292
rubik kocka
  • cucmalajmc
    #212
    www.rubikstudio.hu
  • oO VinyuS Oo
    #211
    az 5 oldalu kockához tud valaki valami kirakási utmutatást adni!
  • simirizsa
    #210
    Kösz aszem ez menni fog neki :D
  • cucmalajmc
    #209
    ez
  • simirizsa
    #208
    Haverom nem valami észlény, de megakarja tanulni kirakni a kockát melyik a leg1xübb kirakái modszer ?
  • Noobsz
    #207
    ty
  • cucmalajmc
    #206
    www.rubikstudio.hu
  • Noobsz
    #205
    Sziasztok nem tudoktok egy jó kockás online boltot ami ki is szállít ?
  • gotchaaa
    #204
    Már megy 2 perc körül is.
  • cucmalajmc
    #203
    www.rubikstudio.hu tölts le kirakási útmutatót. az alapján megtudod tanulni az algoritmusokat. én nekem is annak segítségével sikerült megtanulnom kirakni.
  • MURopi
    #202
    én nekem is van Eredeti a corából 2590FT ért :) tegnap kaptam de nem nagyon értem hogy hogy kell :S valaki segítene?
  • cucmalajmc
    #201
    na megvan a kockám. eredetit sikerült csakk venni 2500 ft-ért. most tanulgatom ^^
  • simirizsa
    #200
    Grat
  • kisdead99
    #199
    Sikerült a vakonkirakás :D
  • Basic
    #198
    Sima játéküzletben is lehet kapni 500 ft alatt kockát. Nekem is van egy ilyesmim, de sose használom, mert könnyen törik, és úgyse tudom olyan gyorsan rakni, mint a másik 2 kockámat. De a polcomon jól mutat eggyel több kocka:)
  • simirizsa
    #197
    Nincs százforintos bolt a közelbe :D
  • cucmalajmc
    #196
    százforintos boltba 250 Ft-ért árulnak ^^. első kockának jó lesz az.
  • simirizsa
    #195
    Nemtom a felirat már lekopot :D de madartescoba jártok és eszetekbe jutt csak olyat találtok ami nekem van :D
  • ivjoe
    #194
    Hát, az origi rubik is annyi, szal az valszeg origi rubik. :)
  • Basic
    #193
    Alátétezéssel is sokat lehet javítani a kockán. LINK
    Jól beállítva könnyen forgó, és ritkán széteső kocka az eredmény. A szilikonspré még hozzátesz, de tapasztalataim szerint nem kell vele eláztatni a kockát, mert hamár túl sok van belőle, kicsit ragadnak az elemek egymáshoz. Ilyenkor a felesleget le lehet itatni.
  • simirizsa
    #192
    Nekem osztálytársam nembirta kirakni és fogta és átragaszgata a matricákat nem voltam ideges tök jó állapotba volt addig mondjuk hála égnek még most is nagyából elmondható ez mondjuk a nyelvtan órám rá ment hogy megtaláljam miket ragasztót át :)
  • simirizsa
    #191
    Én ilyen madarastescosat vetem kockát :D 2500FT-ért
    mivel szilikonsprém nincs, gépolajjal meg nem akarom bekeni fatherom mondta hogy kenjem be rendes száraz szapannal régen azt csinálták be kentem jobban mozog jóval jobban, de szerintem ez nem lesz tartós majd megfogadom a tanácsod és beszélek ezel az Olivérrel ja és köszi a segítséget majd pastézom a válaszát ha megkapom :D
  • mumpic
    #190
    Én befújtam szilikonsprével a belső részeket és a csúszófelületeket.
    Vigyázni kell, mert ha rámegy a matricára, akkor alá is megy, és akkor a matrica még könnyebeen fog lecsúszni mint amúgy. (alapból is könnyen lejönnek...)
  • ivjoe
    #189
    Sosem szilikonoztam még kockát, de én az egyes kockák érintkező részeit kenném mondjuk. Tehát az oldalakat és a kis kiálló részeket, amik összetartják.
    De ha bekened, onnantól kezdve sokkal könnyebben szétesik.

    http://www.rubikstudio.hu/ --> Elérhetőségek
    Írj Olivérnek, tuti segíteni tud, a válaszát bekopizhatod, mert engem is érdekelne.
  • simirizsa
    #188
    Köszi a segítséget, de pontosan melyik részét kenjem be az alapját amik úgye szét szedve is forognak vagy mit ?
  • ivjoe
    #187
    Fridrich módszer?
  • ivjoe
    #186
    Szétszeded, megkened (pl. szilikonzsír), összerakod.
  • simirizsa
    #185
    És esetleg meg tudnátok mondani mivel tudom gyorsabbá tennni a kockámat hogy gyorsabban forogjon ?
  • simirizsa
    #184
    Hllo all érdekelne hogy lehet a leggyorsabban kirakni a kockát kitudom rakni mondjuk eddig 2 modszert tanitotak nekem abból 1et nem teljesen ezért érdekelne :D
  • Basic
    #183
    Sztem nem rossz, én kb 2 hét alatt mentem két perc alá.
  • gotchaaa
    #182
  • mumpic
    #181
    A 3p 22mp az 3,36 perc, egy hét pedig 10080 perc. Szóval kijelenthető hogy a 10080 perc után a 3,36 az már semmiség!
  • gotchaaa
    #180
    1 hét után 3p 22mp milyen időnek számít?
  • ali pasa
    #179
    mennek a fehér sarkok, de aztán nem tudom a megfelelő helyre tenni a sárga sarkokat elöre is köszi
  • Basic
    #178
    Én is láttam hasonló kockát (lehet, hog ugyan olyat:P). Azért jó ez így, mert akkor először beállíthatod magadnak a csavarokat, és aztán rakod csak rá a középelemeket. Én csak a négyzet két sarkába szoktam tenni egy csepp pillanatragasztót. így nem esik le, és könnyen ki lehet szedni késsel, vagy csaharhúzóval, ha ismét állítani szeretnék rajta.
  • ali pasa
    #177
    már +van de azért köszi, kisdead... vhogy nem tudok rájönni hogy hogyan rakjam ki a sarklokat hogy stimmeljenek
  • ivjoe
    #176
    Külön vannak? o.O

    Nekem egyszer leesett, pillanatragasztó megoldotta, viszont arra vigyázz, h a mellette lévő mozgó kockákat ne ragaszd hozzá.
  • Suhi
    #175
    Sziasztok!
    Ma kaptam egy rubik kockát, ami kb. 20 éve nem volt már a kezembe..
    Ez olyan versenyzői kocka talán, mert az oldalak középső kis kockái külön zacsiban vannak. Az a kérdésem, hogy ezeket hogyan tegyem rá az oldalakra? Ragasztóval? Ha csak simán be szeretném illeszteni,egyszerűen kiesik.
  • mumpic
    #174
    Tekerés közben törött el, először azt hittem csak poppolt, de a négyesnek az egyik közepe törött el.
  • kisdead99
    #173
    Segítség a 4x4x4-es sárga közepéhez: miután megvan a 4 fehér közép(D oldal), úgy állítod a kockát, hogy az F és az U oldalakon a sárgák egy egyenest alkossanak(mind a 4 sárga kocka az r lapon van). Ekkor az F-en lévő kockákat felviszed az U-ra(közben az U-sok a B-re kerülnek), elforgatod a tetejét(a két kocka átkerül l-re), majd a B-seket visszahozod r-en az U-ra. Remélem érthető voltam, ha mégsem, megpróbálom részletesebben :)