1022
Valaki segítsen!
  • Inquisitor
    #582
    Előző cucc drivereit JÓL leszedted? Alaplapi chipsetdriver (friss!) fent van? Friss drivert tettél fel a kártyához? Friss DirectX fel lett rakva a driver elött? Nincs véletlenül aktívban hagyott integrált VGA-d? Nincs IRQ akadás?
  • Inquisitor
    #581
    Tápegység mekkora? Elötte mi volt a gépben? Ha van a kártyán tápcsatlakozó, akkor az be is van dugva?
  • Pleomax365
    #580
    Hy all!
    Az lenne a problémám, hogy
    Vettem egy GeForce 7600Gs-kártyát és amikor berakom a kártyát a foglalatba, és a bekapcsolást követően marha hangosan elkezd sípolni, és nincs kép a monitoron....
    Help
  • K Ace
    #579
    Hy. Egy sima gef6600-ra melyik körübelül a legoptimálisabb driver verzió? Most a legújabb 91.47 es van fent, de hallom hogy ez nem ajánlatos mer teljesítménycsökkenést okoz a régebbi kártyáknál szóval valszeg leszedem.
  • vidu01
    #578
    Hi all!
    Sikerült beszereznem egy agp-s Asus 7600 gs-t. Beszereltem, plusz tápcsatlakozót bedugtam, feltelepítés után viszont 640x480 as felbontásnál meg 4bites színmélységnél nem tudtam feljebb tornázni a képminőséget. Eszközkezelőn belül a karesz tulajdonságait nézegetve az erőforrásnál a következőt írta ki: az eszköz nem talál elég erőforrást a működéshez. Ez azt jelenti hogy nem elég neki a 400 W tápom? Vagy csak vmit állítani kéne? Letiltottam egy két eszközt (vinyó, DVD ram, TV tuner) de akkor sem müködött. Tudtok segíteni?
  • cseneles
    #577
    Itt megtalálod!
  • Tobbi
    #576
    Sziasztok!
    GeForce 7600GS videókarim van és a legújabb driver, vagy frissités kéne nekem csak nemtudom hogy honnan...hiába nvidia.com, mer nemtudok angolul:(
    Egy konkrét linkel ha megtudnátok dobni azt megköszönném!
  • czky
    #575
    Driver Cleaner-el pucold le a vga drivert!
  • czky
    #574
    Ez azért van, mert a 6600gt nem szereti igazán az új drivereket. Már a 91.47es-el se mennek rendesen a filmek.
    Egy megoldás létezik: régebbi drivert használni!
  • chapog
    #573
    De mielőt frissítettem volna a drivert mentek a filmek.
  • chapog
    #572
    Hello!

    Felraktam a NVIDIA legújabb driverét a ASUS N6600GT-m hez és nem mennek a filmek. Elindítom a filmet és lefagy a gépem. Ezután gondoltam visszarakom a régebbi drivert, maivel mentek a filmek (91.31), de semmi változás nem következett be.Ha valaki tud valami megoldást a problémára kérem segítsen!
  • K Ace
    #571
    Úgylátszik vennem kell majd tápot. San andreas simán megy de ha vmi dx9-es komolyabb játékot indítok akkor elszál monitor. nem azonnal csak ugy 1-2 perc után. Van 2 dvd író meg egy flopy meghajtó a gépbe. Ha kihúzom a floppy meghajót meg az egyik dvd írót akkor az segíthet vmit? Mondjuk jobban tudtja táplálni a karit?
  • K Ace
    #570
    Megoldódott a gond. Nagyon köszönöm a segítségeteket. Az igazi problem az az volt hogy nem kapcsoltam ki a nod32-t a driver telepítésekor és igy nem íródott felül a nv4disp.dll :D Mégegyszer nagyon köszi a segítséget. Majd ha megint lessz vmi gond írok.
  • Inquisitor
    #569
    Jah kérlek ha a GF4 filejai akarnak futni a GF6 kártyával ... anno nekem is sikerült feltelepíteni Riva TNT-nek egy GeForce-ot, nem is ment :D
  • Inquisitor
    #568
    VIA Hyperion 5.10 - 2006 szeptember 08
    Drivercleaner Pro 1.5 (lap alján a link!) - Ezzel szed le a VGA drivert, és utána telepts fel valami frisset!
    DirectX 9.0C októberi verzió ... mert nem árt ha friss.
  • K Ace
    #567
    bocs. nv4disp.dll
  • K Ace
    #566
    Nagy nehezen elindítottam egy játékot (san andreas) és kékhalállal elszál az nv4disp.ddl fájl-ra hivatkozva.
  • K Ace
    #565
    Bejön a windows simán megy minden start menü simán felnyílik egyszercsak 5-6 mp és egyszercsak belassul. Megpróbáltam elindítani a totalcmd-t. Bejön az ablak kerete és és iszonyat lassan rajzolja kifele az totalcmd ablakát. Csak az az érdekes hogy az egér az nem lassult be, az rendesen megy.
  • K Ace
    #564
    Egy gef4mx440-t cseréltem le. Azzal simán ment minden.
    Alaplapi driver?: Sajnos ehhez nagyon hülye vagyok. Ehez az alaplaphoz hol találok. A7v8x-x via chipset? De ha a régi karival működig minen akkor biztos fent van. Egyébként többfajta drivert-próbáltam, persze csak csökkentett módban tudtam letölteni őket. Pont akkor jelentekzik a gond mikor felrakom a drivert. Ha nincs fent driver akkor normális minden csak ugye persze akkor nem tok semmit se kezdeni.
  • deep
    #563
    Az biztos, hogy ez nem videokari gond.
  • NeoMaN
    #562
    alaplapi driver fentvan?
  • K Ace
    #561
    Helosztok. Van egy gf6600 256mb os karim. Amint felrakom a drivert és ujraindítom a windows-t tök normális minden. Bejönek az ikonok stb. Amint befejezte a betöltést belassul az egész. Az egér az nem lassul csak pl a start menü 1 perc mire felkördül így szagatottan. Meg ha kijelölök egy ikont azzal is vagy 10mp mire kijelölődig szagatottan, szóval semmit nem tok vele kezdeni. Most is csökkentett módbol írok. Szerintetek mi lehet a gond? alaplap: asus a7v8x agp. A kártya is 8xagp. Nekem az a tippem hogy a táp miatt van nekem mer az csak 300watt-os. A táp miatt szokáuk a kártyáknak ilyen szaggatásos tüneteket produkálni.?
  • zoku22
    #560
    Sziasztok! Nemrég vettem egy geforce6200V+ 256mb -os vga karit. Játékok közben ha kicsit hajtom kék halál, melynek oka nv4_disp.dll Frissítettem BIOS-t alaplapi chipsetet, vga drivert, próbáltam többféle nforce-t, detonatort, és semmi siker. Van ötletetek?
  • gabyka13
    #559
    Hi all.Most vettem egy alaplapo és egy procit.Mindent belepakoltam windowst telepítettem,de amikor a nvidia drivert raknám fel,akkor 2szer villan a monitorom és másodjára már nem is jön vissza kép,fekete marad.Az alaplaphoz kapott cd-ről mindent felraktam.Tudna esetleg valaki segíteni?Gép:asrock939dual-vsta,amd3800+ proci,1gb ddr ram,nvidia 6800gs 256mb(agp) videókari.Előre is köszi.
  • deep
    #558
    Üdv!
    Van nékem egy Radeon X800Pro VIVO-m, XT Platinum bios-sal. Olyan gondja adódott, hogy a VGA kimenet 2D módban elvesztett pár színt:) Sokat húzkodtam ki-be mert tesztelgettem kijelzőkkel és egyszercsak ez lett. Amint elindítok egy játékot, tehát 3D-módba kapcsol, meggyógyul. Lehet ezt valahogy javítani vajon, ha igen, hol próbálkozzak?
    Köszi
  • Fery21
    #557
    Ez mevolt nekem is.Csak a bios nem 2006/6/29 hanem 2004-s.De feltettem és a probléma mé mindig ua.Fagynak a videok
  • NeoMaN
    #556
    erről nem is beszélve
    :DDDDDDDDDD
  • NeoMaN
    #555
    khmm...

