Milyen gépet vegyek most?

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Solten
#49153
"fõleg ha HDMI-t használsz és azon úgyis mehet digibe."

Ezt nem ertem, hogy HDMI-zel ha a lapon csak analog kimenet van? Amiket irtal azok plusz koltsegek, akkor mar "erdemesebb" dragabb lapot venni, amin ez mind "szeriatartozek".

Saor Alba

Solten
#49152
Ha mar jatekra kell neki, ne a 8600GTS-el "bohockodjon"... <#alien2>

Saor Alba

#49151
Kösz, de talán megérthetõ, nem itt a topikon élek, így nem is tudok mindenrõl amit itt zajlik 😊

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

#49150
Mindezt úgy,hogy VGA-t nem is kért a srác! És még így is bitang jó kis PC!! <#eljen><#worship>

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

Sir Quno Jedi
#49149
E-Sata tehetõ bele utólag (sõt jónéhany esata rack-hez csomagolnak is slotba rakható kimenetet. Firewire-t alig-alig használnak külsõ kütyükben, mer elvultka is erõsen, meg az esata (és az USB3 is) gyorsabb. Analog audiokimenet meg még nekem is elég, fõleg ha HDMI-t használsz és azon úgyis mehet digibe.

De tény, hogy drága. Egy tízessel ocsóbban kéne adják minimum. Csak egy szaros putri lap, könyörgöm!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Solten
#49148
MSI 785G-E53 (21.7k...)

Saor Alba

Solten
#49147
Egy fapados de komoly lap korajothoz: link

Akit nem zavar a csak analog audiokimenet, es nincs szuksege eSATA/Firewire kimenetekre, annak best buy lehet. A tajvani gyarto ismet komoly lapokat tol mindket platformra igen joaron, bravo MSI... <#zavart1>

Saor Alba

Solten
#49146
Na ja, az AMD mindig olcsobb lesz (koszonjuk Intel... <#vigyor>), a kekek inkabb befagyaztjak az arakat: link <#zavart1>

Saor Alba

#49145
#49143
Nem az ipon csökkentett árat hanem a gyártó, x-szer belinkeltem már.
Sir Quno Jedi
#49142
Áhh, a lapárak már nem olyan vészesek, memóból meg jó a gagyi, majd veszel bele atomdurvát, ha jönnek ki jobbak olcsóé (én is hihetetlen pénzeket fizettem a 800-as tucsingramoké anno, aszt most a csapból is az folyik). Szal. ha Intelt akar az ember, mostmár megteheti.

Fõleg ez a turbomód tetszik faszályosan, végre lehet gyors is egy négymagos, ha nem mind a négy magon terheljük szénné. OJVÉ! Ez kell nekem!

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Solten
#49141
(Tmisi, akkor engedelmeddel irnek egy AMD-set... <#alien2>)

Hi.

MSI 770-C45: 16.256 Ft
AMD Phenom II 720 2.80Ghz AM3 BOX Black Edition: 26.385 Ft
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT: 25.175 Ft
GIGABYTE HD 4770 512MB PCIE: 24.964 Ft
GIGABYTE Superb 460W: 9.041 Ft

101.821

Saor Alba

Solten
#49140
Az nem ketseg hogy a 750-es corei5 bivaly proci, es nem heroinaron. Ha lenne hozza jo lap olcsobban, es jo memoria olcson (mert oke hogy vannak 1.65V-os modulok 2000 MHz-el csak az aruk egyelore 2 zsak heroin, az olcsobbaknak meg remes az idozitese), akkor lenne nagy bajban az AMD...

Saor Alba

Sir Quno Jedi
#49139
Nemtom akkor 955-ös, az lassúb tesztek szerint mint a corei5. Persze lehet rosz teszteket nézek. Mindenesetre ez a CoreI5 kezd eladható árban lenni és elég combos is.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Solten
#49138
Ha ja`, mivel ertelmetlen lett volna a gyors, 45 nm-es zsir uj Intel elleneben az ezer eves 65 nm-es AMD-t ajanlani.

#49137: nem egy kategoriat nezel, a 965-nek nem a korajot 750 az ellenfele. Plusz a lapok az AMD-hez joval olcsobbak. Meg az AMD nem finnyas a memoriara (1.65V ugye..) mint az Intel.

