873
SATA meghajtókról mindent ide
  • istvans
    #433
    Ezt Írja ki a lényeg:
    "SPTD is not compatible with kernel mode debuggers(SoftICE,WinDBG)
    utána, hogy lépjen ki.
  • deicide
    #432
    1iké sem...!

    nincs még 10 perce hogy felraktam a 4.0 daemont..nevem alatt meg látod a configom...!

    milyen hiba üzenetet ir ki....??
  • istvans
    #431
    Sziasztok!
    Kérdés, miért nem tudom daemon toolst telepíteni, ez sata winyó, vagy az nforce 4 driver hibája?

    Köszi
  • Dns5000
    #430
    visszaolvastam :P
    kerdes torolve
  • Dns5000
    #429
    kerdezek egy lamat :P
    ugya sata 2es vinyit lehet hasznalni sata 1 es gepben?
    vagyis visszafele azert compatibel ugye?
  • deicide
    #428
    ez nem igaz és baromságokat irsz...!!

    mert úgyan is ha SATA I vinyód van akkor is ez a figura van...!!

    ne keverd a szezont a fazonnal..!!
  • smead
    #427
    melesleg azért irja ki mert nem sata, hanem raid vezérlőnek érzékeli a vinfos mintha mobilrack lenne
  • DanyyX
    #426
    Mondjuk a HDTach nevű progival le tudod mérni.
    Innen le tudod tölteni
  • istvans
    #425
    Hali!
    Köszi a választ, tehát akkor rendben van dolog. Még egy kérdés hol tudom leellenőrisni, hogy a SATA II winyóm a megfelelő sebességen dolgozik.

    Köszönöm!
  • deicide
    #424
    figyi..nekem ott még 1 eszköz van..!
    úgyanis azért mert nyugodtan lehuzhatod a kábelröl a vinyót ha megnyomtad a biztonságos eltávolitás gombot..úgyan az az elv mint ha pendrive-t távolitasz el
    ez egy nagy elöny mivel nem kell leálitani a gépet és nem kell ki sem kapcsolni.
    és ez úgy is igaz ha éppn üzemel a gép..és te akkor dugod be..nyilván ha ezen van az op rendszered..akkor ne tégy ilyet..!

    és mi elött még valaki lehülyézne vagy elküldene a picsába nem a hasamra ütöttem és onnan tudom..!!!

    smead..olyan édes vagy hogy majd kirohad tölled a fogam..!
    áruld el nekem hogy kiskorodban miért nem játszottál többett a sinek között mond..??
  • smead
    #423
    DDDDD
  • smead
    #422
    azért mert szarúl lett telepítve, de kérdezd meg deicide-t neki speciálís windowsa
    van
  • istvans
    #421
    Sziasztok!
    Az volna a kérdés, hogy a SATA II-es vinyómat a WIN XP SP2 felismeri, csak a jobb alsó sarokban(a tálcán,mint kis ikon) felajánlja a hardware biztonságos eltávolítását, miért van ez?
    Köszi!
  • deicide
    #420
    jó..!
  • smead
    #419
    ok. ha neked így jó akkor legyen így, egs
    végeztem
  • deicide
    #418
    nem vagyok a nagytudású barátod..!
    sem vitázni sem akarok ezen..!
    és hidd el..amikor vettem a deszkát akkor megkérdesztem még pedig usersba..
    és kikerekedett a szemem amikor kerestem a lemezt és azt mondta a srác..hogy vagy a cd-n van és csináljak 1 másik gépen lemezt vagy ha van olyan xp-m amin van sp2 akkor simán feltudom rakni..![én meg gondoltam ez hülye,mivel én is abban a hitben voltam hogy kell a lemez]
    Felment az Xp Sp2 válltozat..és felismeri valamilyennek a vinyót..de az csak akkor éled fel és akkor válik látványossá amikor már felment az nForce csomag.
    Én itt ezen a ponton szenvedtem mivel és az Asus gyári cd-jét eröltettem..!
    majd itt az 1 ik srác adott 1 tippet és a 6.66 nForce drivert raktam fel közvetlenül XP telepítés után...!


  • smead
    #417
    nagytudású barátom bármilyen xp-t felrax, de ahoz hogy a sata vezérlő ténylegesen jól és gyorsan működjön kell a floppy amit kaptál jaz alaplaphoz, vagy ha letöltötted a drivert ki kell írni floppy-ra mert csak így tudod a vezérlőt telepíteni. semmi köze az xp-nek ehez. ha neked ez nem így van feltelepítve akkor lassab az adtátviteled stb. menetközben ha a városban járkálsz ugorjbe egy pc-boltba és kérdezd meg, csak ne ilyen hangnemben mert nagyon kifognak nevetni:)))
  • deicide
    #416
    ha gondolod oda adom neked a retek Xp cd-met..és ha te azt nem tudud felrakni akkor megszem a korongot..de ha igen akkor te fogod megenni..!


