87
UFO : Alien Invasion
  • JimmyJoe
    #87
    Én most a 2.3-as verzióval játszom, de mindig belebotlok egy idegesítő hibába:
    A harci térképen, mikor megpróbálok felszedni egy földön heverő tárgyat, vagy fegyvert, a játék néha kidob a világtérképre. Ilyenkor olyan, mintha el sem kezdtem volna a harci küldetést, a csapatszállító repülőm a cél fölött van és az esetlegesen elhalálozott embereim is élnek és virulnak.
  • Donathun
    #86
    Akkor legalább abban tudna segiteni valaki hol találok UFOpédiát?
  • Shiwo
    #85
    áá..visszavonva..mindig megzavar a 2 ufo-topic, sorry! ehhez nem értek...
  • Shiwo
    #84
    valszeg valamit elrontottál... írd le lépésről lépésre, hogy hogyan telepítetted fel a játékot, patchelted-e, modoltad-e, magyarítottad-e..
  • Donathun
    #83
    Halihó! Él még ez a fórum? Lenne egy kérdésem. Nekem az ufopédia és a leirások részek üresek. Csak a txt-k neveit irja ki... Mi lenne a megoldás?
  • Besz
    #82
    Nem bevetésre kell őket vinni, hanem kórházat kell nekik építeni. Elég drága, de megéri. Ha van/lesz ilyened, akkor rákattintva a sebesült katonáidat kijelölheted gyógyításra. Minél több orvosod van, annál gyorsabban látják el az embereidet, és annál többet egyszerre.
    Hogy miért vannak harcértékeik? Talán arra gondoltak, hogy majd egy későbbi implementációban már a bázisvédelemből is kivehetik a részüket. De most még semmi hatásuk nincs.
  • Shiwo
    #81
    jah..rossz topic :P bocs..ez tényleg nem annyira ufós..van helyette extraterrestrials..
  • Shiwo
    #80
    jobb, mint eddig bármi más..
  • Molnibalage
    #79
    Skacok lenne pár kérdésem. A medic emberek mire jók? Nem lehet berakni őket a hajóba, de mégis vannak harcértékeik. Akkor most mi van?
    Tényleg csak minden hónap elején van resupply emberekből?

    Jó próbál hajazni az NAGY "UFO Enemy Unknown"-ra, de azért ebben a formában még nem túl jó.
  • Papa01 #78
    Sziasztok,

    Nem tudjátok az UFO Alien Invasion-ben lehet menteni küldetés közben???
    Én sehol nem találtam, pedig nagyon tetszene a játék, de félő, h ha nem lehet menteni, szétverném a gépet.. :)))

    A Papa01
  • Besz
    #77
    Sokat kell tanulnom a szünetben, de ennek nem tudok ellenállni! Esti programként beszúrom az időbeosztásomba. Már indítom is a letöltést.
  • Kmarha
    #76
    A link azt mondják nem müxik, itt van egy másik:
    mirrorok
  • Kmarha
    #75
    Látom rég kihalt a topic.. én még nem is hallottam erről a projectről a mai napig, amikor is megtudtam: UFO: Alien Invasion Megjelent a v2.1!


    Letölthető mondjuk innen!
    250 megás a telepítő, 400 megánál nem foglal többet a játék. Nem tudom teljes e, de eddig bevált.

    Aki még nem ismerné, annak beszúrok egy-két screenshootot nyálcsurgatásnak. De elötte leszögezem, hogy nem a grafika a lényeg, hanem a hangulat. Eddig teljes egészében visszaadja az eredeti UFO hangulatát, bár lehetne valamivel jobb a zene, meg a menüben az egér mozgása is hagy némi kivánni valót. Valamint játék közben nagyon nagyon vigyázni kell hogy hol hagyjuk megpihenni embereinket, mert nálam az Ufok körében, ha megjelent egy ellen, és emberemnek mozgáspontja még volt bőven, ő akkor sem emelte fel a fegyverét, inkább hagyta hogy az ufo széjjel tépje. És az embereink itt az elején nagyon könnyen halnak.

    No de akkor lássuk a képeket!

