873
SATA meghajtókról mindent ide
  • DanyyX
    #393
    Bele kell tenni egy floppy meghajtót. (Ki gondolta volna?)

    Winfos csak arról fogadja el a SATA drivert.
  • istvans
    #392
    " XP telepités legelején hogy más gyártótol származó vezérlök "F6" ha ezt megnyomom akkor pár pillanat mulva léri is majd a kislemezt..!"

    Kérdés és mi van ha géppe nincs floppy meghajtó?
    Akkor hogyan?

    Köszi

  • zimzumm
    #391
    ezt is KOSSZKE:d:d
  • jocika
    #390
    Van sata kártya külön, PCI-os. Ha jól látom (Pcland) ez még raid-es is.
  • zimzumm
    #389
    Időközben kiderült, hoyg az alaplapom, nem is tudja a Sata-t, csak az ATA-t!EGyébként én egy sata 1 -es samsungot vettem, de az sem fog műxeni az alaplapommal! Nyugatassatok már meg, hogy lehet kapni satarol ataba alakito cuccost.
    ......Egy buta felhasználó:D:D
  • jocika
    #388
    Az alaplapod stat1-es. Ha a vinyó sata 2-es, akkor kellett hozzá kapnod egy jumper t a vinyó dobozában. Na azzal lehet sata1-re állítani a vinyót. Persze csak akkor, ha valami problémád lenne ha jumper nélkül rakod be.
  • zimzumm
    #387
    Egy Asus A7N8X alaplapom van. Most vettem egy Samsung 200 gbyte-os, (MB cache, Sata vinyót. Szerintetek lesz próblémám? Vagy összefér a két alkatrész?
  • jocika
    #386
    Felraktam. Megy rendesen.
  • Laza
    #385
    A P4P800 az elvileg SATA1-es. Samsungnal le lehet jumperelni a vinyot 1-esre, Hitachinal nem tudom hogy mukodik a dolog, de azthiszem ott vmilyen driver szabja meg (v atallitas) hogy 1-es ill 2-es e.

    Probaltal masik kabelt?!
  • Tommy H
    #384
    Valami nagy gáz van most itt nálam.Vettem egy Hitachi Sata2-es winyót és nem tudom egyáltalán jó e az alaplapomhoz(Asus P4P800x)Sata 1-et biztos tud de a Sata 2-őt nem tudom,hogy tudja e.Az a probléma,hogy telepítés után elkezd akadni minden utána meg puff lefagy minden kis installnál.Winyóhiba lehet?Driver?Sajna fog.Sincs.Légyszi HELP!!!
  • deicide
    #383
    meséld el majd a tapsztalataidat...)))
  • jocika
    #382
    Szívesen :-)
    Egy élet a népért! (Virág elvtárs)
    Van már új változat is(6.667), de az még béta. Én még nem próbáltam.
    Lehet, hogy ma ki fogom...
  • deicide
    #381
    hálás vagyok neked jócika..:))

    felraktam az nForce..meghajtót a 6.66 amit linkeltél..és csodák csodája müxik az NCQ ide oda másoláskor nem indul újra a gép...!!

    köszöntem...))
  • deicide
    #380
    na ma igy probáltam reggel..!

    felmegy és müxik de ha NCQ bekapcsolom akkor 2 percenként újra indul..!

    azt hiszem nekem a 1013 bios van fent a deluxe más a számozása de ez nem bizti..!

    viszont ha haza megyek akkor letölöm amit belinkeltél és felrakom kiváncsi leszek rá mi lesz utánna..!!!???
  • jocika
    #379
    A legutolsó bios van fennt? Úgy is próbáltad, hogy nem nyomtál F6-ot?
  • deicide
    #378
    van XP telepités legelején hogy más gyártótol származó vezérlök "F6" ha ezt megnyomom akkor pár pillanat mulva léri is majd a kislemezt..!
  • izb
    #377
    6.66 driver van xp alá is.
  • jocika
    #376
    Mindig a legutolsó drivert, biost használom. Őszintén szólva ezt az egész F6 gombot nem értem.
    Összeraktam a gépet, a biosban kikapcsoltam a raid vezérlőt, mert nem kell pillanatnyilag, aztán be az xp cd és már ment is fel a particiónálás és utána az op.rendszer. Ahogy bejelentkezett és kivetette a telepítőt, raktam fel az nForce-t. Arra a kérdésre, hogy kéri-e az NV SW IDE Drivert, igent mondtam és újraindulásnál már ott is volt az NCQ.
    Nekem a te Samsungod eggyel kisebb testvére van.
  • deicide
    #375
    akkor te nem az alaplap cd-röl rakod fel a chipszet driverst...???

    mondok mást..!

    nekem akkor müxik jól a vinyó amikor az XP telepitem és az elején nyomkodom az F6 gombot..ott amikor kéri a lemezt a másik deszkám SATA vezérlöjét rakom fel..!
    akkor nincs gond az NCQ val..!
    Amikor kész van az XP utánna nyomom fel a deszka chipszet driverét..!

    nem tudom eldönteni melyik nem frankó..vagy a deszka vagy a vinyó..!
    de 1 másik deszka vezérlőjével meg jó..!
  • jocika
    #374
    Erről beszélek:
    http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_winxp32_amd_6.66.html
  • deicide
    #373
    az enyém igen..! nem vágom mire gondolsz ennél az NForce drivernél...??!!??

