1022
Valaki segítsen!
  • Zsolt1964
    #662
    Driver frissités,+ beállitás, elvileg gond nélkül mennie kéne
  • jupa
    #661
    Hali!
    Van 2 6600 gt-m,slibe szeretném őket kötni...De a gyártójuk nem egyezik,így is lehetséges?
  • tiranda
    #660
    Sziasztok,nem rég vettem egy Ati radeon 9600-as videókártyát,és az a problémám vele,hogy amikor elkezdek játszani World of warcraft játékkal akkor egyszerüen kifagy.tudnátok segíteni,hogy vajon ez mitöl lehet?
  • Sagara
    #659
    a Lineage 2-vel ugyanez a problémám, az én gépem 2,6 ghz, mellette 512-es His Radeon x1650-es videókari és 2 giga ram. Egyébként régen tökéletesen futott, de aztán egy újratelepítés meg 2 hónap pihi után aztán már nem...
  • Hunter of Deer
    #658
    az oke hogy sokkal lassabb de vegulis a lineage2hoz alapbol nemkell csak 800as proci szal nemhiszem hogy a 2gigas proci 1giga ram mellett 7600gsel ennyire gyoker legyen hogy 3-17fps ( 3fps giran piac xD) az atlag fps ugy 10 korul van! De pl a driver 3mat full grafon 40 fpsel viszi meg a test drive unlimitedet is minimum 20-25el szal azert nemvagom hogy ilyankor mi van! :S
  • Inquisitor
    #657
    Szóvala 3.66GHz-e procid paraszthajszállal gyorsabb az 1.8GHz-es 4300-nál? Hmmm. Gondolom ez nem állna, ha a 4300-at meg 3.2GHz-en tesztelnék? :)
    Másrészt egy jelenlegi Celeron 400 legkisebb verziója is megenne reggelire egy húzásmentes egymagos P4-et ... húzás nélkül. De még 100% tuning esetén se lenne olyan forró!
    Csak ezért temettem a P4-et. És akkor ez még a 800-as FSB szériáról, említett Northwood (ha egyáltalán az) meg 400-as FSB-vel ketyeg.
  • Barny
    #656
    a,P4 azer nemolyan osregi,pl.az enyem igy huzva gyorsabb a cpu tesztnel 3dmark06 alatt mint egy 4300core2.ennyi,cpu test 1 0,1fpsvel,cpu test2 0,14fpsvel
  • Inquisitor
    #655
    Élsimítás nem lehet, hogy be van kapcsolva? Jobb tippem nincs, gondolom full win reinstall meg nem játszik ...
    (Azért ha az az AMD tényleg 1.7GHz, akkor jóval gyorsabb az ősrégi 2GHz-es P4-nél.)
  • Inquisitor
    #654
    Esetleg próbáld meg nem több éves driverrel is. Persze csak ha minden más driver és DX9 is friss a gépen.
  • Hunter of Deer
    #653
    hali!
    nekem lenne egy olyan gondom hogy keves az fpsem Lineage2-ben.
    vas: intel 2ghz proci, 2*512 ddr 400as ram, gef. 7600GS 256 DDR2 kari, 120gb winyo. Lineage 2ben kemeny 3-15 fpsem van ami nagyon idegesito foleg hogy faterom gepen 20-40 korul megy(1,7ghz AMD, 2*512 ddr 400, fx 5500 256ddr) mar probaltam uj drivereket is feltenni de semmit nem javult, mar vagy 20szor ujratettem a windowst, jah es a game ugyanannyi fpsem van HDR-el mint anelkul es nemvagom mi lassithatja ennyire a gepet. pls ha valakinek van valami 5lete irja le thx!
  • Barny
    #652
    megneztem es belemegy,de csak agp4x-esen tudod majd hasznalni
  • lord Aqua
    #651
    Sziasztok szeretnék tanácsot kérni akarok venni új videó kártyát
    csak nemtudom bele-e megy az alap lapomba alaplabom márkája
    Alaplap azonosítója 05/26/2003-SiS-651-6A6IXM4FC-00
    Alaplap neve MSI MS-6533EG/XG

    nos és a videó kártya márkája

    HIS Excalibur Radeon X1650Pro 512MB DDR2 TV/ DVI AGP 8X


    plz segitsetek..
  • Ferro
    #650
    Üdv!
    Lenne egy furcsa problémám, történetesen egy Gainward 7900GS kártyával illetve ennek driverével. A gond az, hogy a hivatalos meghajtó telepítője a következő hibaüzenettel kilép: Az NVIDIA telepítőprogram nem talált olyan illesztőprogramokat, amelyek kompatibilisek a jelenlegi hardverrel. A telepítő most kilép. A driver a NFW 94.24 mely hivatkozik erre a kártyára.