    Talán elöször a főmenü. Nem mondhatja senki sem hogy el lehet rajta tévedni:


    Maga a térkép sem rossz, bár kicsit furcsa még hogy nem egy gömb, hanem egy kiterített map az egész.. de biztos lehet rajta valahogy változtatni. Külön tetszik a két rétek, a nappali és az éjszakai.. ahogy szépen kigyúlnak a fények.. mozgás közben naon is tetszetős:


    Mikor megindul a kis hadseregünk, akkor sem sok változik ezen a képernyőn. Tisztára mintha a NASA-nak az irányító termében lennénk. :D Itt jegyezném meg, ugy látszik a missziók teljes egészében scripteltek, mindig ugyanezzel kezdödik a játék, késöbb talán lesz benne valami random is. Vagy ez csak egy demo?:


    A bázis képernyő sem túl bonyolult. Sok időt nem is kell rajta tölteni, inkább csak az almenüiben:


    A katonák, dolgozók, tudosók és gyógyítok felvétele se bonyulult. Kis édes gagyi grafikával karöltve:


    A felszerelés ablak már sokkal inkább bosszantó. Nem jelzi ki sehol melyik töltény melyik fegyverbe való. Vagy találgat az ember (bár néhánynak a neve azért segit) vagy az Ufopediában bemagolja az ember, mert ott társítva van a két dolog. A másik ami idegesítő a húzigálás. Nincs kattintásra eldob vagy automatikus felhelyez dolog. Kényelmetlen nagyon:


    Ami legjobban tetszik az a csata képernyő. Jól átlátható, forgatható, magasságot is válthatunk, a szintek kapcsolásával láttjuk alapból a házak belsejét is, nincs fekete köd. Az emberek között is könnyedén lehet váltogatni. Jópofa:


    <folyt. köv. mivel csak 10 kép lehet egy reagban>
  • Kmarha
    #74
    <folyt. mivel csak 10 kép lehet egy reagban>

    Nekem ezzel a grafikával nincs is semmi bajom:


    Ellenségeink is csinos, trendi ruhácskát viselnek :D Azért a fegyver a kezükbe már kevésbé teszi őket csábítóvá, bár a szemüket jól eltalálta a készítő:


    Azt hiszem korábban irtam hogy könnyedén halnak meg embereink. Szerencsére ez a szürke lényekre is igaz:


    És végül egy érdekesség. Vajon ez itt tényleg egy földi életforma, vagy csak egy álcázott ufo hibrid, mely éppen a civileket emészti hatalmas gyomrában?:


    Felületes kiprobálás után bejött a játék. Majd pár nap múlva meg jelzem a végső kiértékelést :P
  • Besz
    #73
    Ez a 2.1-es verzió még várat magára. Helyette kiadták a 2.0 RC6-ot. Megnéztem, hogy mit változtattak, de inkább csak apróbb kiegészítések, módosítások történtek. Főképp a bugokat javították.

    Nálam az RC5 is elég stabil volt, remekül elszórakoztam vele egy délutánt, de tovább nem, mert egy valamit még nem orvosoltak: egyszerűen nincs utánpótlás. Így szép lassan elfogy a játék kezdetekor kapott keret. Igaz, a küldetések újrakezdésével el lehet érni azt, hogy ne veszítsünk embert, de később ez már nehéz a nagy túlerő miatt. Lehetett volna egy egyszerű megoldást adni erre, mondjuk a jelentkezések történhettek volna a körülményektől függetlenül, véletlenszerű időközönként. Ennyi is elég lett volna még ezen a szinten.

    Amúgy a játék nagyon sirály!
  • Leslie Striker
    #72
    No, időközben már van 2.0 RC5 is. Azt igérik, hogy ez már nagyjából hibátlan, és a következő verzió már a 2.1 lesz.
  • lammaer
    #71
    Egész kellemes, toltam vele pár küldit. Meglepő hogy milyen messzire eljutottak vele, általában az egyéni próbálkozások hamar behalnak.

