1022
Valaki segítsen!
  • keymaker
    #742
    Próbáld ki. Lehet h arra is jó.
    Ha nem akkor másik olyan programot kellene keresned amivel vissza tudod venni a kari teljesítményét. Mert az a gond okozója ha jóltudom mindkét cégnél h gyárilag van túlhúzva a kártya.
  • ricsa008
    #741
    jó fej vagy :D
    és nvidia kártyára nem tucc keresni vmit?
    vagy ez gf káryáknál is mükszik?
  • Zsolt1964
    #740
    Jogos, veszed a drága kártyákat aztán szivsz a driverekkel
  • keymaker
    #739
    Több ati kártyát hibásan adtak ki. Főleg játékokban okoz olyan olyan problémát h pár perc után textúra hiba, majd kék halál, és atikmdag leállás van.
    Hónapokig kerestem a megoldást, angol forumok sem lehetett fellelni sehol, de ma ráakadtam: http://www.repairyourpcnow.com/resources/atikmdag-has-stopped-responding.php
    főleg az ati tool csel a lényeges benne.
    Akinek hasonló problémája van annak biztosan megoldja.
    Tudom h jó fej vagyok:P
  • ricsa008
    #738
    az nv4_disp fájlra hivatkozik
    5let (bár eddig se tötétek magatokat:(
  • ricsa008
    #737
    üdv
    7600 gs hez fel tettem a 163.71 driver-t és 7-8 óránként kékhalál jön be és ha jól veszem ki a szövegből akkor egy DLL fájl al van a baj ami a vga- hoz tartozik
    mi lehet a gond pedig direkt újra formáztam a partíciót és újra raktam a windows-t
  • husqarna
    #736
    Helló Mindenki!
    Olyan problémával szembesültem ami nagyon bosszant! ATI radeon X1600XT
    VGA kártyám van és nem megy vele a Crysis! A bosszantó a dologban, hogy
    pár helyen olvastam, hogy 9550/9600PRO,XT-n fut a játék. Ez számomra érthetetlen,az alábbi típusok mind gyengébb kari az enyémnél, nem is kicsivel.Valaki tudna tippet adni miért van ez?
  • gumci
    #735
    köszönöm szépen!
  • Inquisitor
    #734
    "a x850 xt nek olvostam egy tesztjét és minden gémet vitt rendesen"

    Na igen, kivéve bármelyik játék, amihez Shader Model 3.0 kell. És abból van egy pár. A kettő közül a 7600GT, de nem azért mert gyorsabb. Esetleg hasonló árban Radeon HD2600XT.
  • gumci
    #733
    üdv mindenkinek!
    FONTOS LENNE:
    szerintetek melyik kártya a jobb?

    XpertVision Radeon X850 XT 256 MB
    vagy
    MSI NX7600GT-TD512 512MB AGP

    nemtok dönteni és nagyon kéne egy jó kari 25e körül!
    előre is köszönöm a válaszokat
    a x850 xt nek olvostam egy tesztjét és minden gémet vitt rendesen vis ő lett a legjobb és ezért nem szeretnék semmit elkapkodni.csak azt szeretném h jobb legyen.
  • Adeptus
    #732
    "Lenne nekem egy oylan gondom, hoyg mikor jáccok ecer a vidókártyám hangokat ad ki utánna meg a hang elhalgat... 2 óránként 1X megcsinálja.
    Mit tegyek?"lett volna akérdés de ezt megoldottam...
    És most mikor jáccok eccer megakad a kép meg hang... minth lefagyna de utánna ugyanúgy megy a game és minth amessmi nem történt volna de oylan 40-50 másodperc mulva megint megfagy picit mit tegyek? (videókártya: ati radeon shapper x1650 256 Mb-s 128 bit es széria)
  • Adeptus
    #731
    hy
  • Zsolt1964
    #730
    Driver?,beállitások?
  • Gott
    #729
    Ja és ha játékban nem jelentkeznek hibák és nem is lassul be akkor pláne semmi gond
  • Gott
    #728
    Szerintem normális,bár a passzív hűtés szerintem nem túl jó ötlet, de legalább halk.
    Valszeg úgy van kialakítva, hogy bírja a nagyobb hőmérsékletet:)
    Csak nem árt, ha a gép jól szellőzik.
    (nyáron lehet picit melegebb is lesz:D)
    Nekem aktív hűtéssel egy 8600GT max 50fokon van...
    Előtte passzív hűtéssesel volt ugyan ilyen meleg mint neked...
  • ricsa008
    #727
    üdv
    lenne egy kérdésem
    minap vettem újjonan egy Gigabyte GF 7600 GS-t passzív hűtéses és az everest alapjáraton 70C játék után van hogy 90C -t is ír ez normális? ha nem mit tehetek?
    előre is köszönöm
  • proway
    #726
    sziasztok. van 1 gondom sajnos. vettem 3 napja 1 vacsi uj GeForce 8600GTS vga-t de amikor elkezdek jáccani akkor 1 idő után lefagy a gép, beakad a hang és sok kicsi színes pontok jelennek meg a képernyőn, gyári hiba lehet? szerintetek?
  • Gott
    #725
    Nekem is hasonló volt a gondom az enyémmel (Nv8600GT Gigabyte)
    Mindenképp meg kellene nézetni,mert ez tuti nem jó jel...
    Vagy vidd vissza a boltba ahol vetted ha még van rajta garancia.
    Szerintem tuti gyári hibás a cucc...(talán az egyik kondenzátor hibásodott meg)

