty DK 790FXB M3H5
AMD Phenom X3 720
CoolerMaster V8
G Skill 2 x 2GB 1600MHz
Enermax Infiniti 650W
WD VelociRaptor 150GB
A VGA-nal teljesen tanacstalan vagyok ..... HD4850X2 vagy HD5850
Samsung SM2433BW

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Sir Quno Jedi
#47608
Ez a Gigabyte mekkora egy mocskos noname cég. 4 modul megy az alaplapba ami még 1333-as memóriákat is kezel akár (szerintük). Namost 4db 1GB-s 1066Mhz-s Kingston HyperX-szel baszik elindulni 1066-on, mindig 800-nak ismeri fel ráadásnak alapból, ha lepusztul OC-tõl. Ha csak két modult teszel bele, akkor elindul 1066-ban némi feszemeléssel (vicc), de az XP instabil, programok begárgyulnak keményen. Viszont 2GB-s modulokat NEM kezel a fattyú, tehát így csak 2GB összmemóriád lehet (röhej). Hmmm. Végül a rev2-es leírásnál van egy szép piros figyelmeztetés, amit már így utólag értek, azaz 4 modullal visszaveszi 800Mhz-re a RAM-okat, mert nagyobb frekin olyankor lehalna (és tényleg). Igaz ezt kizárólag az 1333-procákra írja, ez meg 1066-os, dehát...

Szal. kénytelen vagyok az 1066-os ramjaimat 800-on használni, vagy felét használni 1066-on jó instabilan. KÖSSSZI Gigabyte!!

A legnagyobb vicc, hogy néztem másik lapot ott ahol vettem, mondom kicserélem rá a lapot. Jah, az egy ASUS, vagy 10k-val többe kerül, erre olvasóm a fórumját és írják, hogy tök jó alaplap, meg minden, csak az 1066-os ramokkal instabil, így vissza kell venni 800-ra és tökéletes!!!!!! Hahahahhaaaa... (anno én is kb. ezzel szívtam a P5B-mmel, meg a 800 tuningramokkal a 667-es idõkben) Cseberbõl csak vödörbe estem vóna, ha nem olvasok utána!



Mind1, a gép szépen muzsikál 800-on is és késõbb jól jöhet még az 1066RAM máshova...

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

gurubefree
#47607
Az enyem pont annyi korul van monitorral egyutt .

&#12478;&#12523;&#12479;&#12540;&#12531;

Dave00
#47606
Hali mindenki, szeretnék kérni egy jó gépajánlatot😊 a keret 300ezer forint lenne, leginkább játékra kéne a gép!Elõre is köszi

LeventeV
#47605
es az tokmindegy, hogy milyen tavolsagra van a router a geptol? esetleg, hogy van-e valami akadaly (fal peldaul) a gep es a router kozott?

es tudtok mondani asztali pchez egy jo wifi adaptert?

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

Beast Machine
#47604
Ugyanannyival, mert a kábel 100Mbit/s-et bír, a WiFi meg 54-et, szal ez alatt tökkkéletesen rohadtmindegy a kapcsolat típusa.

...vágod?