1022
Valaki segítsen!
  • adamq01
    #822
    Sziasztok! Felraktam a FarCry2-őt és mikor megnyitom ki írja h "A videómeghajtó szoftver elavult. kérjük frissítsd!" amúgy meg futtatja a játékot csak feltünően lekell vennem a grafikáját hogy ne szaggasson. HD4870-em van és hogy tudnám frissíteni a videómeghajtó szeftvert?
  • duka10
    #821
    csá
    ez jó videókari?????
    köszi a választ!

    Sapphire Radeon HD3650 512MB GDDR3 PCIe


    Videókártya
    - GPU: Radeon HD3650
    - 725 MHz frekvencia
    - ventilátoros GPU hűtés
    - 512 MB 1600 MHz-es DDR3 memória
    - 128 bit memóriahozzáférés
    - SM 4.1 (DX 10.1) shader
    - fogyasztás: max. 62 W
    - HDCP támogatás
    - csatlakozók: Dual-DVI, DVI-I (Dual Link), S-video kimenet



  • blinty
    #820
    Üdv! egy olyan kérdésem lenne, hogy játékokhoz az ati 4850 1GB-os v. geforce 9800GT 1gb-os kártya jobb? nem tudom eldönteni h. melyiket vegyem
  • Raho
    #819
    Hello! Van egy HP Pavilion laptopom és a videokártyát(GeForce 8400M GS) nem tudom frissíteni, csak azt tudom felrakni ami a gyártó oldalán van fent.
  • blackcalibra
    #818
    A hibaüzenet.
  • blackcalibra
    #817
    A kártya: Sapphire Ati Radeon HD 2600 256DDR3, aktív hűtés.
    A hiba: teljesen véletlenszerűen, csak az asztalon,net böngészés közben, terhelésmentes állapotban egy pillanatra kifagy az egész(közben beszemetel a kép), majd kikapcsol csak a monitor egy pillanatra, aztán visszakapcsol, egy hibaüzenettel, ami a grafikus kártyára, valamint annak meghajtójára vonatkozik (igazándiból nem egyértelműsíti hogy mire gondol).
    Terhelés alatt nem csinálja, hőfokot folyamatosan nézem,33-35 fok üresjáratban, 40-42 terhelve, tehát nem melegszik túl. Próbáltam már két fajta Winfost is, driverből pedig a két legújabbat (8-11, 8-12).
    Én főként a driverre gyanakszom, vagyis arra hogy időnként összeakad valamivel, de mivel? Sajnos eddig nem találtam olyat, akinek ilyen kártyája lenne, vagy lett volna, esetleg pont ilyen hibával.
  • DaniLson
    #816
    sziasztok!nekem is segítségre lenne szükségem.6800gt-m van és nagy codos vagyok (Call of Duty 4) de nem tudok játszani vele mert egy-két perc után kikapcsol a monitor és vége..indíthatom újra a játékot.Hosszas szarakodás után rájöttem,hogy a játék a videókari biosába belenyúl,és ez a típus nem viseli el gondolom.Próbáltam minden féle drivert földobni,mert egyszer találtam egy olyan módosított drivert,amivel nem volt gond(most vagy nem engedte,hogy belenyúljon a biosba vagy nemtom mért).A kérdés csak az lenne,hogy honnan tudnék drivereket letölteni,vagy módosítottakat??Van már egy rakat,régiből és újabbból is de még nem találtam meg az igazit.Vagy egyáltalán van valami megoldás erre??Bocsi a hosszú szövegért,aki elolvassa annak már köszönöm :D
  • dave7
    #815
    ˆ dave7
    ma 21:16 | privát | válasz erre | #498
    Hello!

    Kicseréltem a vga-mat egy HD4850-re. Miután felraktam a 8.11-es catalyst-ot, betöltés után csíkos lesz a képernyő. De ha például megváltoztatom a felbontást, akkor eltűnnek a csíkok és onnantól minden jól megy.
    Mi lehet a probléma?

    Előre is köszi
  • tyatyus
    #814
    VALAMI SEGITSÉG ?????
  • tyatyus
    #813
    csá skacok!lenne 1 olyan kérdésem

    LGA775 INTEL PENTIUM D PROCESSOR OM VAN
    INTEL 945PL CHIPSET

    FOGJA BIRNI A PROCIM A RADEON HD 4830 512 MB DDR3 KÁRTYÁT????
  • dave7
    #812
    Ja te macitapi hozzászólására válaszoltál :)
    Nekem nem a benchmarkokkal van gondom, hanem az indítás utáni asztal csíkozódásával :(
  • gurubefree
    #811
    Download
  • gurubefree
    #810
    Nem csak .... megtalalod a 3Dmark-hoz a neten . Telepites utan menni fog a Bench.
  • dave7
    #809
    Melyik hotfixre gondoltál?
    Az nem inkább csak játékok javítására van?
  • gurubefree
    #808
    Hotfix ......
  • dave7
    #807
    Hello!
    Most cseréltem Ati 4850-re a vga-mat. Fel is raktam az új catalystot.
    De amikor bekapcsolom a gépet az asztalon pár csík jelenik meg. De ha pl megváltoztatom a felbontást, akkor eltűnnek a csíkok.
    Mi lehet a probléma? Valamit kell a catalystban állítani?