  • Solten
    #724
    Ventillátor nemsokára kaputt.
  • FlyHigh
    #723
    Hali!
    Fúrcsa visító ciripelő hangot ad ki a vga körül a gépem, de én szinte biztos vagyok benne, hogy ez a videókártya lesz. Terheléstöl függően hallom a hangját, csúcsterhelésen élesen visít meg össze-vissza zizeg. 80 fok környékére jött ki a hőmérséklete 2 óra crysis után. Grafikailag nem hibázik, de nagyon idegesít a hangja. Mi lehet a baja?
  • Solten
    #722
    Oda van írva...
  • Zsolt1964
    #721
    mennyi??
  • gamer654
    #720
    sziasztok
    probléma megoldva egy fsp booster x3 táppal
  • MaSzKa kitiltva
    #719
    nekem 1 videókártya gondom van:

    nem tudom eladni ezt a jó kis 8800gts-vgat, pedig jó ára van!

  • Aleric
    #718
    Sziasztok,
    A segítséget szeretném kérni, abban, ogy nekem lenne egy Ati R9600 XT 256M DDR AGP VGA/TVO/DVI-I kártyám. Nah msot az vele a baj ha a gép már üzemel egy ideje akkor monduk egy 4-5 órája vagy kevesebb és elkzdek játszani vagy msnenezni de még néha magától is újra indul vagy kifagyasztja a gépet. nah most feltűnt mikor Rendszergazda felhasználóval vagyok bent akkor ritkábban jelenkezett de méára már ezen a felhasználón is elég sűrű. Na most gondoltam én arra is h lehet hogy kicsi a tápom teljesítménye(300W) és kellene egy nagyobb, de nem tudom ezért szeretném kérni a segítségetek!
  • Solten
    #717
    Há' dehogynem. Ha garanciális vidd vissza, mert talán tényleg kondenzátor -besz@rás vagy kiszáradás áll a háttérben.
  • Gott
    #716
    Ja mikor dolgozik játék közben furán zizeg és egyre idegesítőbb
    Valami kondenzátor hiba lehet vagy nemtom.
    Kérdeztem a boltban ahol vettem, hogy mi van most,de csak nézett rám az eladó, hogy ilyenről még csak nem is hallott...
    Szal amíg működik ez a vacak addig nem nagyon vihetem vissza.
    De az tuti hogy ez a hang nem jelent jót, mert kérdeztem másoktól is és ők se tapasztaltak még ilyet ezzel a kártyával
  • Solten
    #715
    A hőmérséklet normális, hiszen passzív. A ház megfelelő szellőztetésével lejjebb viheted a hőfokot. Hangot ad ki??
  • Zaicev
    #714
    Helló!

