1022
Valaki segítsen!
  • Rasim
    #862
    ja igen bocsi, elírtam 8800 gts

    a videokarin halt meg a memória?
    mert futtatam egy linux memori testet a gépen, hátha az a gond, de nem jelzett hibát
  • gurubefree
    #861
    az a 9800 gts 320mb nem inkabb 8800 gts ???

    Amugy memori szerintem. Ez a kartya Amugy sem valami jol sikerult fajta.
  • Rasim
    #860
    hali!

    asus 9800 gts 320 mb kártyámmal gondok vannak, játék közben grafikai hibák jelentkeztek már 1 ideje, most meg már csontra fagyasztja a gépet, és a kékhalálkor ATKDISP hibára hivatkozik, ma raktam új windowst, semmi változás

    tudja valaki hogy mi a gond? van rá megoldás vagy gallyra ment a kártya?

    előre is köszi a helpet
  • duracellmumus
    #859
    üdv!
    Valószínű a vga vrm-je(feszültségszabályzó)lármázik...
    (nekem is volt hasonló bajom 4890oc-vel de csak vx450w-es táppal csinálta...)
    próbáld meg kikapcsolni a monitort és ha abbamarad, akkor a monitor csapja a zajt.

  • duracellmumus
    #858
    #857 és #855-re
    üdv!
    amit leírtatok azt az okozza hogy a vga-n található kondik elvesztették kapacitásukat...
  • gabo91
    #857
    Nekem ezt csinálta majd megadta magát pár óra után a 7600gt
  • deestroy
    #856
    Hali! Kérdésem: Van egy Gigabyte HD 4870- em. Észrevettem hogy halk éles fütyülést, sípolást hallat miközben megy a gép. Nem régen vettem a masinát. Egy 17" LG analóg monitorral használom. Ha egy VGA így sípol az lehet a monitor miatt? Vagy valami baja van? Még garis. ha gondja van visszaküldöm esetleg....
  • Szemgolyó
    #855
    Hello.

    Nekem lenne egy nagyon nagy gondom.Nvidia Geforce 7300 GT /256MB/ vidi kártyám van és mostanában elő jött egy hiba.És edig semmi baja nem volt mióta megvan.A hiba a következő.
    Időröl időre eltűnik a kép majd vissza jönn legtöbbször be fagy előtte az egész kép akkár 1-2 percig is.Majd kikapcsol és vissza.Probáltuk a legújjab driver de pármit csinálok egyre sűrübben csinálja.

    Mit tudok tenni? Kérlek segítsetek.
    Előre is köszönöm.
  • erieskrisz
    #854
    Szerintem nagyon kevés az a proci a 2-VGA hoz sosem fogod tudni kihajtani rendesen.Nem nagyon értek hozzá de szerintem oda már 4 magos proci kéne
  • kasa85
    #853
    Sziasztok!
    A segítségetekre lenne szükségem!Most vettem egy powercolor hd 5870 karit.Az lenne vele a gondom,hogy amikor beraktam a gépbe nem ismerte fel a win 7 rtm x-64 a karit és elindítota 800*600ba.A problémák ot kezdődtek amikor a lemezéről a drivert felraktam hozzá ujraindítás után a start menü megnyitásakkor pici kékes pirosas pöttyök kezdtek megjelenni.Utána elindítottam egy filmet hozzá és azis tele let apró pici pötyökel.Játékok alat ,3dmark alatt nem találkoztam ezekkel.Ki probáltam ,hogy újra teszem a win 7-et meg letöltöm a drivert a hivatalos oldalárol ati.com-ról,de az sem segített.Szeretnék rájönni hogy ez mi lehet fos a kari vagy a telepített szoftverek a ludasok illetve vagy a win 7.A segítségeteket előre köszönöm!
  • attila117
    #852
    Asus ax1650pro agp, 256Mb-s a tép 350W-os, 2,6ghz proci 1gb ramaz alaplapot nem tom:S
  • attila117
    #851
    cső
    nem tudjátok hogy az miért van h bele rakom a videó-kártyát a gépbe és a hangosan sípol folyamatosan, a monitor meg nem jön be :S ????
  • Trickster
    #850
    Hy all. Olyan problémám lenne, hogy most vettem egy videokártyát. GeForce 9500GT. Mikor elindítom a gépet a monitor csak akkor ad képet mikor már az asztal megjelenik , addig semmi. Megnéztem és az asztal bejelentkezéséig az integrált videókártya működik. Hogy bírnám azt beállítani hogy a geforce működjön a bekapcsolástól kezdve.
  • VBandi1
    #849
    Hello mindenkinek!
    Lenne egy problémám...