    gúgle
  • NeoMaN
    #554
    Hát ha a hivatalos oldalán nincs, akkor nincs ötlet sem.
  • Fery21
    #553
    Hi nekem is lenne egy ilyen gondom.Nekem Jetway v400DB alaplapm van sehol nem találok ozzá BIOS frissítést,még a hivatalos oldalán sem.Ötlet?
  • bowden
    #552
    köszi a válszt, végül egy alaplap driver frissítés jelentette a megoldást.
  • tmisi
    #551
    Ja még a BIOS-ban is nézd meg az AGP állapotát!
  • tmisi
    #550
    Sajátgép-re klikk jobb egérgombbal, majd Hardver fül, ott Eszközkezelő gomb. Nézd meg, nincs-e letiltva vagy kérdőjel (w98-ban ez volt) a Videókártyák mellett. Lehet, hogy a driver rossz/régi vagy fent sincs. Esetleg az XP nem ismerte fel a kártyát rendesen telepítéskor. Esetleg a Catalyst Control Centerben is nézz szét.
  • bowden
    #549
    üdv!
    Problémám a következő:
    Win reinstall után videó, film elindítása után lefagy minden csak resetelni tudok.Játékok hiba nélkül mennek.Nem először rakok újra wint nem hiszem h azzal van a gond, és azt sem codec hiba lenne mert csomót kipróbáltam és mindíg ugyan ez a hiba.
    Tegnap vettem észre ezt az Everest nevű progiban:

    AGP állapot: Letiltva
    Probléma AGP letiltva. Ez teljesítmény csökkenést okozhat.

    Lehet ez okozza?Mit lehet ezzel kezdeni?

  • GBence1991
    #548
    kössz
  • czky
    #547
    :D:D:D:D:D:D
    www.ati.com
    www.nvidia.com
  • GBence1991
    #546
    Sziasztok. Vettem egy csávótól 5ezer forint-ért egy Ati Radeon 9200 és egy Geforce MX 440-es videókártyát. De nincsen hozzá telepítő cd-m. Honnan lehet leszedni drivereket??? Előre is kössz!
  • Laci82
    #545
    Sziasztok.
    ezt a videókártyátmivel lehet még hűteni,mert pl a call of duty 2,battlefield 2 meg hasonló grafikájú játékoknál nagyon melegszik a cod2-nél még a képernyő szemetelt is
    A tápomon van két 8cm-es venti ebből az egyik szívja ki belülről a meleget gondolom a vidikari bordáinak a hőségét,úgyhogy a táp is melegszik ezzel,plusz még van egy kis 8-cm-es ventim fent.
    Valami tipp a hűtésre még?
  • csbi
    #544
    A baltás megoldást viccnek szántad,vagy van már más tapasztalatod ezzel a kártyával,vagy ilyesmi?
  • NeoMaN
    #543
    baltával verjed széjjel a gépet, és vegyél egy xboxot