292
rubik kocka
  • Wedgee
    #252
    Hát...sajna én a 4x4x4-est nemtom kirakni. Még nemvolt hozzá energiám h megtanuljam :P
  • Pistike 007
    #251
    Ti mit csináltok amikor a 4x4x4-esnél sárga keresztnél csak 3 vagy csak 1 sárga él van felforgatva? Mert én csak olyat tudok hogy két szemközti élt, két egymás mellettit, meg mind a négyet egyszerre. Egyszerre egy felforgatásához is van algo?
  • Wedgee
    #250
    Én meg épp ugy tanultam meg hogy a szobatársam megtanította:D Egyébként az ő rekordja 15 mp, szal jövőre lehet megy a Hungarian Open-re. Érdemes lesz rá odafigyelni. Kicsit még rágyur és első versenyén elveri a Kutit:D
  • mumpic
    #249
    Én 9 évesen tanultam meg egy nyaralás alkalmával Agárdon. Akkor ment másfél perc alatt, és.... azóta is annyi alatt megy :D
    Ja meg közben megtanultam kirakni a 4×4×4-eset is, de eltörött, de ezt már mondtam itt. :P
  • Trisztin
    #248
    én is ;)
    szobatársam probálta mutogatni,de én úgy nem tudok tanulni :) leültem egy kirakási terv elé (by rubik.hu) és megtanultam...
  • Wedgee
    #247
    Mindenki a koleszban tanulja meg a kockát? Énis ott tanultam/tanulom meg:)
  • Pistike 007
    #246
    Zsír.
    Holnap megyek vissza koleszba, ráfekszem a sebességemre egy kicsit:))
    1:06 a rekord, de 1 hónapja kezdtem, úgyhogy van még mit csiszolnom.
  • Wedgee
    #245
    Persze:D Átlag 40 körül rakok..de a rekordom 27 mp. F2L-el kéne kicsit még gyorsulnom xD
  • Trisztin
    #244
    erről nem nagyon lehet leszokni :)
  • Pistike 007
    #243
    Kockázik itt még valaki?:)
  • szildi87
    #242
    Sziasztok!
    Egy kéréssel-kérdésel fordulok Hozzátok. Az ELTE TTK-n néhány lelkes tanár és diák kitalálta, hogy megszervezi és berendezi a Matematikai Múzeumot. Ennek a múzeumnak a keretein belül felmerült bennem az ötlet, hogy kellene egy vitrint berendezni Rubik-játékokból. Azonban a múzeum anyagi támogatottsága meglehetősen kicsi. Így aztán arra gondoltam, hogy megkérdezlek Benneteket, nincsen-e esetleg valakinek régi, már nem használt Rubik-kockája, vagy bármely másRubik-játéka, amit ki lehetne állítani egy vitrinben. Természetesen a múzeum nemcsak az egyetemisták számra elérhető, középiskolásokat is várunk ide, és el is viszünk nekik eszközöket, maketteket az iskolába, hogy láthassák, hol lehet kihasználni a matematika vívmányait. Ha esetleg tudtok segíteni, akár személyesen, akár ajánlatok valakit, aki tud segíteni, legyetek szívesek írjatok! Köszi!
  • ColemanTibioid
    #241
    Szevasztok

    Én is már rég kezdtem a kockázást, viszont méh mindig csak másfél perc alatt megy csak, egy per calá szeretnék menni. Neten nézegetek ilyen trükköket az idő csökkentésére, de itt is elfogadok párat, írjatok pls :)
  • Trisztin
    #240
    közös tulajdonok :)
  • mumpic
    #239
    ? :)
  • Prd
    #238
    Szép gyűjtemény Trisztin :D A középső oszlop igen ismerős :D
  • Christiansen
    #237
    Láttam egy gyereket a metrón egyik nap, eltorzult arccal
    idegesen kapkodva nyűtte, magamban nevettem rajta hihi
  • Trisztin
    #236
    te is laptop előtt fényképezgetsz 8) ...

    Tiramiddal nem volt gond... valahogy megfogtam és összeraktam... a kígyóval is így voltam... megmutatták így kirakva,majd fogta a srác és kiegyenesítette... :) de az is ment :) vizuális memóriám van,úgyhogy szinte "kép" alapján raktam ki...

    az egyik 3-as kockám annyi idő,mint én ... még a szüleim vették a nővéreimnek... az egyiket sajnos kiskoromban tönkretettem,de ez még egyben van... igaz nem gyorskirakásra van kitalálva...de arra ott a szépen matricázott...
    [a baloldali festve van,azért is van még ilyen jó állapotban... a másikat átmatricáztam
  • cucmalajmc
    #235
    osztálytársamnak úgy tört szanaszét suliba, hogy tesióra után összeveszett egy másik gyerekkel. ő fogta a cipőjét és eldobta a cipő pedig egyenesen orral beleállt a kockába. hát mondanom sem kell annyi darabra repült (és tört) amennyire csak lehetett.
  • mumpic
    #234
    A 4×4×4-esemre nagyon mérges vagyok. Valódi, nem utánzat, és mégis olyan gagyi, eltörött... Pedig alig raktam ki egy párszor :(

