873
SATA meghajtókról mindent ide
  • MiloShee
    #473
    Igaz ezért nem kell új táp! Viszont nézd meg a konfigját, ehhez azért már kéne, főleg ha bővül és még HDD-vel...
  • kircso13
    #472
    van átalakító amire 2 db s-ata vinyót lehet kötni(boltban kéred tudni fogják) max 1000Ft !!! Ezért nem kell új tápot venni.
  • Richard90
    #471
    a sima mercury 300w-os tápon van sata tápcsatlakozó??
    vagy nem is kell hozzá másfajta???
    mert nemsokára szeretnék venni egy sata-s vinyót és tudni szeretném hogy kell-e tápot cserélnem hozzá
    + nagyon megköszönném ha valaki tudna erről a csatlakozóról képet küldeni
    előre is thx
  • deicide
    #470
    ez mind elmélet és a gyakorlat más:((
    úgyan is a vinyok ezt fizikalig nem tudják még..és szerintem sokáig nem is fogják!:((
    a gyakorlatban ez a 300 mega/sec az úgy néz ki hogy 182 m/sec megmérve..!
    figyelembe véve hogy 1 normál pata vinyó 82 m/sec a másolása..!
    gyorabb de nem eget verően..!

  • Bence01
    #469
    lenne pár kezdő kérdésem mennyivel gyorsabb a sata a ata-nál azt tudom hogy a sima az nem sokkal de a Sata300 sataII 3GPS -ez mi és mért nem nagyon kapni sataII 3gps -os vinyót kapni gondolom a 3gps gigabit per secundum de az nem túlzás vagy most hogy van ez?
  • DanyyX
    #468
    NCQ az Native Command Queuing. Vmi olyasmiről szól, hogy a vinyó úgy rakhatja össze a parancsokat, ahogy neki jobban esik, és ezáltal gyorsul az adatátvitel. Tehát a vinyó megkap több parancsot, és úgy rendezi sorba őket, hogy az egymás után elhelyezkedő területen lévő adatokhoz kelljen egyszerre hozzányúlnia.
    Ha részletesebben érdekel, keress rá vhol sztem...

    AN-8 leírásában nézd meg.
  • High Voltage
    #467
    azert megis kerdezek valmi hulyet. mi az az ncq? an8 ultra vágja aztat?
  • High Voltage
    #466
    AZ OSTOBA F@SZ!! hat nem particionaltam. nehogy hozzaszoljatok.
  • High Voltage
    #465
    hallo,

    van egy sata2-es maxtor vinyom (abit an8 ultra, nf4), a bios siman felismeri, es a mar feltelepitett sp2-es winfos is. bent van a device-k kozt is, csak epp meghajtokent nem kezeli.
    A kerdes az, hogy csak windoz reinstallal mukodik a dolog, mert azt szeretnem elkerulni.
  • taylorp
    #464
    Köszi szépen, akkor maradok az ATA-nál.
  • DanyyX
    #463
    Az ATA és a SATA két teljesen különböző szabvány. Semmi közük nincs egymáshoz, és egyáltalán nem kompatibilisek egymással.
  • DanyyX
    #462
    Kábel kontakthibát nem nézted? Próbáltadf már felcserélni a két vinyó kábelét?
  • taylorp
    #461
    Winyót akarok venni a közeljövőben, és azt szeretném megtudni, hogy a mostani ATA-s csatlakozómhoz lehet-e SATA-st csatlakoztatni.
  • TBALINT19
    #460
    HELLO.

