1022
Valaki segítsen!
  • princodvd
    #622
    sziasztok!
    A gépben egy Ati 9600 pro típusú videókártya van, föltelepítettem a net framework 2.0-át és ezt a hibaüzenetet kapom, amit a képen láttok:





    Legyetek szívesek segíteni, hogy meg tudjam oldani ezt a problémát, előre is köszönöm a segítségeteket!
  • Bale123
    #621
    Help egy olyan problémám van hogy a radeon 9550 es videokártyámat a vista 9600 nak nézi tud valaki segíteni?
  • tmisi
    #620
    Hát VGA-nál elég gázos, bár vannak kétbiosos kártyák is (Galaxy), sztem a kártyának annyi. Alaplapok általában rendelkeznek védelemmel ez ellen.
  • bociub
    #619
    Hi!

    Van egy apró problémám... Van nekem egy 128 MB-os 500/650MHz-es HIS Excalibur 9600XT VIVO Turbo videókártyám, és tegnap megpróbáltam frissíteni a BIOS-át. Közben volt egy apró áramszünet... Jelenleg nem tudok vele semmit sem cainálni. Mit csinálnátok a helyemben?

    Előre is MEGA THX!
  • napalmdude
    #618
    Inno3D 6600GT - fagyás.

    Másik topicban már írtam a ptoblémát, de ide lett moderálva a topic..

    2 hete elkezdett rakoncátlankodni a fenti grafkártya. Megy félnapokat minden gond nélkül, aztán gondol egyet és elkezd először csak szemetelni, majd összecsúszik a kép teljesen (kb így..), aztán fagyás.

    A vicc az, hogy valóban megy fél-egész napokat minden gond nélkül, de miután produkálta a fenti hibát, akkor meghatározhatatlan ideig használhatatlan (ujraindítás, eleve a BIOS képernyőn (karakteres üzemmódban is csinálja a szemetelést!). Kártyát kiveszem, belerakom, tápot cserélek rajta, összes winyót lehúzom, RAM-ot cserélgetem, minden hiába..

    Kikapcsolva hagyom egy időre gépet, akkor egy ideig megint jó (van amikor 10 percig, van amikor 10 óráig), teljesen rapszódikusan produkálja a hibát, de ha egyszer elkezdte akkor az úgy marad amíg nem pihentetem.

    Ezek alapján egyértelmű lenne, hogy melegedési probléma, azonban win alól nézve ~42 fok alaphőmérséklet, 3D-vel kicsit meghaltva ~52 fok. Ami majdhogynem fagyhalál állapota, tehát hűtéssel nem lehet gond.

    Haver gépébe átrak, minden rendben van, dehát van amikor nálam is minden rendben van órákig.. nem tudok semmilyen tanulságot levonni, hogy mi a rák baja lehet.

    Állítólag Inno 3D 6600GT-kből kijött egy széria, ami valami gyenge Samsung RAM-okkal lett legyártva, és azokkal van a gond. De akkor ha a RAM megadta magát a grafkártyán, akkor hogy lehet hogy órákig megy meghajtva, és semmi gond vele, majd egyszercsak hipp-hopp elromlik? (üzemi hőmérsékletet néhány mp alatt felveszi. ). 3DMark 2005-el 2 órán keresztül hajtom folymatosan, semmi gond. Pár óra múlva produkálja a fagyást, onanntól kezdve a fent említett karakteres üzemmódokban is szar lesz. (Ebből következően nem driver gond, hanem hw.)

    1 hónapja járt le garancia, szóval cserélni nem fognak; ha valamilyen tesztelési trükköt tud vki, ossza meg legyszi. Ha mindíg produkálná a fagyást, akkor elfogadom hogy tönkrement a kártya, ez van, venni kell újat. De olyan nincs (és mégis van..), hogy órákon keresztül megy rendesen, aztán hirtelen hardver probléma támad.

    Ötlet?
  • purk2
    #617
    sziasztok már majd nem féléve vettem egy 7900gt és mostanába ha cod2-zök felmegy a hőmérséglete76 fokig. idájig max 57 szokott lenni nem tudjátok milehet a bibi én a tápomra gyanakszom 400w nem legmárkásabb. plz help
  • chapog
    #616
    Kösz szépen én is erre gondoltam :D
  • Inquisitor
    #615
    Olyan 1000Ft-ot? 2-3.000 között már "picit" újabb TV-outos kártyák vannak (Rage 128, GF2MX, GF4MX, R7000)
  • Inquisitor
    #614
    Tippek:

    1.) Fel kell rakni elöbb a .Net Framework 1.1-et is, és utána a 2.0-át majd a drivert.
    2.) Előzőleg nem árt leszedni az előző driver összes komponensét. Pl. Drivercleanerrel.
    3.) Driver telepítés közben nem árt az összes Vírus és Spy írtót, mert beteszik a drivereknek a biciklipumpát a küllők közé!
    4.) Ha sehogy nem akar összejöni, tegyél fel egy ATI Omega drivert, amit a Catalyst 7.1-ből csináltak. Az nem CCC-s, hanem CP-s, nem kell hozzá .NET Framework se.