    Olyan gondom van, hogy van egy 7600 gt-s agp-s videókarim, és 6-8 másodpercenként ugrik egy picit a kép amikor játszom, az introknál is és a játéknál is.Feltettem a legújabb drivert az oprendszer újratelepítése után, azzal ugrált, és utána fel tettem egy régebbi 93-al kezdődő drivert először azzal simán futott, de egy idő múlva az is elkezdett ugrálni.
    Ha valaki tud, adjon tanácsot lécci.
    Előre is köszi.
  • Gott
    #713
    Kb egy hete vettem egy NV 8600Gt (Gigabyte)silent pipe 2 hűtéssel.
    Így 60-80+fok között van a hőmérséklete.Ez normális, vagy árt neki hosszú távon?
    Ja és játék közben maga a kártya ad ki valami fura hangot magából...
    Ez normális dolog, vagy probléma lehet vele?
  • gamer654
    #712
    1.Nem szart be a hűtés.
    2.Elfelejtettem írni, hogy alaplapi karival megy a cucc.
  • zojzi
    #711
    Aham akkor vszinű a hűtés... :S köszi
  • Solten
    #710
    Nekem akkor csinálta ezt a kártyám mikor besz@rt rajta a hűtés.
  • zojzi
    #709
    Sziasztok!
    Nekem olyan problémám van,hogy a 6800Gt-m a komolyabb játékoknál azt csinálja,hogy szétesik a kép és 1-2 másodperc után ki is kapcsol a monitor de a gép az megy tovább!Újra kell inditanom a gépet....Mi lehet a gond?Vga hűtés? pls help
  • Solten
    #708
    Vagy a monitor sz@r, vagy a vid.kari gázos.
  • Solten
    #707
    "A probléma oka szerintem a tápegység"

    A tápegységed akkor sza@r ha visít, hülye sípoló hangot ad, winchester kerreg de nem boot-ol, vagy nem indul a géped...
  • gamer654
    #706
    A CPUmat kifelejtettem:)
    CPU:3ghz intel pentium 4 s478
  • gamer654
    #705
    Sziasztok

    Gépem:-alaplap:MSI MS-6797
    -memória:512 Mb 400Mhz
    -videókártya:Ati X800 pro 256Mb
    -tápegység:FSP 250w
    -hűtés:Thermaltake Silent water
    Az a bajom, hogy amikor bekapcsolom a gépet csíkos lesz a képernyő keresztben és amikor a windows is elindul úgy marad. A kártyát kb.1 éve vettem használtan nem volt semmi baja. A probléma oka szerintem a tápegység, de most már arra is gondoltam, hogy memória-hibás a kártya. A GPU és a memória sebességéhez sosem nyúltam. Szerintetek mi lehet a probléma?
  • Vogel
    #704
    Sziasztok!

    Következő problémám lenne:

    2x6600GT (SLI) nap mint nap használtam hogy a TVn filmezek. Egy megjelenítőben (mert SLI ennyit enged). Minden faszányos. Aztán tegnap kipróbálom +1 LCD-vel a winfost, kiterjesztett ablakban. TV-be menő videokábelt kihúztam, nehogy zavarjon. SLI off, igy megy a kiterjesztés. CRT egyik kimeneten, másik meg átalakítóval a DVI-n. Ez is ment, 2048*768. Aztán vissza minden. A plussz moncsi kihúz, visszaállítom a régi dolgokat. Próbálom áttenni TV-re a képet, SLI-ben; szürke képet ad a TV, SLI-nélkül szines, csak le van vágva minden oldalról 5 centi a képből (start menü nem láccik pl). Akkurva, mondom, képernyőtulajdonságok: 3 monitort lát :O egyik aktív (ahogy kell) 1600*1200 felbontást ad max (ez a CRTm). A másik egy 2048*1024 nemtom mi. És van egy 640*480as 8 bites megjelenítő is (gondolom a TV). Legfrissebb forceware 163.71 asszem. Az az uj rohadt nvidia kezelőpanel van ami nagyon idegesítő. Csináltam már egy driver reinstallt, de nem segitett. Formattal megoldódik mint általában minden, de hátha van vmi jó ötletetek amihez nem kell format. thx
  • tmisi
    #703
    Annyi összefüggés lehet, hogyha kicserélted a vinyót és új oprendszert tettél, akkor pl. nem jó directx v. driver lett feltéve, mint azelőtt, így érthető, hogy előtte miért volt jó. Vagy nem megfelelő sorrendben! Először DX, után a VGA driver telepítése. A vinyó csak nem melegíti föl a videókártyát. :)

    De a 90 fok akkor is sok, az tény.