    Vettem egy uj 160 GB vinyot. A bios látja csak a windows nem.
    Pci-os sata kártyával van betéve. Mivel formázzam le vagy hol, hogy lássa a windowsba is? köszi...
  • Picivizipaci
    #459
    Kéne 1 kis segítség!
    Adva van 2 db 754 alaplap via chipsettel! Az 1ik Asus a másik MSI mind a kettőben SATA Maxtor hdd van ez 1ik 200-as a másik 120-as.
    Na mármost a gond feltelepítés után kb 3-7 nap múlva kifagynak. Bootolnak befele és ellenőrzik a lemezt mert, hogy szabálytalanul (???) lett leállítva és semmi 99%-nál állnak és várnak. Ha átlépem az ellenőrzést, akkor meg csak mennek a csíkok csak mennek....., ha safe modban indítom akkor meg újraindul driver betöltés közben.
    A következőket próbáltam: legálwinfos :), bios frissítés ( régit visszaraktam próbából újra ), driver frissítés, teljes hardveres ellenőrzés stb.
    Namármost a hiba mind a két képnél kb 1 év kifogástalan müködés után jött elő a semmiből :(
    ötlet, gondolat bármit szivesen fogadok!!!
    köszi előre is
  • deicide
    #458
    még 1 megoldás ha boot lemezröl álitod fel...és ha nem NTFS hanem FAT 32 partició...akkor is megtudod nézni pontosan még pedig..
    C: enter
    dir enter
    vagy ha részletesen akarod dir/p enter
    itt irja majd mennyi az annyi:)
  • mochee
    #457
    Megnéztem hogy látszik a rejtett fájl is, de csak egy treeinfo.wc fájl volt, meg egy Recicled mappa, ugye a lomtár, valamint egy System volume information mappa, amibe nem tudtam belépni, és ezek összesen kb-os nagyságrendet tesznek ki.
    Nincs rajta oprendszer, az a másik vinyón van. Valami esetleg ami úgy foglalja ott a helyet hogy total commanderrel nem tudom megnézni?
  • DanyyX
    #456
    Rendszer visszaállító által lefoglalt terület,
    Lomtár által lefoglalt terület,
    Lapozófájl (ha azon a vinyón van)
  • mochee
    #455
    Szevasztok!
    Va egy kis gondom a Maxtor márkájú SATA vinyómmal. 120 gb-os, 114 GB-os lát ebből. Ez eddig marhára rendben is van, csak az összes cucc mérete ami rajta van nekem 106 gb és van 1 gb üres helyem. Hova tűnt 7 giga???
    Nem volt formatálva meg töredezettségmentesítve már régóta, ettől lehet ilyen gond?
  • deicide
    #454
    én itt csináltam meg a partíciókat...))
    igaz dög lassú..:(
  • DanyyX
    #453
    Start/Futtatás beirod, hogy: diskmgmt.msc
  • bigfoot
    #452
    windows on belül hol?
  • deicide
    #451
    van a winfosban 1 lemez kezelő..ott megtudod csinálmi...!
  • bigfoot
    #450
    na szerencsére megoldódott!
    viszont arra nem jöttem rá hogy lehet partició t létre hozni?
    mert akarok kb 10g ahova felrakom a op rendszert a többire meg a gamek!
    viszont nem tom hol tudom megcsinálni...
    help pls
  • bigfoot
    #449
    nem indul a windows telepítő!
    berakom a cdt erre meg bejön vmi sata raid vezérlő utánna meg a bios
    a biosban látja a winyót meg a cd romot is még sem jön be a telepítő
  • bigfoot
    #448
    AMD-64 nVIDIA® nForce4, 3 DDR DIMM, 3PCI, 1 PCI-E x16, 3PCI-E x1, RealTek ALC850 7.1ch audio ,Marvell Gigabit LAN , SATA RAID 0,1,0+1,5, Firewire

    ezen az alaplapon 80GB Maxtor 7200rpm SATA150 8MB cache winchester , ez vagy ez a winyó menne:80GB Samsung 7200rpm S-ATA II 8MB cache winchester - 3 év garancia
  • Balyy
    #447
    De én ezt nem értem mert semmi nem utal rá h az alaplapom valami szarabb féle lenne!
  • deicide
    #446
    jó:)
  • Balyy
    #445
    Ahonnan ezt idézted ott olvass tovább egy kicsit és ott ír az átalakítóról!
  • DanyyX
    #444
    Sok alaplapgyártó csinálja azt, hogy különböző szolgáltatásokkal rendelkező lapoknak csak egy fajta panelt gyártatnak. Csinálnak egy panelt amin az összes elektronikának mg van a helye, de ugyanaz a panel megy egy gaygibb lapba is.

