1022
Valaki segítsen!
  • Barny
    #782
    ilyet nekemis csinal.megall a kep elsotetul es egy pillanatra feher csikos lesz.aztan visszajon+catalyst hibauzenet es megy tovabb.75HZ alatt ezt csianlja,60HZ alatt no problema.erdekes nem?allitsd 60HZ-re a windowsban es nem leszz vele baj
  • Barny
    #781
    ilyet nekemis csinal.megall a kep elsotetul es egy pillanatra feher csikos lesz.aztan visszajon+catalyst hibauzenet es megy tovabb.75HZ alatt ezt csianlja,60HZ alatt no problema.erdekes nem?
  • Spaw
    #780
    szerintem meg hülyeségeket beszélsz,nem tört le ,nem görbült meg csak a forrasztás engedett el
  • MaSzKa
    #779
    a hűtés jó?
    trafó márkás?
  • kiki2222255555
    #778
    Hellósztok!
    Nekem van egy Ati Radeon 9600XT 256 Mb-os videókártyám és olyan gondom van vele, hogy ha elindítok egy játékot (ez lehet bármely játék), akkor 3-4 perc mulva a kép megfagy, majd elmegy és 10 másodpercen belül megjelenik a hibaüzenet küldése. Valaki azt mondta, hogy a 3D beállításoknál kell mindent engedélyezni, de ez azt eredményezi, hogy némely játékoknál a grafika tök pocsék lesz és ráadásul még hibaüzenetet is küld! Már megpróbáltam ezerféleképpen a beállítások módosítását, de nem sikerült sajnos! Valaki segítsen, mert már nagyon idegesítő, hogy a játék közben elmegy a kép és tehetetlen vagyok.
    Köszi a segítséget!
  • MaSzKa
    #777
    szerintem láma voltál és úgy raktad be hogy letörtél 1 tekercset de inkább ha szemetel akkor kondit
  • kiki2222255555
    #776
    Hellósztok!
    Nekem van egy
  • END 209
    #775
    Köszi.

    Tehátakkor az 2.0 és az 1.1 között csak energiaellátásbeli különbség van?
  • Inquisitor
    #774
    Arra tippelek, hogy a P35 lapokon az elsődleges 16x-os PCIe csati az bizony 1.1-es. A 4x-es és 8x-os PCIe csatik szoktak 1.0 vagy 1.0a verziók lenni. Ez csak azért fontos, mert azokban ha jól tudom nem megy pl. a 8800GT.
    Tehát röviden: Menni fog benne, csak kell hozzá a tápcsati. X38 lapban nem kéne hozzá :)
  • END 209
    #773
    Szevasztok.

    Tudna nekem valaki segíteni?

    A PCIe 2.0-ás kártya (RX3870) működik a PCIe 1.0-ás alaplapban (MSI P35 Platinum)? Illetve ha igen akkor jelent-e valami teljesítménz csökkenést vagy korlátot?

    Köszi
  • Zsolt1964
    #772
    Elvileg vagy egy pár ohmos ellenállás, vagy tekercs, de ne akard újból beforrasztani mert ugrik a gari!
  • Spaw
    #771


    Sziasztok van egy ilyen videokártyám agp-s verzióban, és hetek óta problémák vannak vele.Tegnap észrevettem hogy ez a zöld kis szarság a forrasztásnál elengedett és eléggé lötyög.A kártya minden 3d-s alkalmazásnál percek múlva szemetel ,és a win lefagy.Még garanciális, mistralban vettem, és ma viszem vissza.szóval érdekelne hogy mi az a zöld cucc amit bekarikáztam és okozhat e ilyen bajokat?
  • Zsolt1964
    #770
    A Crysishez ha normálisan akarod lejátszani GÉP!!!!!!!!!! kell, ami kb 400k már van is / sli, vagy crossfire, komoly proci /Intel Core2 6000-es sorozat, kimondott játék lap 4GB ram 8800-as Nvidia,vagy HD2900 ati hogy ne is folytassam magyarán a paksi atomerőmű!!!
  • davidka003
    #769
    Az van, hogy szerintem Rodman6 kamuzik és neki is csak minimumon megy a Crysis.
  • blinty
    #768
    :O! valaki mondja meg lécci h. mivann...látom amit írtál h. ezzel a géppel h. megy a crysis...és van nekem 3.2-es intel P. procim 7600GT VGA-m és 1GB ramom..és nekem csak akkor nem szaggat a crysis h. ha minden minimumon van...S:...még fogok venni 1 GB ramot bele ..de az nem hinném h. sokat változtat. De akkor hogy lehet az h. neked meg jól megy? ...ha valaki tud valami tippet adni h. mit cseréljek vagy vegyek a gépembe ..akkor annak nagyon örülnék...kösz!
  • gamer654
    #767
    sziasztok
    Az agp-e slotomban egy érintkező megsérült és az agp-es kártyákkal nem hajlandó elindulni. Ati 9250-t pedig viszi hibátlanul. Hogy lehet helyrehozni a hibás érintkezőt??????
  • Zsolt1964
    #766
    elvileg nem túl drágán kapsz átalakitót,csak pontosan tudjad mit akarsz venni. szerintem Aqua,Ipon,Extreme Digital h.lapokat nézd meg, vagy a dohány utcában van használt cuccos üzlet ott kb ahol a cd galaxis volt/kicsit visszább!!/
  • slepyjohny
    #765
    sziaztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, több szem többet hall alapon. :)