    Előre is köszi
  • macitapi
    #806
    Sziasztok!A napokban vettem egy MSI RAdeon HD3870 TD521 grafitot.Feltettem a legujabb drivert hozzá.A gondom a következő:nem birok lefuttatni rajta egy bencmark progit sem.Se a PC Mark se a 3D Mark se az AQUA tesztprogrammok verziói közül nem indul el egy sem.Vagyis betölti de kis idő mülva kiirja,hogy not responding.Szeretném megnézni,hogy mennyire jó a kicsike de nem birom.Az a gyanúm,hogy a grafit a ludas mert a régi 7600as kártyámmal nem volt semmi fennakadás.Please help!!!!
  • Puhos
    #805
    Ha jól olvastam egy másik topikban a hozzászólásodat, akkor Nvidia 9800 GT kártyád van. A gyártó honlapján szerintem írja, hogy mekkora a minimum watt igénye a kártyádnak. A noname szarokat el kell felejteni, mert idővel leéghet a géped!
  • Terawatt
    #804
    drivert frissitettem kipróbáltam 3verziót is mindegyikkel ugyan az. a tápegység az pedig az amit még a gépházhoz adtak:D 7k volt a gépházzal együtt szóval.. lehet valmai noname szar érdemes kicserélni?
  • Puhos
    #803
    Az, hogy egy konfig teljes új az nem jelenti azt, hogy valamelyik alkatrész nem lehet esetleg gyári hibás!
    Esetleg a tápegység? Videokártya driver?
  • Terawatt
    #802
    jajés még valami. bocsi azért írok ide. mert azt hiszem hogy ez vidkari probléma és reméle mti tudjátok a megoldást
  • Terawatt
    #801
    Sziasztok össze rakattam egy gépet péntekre készi s lett. leírom a konfigom és utánna a problémát:
    alaplap: gigabyte ep43-ds3
    processzor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
    videókártya: NVIDIA GeForce 9800 GT
    a problémám pedig az hogy mindegyik játéknál azt csinálja hogy elmosódnak az irások aztán elmosódik minden.és mintha textúra hibás lenne..ez azért furcsa mert teljesen új a gép vadi új cuccokból lett össze rakatva.. és nemtudom mi a problémája..már kezd idegesíteni
  • Zsolt1964
    #800
    net keret 3.5 legyen fenn - minden driver uninstall, cleaner tisztit,/registry/ utána legfrissebb catalyst - dd-ccc-wdm !!
  • xNoodlex
    #799
    Probléma a következő: belépek a játékba (NFSU) és csak a képernyő bal felső része látszik kb az egész képernyőnek a fele. VIA/SG3 Unichrome Pro integrált videókártya van a laptopban. Tud valaki erre valamit? Esetleg driver megoldhatja a problémát?
  • Solten
    #798
    Driver sweeper, aztán teljes catalyst install
  • Rettenthető
    #797
    Ati Radeon HD 3870 (GV-RX387512HP)-vel rendelkezem és azt szeretném megtudni, hogy hogy a halálba lehet úgy beállítani a drivert (és a program írójának az édesanyját), hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor lehetőleg jelenjen is meg a windows.
    Mert alapértelmezésben minden egyes indításkor fekete képernyő fogad, és jó esetben egy csökkentett módos újraindítás után el juthatok ide, de rossz esetben várnom kell egy kék halálig (amit az ati2dvag okoz) és utána már jó eséllyes beköszönt a windows.
    A már újraraktam a winfost is, és a driverből is a legújabb van fent (illetve annak csak az inf-je mert olyan krvára mindegy érzésem szerint, de majd valaki megcáfolja, ha nem).
    Hmm, valaki?
  • BB7
    #796
    Az utóbbi 2napban azt tapasztaltam, h. a videókártyám furcsa dolgokat művel! [Régebben is volt ien de akk. megszűnt vhogy! :D]
    TDUzok nagyban mikor a képernyőmön összevissza színes vonalak nem látok semmit.. stb.stb! Nem a TDU hibája! Mert az asztalon ez folytatódik addig amíg nem indítom újra drágámat! Arra gyanakodtam, h. túlmelegedett a kártyám, de ezt megcáfolta az Everest ami 67C fokot mutatott! Ez sztem nem eredményezi EZT! :( Aztána gép szelőzésére gyanakodtam ami megint nem vált be! Mert leszedett oldallappal is ez volt az eredmény! Nagyon dühítő a dolog és nem bírok mit csinálni! Vkinek volt ilyen problémája? Illetve tudna vki segíteni?
    [ATI Sapphire Radeon X1950 Pro]
  • volfika
    #795
    Csö! ASUS9550-es videokártyát használt üzemképeset Személyesen vagy postai uton/borsod megye/
    A segitséget elöre is köszi
  • Alwares
    #794
    Üdv!
    Remélem tudtok segíteni. Az volna a helyzet, hogy van egy Sony Vaio laptopom Vistával. Ebben egy X3100-as Intel videókártya van. Elvileg még Dx10-et is tud, de gyenge mint a harmat, nem ez a lényeg. Nekem kellene pár program miatt a Shader 3 is, elvileg tudja, de sehogy se sikerül előcsalni belőle. Mindig Directx és különféle dolgok miatt állnak le a programok. Van amelyik azt irja ki, hogy a videokártya még shader 2-öt se tud!
    Megpróbáltam feltenni a legújabb drivert de a telepítése hibával leállt és a build számot megnézve elvileg a legújabb van fenn.
    Aki tudna egy kicsit segiteni, hogyan lehetne egy kicsit nagyobb 3D-és teljesitményt előcsalni belőle az légyszives ne tartsa magában amit tud
  • tmisi
    #793
    Ellenőrizd!
    Vezérlőpultban: Energiagazdálkodási lehetőségek.