    Javasolt oldalak:
    www.driverheaven.net (omega driverek)
    www.drivercleaner.net (Drivercleaner)
  • chapog
    #613
    Üdv. Tudom,hogy most nevetséges lesz a kérdés, de akkor is fel kell tennem, mivel ingyen nem akarom odaadni.
    Van egy Riva TNT2 M64 32MB Ram-os VGA kártyám és meg akarják venni a következő lenne a kérdésem Mennyit kóstál egy ilyen öregecske kártya?
  • Beast Machine
    #612
    Szevasztok, van egy égető problémám! A laptopomban egy integrált ATI Radeon XPress 200M van, amihez az ATI oldaláról most szedtem le legfrissebb integrált videókártyákra szánt Catalystot (driver frissítés még nem volt a videókarin, és direkt IGP drivert szedtem le). a telepítésnél a Catalyst telepítő azt mondja, hogy rakjam fel a .NET Framework 2.0-át. Ezután kilép és kezdené felrakni a Display Drivert. Ott azonban hibaüzenettel kilép, mondván "Setup did not find a driver compatible with your current hardware or operating system. Setup will now exit.". Namost leszedtem a Microsoft honlapjáról a SP2-höz tartozó .NET Framework 2.0-át.

    Telepítéskor ez szép elindul, kicsomagol néhány filet, azonban az érdemi telepítés megkezdésekor kidobja ezt: "QFE Install error - Cannot connect to the database - Please check the database." És kilép.

    MI LEHET A BAJ??? segítsetek lécci! eddig egy drivert sem tudtam felrakni, kivéve azt az egyet, amit a géphez kaptam telepítő CD-n. Belinkeltem az oldalakat is, ahonnan letöltöttem, hátha én néztem el valamit, kérlek vizslantsátok meg!

    Segítsetek, nagyon fontos lenne!
  • Spirito
    #611
    SZiasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni.

    Van egy ATI Radeon 9600-as videókártyám. Eddig hibátlanul működött az, hogy a TV-re kilőttem a filmeket..
    Szombaton még néztem rajta a filmet, majd tegnap este már nem ment. A kezelőjében nem aktívak az engedélyező gombok.. Eddig azok voltak.. ezekkel lehetett ki be kapcsolni a funkciót. Uninstallátam, majd feltettem újra... semmi... tettem rá ATI Catalyst szoftvert, de hiába pipálom be a TV felismerést, és a TV clone módot, nem reagál.. A drótot ellenőriztem, nincs baja...

    Tudna vki segíteni h mi a teendő? Lehet hoyg a kártya Tv kimenete behalt? Nem érte se impulzus, se külső hatás... Segítséget kérnék!

    Előre is köszönöm!
  • Raul7Real
    #610
    Üdvözletem!

    Kérném a segítségeteket! A videókártya nem működik rendesen. Az eszközelőben a videókártyánál ezt írja ki: " Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10) ". Mi lehet a baj? Ha tudtok segítsetek! Köszi szépen!
  • Prypiat
    #609
    Sziasztok!

    Kártyaguruk segítségét kérném mert van egy kis gondom.
    Egy Gericom notebookom van Ati Mobility Radeon 7500-as kártyával. Egy két játékot próbálok elindítani de elég érdekes hibaüzeneteket kapok.
    "cannot find renderer" "d3dpimsccaps_null" "adapter0" "create device not available"
    A legújabb driver van fent tudomásom szerint,direct x is van fönt.
    Szerintetek mi lehet a probléma?

    Köszönöm előre is a segítséget!
  • TBALINT19
    #608
    Hello! Nekem az lenne gondom hogy játékbol csak ugy kitesz asztalra.
    Utanna viszameehtek és folytathatom csak elég idegesitő:) Tud valaki segiteni?:) Hyhy
  • tmisi
    #607
    Detanator=Detonator :)
  • tmisi
    #606
    bcrics: ATI Catalyst 7.1, NVIDA ForceWare 93.71 (van egy újabb is, de az csak Vistához).

    oliverb: valahol valakinek már volt hasonló problemje, szerintem ez táphiba (monitoré).

    repvez:
    1x/2x: 1.5V vagy 3.3V
    4x: 0.8V vagy 1.5V
    8x: 0.8V
    Tehát a 4x AGP-n elviszi a 8xAGP-re tervezettet csak lassabb lesz valamivel. Bár a 8x AGP kártyák lehet hogy túl erősek ehhez a CPU-hoz, és nem haszálná ki a rendszer a teljesítményét.