Saor Alba

Sir Quno Jedi
#49137
INTEL Core i5-750 2.66Ghz 1156 BOX 45.889 Ft (36.712 Ft)

AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 BOX Black Edition 44.708 Ft (35.766 Ft)

Naja, de ilyen árak mellett már nem biztos, hogy feltétlen az AMD éri meg. Most megint az dönt, ki mit szeret, mivel ezek már élhetõ árú procák.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

dragon11
#49136
Régen Solten is Intelt ajánlgatta, amióta van az Athlon II X4, rákattant.=P de jó is az a proci..<#eljen>

Sir Quno Jedi
#49135
450-es elég (pl. egy jó Chieftec, de fiúk tudnak itt ajánlani olcsó jó tápokat), de lehet, hogy érdemes valami 550+ szörnyet nézni. 😄 Amúgy a core i5-öknek nem durva a fogyasztása, sõt, nagyon baráti.

Nekem pölö az E6400-asomhoz, vagy az E6500-asomhoz + 3HDD+1CD+8800GTS-eshez van 400-as és 450-es Chieftec-em is és hangtalanul ûzik az ipart (12-es lusta ventisek, no hang).

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

Tono34
#49134
ehhez kb mekkora táp kellene? + 3 HDD, 2 DVD, 8600GTS

10 féle amber van a világon, az egyik amelyik ismeri a kettes számrendszert, és a másik, amelyik nem.

Sir Quno Jedi
#49133
Pedik egy core i5 750, meg giga alaplap, meg 4csiga ram jóáras.

I7-4790K, ASUS SABERTOOTH Z97 MARK2, 16GB DDR3, ASUS STRIX GTX970 4GB 2xSLI, Samsung 256GB SSD 840 Pro MLC, 10.5TB HDD, Dell U2711H (2560x1440), CM Stryker, Scythe Mugen 3

#49132
Isten tartsa meg jó szokásukat

<#taps>

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

#49131
Az a helyzet, hogy eléggé új cumók ezek, nem vagyok annyira otthon bennük. Fõleg az alaplapnál és a RAM-nál vagyok bizonytalan. :/

#49130
Iponéknál bármi megeshet. 😊

#49129
Igen,már bejelentették nem is olyan rég,hogy AMD procik ára jelentõsen csökkenni fog...

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep

#49128
Szevasztok,
lehet ez, h. néhány nap alatt 10k-val csökkent az AMD Phenom II 945 3.00Ghz AM3 BOX proci ára?
Mondjuk ennek én csak nagyon örülök! 😊

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

Tono34
#49127
Ha kicsit túl megy az sem probléma, talán belefér.

10 féle amber van a világon, az egyik amelyik ismeri a kettes számrendszert, és a másik, amelyik nem.

#49126
Az jó mert akkor lehet kicsit ütõsebb alapot összerakni. Próbáltam új 1156-os lappal és procival, de túlszaladtam a 100-on, így marad a Core2 és a DDR-2.:

GIGABYTE GA-EP45-UD3LR (22.725 Ft)
INTEL Core2 Quad Q9400 2.66GHz 775 BOX (39.911 Ft)
CORSAIR Twinx 4096Mb DDR2 800Mhz CL5 KIT (18.963 Ft)
CORSAIR VX450W (16.975 Ft)

Összesen: 98.574 Ft
Árak: ipon.hu

AMD-ben meg majd jön Solten mester és megmondja a tutit. Én mindig is Inteles voltam.

Tono34
#49125
VGA-m még jelenleg bírja, az most nem fér bele.

10 féle amber van a világon, az egyik amelyik ismeri a kettes számrendszert, és a másik, amelyik nem.

#49124
VGA nem kell?

Tono34
#49123
Kb 100e körül.

10 féle amber van a világon, az egyik amelyik ismeri a kettes számrendszert, és a másik, amelyik nem.

#49122
Rászánt keretösszeg?

Tono34
#49121
Sziasztok,

Szeretném a gépet bõvíteni (egy ideig erre nem lesz lehetõségem). Elsõsorban játékra kellene, tuningolni nem szoktam a gépeket.
CPU, Ram, Alaplap, Táp ami kellene.
Elõre is köszönöm a segítségeteket.

10 féle amber van a világon, az egyik amelyik ismeri a kettes számrendszert, és a másik, amelyik nem.

Solten
#49120
Hello.

MSI 785GM-E51: 17.893 Ft
AMD Athlon II X4 630 2.80Ghz AM3 BOX: 29.562 Ft
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT: 22.100 Ft
SAMSUNG SH-S223C/BEBE: 5.213 Ft
SAMSUNG 500GB F3 7200rpm 16Mb SATA2 HD502HJ: 11.956 Ft
SAPPHIRE HD4650 512MB GDDR2 PCIE: 12.333 Ft
FSP ATX-350PNF: 5.700 Ft
POINT OF VIEW V85: 6.429 Ft
SAMSUNG 2233SN: 37.218 Ft

148.404 Ft

Saor Alba

rooney8
#49119
5 év? nekem jövõhétre jön meg a cuccos 😄

Vigyáznom kell magamra, mert bel?lem csak egy van, mások többen vannak, ?ket könnyebb pótolni.