    Képernyő kikapcsolása: bármi lehet, csak akkor kapcsol ki, ha nem használod a gépet, olyan mint a képernyővédő (nálam ez 10 perc)
    Merevlemezek kikapcsolása: SOHA
    Készenléti üzemmód: SOHA

    Talán segít.

    Ha nem, akkor egy alkatrész túlmelegszik: processzor vagy videókártya.
  • tmisi
    #792
    Az a fehér anyag, ami a chip és a borda között van, az sztem a hűtőpaszta, amiből most visszaszerelés előtt nem ártana másik.
    Sztem melegszik, vagy tényleg megadta magát. A monitor biztosan jó? Próbáld ki másik kártyával.
  • Bandew
    #791
    Hi! Lenne egy gondom!
    Pár napja tapasztaltam, hogy ha megy egy játék vagy valami nagyfelbontású film a gépen, akkor a monitor elkezd "villogni" pontosabban sötét és világos fényerő váltások láthatóak. Először azt hittem kicsit elmozdult a kábel, de hiába igazgattam a dolgokat, nem múlt el. Ma pedig egyszercsak beadta a kulcsot, még az indítóképernyő sem látszik. Sejtettem, hogy a videókártya lehet a gond, kiszedtem, lecsavartam róla a ventit, jól kipucoltam, de észrevettem, hogy a chipnél van valami fehér krémszerű anyag (mint valami festék).
    Namármost a kérdésem az, hogy ez normális és valamifajta célból van ott, avagy ez a hiba egyik jele, azaz tönkrement a kárya és most szépen vehetek egy új vidkarit?
  • mateos
    #790
    HI!!

    Ati radeon 9550 videokártyám volt. A gond pedig az volt, hogy csak játék közben vagy lefagyot vagy sleepmodeba váltott. és ujrakellett inditani a gépet. Kábé 1 óránként.
    Most egy másik videokárty van benne. Sapphire ati radeon 2600Xt és ugyanaz a gond. Ír egy hibaüzenetet, hogy küldjem el a gyártónak.
    Nemtudom mi lehet a baja a gépnek mert gondolom, hogy azzal van ha mindkét videokarinál ezt csinálja.
  • ijblo
    #789
    HalI!
    Van 1 8600Gts-em és ha bármilyen többképernyős módot akkarok kiválasztani akkor utánna nem jön be a kép se a tv-n se a monitoron! Próbáltam több driverrel és Vista-n és Xp-n is! Mi lehet a probléma?
  • kiki2222255555
    #788
    Kipróbáltam amit te mondtál,de nem jó. A Windowsban 60 Hz-re vettem, de így sem jó. Nekem amikor elsötétül a kép, akkor nem lesz fehér csíkos és utánna küldi a hibaüzenetet. Nem tom mit lehetne tenni. Valaki azt mondta, hogy küldjem el a hibaüzenetet és akkor majd meg fog szünni. (ez sem vált be) :(
  • kiki2222255555
    #787
    Helló! Akkor lehet, hohy a hardvernek van baja, vagy pedig a driver beállításokkal vana probléma. Szerintem kérdezz meg egy olyan embert aki igazán ért hozzá.
  • FlyHigh
    #786
    Nekem ilyen volt gef4 mx440-ben, hűtő hamar megadta magát, de amúgy jó volt.
  • steve89
    #785
    Na ujra instal windows, de semmi változás, melegnek nem meleg, 42C fokos
    Nemértem miért ilyen:(
  • tmisi
    #784
    Butított (LE) kártyánál szoktak fura dolgok lenni, meg az Eagle név sem túl szimpi nekem.
    Egyébként egy friss DX9-cel is meg lehet próbálni, esetleg egy teljes windows reinstall.
    Végső soron az is lehet hogy melegszik, esetleg döglőfélben van.
  • steve89
    #783
    Hi all
    Mi lehet a baj az eagle geforce 6600Le vgámnak?? Cod2 cod4nél is szétvanank csúszva textúrák, már driverekt is próbáltam de nem jo 1ikkel se