    A CM2 nekem anno jól ment GF2MX400-zal, driverhiba lehet, csakhogy ahhoz még a Detanator 2x.xx drivert kellene szerezni, mert a vadiújak már nem jók ilyen régi kártyákhoz.
  • repvez
    #605
    szasztok egy gyors segitség kéne az egyik munkatársam vett egy használt gépet AMD Palomino 1050MHz (?),abit lap 256mb SDram és 16mb VGA.A VGA-t kicseréltette egy GeForce2MX400 64MB-ra de valamiért a Colinmcrae2 játék mindenféle textura hibát csinál és semmilyen szöveget nem jelenitett meg 2D-s alkalmazásoknál nem volt gond, söt egyenlöre más játéknál sem amit probáltuk PL.: MOHAA.Csak pont a Colin2 miatt vette a gépet mert csak azzal akar játszani.DE én akkor is valami VGA hibára gondolok hogy vagy a memoriája vagy a GPU-ja rossz neki.Esetleg nem tudom hogy ha egy ujjabb VGA-t tennénk bele ami 8x AGP-s és 128mb-os az elvinné a gép és az alaplap ha csak 4x AGP-t támogat?
    Hol találok egy proci listázást hogy Palomino magos procibol milyen névleges orajelüek jelentek meg mert fura nekem ez az 1050MHz (10,5x100)
  • oliverb
    #604
    Hellotok! Megtudná nekem valaki mondani h miért van az hogyha bekapcsolom a gépet akkor fehér lesz a monitor. Kb. 10-szer bekapcsolnom a gépet ahhoz h valami miatt bejöjjön a windows. De addig mindig fehér lesz a monitor. Segitsen valaki pls nagyon fontos lenne.
  • bcrics
    #603
    Üdv most szereztem 1 7600gt kártlyát és rohadt rég volt már nvdiám,szal vki frissitse már fel a tudáspm milyen catalystok meg nforcok vannak manapság,,kösz
  • REXCraft
    #602
    ja és vmikor kékhalált is produkált vmi nv4_disp.dll fájlra hivatkozva...
  • REXCraft
    #601
    nálam is pont ugyanez a gond...csak kicsit gyengébb a konfigom és abban tér még el hogy nálam teljesen le is fagy után az egész gép és nem megy tovább a gém :(
  • mycso
    #600
    Valószínűleg valami driver probléma lehet.
    VGA, Chipset, Hang --> ezeket kellene legyalulni, aztán újrarakni valami friss drivert.
  • szisztem8
    #599
    Sziasztok,