#49118
sziasztok
asszonypajtinak kéne összepakolnom egy gépet 150 ezerbõl. fontos, hogy izmos proci, és sok ram legyen benne (elsõdleges szempont), mivel olyan programokkal dolgozik ami igencsak tudja zabálni a gépet (illustrator, photoshop, 3ds max, stb).
fejben össze is raktam egy gépet ami így néz ki valahogy:

CPU E6500
LGA775 P5KPL-AM
2x2giga kingmax 800mhz
vga HD4650 1GB
250giga hdd
Gigabyte Superb 460W
Samsung SyncMaster 2243NW 22"
meg egy gmc r2 ház.

viszont az új kütyükkel nem igazán vagyok képben, és itt jösztök ti. 150bõl lehetne ennél jobb gépet összepakolni?

http://thenamelessphoto.com/

Solten
#49117
5 ev mulva mindenki ilyennel tolja... <#vigyor1>

link

Saor Alba

#49116
mindegy, ejtem a témát, nem cf-ozok 😊

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

#49115
jaham, igen, (alap)lapot akartam írni ..

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

#49114
Hi,
Van erre valami összehasonlító oldal, h. melyik chipset mit visz el ?
pl AMD770 elbír két hd4670-s kártyával, stb..
és így tovább ?! 😊

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

Solten
#49113
Eroben? Mobility 3470 talan.

#49111: nm, gondolom lapot akartal irni... 😊

Saor Alba

CopyKing92
#49112
amúgy Solten másztõr.. 😄 ez a 4200HD integrált melyikkel hasonlítható össze? 😮 4570 Mobile? HD4550? esetleg? :/

Samsung GT-I9000 - Galaxy S - Shit You Know I May Not Have Had Sex, But I Can Fuck You Up. Yeah...XDD

#49111
ennek nagyjából a felét értettem, de annyi lejön, h. nem bolt egy ilyen kártyát megvenni. kösz 😊

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

Solten
#49110
Hi. Miert lenne eliras? 785G chipset. Es amint latod a kepen is, ket 16x PCI-E csatolo van, de a chipset korlatai miatt csak (16x es 4x-eskent mukodik CF eseten).

#49109: hehhe, lol. Nem igazan. Egy gyengebb VGA-val kepes Hybrid CF-ben mukodni az IGP, 3 way CF-re mar nem.

Saor Alba

#49109
Igen, és van még két PCIE x16-s csatlakozója... vagyis 3 kártyát kezel(het)?

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

#49108
Ebben mi lenne elírás? Ez egy sima alaplap integrált VGAval

Lenovo ThinkPad T400; Sennheiser HD 201; Merida Matts TFS Trail 350D

#49107
Sziasztok,
Ez elírás lehet?
# INTEGRÁLT VGA: Igen
# INTEGRÁLT VGA TÍPUS: ATi Mobil RadeOn HD4200

# VIDEÓCSATLAKOZÁS: PCI-E
# MEMÓRIA TÍPUS: DDR3
# MEMÓRIA FOGLALAT: 4
# MAXIMUM MEMÓRIA: 16 Gb
# AGP CSATOLÓ: 0 db
# PCI-E 16X CSATOLÓ: 2 db

a kártya

!!! Nem vagyok aláírásra jogosult !!

#49106
Codegenben azt rühellem, hogy nagyon kell vigyázni, szét ne essen a kezedben...

Solten
#49105
450-es, Delta beles Chieftecem volt. Hangja zero. <#eljen> Yate Loon venti figyel benne. Ahogy a Gigabyte Superb-ban is.

Saor Alba

mila69en
#49104
az a vicces hogy én corsaira cseréltem a szutykom😄 corsairt meg chiefre ami papírforma szerint kis visszalépés minõség terén😄 ennyit a papírról meg a tesztekrõl:]

éld úgy minden napod, mintha az lenne az utolsó! Azt egyszer úgyis bejön. HyperActive

#49103
Én Augusztusban váltottam Codegenrõl, 450-es Chieftec-re....a különbség ég és föld. 😊

unzip ; touch ; finger ; mount ; gasp ; yes ; umount ; sleep