1022
Valaki segítsen!
  • asdr
    #902
    Hello!

    Lenne egy fx5200 128-as vidkari. Feltelepítettem hozzá a legújabb drivert, de amikor újraindítom a gépem, akkor 4 bites 640x480-as felbontásnál nagyobbat nem tudok beállítani. Megpróbáltam egy régebbi drivert, ami korábban működött, de most ez se oldotta meg a problémát. Mi lehet a gond.
    Kösz
  • cargame
    #901
    Hello'
    Mitol zug a videokartya ventilatora??? Lassan olyan mint egy repulo felszallaskor...elore is kosz.
  • bodajoci
    #900
    Hali minden hozzáértőnek :-)
    Szal épp most fosta el magát a Galaxy 8800GTS 512MB vidkari a gépben, mert már bootoláskor televágja zöld pixelekkel, meg fehér felkiáltójelekkel a monitort. Hálistennek még van rá 2 hónap gari.Szal ha cserélik akk legalább milyen legyen az a csere.Bocsi,tom ,h utána nézhetnék, de nem vok mindennap benn ebben a hardware témában. Általában csak gépvásárláskor merülök bele ebbe a dologba. Köcce:-)
  • szepidev
    #899
    Hello .

    Dell Latitude D520 -as laptop, Mobil Intel(R) 945GM Express Chipset Family, Euro Truck Simulator inditása utána az egész képernyő világos kék és kicsit szaggat. Videokártyát nem lehet cserélni a gépben, esetleg lehetséges valami más megoldás ,úgymond a videokártya felhúzása ?

    Köszönöm
  • zvaragabor
    #898
    6800-nak 51 fok alapjáraton jó?
  • markco
    #897
    Üdv!

    Van egy Sapphire HD4850 vid.kártyám, ami bizonyos időközönként, de teljesen rapszódikusan olyat produkál (mindenféle 3D alkalmazás futtatása nélkül, pl. akár csak netezés közben is), hogy a monitort "kikapcsolja" (power save mod?), a videókártya ventillátor pedig hirtelen felpörög max. fordulatra.

    Valaki találkozott már ezzel a jelenséggel vagy van v.kinek ötlete, mi lehet a probléma?
  • MerlinW
    #896
    4850 jó kártya és olcsó. Illetve ha el tudsz menni 30-ig, még jobb vétel a 4870 vagy az 5750 ami már DX11-es. nézz körül itt
  • duracellmumus
    #895
    üdv!

    nem akarok pánikot kelteni, de az elmúlt 1 hétben te vagy az ötödik(kb.:)
    akinek nv- kártyával problémája akadt driver frissítés után, ugyanezekkel a tünetekkel. (az még nem bizonyosodott be hogy mindegyik kártya tönkrement)