    én megnéztem a chipszett drivert ott a 6.66 az vagy a 64 bitesé vagy a Win2003 nak van..! XP alá 6.65..!
  • jocika
    #372
    Nem a chipset száma 6.66, hanem az nForce driveré. Ez az utolsó hivatalos chipset driver.
    Ott valami más lehet a gond. Én az eredeti 1006-os bios-szal raktam fel az xp-t.
    Sata2-es a vinyó?
  • deicide
    #371
    már miért ne lehetne..!

    nekem sata és sima pata vinyóm van...!

    ha jól megnézel 1 deszkát...van azon ide csati is..!!!
  • Szreeeeh
    #370
    Hogyan tudom azt megnézni, hogy a merevlemezem (régi) jó-e a leendő alaplapomba? Ha nem SATA, akkor belehet illeszteni egy SATA-ás alaplapba?
  • deicide
    #369
    na ez érdekes amit irtál..!
    mert ma reggel telepitettem fel a winfost...2 packos változatát..!
    és gond nélkül felment az igaz...de ha NCQ bekapcsolom akkor elkezd a gép újra és újra indulni 2 percenként..!!!
    nekem a deluxe deszkám van...ami a külömbség hogy neked más a chipszet hűtésed.

    az alaplapi chipszet száma a 6.66....???
  • Laza
    #368
    Egyebkent bevittem ceghez a vinyot, ahol egy P4P800SE alaplapos gepbe bevagtam (SATA1-es), es a SATA1-esre atjumperelt vinyomat a BIOS poccre felismerte.

    Most vagy az en SATA kabelem a sz..r, vagy az alaplapom :(
    Elso korben azthiszem a kabelt egyszerubb lesz kicserelni :)
  • jocika
    #367
    Érdekes.
    Én is most raktam össze egy gépet: Asus A8n SLI Premium + 200Gb Samsung SATA2 vinyó.
    A bios simán felismerte, a prof felment gond nélkül, semmilyen drivert nem kellett felrakni floppyról. Az nForce 6.66 után simán használható az NCQ is. Gyors min t az állat.
    Annyi csak, hogy nem használok raid-et.
  • Laza
    #366
    Hali

    Nekem pont hasonlo problemam van. Van egy Abit IS7-E deszkam, amin SATA-1 csatik vannak. Vettem egy Samsung 160Gb Sata-2 vinyot.

    Elmeletileg nem lenne kompatibilis, de a Samsung vinyokat jumperrel at lehet allitani SATA-1esre. Namarmost hiaba jumperelem at, nem latja a bios.

    Vkinek otlete?!
  • Zsolo007
    #365
    Szevasztok!

    Volna egy kérdésem felétek: Sata 2-es vincsi Sata 1-es vezérlővel elmegy?
    Tehát menni fog, csak sata 1 "módban", vagy egyáltalán nem menne?

    Köszi!
  • deicide
    #364
    lehet hogy nem én vagyok/leszek a te embered...!

    SATA II vinyóm van Samsung 250 G..!

    MSI K8N deszkánál kellett nyomkodni telepitéskor az F6..akkor jött 1 menű..ott választottam ki az SATA vezérlőt..!

    Ez a deszka meghalt..most pár órája ASUS A8N SLI Deluxe van..kimásoltam a cd-röl a vezérlöket 1 kislemezre és ha kell akkor felrakom..!

    Ha jól tudom minden telepitéskor kell külön SATA telepitöt rakni...!
    ha ezt nem teszed meg akkor nem jól müxik...!!

  • chadi
    #363
    Gigabyte 8N sli pro
  • deicide
    #362
    milyen deszkád van....?
  • chadi
    #361
    Sziasztok!

    Szerintetek ez vinyó hiba?

    samsung250Gb sataII. megpartícionáltam 3 particoóra.látszólag minden ok.
    1.jelenség:az egyik partícióra való írás során win kiírja "nem sikerült a késleltetett írás mentse máshova az adatokat"pfff.Gondoltam egyet letörlöm ezt a partíciót,ujralétrehoz, ujraformáz,hátha.......nem engedi csak 10 gigásra(amúgy 100gb) puff neki.
    2. jelenség: innentől fogva már a bios is rosszul látja a winyót.250gb helyett csak 130gb.
    kikapcsol, lehúz sata csati,visszadug,s lőn ujra 250gb.hurrá
    na akkor most particó stb. , de ismét vissza 130gb.
    vagy alaplapi vezérlő lenne?

    köszke
  • izb
    #360
    Érvek és ellenérvek a vinyók mellett röviden..

    Maxtor-- pozitív:sok helyen már 3 év gari
    negatív: hangos működés

    Samsung--pozitív: 3 év gari
    negatív: van egy két hibás széria max 1 év megfelelő működés

    Seagate--pozitív: gyors,halk működés
    negatívum: csak 1 év garancia
  • Newyorker
    #359
    Nekem 200as maxtorom van 1 éve, no problem vele
  • Punker
    #358
    Samsung 3 év garral!
  • Amse
    #357
    hi!melyik vinyót ajánlotok Maxtor, Samsung, Seagate közül??
  • deicide
    #356
    van valamennyi külömbség...és ez a valamennyi nem is kevés...!

    én amit látok hogy a müveleti sebességek...a másolás és a kicsomagolás pörgösebb lett...!

    föleg ha még a 64 bites rendszert kezdem majd el használni...álítólag ott még gyorabb...!!!
  • Munch
    #355
    Nem egészen. Első benyomás zsír!
  • Mersh
    #354
    sata = parasztvakítás