    Előre köszi a segítséget!
  • keymaker
    #649
    csak érdekességképp:
    http://logout.hu/true/805/hofok_problema_ingyenes_orvoslasa.html
    Holnap nekilátok aztán rendet vágok a kábelek között:)
    De szerintem az is sokat fog javítani a hőmérsékleteken ha letördelem azokat a fölös vasdarabokat a ház hátuljáról amik csak a helyet foglalják.
  • keymaker
    #648
    Olyan nagyon nem vagyok én sem elszállva az ATI hűtéstől. Vettem 1 1950prot , direkt ultimate változatot mert azon izmosabb hűtő van, de most amikor van vagy 40 fok a szobában bírja kb 1-2 órát ha colinnal vagy stalkerrel nyomom. játék közben zöld és lila csíkok esetleg rácsok jelennek meg, utána leáll vagy nemtom mit csinál de idő kell neki amíg újraéleszti magát. Meg sem merem nézni hány fokos lehet:)
  • Prince of Máté
    #647
    Kössz a helpet! ( de már megvan a megoldás)
    - nem mér félre, mert kipróübáltam több progival is
    -forog rendesen, nem poros, még csak 2 hónapos a gép
    -nincs házhűtés, de ez lesz a megoldás, ezt fogok venni (8 centist, csak nem tudom milye, és h kell felszerelni)
    -sztem elég a gyári hűtése is.
  • Zsolt1964
    #646
    hali! gond a következő:X1650 pro agp lett lecserélve X1950 pro 512 agp-re. előtte a SB X-FI hkártya tökéletesen ment. a win újra lett telepitve, VGA driver+catalist fenn van, tökéletesen müködik,amint bármelyik slotba visszadugom a hkártyát,rögtön elcseszi a képfelbontást 4bit 600x400-ra. ha valakinek van ötlete válaszoljon! Konfi: 2db 1 Gb Kingmax ram, 1db 120 Gb samsung HDD, 500-as chieftech táp+a fenn leirtak
  • nyugi1
    #645
    Gondolod. hogy mindenki milliomos van aki örül annak is ha ilyen gépe van
    azt nem illik fikázni amúgy meg nem a turkálóbol van neki csak már régen vette és nem telik neki másikra. Azért köszönöm a hozzá állásodat, már meg oldottam, mások nem ilyen segítőkészek voltak.
  • AnonymouS
    #644
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem: van egy gép, amit egy plazma TV-nél használok. Szeretném megoldani, hogy az asztali erősítőn keresztül 5.1-es hangot adjon ki a gép. Jelenleg egy Realtec alaplapi hangkártya van a gépben és gondoltam, belerakok egy HDMI-s videókártyát, ami elvileg hangot is visz át. Van valakinek tapasztalata ezzel? Tud egy hdmi-s videókártya 5.1-es hangot átvinni az alaplapról?
    Egy másik megoldásra is gondoltam, mondjuk ez már nem pont ide tartozik. Optikai kábellel is meg tudnám oldani a hang átvivését. Kipróbáltam egy Creative X-fi Fatality-n a hangot így, de ez a kártya csak 2.1-et tud átvinni valamiért optikain. Van olyan hangkártya, ami átvisz 5.1-es hangot optikai kábelen?
    A válaszokat előre is nagyon köszönöm!!!
  • tmisi
    #643
    110 FOK? Az iszonyat sok.

    Teendők:
    -Fontos, hog yakár félremérhet a szenzor (vagy a program téved), nézd meg a karit, milyen forró, mert 110 fok az már süt rendesen!
    -Hűtés ellenőrizd, forog-e a venti, poros-e (leszerelni a hűtést, ha tudod, takarítani). Esetleg újrapasztázni a gpu-t ha értesz hozzá.
    -Házhűtés ha nincs, azonnal beszerelni egy min. 8cm-es kifújó ventit hátra. Ha van hely, akár előre egy beszívót is. Ideiglenes vészmegoldás az oldallap eltávolítása. Tesztelni a hőfokot.
    -Lehet, hogy a VGA hűtés gyenge, bár a Sapphire-nál ezt kizárnám, de végső esetben rátenni vmi spéci hűtést (pl. ZALMAN), ha kivitelezhető.
  • tmisi
    #642
    És mégis miből csináltad a gépet? Turkálóból? Kíváncsi lennék a többi részére.
    Driver floppyt nem kaptál hozzá?
    Egyébként az XP felismeri tuti. Már ha bírja a gép ezt az oprendszert.
    Arra meg nem is merek gondolni, hogy egy újabb gépbe raktál ilyen 100Ft-os vga-t.
  • nyugi1
    #641
    Üdv mindenkinek. Lenne egy nagy gondom. Csináltam egy gépet az egyik ismerősömnek csak a videokártyájához nem találok drivert, ha valaki segíteni tudna nagyon meg köszönném.
    A kártya S3 Trio 3D/2X ne azt írjátok, hogy vegyen valami jobbat mert neki csak erre telt.
  • Prince of Máté
    #640
    Gondolom nem fognak segíteni de azért leírom.
    Az a bajom a kártyámmal (Sapphire x1650xt), hogy túlmelegedik
    Játékoknál csinálja ezt, általában olyan 110 fok szokott lenni.
    Ati toolst letöltöttem, beállítottam, hogy 80foktól 100%osan menjen a hűtés de hiába.
    Jól jönne egy kis help...
  • Beast Machine
    #639
    megpróbáltam úgy is, hogy a gépemen lévő jelenlegi drivert letakarítottam, de még így se megy!!
  • A tumi
    #638
    Hello
    Ujra raktam az xp rendszerem de a vga-driverst nem akarja feltenni.
    Próbáltam legalább 10 driversel(forcevare) de egyikkel sem akarja.Ezt írja ki mindegyik drivershez:
    "Az NVIDIA telepítőprogram nem talált olyan illesztőprogramokat,amelyek kompatibilisek a jelenlegi hardwerrel.A telepítő most kilép."
    Mi lehet a probléma?
    Nemrég cseréltem alaplapot és azóta áll fent ez a probléma.A régi alaplappal nem volt gond.
  • Beast Machine
    #637
    integrated kategóriában pontosan az én kártyámnak szánt drivert szedtem le.
  • remetetetem
    #636
    Ugyan az mint nálam. Csak én nvidia-val szenvedtem. Valószínűleg nem megfelelő a display driver amit töltöttél. Kell legyen az ATI driver install fájlai között valami textfájl, vagy nfo, amiben pontosan írja a támogatott kártyát. Vagy kifejezetten laptophoz kéne keresni.
  • Beast Machine
    #635
    Emberek, hatalmas gondtól senyvedek, s segítségetek kérem!