    szerintem fogjatok össze, és nyissatok rá egy topikot!
  • Inquisitor
    #894
    "Gondolom vehetek új,"
    Nem nagyon vehetsz, nem lehet kapni, az meg gondolom tiszta, hogy a GF9 avagy GTS 200 sorozat összes kártyája LASABB ami egy GPU-s, tehát valahol GTX260 vagy nagyobb kártyát érdemes csak venni.
  • Micimacika
    #893
    Sziasztok!
    AZ lenne a problémám, hogy van egy GeForce 8800 gtx 768mb (384-bit) karim.(egyszer sem volt húzva) egy nvidia.com-ról letöltött frissítés után, játék közben kék halál, és azóta az egész kép csíkos, beleértve bios, tiszta kriksz-kraksz az egész!! Újratelepítettem az eredeti driver + win is és semmi. kaptam egy karit kölcsön, azt beraktam és mükszik.Enyém vissza és ugyanaz sajna. A gari lejárt és gondolom esélytelen a szervíz is.Kérdésem annyi lenne ha vkinek hasonló problém akkor HELP pls. Gondolom vehetek új, de csak 2 hónap kb míg lesz rá pénzem.
  • Mhosah Myth
    #892
    Sziasztok!
    Nemrég vettem egy új laptopot. Hp pavilion dv5 geforce9600mGt-vel. A problémám pedig az, hogy új vga driver szeretnél feltenni de bármelyikkel is próbálkozok miután felrakom piros meg zöld vonalak villannak fel kereszte a monitoron néha... Mitől lehet ez? Vista van fent.
  • kabel15
    #891
    Szerintem nincs más választásom mint venni egy új VGA-t.
    Ezt néztem ki:
    Ez
    Szerintetek jó választás? Vagy maradjak az NVIDIA nál?
    ASUS p5b alaplapom van azon elvileg menne.
    A gépem többi paramétere:
    2gb ddr2 800mhz ram
    e6300 1.86ghz intel prci (core2duo)
    Ha van valakinek más ötlete hogy milyen VGA legyen az nyugodtam megírhatja nekem PÜ ben.
    20-25.000 körűl kéne.
  • blackfire001
    #890
    Én meg sikeresen feltelepítettem mindent, meg letiltottam az "automatikus frissítések" opciót. Így talán megoldódik az én problémám. :)
  • kabel15
    #889
    Hát sajna nem ilyen egyszerű.
    Most leformáztam a C partíciót és arra felraktam az XP-t kék csíkok ugyan úgy a képen.
    De bejött a windows háttérkép. 32bit es 800x600.
    Aztán elkezdtem telepítgetni a drivereket. Alaplap driverek felmentek aztán jött a VGA driver. Elindul és mielőtt befejezné villant 2 a monitor és a monitor nem kap jelet felirat. Ezek után restart és ugyan az mint volt.
    Nem tölt be.
    VGA nélkül meg elég nagy vicc a gép.
    Jó tudom hogy nem egy mai VGA de mégse kéne 3-4 év után meghalnia.
  • blackfire001
    #888
    Ez esetben nagyon egyszerű a teendőnk, szerintem. :) Újrarakni a windowst, és kikapcsolni az automatikus frissítések funkciót (tudniillik nekem az után lett rossz).
    Éppen most egyrája nekem az történt, hogy csak simán újraindult a gépezet. O.o
    A tűzfalam merevlemez problémát írt. Szval én egy másik partícióra rakom. Ha a hibám ezek után is fennáll, akk megint lehet gondolkodni... ;)
  • duracellmumus
    #887
    szerintem driver, az "overklokk" szekciót piszkáld egy kicsit(lehetőleg lefelé!)
  • kabel15
    #886
    Nekem is így volt.
    Aztán most pár napja kezdte ezt el hogy nem ál fel a rendszer.
  • blackfire001
    #885
    Nem egyezik az én, és a te problémád.
    Nekem újraindítás után minden f@sz@. Most pl már 1 óta megy a gép, megnéztem azt a filmet ami nézése közben 2x kidobott, és 1x sem fordult elő. Sőt, még játszottam is...
  • kabel15
    #884
    Szia!

    Nekem is ez a gondom. Nvidia 7600GT-m van.
    Netezés közben elmegy a kép nincs jel a gép még megy.
    Ha újra indítom a gépet kék csíkok a windows betöltése közben és mikor betöltené az "Üdvözlöm" szöveget ugyan csak fekete kép és nincs jel.
    Egyébként én erre az új Windows hibára gyanakszom. Black screen Death
    http://www.origo.hu/techbazis/szamitogep/komment/20091201-a-kek-halal-utan-itt-a-fekete-halal-windowson.html?cmnt_page=1#kommenter
  • duracellmumus
    #883
    az előző vga-d meg van még, vagy azért cserélted le mert tönkrement?

    visszarakhatnád és ki lehetne zárni a körből a vga-t...
  • blackfire001
    #882
    -azzal telepítettem amit adtak hozzá, igen
    -ház, csere is volt, tehát ki kellett szedni mindent, és átrakni az újba (ugyan azzal a bekötési elvvel)
    -nem feltétlen filmnézéskor adódik ez, megtörténhet egyszerű netezéskor is...
  • duracellmumus
    #881
    -próbáltad már azzal a driverrel amit cd-n a kártyához adtak 9.2 vagy hasonló?