    Tehát: pl, megvan a panelon a SATA vezérlő, a RAID vezérlő, a FireWire meg a LAN, de a gyengébb laphoz mondjuk nem teszik rá a SATA, meg a FireWire alkatrészeit. Szóval hiába van ott a nyákon a helye a dolgoknak, de se a vezérlőchip, se a többi alkatrész nincs beforrasztva...

    Ezzel nem lehet mit csinálni, nagyon sok elektronikai cuccnál alkalmazzák ezt a megoldást, mert így nem kell 5féle termékhez 5féle panelt gyártani, csak legyártanak egyféle panelt és azt pakolják mindegyikbe, csak a beépített alkatrészekl változnak...
  • deicide
    #443
    ezen az oldalon itt..itt..látszik a képen a serial ata csati..akkor ez nincs neked meg...??
  • deicide
    #442
    nem értem a dolgot..!

    elméletileg van rajta csati..de gyakolatilag nincs..nem...?
    jó de az átalakitótt hová teszed az elméletileg re vagy a gyakorlatilag ra..??
    most nézem éppen ezen a helyen..
    "Jó helyre került az ATX csatlakozó, nem akadályozza a levegő áramlását a processzor körüli tápkábel köteg. Sajnos nem jártak el körültekintően a Serial ATA csatlakozó elhelyezésénél: ha nagyobb méretű VGA kerül az AGP foglalatba, már nem tudunk valamilyen eszközt csatlakoztatni. Ez a hiba merült fel például, mikor a szerkesztőségben vendégeskedő GeForce FX-et a Serial ATA HDD-vel együtt próbáltuk használni a lapban. "

    gondolom ez a gondod nem..??

  • Balyy
    #441
    Fizikálisan ott van csak a csatlakozó hiányzik! Olvastam valami féle átalakítóról! Tudtok róla vmit?
  • deicide
    #440
    ha a deszkádon nincsen meg fizikálisan az sata csati helye akkor ne vegyél olyan vinyót semmiképpen...!
    az sata csatikat nem lehet semmivel sem össze keverni mivel eléggé jelegzetesek és eltéröek a patához képest..!
  • deicide
    #439
    rendben igazad van:))

    de épp erröl volt nem régen szó..!

    van itt valami félhülye gyerek aki össze-vissza beszél erröl..hol ott a dolog arrol szól hogy eltudod távolitani mint emlitettem de ez már az SATA I vinyóknál is igy van..!:)
  • Balyy
    #438
    Sziasztok lenne egy olyan problémám h az alaplapomon (abit bh7) megvan a helye a sata csatlakozónak csak hiányzik! Oda is van irva h SATA1! Utána olvastam és kéne bene lenni! Az lenne akérdésem h mit tudok csinálni ha veszek egy sata-s vinyót? Annyira nem vágom ezt a sata-s témát úgy h ne nézzetek hülyének!
  • powerdozer
    #437
    jó ember:
    Köszönöm szépen az infót, bár szeritem könnyebb ha megkérdezem mint hogy vissza olvasgassak, végül is ez a fórum lényege.
  • deicide
    #436
    olvass visszábbb jó ember...))

    természetes dolog...mert menet közben eltávolithatod és illesztheted mint 1 pendrivet..!
  • powerdozer
    #435
    Hali!

    Help!

    Olyan problémám van hogy: miután beizzítottam életem első satás vinyóját, kisebb nagyobb sikerrel, és miután végre a winxp-be is sikeresen megjelent, a tálca jobb oldalán egy olyan kis ikon jelent meg hogy a "Hardver biztonságos eltávolítása" na most egy ici-picit idegesít, valaki esetleg találkozott már hasonló gonddal, az megoszthatná velem!!!
  • istvans
    #434
    Nem ez volt a gond most már működik.
    Bocsi