    A középelemek úgy néznek ki, hogy befelé egy kis pöckük van, aminek a végén ilyen papucs szerű nyúlvány lóg, és azzal kapaszkodnak a golyóba ami a kockában van, és az egyik elem ilyen nyúlványa egyszerűen letörött, és megragasztani sem tudom, mert mindig újra lepattan.
  • cucmalajmc
    #233
    nekem 2 3x3-as kockám van. nyáron beszerzek majd 4x4-est
  • mumpic
    #232
    szép gyűjtemény :)
    Triamidot ki tudod rakni? nekem 2 elem nem stimmel a végére sosem.
  • gotchaaa
    #231
    Ez pedig az enyém:

  • Trisztin
    #230
    Na mivel pang egy kicsit a topic... [enyhén kifejezve...]

    kép az én kis gyűjteményemről (ahhoz képest,hogy idén kedztem )
  • Trisztin
    #229
    lekopogom,de lezajlott a nagy szerelés...

    komoly csavarhúzókészlettel operálva sikerült megoldani a problémát,úgyhogy nem volt olyan veszett ügy a dolog... ennek mi nagyon örülünk :)
  • Trisztin
    #228
    minőségről irottakat visszavonom... két egymással szemközt lévő szín mostmár rendszeresen szétesik... ezt olyan szinten értem,hogy látom,hogy hgoy van összerakva :(

    Mumpic ... egyetlen helyen tudod csak megvenni... pontosabban egyetlen embertől...
  • mumpic
    #227
    Írtó jó ez a videó, asszem 4500 Ft-ot nekem is megér egy ilyen kütyü. Pontosan hol vetted? :)
  • Trisztin
    #226
    A barátommal ketten küzdünk a kirakásán,neki tényleg csak az utolsó sor jelenti a kíhivást,de megigértettem vele,hogy egy hétig legalább nem nézi meg a kirakási utmatót :)

    4500Ftért vettem... a "neten" ... minőségileg hát nem tudom,már kaptam ki belőle elemet csavarás közben,de ez valszeg azért van emrt még nem állt rá a kezem és annyira máshogy kell tartani és forgatni,mint a rubikot...

    nálunk ezzel kezdődött minden:
  • mumpic
    #225
    ja még egy kérdés:
    Mennyibe került? :)
    +1:
    Minőségre milyennek tűnik? Sajna a kettes és a négyes kockám feladta a harcot, mindkettőben egy apró kis bizbaz törött el, ami miatt már összerakni sem lehet, pedig mindkettő eredeti.
  • mumpic
    #224
    Sikerült már kiraknod? Durvának néz ki. :o
  • Trisztin
    #223
    ugyan nem kocka...de még csak nem is rubik...de mai napon került hozzám egy megaminx... fantasztikus egy játék ez is... igaz kihívásnak csak az alsó oldal minősül :)

    Aki nem ismeri az tessék utána nézni és beszerezni!!!
  • mumpic
    #222
    ki.
    2x2x2 -m törött
    3x3x3 -m túl laza már
    4x4x4 -m törött
    én meg márciusig még csóró vagyok :(
  • cucmalajmc
    #221
    kihaltunk?
  • 5c0rp330n
    #220
    joreggelt mindenkinek, elkezdenék kockázni.. tunna vki segiteni? pl vmi jo oldalt mondani, mer nézegettem öket, de nem nagyon vágtam h mivan:S :)
  • kisdead99
    #219
    Gratulálok!
  • oO VinyuS Oo
    #218
    Igazad volt jó a leírás csak én értelmeztem félre!
    Szóval már kész a kockám :D
  • kisdead99
    #217
    Hacsak nem volt szétszedve a kocka, ez lehetetlen.
  • oO VinyuS Oo
    #216
    Leírásban annyi van rakjuk ki a sárga keresztet!
    De ahogy leírja úgy csak 3-at tudok berakni a 4 élközép már nem:(
  • kisdead99
    #215
    Akkor próbálkozz még, mert a leírás jó :)
  • oO VinyuS Oo
    #214
    tudom béna vagyok de még leírással se megy:D
    megvan a fehér közép de a sárga keresztet már nem tudom kirakni.
    akár hogy próbálom a fehér közép mindeig szétjön:(
  • oO VinyuS Oo
    #213
    Köszi szépen!
    Így leirással nem is bonyolult de magamtól sose indultam volna el ebbe az irányba. Mondjuk lehet nem egyből ezzel kelett volna kezdenem:D