    A minap épp szerény laptopom (ATI Radeon XPress 200M) videókártyáját akartam driverügyileg frissíteni. ATI hómpéjdzsen Integarted Kategória kiválaszt, Catalyst mászik lefelé. KIcsomagolom, s telepíteNÉM(!), ha hajlandó lenne felmászni. a probléma a DIsplay Driver installálásának elején történik. A telepítés nem indul el, csak egy hibaüzenet fogad, hogyaszondja:



    Most szedem le a 6.6-os Catalystot, hátha az megy, de azt is darabokban szedem: a GART driver és a South Bridge driver is szépen felmászott, de a Display DRiver ugyanezzel a problémával jön elő.

    Mit tegyek? WinReinstall? Formatcé kettőspont? HEEEELP!!!
  • princodvd
    #634
    oké, mostmár értem miért nem találtad megfelelőnek!
  • remetetetem
    #633
    Ott írta, de a telepítőn belüli models.txt fájlban nem volt go. Amit töltöttem egyből ebben a textfájlban kerestem.
  • princodvd
    #632
    pedig írja, a GO típisjelzést, hogy támogatja... a jobb oldalon lévő kép tetejével egyvonalban van, de örülök, hogy találtál megfelelő drivert!
  • david508
    #631
    HIS Radeon Ice Q Turbo X1650 XT-re milyen hűtést ajánlotok ami rá megy és normálisan is működik? Előre is köszönöm a segítséget.
  • remetetetem
    #630
    Köszi szépen! Ha nem is a te találatod, de egy másik bejött. Ha nem írsz akkor tutira nem jut eszembe kutakodni még.:) Úgy tűnik hogy kifejezetten a Go típusú kártyához való driver a jó. A sima 6600-as nem.
  • princodvd
    #629
    NVIDIA GeForce 6600 8.1.9.8
  • princodvd
    #628
    kb. 1 perc alatt meg is találtam az áhított drivert, amire szükséged van, itt a linkje:
    http://www.soft32.com/Download/Free/NVIDIA_GeForce_6600/4-185945-1.html

    Remélem tudtam segíteni, de azért ellenőrizd Te is és ha mégse lenne jó, akkor a jószándékot és a segítőkézséget nézd! :)
  • remetetetem
    #627
    Sziasztok!
    GeForce Go 6600 videókártyához keresek frissebb drivert. Egy albacomp laptopban van. Amit gyárilag adtak hozzá, az egy 2005-ös driver. Állítólag ezek a driverek jók kéne legyenek, de valamiért nem mennek fel.
    [/URL]http://www.laptopvideo2go.com/drivers/xp Telepítésnél ezt dobja ki. "... nem talált olyan illesztőprogramot, amik kompatibilisek a jelenlegi hardverrel"
    Valami tipp esetleg. Köszi előre is!:)
  • princodvd
    #626
    a hiba végül megoldódott azzal, hogy a legújabb drivert tettem föl
  • Narancs
    #625
    ezen mi a probléma? 9550 egy kicsit butított 9600, nem csoda ha annak nézi, mert pár órajel állítás után az is lesz.
  • Narancs
    #624
    ne telepítsd fel, egy rakás szar amúgy is.
  • princodvd
    #623
    nekem 8800 gtx-em van és ugyanez a problémám. melyik játékról van szó?