    Szereztem egy MSI Fx5200 TD128LF viedokártyát. Mivel használt a kártya nem kaptam meg hozzá minden átalakítót, csatlakozót stb. A problémám az hogy a kártyánek 2 gyári kimenete van. Az egyik Egy DVI-D (sajnos csak digitális így nincs hozzá átalakító analóg monitorra) A másik pedig egy S-video kimenet. Ahogy az msi honlapján böngészgettem, rájöttem hogy ezen a videokártyán úgy oldották meg a crt monitorral való kompatibilitást, hogy a kártyán elhelyeztek egy 14 tűből álló csatlakozási lehetőséget, és elvileg erre rátudnék kötni egy soros kábelt, aminek a másik végén egy "gyönyörű" :) HD15 Konnektor található. Erre vígan rátudnám kötni a CRT monitoromat, de mivel nincs meg ez a kis soros kábel, nem tudom használni a kártyát. Nincs esetleg ötletetek arra, hogy honnen lehet ilyet beszerezni, vagy ha nálatok otthon elfekvőben van egy ilyen szívesen megvásárolnám, de az is elkéozelhető hogy más megoldás is van. Várom a hozzászólásaitokat.

    Üdv,
    ZSolti
  • tmisi
    #764
    Azt megnézném ha neked így megy, beállítások nekem bal oldalt medium, jobb oldalt low (víz, hang medium), 800x600 már játszható, nyomorban egy kicsit lassabb. Viszont bármit feljebb veszek, ütközetekben már akad. A többi low mehetne talán med-re, de highra semmi, főleg nem az árnyékok és a shaders. Az rohadtul visszafogná. Mivel utóbbi kettő lowban egyenlő a nullával, maradt a felbontáscsökkentés a +fps-ért. :S
  • Rodman6
    #763
    Az én gépem:Ősrégi AMD ATHLON XP 2800+, GF 7600GS AGP, 1.5GB DDR RAM.
    A CRYSIS-ben csak az árnyékolások vannak közepesre állítva, az összes többi magasra, és nem szaggat (na jó 1x, 2x beszaggatott mikor tömegnyomor volt.) és gyönyörűen néz ki.
  • Rodman6
    #762
    Ha raksz mellé egy másik videókártyát barátom... De ahhoz olyan alaplap is kell amiben 2 videókari aljzat van. Mivel a SLI az két videókártya összekötése.
  • Halálmadár
    #761
    HY! VAN 1 NVIDIA 7950 GX2-ES VIDEÓKÁRTYÁM.AZ SLI FUNKCIÓT AZT HOGY TUDNÁM BEKAPCSOLNI VAGY MŰKÖDTETNI? VALAKINEK VAN VALAMI TIPPJE AZ PRIVÁTBA ÍRJON NEKEM.
    KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET
  • prince852
    #760
    AGP 4x es kell lennie mert az MX440 működik rajta!De ez az ATI agp 8x.az baj?
  • tmisi
    #759
    ne a legújabb drivert használd ilyen régi kártyához

    egyébként az alaplap jó régi lehet, remélem van legalább agp 4x sebessége mert akkor nem sokra mész a 9600-zal
  • Solten
    #758
    Na ennyit ér a beta driver, amivel a hardveroldalak bőszen tesztelgetnek...