    -amikor cserélted a vgat, akkor bolygattál-e más kábelt?

    -filmnézés közben kicsit paskold meg a gépet (finoman) elölről.

    -vedd ki az egyik memória modult(ha van belőle 2:) és néz filmet, majd a másik modullal is tedd meg.
  • blackfire001
    #880
    -catalyst verzió: 09.7
    - csak ritkán csíkos. A leggyakoribb, hogy olyan mintha nem lenne bedugva a monitor. Tehát kiírja, hogy No signal a gép meg megy (és jóval hangosabb, mint általában)
    Ebben az állapotában 1 percnél tovább nem volt, gyors restart, vagy power gomb, és megint jó. Windows problémára is gyanakodtam már...
    Jah, és játék közben még 1x sem fordult elő!
    -a hőmérséklet úgy 40fok, amikor játszok max 55 fokig felmegy, a GPU aktivitás meg ventillátor sebesség ha nem játszok 0%. Pl most is annyi.
    -12V ???
  • duracellmumus
    #879
    -milyen driver van fönn?
    -ha úgy hagyod(csíkosan) akkor magától helyrejön idővel?
    -gpu/vmr hőmérséklet?
    -a 12V nak mekkora a szórása?
  • blackfire001
    #878
    Sziasztok!
    Érdekes problémával találkoztam.
    Nagyban gépezek, filmet nézek, netezek stb, egyszer csak eltűnik a kép (monitor nem ad képet, vagy ha ad, akk zöld, esetleg szürke csíkokat)... A ventillátoromnak pedig nagyobb hangja van.
    VGA: Sapphire HD4850 512MB (most vettem 2 hete)
    PRoci: Intel Core 2 Duo 1,8 Ghz
    Ram: 2GB
    táp: Corsair 400W
    Eddig minden rendben volt, egy gyenge ATI kártyám volt. Most vettem tápot, meg VGA-t.
    1 hét után jelentkezett ez a gond. Eddig napi szinten 1x. (Értek ez alatt 10 óra működést...) Ma azonban filmet néztem, és 10 perc alatt 2x megtörtént.

    Ha valakinek bármi ötlete van, pls szóljon. ;)
  • duracellmumus
    #877


    ilyen?

    próbáld meg kitakarítani a "hűtőt", (érdemes lenne legalább 6 hó-naponta...)

    nézd meg hogy púposak-e rajta a kondik.
  • fecska
    #876
    Hello!
    Az lenne a kérdésem, hogy msi 865pe neo2-ps alaplapba vehetek ati hd 4xxx videókártyát? Esetleg van valamilyen lista hogy mit lehet bele rakni?
  • kabel15
    #875
    Ma elindítottam a gépet csökkentett módban hogy a fontos fájlokat át tudjam másolni.
    Utána gondoltam megnézem hátha valami csoda történt.
    És működik. :D Nem tudom mit csináltam de eltüntek a csíkok bejön a windows.
    De komolyan elgondolkodtam egy VGA vásárlásán és úgy gondolom hogy egy ATI HD4850 512mb jó választás lenne.
    Szerintetek megéri venni? 25.000FT ért találtam neten
  • kabel15
    #874

    Kipróbáltam 2 monitorral 2 kábelel. Az egyik monitort 1 hete vettem szóval semmi gondja nem kéne hogy legyen.
    Szerintem nem azzal van a gond.
    A másik hogy 1 óráig ment a gép és nem volt gondja.
    Mondjuk sok mindent nem csináltam mert csak a driver eket telepítettem.
  • Solten
    #873
    Vagy a monitor-kabellel.
  • kabel15
    #872
    Közben sikerült felraknom az XP-t.
    Ott nincsenek kék foltok de kb 1óra után megönt jött egy fekete kép és egy üzenet hogy nincs jel.
    Újra indítottam a gépet és megint nem ál fel a rendszer.
    Szerintem a VGA-val lehet a gond.
  • kabel15
    #871
    PCI-E
  • Solten
    #870
    Hello.