    Kicsit frusztráló hogy milyen könnyen halnak az embereim (főleg a tomahawkos idegenek - egy találat, egy ember) de amúgy nagyon jóóóó....
  • Leslie Striker
    #70
    Na, ha már nem vagyok egyedül, akkor közzéteszem ennek a verziónak a magyarítását. Elvégre az eredeti UFO-t is magyarul játszottam, ezt is úgy szerettem volna.
    Szóval magyarítás: huncm honlap

    A Terror from Deepet én annyira már nem szerettem, mert a közepén a hajótámadások olyan végtelen hosszúságúnak, unalmasnak tűntek egy idő után. Szvsz kár volt ezeket a dupla küldetéseket belerakni.
  • Besz
    #69
    Végre van új verzió? Ez remek!

    Remélem ebben már van bázisépítés. Legutoljára a Xmass kiadással játszottam. Nekem is az a véleményem, hogy vissza tudja adni azt a hangulatot, ami a nagy elődöket jellemezte. Ráadásul ingyen.
    Egyszer kipróbáltam az Ufo: Aftermath-ot is, de valahogy nem tetszett. Szerintem elszúrták.
    Jó lenne, ha egyszer kiegészítenék víz alatti harccal is, nekem a Terror from the Deep volt a kedvencem.

    Megyek tölteni.
  • Leslie Striker
    #68
    Letölthető a v2 RC4 verzió. Vagy nem játszik vele senki?
    Nekem annak idején nagy kedvencem volt az eredeti, és úgy tűnik, ez visszaidézi annak a hangulatát.
  • Sheltem
    #67
    hmmm......az XMAS editiont kell tölteni ?
  • Kandurex
    #66
    Ez az UFO1! teljes egészében, egyedül grafikai tuning, és a fejlesztési lista bővült!
  • Tiger20
    #65
    Szóval ez a demó ez a végleges verzió?
    Namost ez olyan game mint az UFO1 volt régen?
    Mert én 1 ilyet keresek, de még nem találtam.
    Körökre osztott, kutatás + fejlesztés stb.
  • Kandurex
    #64
    Hiba! Jobb lett, mint gondolnád!
  • Tiger20
    #63
    Ebből mikor lesz végre full verzió?
  • DEXTER92
    #62
    Valaki mutasson már egy-két képet!
  • Tono34
    #61
    Megjelent egy újabb demó.
  • KM
    #60
    Aham, van demó is, ha ki szeretnéd proszálni.
  • Eye-scream
    #59
    Bocs de ez körökre osztott? Az aftermathot épp a real time miatt ejtettem...
  • KM
    #58
    Up!
  • pluhi
    #57
    Érdekes, engem nem zavart a kamera, igaz csak egy küldit csináltam meg. A nehézségi fok ismerős, mesterlövész alienek az emberek ellen, akik szétlövik a saját cipőjüket. Van pár súlyosan randa effekt, pl. ahogy a lövések mennek a levegőben. Ebből még akármi is lehet.
  • Encore
    #56
    Igen a kamera mozgással vannak bajaim nekem is. Még reménykedhetünk hogy a full jobb lesz. Meg nem mondanám hogy ez quake 2 engine az tuti.
  • Serpa
    #55
    én 3 embert vesztettem (igaz csak 4 emberrel kezdtem).
    legtöbb csávó elég béna benne.

    én is vmi másra számítottam.
    nagyítás pozítiv, de túl gyors a terepen való pásztázás. (lehet egy P1es gép kellene alá ?).

    azzal nyugtattom magam, hogy ez "csak" egy technikai demo.
  • Encore
    #54
    Hát nem is tudom, nem egészen rre számítottam!
    Nektek bejött? nekem voltak túl nagy elvárásaim?
    Mert valami nem stimmel ebben a game-ben.....
    Olyan fura. Meg pár dolgot azért átvehet volna az aftermathból mert voltak benne jó ötletek (real time,több ember egyszerre való írányítása...)
    A kamera mozgás is fura (talán túl gyors).
    Lehet hogy én jöttem ki a formából de az első küldetésben elvesztettem 2 embert...
  • Serpa
    #53
    szedem.
  • Encore
    #52
    !!!!!!!!!KIJÖTT a DEMO!!!!!!!!
    http://ufo.myexp.de
  • Encore
    #51
    Nem! Sőt.......
  • Serpa
    #50
    olvastam, hogy a linuxos verzión is dolgoznak.

    ez megnyugtat ?
  • Encore
    #49
    Már csak Maximum 10 óra.....
  • Serpa
    #48
    ma !