    Windows Hardware Quality Labs (WHQL)

    Bilgéc tesztlabja, megnézi kompatibilis-e a program a vindózaal. Aztán ha ja, kap egy ilyen csodás tanúsítványt: whql
  • prince852
    #757
    Ja és az alaplapom AGP-s és valószínüleg régi:Dell optilex Gx mittomén mi!ÉS az előző kártyám Nvidia G.force 4 MX440 64mb AGP-4s volt
  • prince852
    #756
    Hello!
    Vettem egy video kártyát(ATI radeon 9600 256mb 128bit TV DVI-t,felrakom a driver és a windows felbontása lemegy minimumra és nem engedi hogy átállítsam!De a gép inditásakor is azt csinálja hogy pl amikor a biost tölti minden féle krikszkrakszokat ad elő meg felcseréli a betüket és nem lehet kiolvasni!A játékokban meg olyat csinál hogy kis háromszögeket nem jelenít meg de gondolom azért mert nincs fennt driver.PLS HELP!
  • husqarna
    #755
    Helló!
    Kösz,hogy válaszoltatok. A driver nem a gyári, mert azzal szaggatott.
    A 7.10-es catalyst van fent. Ezzel elértem annyit, hogy megy a játék,
    de átlátszóak a sziklák, az ellenfelekből csak az elemlámpa fényét látom. A szaggatás megszűnt, de a képi megjelenés szar.

    Nekem is van egy sztjupid kvesztcsön:Mi az a whql? Nekem ez Kazah-ul van.
  • MaSzKa
    #754
    jó hogy szab

    hogy júl fusson mediumon oda minimum HD3850 kell
  • Solten
    #753
    Lehet hogy sztjupid, kvesztcsön: melyik Catalystot tetted fel. Mer a setup cd-hez előszeretettel mellékelnek beta drivert. Próbáld meg whql-el...
  • husqarna
    #752
    Helló Mindenki!
    Ma lecseréltem az X1600XT kártyámat egy HD2600XT-re.Telepítettem a driver-t, meg mindent ahogy kell.A crysis miatt vettem, mert a régi karimon nem futott. Eredmény: COD4 gyönyörű full beállítás, FEAR perseus mandate full felbontás, Crysis: a régi kártyán a játékindításig
    tökéletesen működött,nos az újon melyen elvileg médiumon kellene futni,szaggat mint az állat még a gyártó szignója is.
    Konfig:
    Asus A8N SLI alaplap
    AMD athlon 64 3200+ proci
    HD 2600XT GDDR3 256Mb PCI-E 128 bit VGA
    2 Gb DDR RAM

    Érdekes, hogy az Everest sem látja a kártyám paramétereit!
  • keymaker
    #751
    Nekem athlon64 5600+, 2*1gb DDR2 kingmax ram 800mhz. Tedd fel aztán meglátod. Mondták páran h atomerőmű kell a crysishoz de ha az én gépemen jól fut akkor nem vészes. Szerintem inkább az új nfs-hez kell erőmű.
  • szokekurva
    #750
    Sziasztok!olyan gondom lenne h pár napja elfüstölt a tápom!vettem bele újat..minden jó..de elindítom a gépet és kb 30 másoddperc mulva imeri fel a monitor a gépet..vagy ha megmozdítom a gépet akkor!mi lehet a baj?mellesleg megjegyzem a videókártya 55 fokosan indul!köszi
  • Zsolt1964
    #749
    Intel Core2Duo 1,8 2*1GB Kingston DDRII 667, kiváncsi lennék azért hogy elég-e???
  • Solten
    #748
    Én meg COD4-re.
  • MaSzKa
    #747
    én nem annyira
    én inkább az rFactor LFS GTR2 RBR
  • Solten
    #746
    Mindenki a Crysisre van ráizgulva...
  • keymaker
    #745
    256 megás x1950 pro-val élvezhetően fut 1024-768ba. Asszem mediumon vannak a beállítások. Ahhoz már nagyon dúrva jelenetnek kell történnie h beakadjon. Persze a ram meg proci is számít valamit. Szerintem nyugodtan felteheted. 1etlen hibája a játéknak h hamar végig lehet vinni:)
  • Pemack
    #744
    Van egy Ati Radeon RX-1600 Pro-TD512 videókártyám és az a gondom, hogy ha úgy találja kedve feketeképernyőt ad és kiírja, hogy Video mode not supported és restartolja magát, mintha mi sem történt volna. Addig nem zavart, amíg csak játék közben havonta 1-2szer történt meg. De. Amióta szitne naponta többször eljátssza ezt velem és nem csak játék közben, hanem netezés, word használat közben, azóta idegesít, de nagyon. Próbáltam az Ati Catalyt software frissítsét, omega drivert, de egyik sem vált be. Asus K8V-MX alaplapom van. A vidkari és az alaplap nem fér meg egymással vagy más gond van itt?
  • Zsolt1964
    #743
    Milyen felbontásban megy a Crysis??? X1950pro-ra én kihagyom,nem idegelem magam az alap felbontással, a többiről nem is beszélve!!!