    Vettem két Leadtek PX9600GT Extrem videokártyát egy Asus M2N-SLI alaplaphoz.
    Problémám annyi, hogy előtte két 7300GT volt benne és nem láttam teljesítmény arányos változást a játékokban, SŐT! tesztek szerint is egy videókártya elég "ütős" volt, és a Crysis: Warhead játékban nem nagy a különbség egyenként vagy SLI-ben, és a GTA4 meg egyszerűen katasztrófális...Minden alap grafikán fut, és úgy beszaggat sokszor a kép(mintha egy Geforce MX440-el szórakoznék xD), és az SLI között nincs látható különbség.
    3Dmark08-al tesztelve kihozza a majdnem dupla teljesítményt, ahhoz képest, mint amikor csak egy kártyával futattam.( 1 kártya: 3600 pont 2 kártya: 7368 )

    A gép konfigom:
    Proci: AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.60GHz
    Memória:2 gb
    Alaplap: M2N-SLI
    Videókártya: 2*Leadtek PX9600GT Extreme
    Jah és Vistát használok!(1 szűk hete van felrakva)

    Tehát "röviden" ennyi a problémám!
    Várom a válaszokat
  • Atti10
    #848
    Jó de az sokkal gyengébb kártya az adatai alapján, mint a 6800 gs!
  • phoenix1
    #847
    300W táppal akár még Geeforce 8400GS-t is tehetsz, persze lehet, hogy túlzás, attól függetlenül egy pillantást megér az nvidia ezen oldalára vettni.
  • Atti10
    #846
    Hello!

    Az lenne a kérdésem, hogy van egy Geforce 6800gs golden sample nevű kártyám és csak 300w-os tápom van. Jelenthet ez problémát, venni kell újat?
    Köszi
  • xNoodlex
    #845
    Azért ne túlozz. :D
    A 3000-es széria egyik legerősebb tagja esetleg...
  • Vieras
    #844
    a legerősebb és egyben legfejlettebb AGP kártya ha csak aszt cserélsz megéri az árát!!
  • Malganis
    #843
    Tiszteletem! :d van egy aprócska problémám egy nem mai videókártyával.
    Típus: nvidia geforce 2 mx 400
    Probléma: a következők felraktam az nvidia gyári vga kezelőjét ami elvileg minden vgara alkalmazható persze az akkori tipusokra, nos a rendszer adatbázis szerint mx/mx 400 a vga típusa és a videókbol csak a hangot adja le kép nincs.

    Ha valaki tud segíteni annak előre is köszönöm.
  • Grrrrrrr
    #842
    Üdv! Cserélném a videokártyámat. Alaplapot nem szeretnék cserélni, mert amúgy meg vagyok vele elégedve, konfigom szűk keresztmetszete a VGA. Jelenleg egy FX5600 van bent, amit szeretnék egy másik AGP csatlakozójúra cserélni.