    Lenne egy kis problémám a vassal és nem tudom hogyan tovább.
    Konfig:ASUS M2N-E;AMD A64 X2 3800+;Kingmax DDR2 512MB(800MHz);Gigabyte 7600GS 512MB;Samsung SP2504C 250GB(SATAII)
    Normálba megy minden, nincs húzva.(Gyári hűtővel mennyit bírhat ?)
    A probléma a következő: játék közben (15-20 perc után(változó)) befagy a kép, majd kb. 4-5 másodperc múlva elakad a hang is, majd újabb 7-8-9-10 másodperc múlva megy tovább minden rendesen és ez a folyamat játéktól függően többször is megismétlődik.VGA driver frissítést csináltam, most BIOS update -en gondolkodok.Mi lehet a gond (RAM,VGA,alaplap??).Ha tudna valaki segíteni, nagyon megköszönném.
    Előre is Köszi,
    (E-mail: [email protected])
  • kastil
    #598
    Sziasztok! Meg tudná valaki mondani,hogy az fx5500-as 256mb-os videokarira miért irja azt az EVEREST ,hogy 128mb?
  • Guillotine
    #597
    Szevasztok!
    Vettem egy nVidia GeForce 7600-as videó kártyát.Működik szépen,de miért van az,hogy a Windows indulásakor állandóan Power indicator hiba üzenetet kapok?
    Nagyon bosszantó,hogy a hibát oké-zom,de nem tudok mit kezdeni vele.
    Tudnátok segíteni?
  • kriszbig
    #596
    Halihó!Tudna valaki ajánlani 1 jó videókártyát kb. bruttó 20.000 HUF-ért(játékokhoz + rajzprogramokhoz kellene), hogy a következő alaplaphoz jó legyen: ASUS A7V8X. Előre is köszi!
  • Gascan #595
    nekem is volt ilyen problémám, ez azért van mert a régi driverekkel valami gond van és ha az újakat rá szeretnéd tenni a régiekre akkor ezt irja ki, én sok szarakodás után arra jutottam, hogy leformátoztam a HDD-t és újrahúztam a gépemet
  • LSL
    #594
    Hali.
    Van egy Abit x600TX 1 éves PCIe-s kártyám. Eddig minden ok volt vele. első gondok Lanpartin kezdődtek. 20 perc után rendre kifagyott minden 3D-s játék a winfosban semmi. Kivettem, visszatettem, és 3 nappal ezelőttig nem is volt gond. de akkor megint elkezdtek kifagyni a játékok. megint kivesz visszarak, de csak sípolt 1et, jelezvén nincs vga. igazítsuk meg, erre el em indul a bootolás, csak csökentett módban pörög a gép...
    Nem húztam, és 1 év alatt max 10 szer kellett kivenni a kártyát, újrakábelezés, vagy passzív hűtő felrakásánál (az már jó régen volt, nem az a gondja). Az igaz hogy néha 5 napot is megy a gép 1huzamban.
    A kérdés az, hogy mi a frássz okozhatta a halálát?
  • Inquisitor
    #593
    P.S. Legjobb ha elötte a Drivercleaner(.net) programmal leszednéd az összes előző ATI driver szemétjét is ...
  • Inquisitor
    #592
    Nos, első körben a NetFramework 2.0-át IS tedd fel, másrészt hosszú ideig NEM volt benne a Catalystban a DX7 és DX8 kártyák, így a tiéd sem ...

    [URL=http://ati.amd.com/support/drivers/xp/radeon-prer300-xp.html]Ez itt elvileg a link a 6.11-es RÉGI KÁRTYÁKHOZ való Catalysthoz, merthogy a "sima" nem jó ezekhez ...[/URL]

    A DX9 meg sok helyről leszedhető az utolsó a DX9.0C 2006 decemberi ...
  • tigeroo
    #591
    sziasztok! ujraraktam a windowst, van egy ati radeon 9000-es kártyám, felraktam a gyári cd-jéről az illesztőprogramot +direct x (azt a netről)
    amikor inditanám a WoW-t a texturák ilyen barnás szinűek

    ha ujabb catalyst drivert tennék fel akkor ezt a hibaüzit kapom:


    net framew 1.1 felvan rakva, mindig nemjo

    omega driverrel is próbálkoztam, de telepítés közben nemtalál 1 fájlt
  • zoku22
    #590
    Sziasztok! Nemrég vettem egy geforce6200V+ 256mb -os vga karit. Játékok közben kék halál, melynek oka nv4_disp.dll Frissítettem BIOS-t alaplapi chipsetet, vga drivert, próbáltam többféle nforce-t, detonatort, és semmi siker. Van ötletetek? Volt gari szervízben is, de semmit nem találtak rajta.
  • p377y4
    #589
    Sziasztok ma szeretném megrendelni az új vga-m mégpedig a 7600gs(AGP) személyében. Csak nem tudom hogy Gigabyte vagy MSI! Pls segítsetek melyik jobb , HA LEHET PRIVIBE ÍRJATOK. köszi

    ÜDV: ZapeE^
  • grizzly21
    #588
    Ati 9600XT-m van, és egy ideje nagyon hangos. Tuti hogy az az és nem a táp, mert ha megbirizgálom akkor abbahagyja néha. Szerintem a hütés lehet, de kiportalanitottam többször, és ugyanugy sőt jobban csinálja. Mitől lehet? köszi
  • NeoMaN
    #587
    Valamelyik a 70-es szériából
    77.xx
  • Pleomax365
    #586
    Asus A7N8X-X
    Ilyen alaplapom van
  • Inquisitor
    #585
    Na szóval, te vettél egy R9600 helyett egy AGP-s 7600GS kártyát? Az alaplapod milyen? Egyébként lehet a tápod nem bírja el ...
  • Pleomax365
    #584
    Ati Radeon 9600 alap kártyám volt eddig!!!
    Jah és nincs az új karin semmilyen plusz tápcsatlakozoó
    Help
  • chapog
    #583
    Hali

    Nekem ugyanez a problémám GT6600-zal van egy 420 W-os chieftec tápom.