  • deicide
    #415
    ja és akkor meg én vagyok a hülye mi..??

    meg kinek van igaza...?

    te miröl beszélsz b@zzd meg...??

    ha én a retkes XP-et amin rá van rakva az Sp1 és Sp2 telepitem akkor gond nélkül fel megyen az Sata II vinyómra..!
    nem máshonnan szoptam..ha nem a saját tapasztalatom..!
    és furcsa módon ezt valaki megkérdőjelezi..!
    sőt még hülyének is néz...!!
  • smead
    #414
    picit olvass vicca:#395. de az is lehet hogy készítettek neked egy külön windowst, ki tudja:))
    nah, én személy szerint itt végeztem is a témával
  • Narancs
    #413
    Figyelj, engem aztán kurvára nem érdekel ki hogy bootol, csak nem kéne nekiesni másoknak, pláne ha igazuk van.
  • deicide
    #412
    nem adok hülye tanácsot...senkinek..!
    ezt kikérem magamnak..!!

    voltak gondok ezzel de miútán rájöttem hogy kell..nem okozott utánna problémát.

    máskülömben ha veszed a fáratságot akkor olvasd végig ezt a fórumot..és ne legyél olyan kurva okos..!!!
  • smead
    #411
    felőlem úgy telepítesz ahogy akarsz, de mért acc másoknak hülye tanácsokat, mellesleg még sokat fox szopni (#402) mire tényleg rájössz hogyan is kell telepíteni:)))
  • deicide
    #410
    te meg öcsi a f@szoddal szorakozz..!!!

  • deicide
    #409
    hát én is igy csináltam addig amiíg nem volt olyan XP amin servise pack 2 nem volt...!
    utánna már minden ok volt..!!!

    de ha nem hiszel nekem neki lehet esni más fórumoknak is...és ott is ellehet olvasni ezt a dolgot..!
  • smead
    #408
    szerintem is, de a fiu ügyes:))
  • Narancs
    #407
    Ahoz, hpgy egyáltalán rá tudd telepíteni satára az XP-t, telepítés előtt kell neki benyomni floppyról a sata drivret.
  • deicide
    #406
    te most szorakozol velem...??
  • smead
    #405
    telepítés után? tényleg ügyes lehecc:))
  • deicide
    #404
    ha SP2 XP rax fel akkor eleve nincs gond..!
    felismeri valaminek...majd utánna mehet a vezérlő..!!
  • smead
    #403
    ha te telepítés után megtudod adni a satavezérlőt, akkor nagyon ügyes vagy:)))
  • deicide
    #402
    én nagyon sokat szopt@m ezzel..de rá jöttem hogy telepiítés után nem az Asus cd-t kell felrakni..hanem nForce 6.70 csomagott..!
    Utánna már minden ok! volt..)
  • DanyyX
    #401
    Nah, az meg a másik megoldás...
  • deicide
    #400
    sokat kisértleteztem...ezzel a témával..!

    nem kell usb sem kismeghajtó..!

    egyszetüen csak olyan Xp amibe a SP2 már benne van..!

    nem kell variálni meg szüttyögni..!!
  • hano2
    #399
    Köszi.Utánanéztem,a Bios atomatán is First SATA Master-nek állítja be(hisz az alaplapon is arra van kötve)A DVD írót jelzi Primary IDE Master-nek.(Keverem az IDE-t az ATA-val?-Bocs,kezdő vagyok.)
  • DanyyX
    #398
    Hát, ha normálisan működik a vinyó, akkor jó.
  • zimzumm
    #397
    Heló all! Egy Asus A7N8X alaplapom van, Vettem most bele egy Pci-os serial ata vezérlőt, a 200 gigás samsung vinyohoz. Na a lényeg, hogy sehogy sem, tudom összehozni ezt a 3 komponenst. A Sata vezérlő driver cd-jét nemtom használni, mivel nincs wqindows a szűz vinyón. Miccccsináljak?
    Vki segítsen plíííz
  • hano2
    #396
    Hali.A gépemben nincs floppy meghajtó és egy WD 1600JS (sata2)van az alaplapra kötve(Asus A8N-e sata 1-re).Az eszközkezelő és az Everest is elhelyezkedésre-Primary ATA Schannel-t ír.Jó ez így?
  • DanyyX
    #395
    Nem, mert a telepitö csak floppyrol tudja elfogadni a drivert.
  • Banyapapa
    #394
    Ha felmásolja valahogy egy sima USB driver-re és beállitja biosban hogy onnan induljon akkorse lesz jo?