    Erre gondoltam: Sapphire Radeon HD 3850 512 MB

    Ismeri valaki?
  • Jagumo
    #841
    okés rendben, nem olyan fontos mert beletette a hapek másik gépbe és ott jó. másik fontos kérdés: új karim van HD3650 és a catalyst nem ment fel mint említettem és agp hotfixel okés. teljesítménye elég jó (nekem) viszont nem szeret semmilyen ati szoftvert igazából... ati tool befagy ha felteszem, ati tray tools meg nem indul el. ami fentvan alapból a catalyst control center ott meg az overdrive részénél (tuning) befagy ha automatára állítom és kézileg meg ha állítom egyből visszaáll. úgy érzem nem valami kompatibilis így a rendszeremmel, viszont alapból tényleg jól teljesít de mégis nem értem az okát ennek...
  • reaper4
    #840
    nem tűnik vga hibának amit leírsz. szoftver probléma szvsz. de ezt látnom és próbálgatnom kéne, h összejöjjön :)
  • Jagumo
    #839
    Sziasztok! a napokban eladtam egy GF 7600GS-t (agp) hibátlanul működött nekem. akinél van most a vga újratette xp-t is drivert feltette, de elvileg csak 640*480ban fut neki 8biten. vmi programot légyszives ajánljatok, elég kellemetlen a szitu, nem hiszem, hogy a postán dobálták volna a csomagot. Nálam is volt olyan pl. hogy sima catalyst nem ment fel ezért ajánlották az agp hotfixet hozzá amivel jó lett. válaszokat előre is köszönöm!
  • reaper4
    #838
    nm
  • trex14
    #837
    Valaki tudna segíteni abba hogy miért nem indul el pár újjab játék a gépen amikor egy Geforce 7600Gt 512mbs videókártya van benne és elvileg elkéne indulnia mert a minimum gépigénye az megvan. Mindig azt írja ki hogy "A windows hibát észlelt ezért leált, a kellemetlenségért elnézését kérjük" és itt lehet a mégse és a hibajelentés gomb közül választani. Valaki segítsen pls.
  • RvP11
    #836
    De, azthiszem ez lesz a gond.Köszönöm a segítséget.
  • reaper4
    #835
    nem melegszik túl vmi? használj everest-et úgy, h folyamatosan megjeleníted a hőfokot és játék közben alt+tab-ozzál, h meg tudd nézni. csak 1 tipp
  • RvP11
    #834
    Hello!
    Az lenne a problémám, hogy ha bármilyen játékkal játszom a gép egy idő után teljesen lefagy,eltűnik az egér,és csak rezettel tudom ujrainditani, illetve ugy 10 perc után ujraindul a gép és ha elindult az a hibaüzenet fogad, hogy valószínüleg a videókártya drivere okozza a problémát.Már próbáltam a legújabb,és régebbi driverekkel is,de mindenhogy ugyanaz a hiba.A videókártyám tipusa : GeForce4 MX 440 AGP8X.Előre is köszönöm a segítséget.
  • Atti10
    #833
    Bele lehet, bele is van dúgva, a probléma csak annyi, hogy ki kellett iktatnom a dvd írómat, mert ha beteszek egy lemezt újraindul az egész gép.
    Ez valószínű, hogy a gyenge 300 W-os tápom miatt van.
  • tmisi
    #832
    Pl. nagyobb teljesítmény felvétel esetén lekapcsol a gép. :) De ha nincs probléma, akkor nem szükséges, esetleg szétnézel apróban hátha ad el valaki.
    De ez AGP-s kari nem? Mert akkor bele lehet dugni sima 4pines "molex" tápellátást.
  • tmisi
    #831
    Jaja, ATI 9500-től mindenhez jók az új katalisztok.
  • Atti10
    #830
    Hello

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy x800 pro kártyám, és nincs hozzá ún. power extension kábelem. Ez milyen hátrányokkal jár?
    Köszi
  • Solten
    #829
    Elvileg a 8.12-es Catalyst támogatja a kártyát...
  • Palotai Betyár
    #828
    Ezt tudom én is :) De sajnos az a problémám h most ideiglenes semmi nem indul el rajt (Gta sa/NFS ug2/ Flatout 2 ) semmi se. azért kellene hozzá egy müködö driver.... a gta4 meg ilyenekell majd akkor gamezek ha viszahozták a másik karim...
  • tmisi
    #827
    Nem tudom hogy a "lekapcsoláshoz" köze van-e, de jó ha tudod, hogy az X800 nem támogatja az Shader Model 3-at. Magyarán az only SM3-as játékok meg sem fognak rajta nyikkani (pl. DIRT, GRID, R6V1-2, Lost Planet, GTA4, TR Underworld, MOH Airborne, stb.).
  • Palotai Betyár
    #826
    Sziasztok! Egy kérdésel/kérésel fordulok hozzátok. Lenne egy olyan probl. hogy van egy hd 3850 em ami szegényke szervizbe került.(pedig nem ártottam neki) :D és addig kölcsönkértem haweromtol egy radeon x800 gto 256-ost. No ezzel lenne problémám! Nem találok hozzá jó drivert ami most fenn van azzal megy az xp meg a net azt csá.. game-eknél kikapcsol :( /6-1_xp-2k_dd_29602/ szedtem le ujabatt de az meg (szervizpack 3 hoz nem jó) és most nem tok semivel gémezni :( ! Segitséget elöre is köszönöm!!! És Boldog Karácsonyt mindenkinek!!!
  • kishoze01
    #825
    Sziasztok. Először is boldog karácsonyt mindenkinek!! Másodszor azt szeretném kérdezni tőletek hogy textúrahibát okazhat-e az hogy a videókártyának a tápellátása kevés. A táp 500W chieftec A vga GTX260. Válaszokat előre is köszönöm.
  • xNoodlex
    #824
    Itt válaszd ki ami kell
  • xNoodlex
    #823
    Ati oldalán keress drivert