    "A VGA-m NVIDIA 7600GT lehetséges hogy tönkre ment?"

    Eselyes.

    "A másik kérdésem hogy milyen VGA-t lenne érdemes most venni? 20k ig kb "

    AGP vagy PCI-E?
  • kabel15
    #869
    Hello!

    Lenne 1 kis gondom. 1 hete vettem egy BENQ monitort.
    Ma netezés közben egyszer csak kiírta hogy nem kap jelet.
    Újra indítottam a gépet és kék csíkok jelentek meg.
    Vissza raktam a régi monitort azon is ugyan azok a csíkok. Bejön a windows töltő képernyő és utána nagy feketeség.
    A VGA-m NVIDIA 7600GT lehetséges hogy tönkre ment? A windows telepités közben nincsenek ott a kék csíkok. Sajna még nem fejezte be a telepítést ezért nem tudom még hogy mi lesz a vége.
    A másik kérdésem hogy milyen VGA-t lenne érdemes most venni? 20k ig kb
  • RvP11
    #868
    Bocs, hogy duplán írok, de most még kísérletezgettem vele, és ha 10-20 percig "magára hagyom" fagyás közben akkor kilép a windowsba a képernyő felbontása átvált 640x480-ra és 256 színre és feljön egy ablak, hogy a képernyőillesztő program meghibásodott. Ha újraindítom egy darabig minden ok, aztán kezdi előről... A legfrissebb driver van feltelepítve hozzá, amit az Nvidia honlapján találtam úgyhogy tényleg tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a hiba.
  • RvP11
    #867
    Üdv mindenkinek!
    Van egy Geforce4 MX 440 AGP8X- es videókártyám, és az a baj vele, hogy előbb utóbb (van, hogy fél óráig bírja, van hogy el sem indítom a windows-t és meghal) teljesen lefagy az egérrel mindennel együtt. Semmire nem reagál, csak resettel tudom ujraindítani. Régebben kékhalállal szokott "elmenni" mostanában ezt nem csinálja. Nem akarom kidobni, mert nem nagyon van most pénzem ujra, ezért szeretném valahogy rendbehozni.
    Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.
  • Rasim
    #866
    köszi, mivel asus 3 év van rá, jövő nyáron járna le, jövő 7en beviszem

    egyébként haverral együtt vettünk ou karit ugyan akkor, és neki a nyáron ment tönkre, mivel ilyet már nem tudtak adni, 512-est adtak neki
    köszi azért az ötleteket

  • gurubefree
    #865
    nezd be az nv topikba .......... Ha meg nem toroltek :-)
    Valoszinunek tartom gariztatas lesz ha meg van ra.......... Ha van eszed akkor meg 1 ilyet nem veszel , az 8800 gt 512mb jobb ennel ....... Inkabb vegyel ATI kartyat.
  • Rasim
    #864
    win xp, eddig játék közben jelentkeztek, de most már van hogy webezésnél is, nem húzom a kártyát, nincs megpiszkálva semmi
    eddig az alap drivert használtam,amit a kártyához adtak, de most már szedtem le egy frissebbet, az sem segített
  • gurubefree
    #863
    Milyen oprendszert hasznalsz? Mikor jelentkeznek a problemak? VGA driver .

    Ha szemetel a VGA az sokmindentol Lehet alapesetben a memoria tulhuzas okozhatja ha piszkalva let a kartya . Rosszabik esetben egyszeruen a VRAM costa ossze magat.