1295
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • Mr.Macho
    lehet hogy nálam azért kéri az eredeti cd-t mert a nero fenn van?
  • HungarianKnight
    Irtja maga körül a CD-s szoftvereket a Knights of Honor játék.

Több internetes oldalon is megjelent hírek szerint meglehetősen radikális másolásvédelmet építettek készítői a "Knights of Honor" (KoH) nevű, frissen megjelent játékba. A több független forrásból származó információk ugyanis arra utalnak, hogy a szoftver telepítését követően gondosan megpróbál kiirtani minden olyan programot a gépről, amelyek segítséget nyújthatnának a felhasználónak illegális másolatok készítésére vagy használatára a játékból.
    A szoftver a telepítését követően ha megtalálja, megpróbálja letörölni a gépről a deamon.dll nevű állományt, amely nem más, mint a CD-meghajtók emulálásához - és mellesleg néhány másolásvédelmi eljárás kijátszásához - használható Daemon Tools egyik kulcsfontosságú könyvtára.
    Ezen kívül a Knights of Honor nem hajlandó megtűrni maga mellett a CD/DVD-író szoftvereket sem, és megtagadja a futást amíg azokat a felhasználó el nem távolítja a gépéről.
    A KoH hivatalos fórumában egyébként a gyártó tagadja, hogy a játék bármilyen DLL-t önkényesen törölne - ami nem csoda, hiszen ez a legtöbb országban komoly jogi eljárás alapját is képezhetné a céggel szemben -, a felhasználók gépeiről azonban ennek ellenére egyre csak tünedeznek el az amúgy nem kifejezetten kalózkodásra készített Daemon Tools állományai.

A kérdés már csak az, hogy ki törli őket, ha sem a felhasználók, sem a játék nem teszi ezt meg?

• Yossarian
    Én is azt mondtam, hogy nem kell mindig háborúzni, ez nem az a játék, de a szomszédok nem törődtek vele és csak jöttek, csak jöttek, csak jö...
  • Fenrir
    ez az utódlás téma engem is érdekelne...én a magyarokkal nyomtam, István királlyal meg hasonlókkal...elvett egy német hercegnőt, de utódos nem (még nem) született...fog egyáltalán utód lenni vagy a királyi vérvonal kihal ha meghalnak az örökösök?
  • a.carkey
    Azért érdekelne, hogy mi van akkor, ha egy királynak nincs örököse?! Enyám már nagyon öreg, qurva jól állunk, és attól félek, hogy bekrepál, akkor vége a gaménak. Egy ukrán hercegnőt vett el ... :)

Kár, hogy kimaradt az az opció, ami a Genghis Khan c. játékban bent volt, és a SIMS, Singles c. gaméknál szintén alap volt ... :)
  • hammond
    Érdekes ez a Daemon tools ügy. Nekem Daemonnal van feltelepítve. Első indításnál, ua. az hibaüzenet: Daemon Tools is installed but locked! Please unlock Daemon Tools and restart Application.
    Aztán egyszerűen kiléptem a Daemonból, elindítottam újra és szó nélkül elindult. Ja, Money féle verzióm van.
  • Mr.Macho
    mire jó a cd2 bin könyvtárban lévő knights.exe???
  • Mr.Macho
    jah, azóta már letelepítettem a daemon-t és az alcoholt, felírtam cd-re a cd2-t de továbbra is az eredeti cd-t kéri
  • Mr.Macho
    nekem nem megy se alkohollal se daemon-tools-al. A daemon.dll-t nem nevezi át, marad, csak magától kimountolja az image fájlt. Mindez win98SE alatt...
  • a.carkey
    A csata jó. Kell hozzá taktikázni, bár itt is a fejlettség dönt, pl. 100 lovas 500 paraszt ellen sima ügy.

Háború. Meg kell nézni az elején kivel, hogy állsz. Hallgatni a híreket. Pl. 1x megvertem a NRBt és békét kért, mert mindkét serege megsemmisült.

A harc résznél, kell kaja a seregekhez, tehát fontos az utánpótlás! Érdemes csak a fejlett seregekre támaszkodni. Nem kell mindenhová őrség, elég, ha erősek a falak és van a közelben 1 sereg. Érdemes nagyon rámenni a diplomáciára, de mint írtam korábban is, 1 döntés másik problémát is szülhet, tehát megfontolni a dolgot!

Fontos a jó kereskedelem, a bevételek. Ha sok a pénzed, költsd el, mert elértéktelenedik, inflálódik. Nagyon jól eltalálták ezt a részt.

Ja, és nem kell mindig háborúzni!!! Ez nem az a játék.
  • Yossarian
    fura, nekem az alcohol miatt egyáltalán nem kiabál. A daemon .dll-t átnevezte, de alkoholból símán mountolom...
  • Yossarian
    nekem elsőre totál csőd a magyarokkal :) Végig játszottam a tutorialt, hááát, az EU tutorialjaból többet megtudni :)
    Elindultam a magyarokkal, építgettem, nézegettem melyik épület mire jó. Alig volt pár horpadtmellű íjászom, de már jöttek is a támadók :-o
    Meg az is zavar, hogy minden kérdezősködés nélkül átjárnak idegen hadseregek az országomon, mert a túloldalon valami dolguk van és felém a legrövidebb. :)

Próbáltam egy quick battle-t is, de az szörnyen kiábrándító. Azt hiszem, hogy a csatát rábízom a gépre. Vagy nem érdemes?

Alapjában véve nem rossz kis game, de gyúrnom kell még :)
  • Fenrir
    köszi, ez megoldotta a gondomat...jó a játék, magyarok powwa :)
  • zoli80
    semmit nem kell törölni,csak átirja a winfos könyvtárban lévö daemon.dll-t daemon.bak-ra.ennyi!
  • Fenrir
    nekem a money változat van meg...a daemon tools-ot akármikor letörlöm, de az alcohol-omat soha, imádom az alcoholt :)
  • arty
    ööö... nekem a gyári krekkel megy, igaz, a daemon.dll minden futás után daemon.bak lesz :D
  • Pluskast
    Naszóval fenir. Ha mindenképp ezt a deamon mountolós dolgot akarod kipróbálni -csak halkan mondom, hogy létezik már a money változat ami krekkes- akkor csak és kizárólag úgy tudsz játszani ha letörlöd a deamont vagy az alcoholt. Van a gamecopyworld.com oldalon egy crak szerű fálj ha azt rámásolod az eredetí exe fájlra és kitörlöd a gépedről az alcholos meg hasonló progikat akkor működni fog. Máskülönben vagy vedd meg eredetiben vagy szerezd meg a másik változatot.
  • Mr.Macho
    nagyon érdekes, most vettem csak észre:
    -amikor be van mountolva a cd2 az indításnál és a koh.exe-t indítom egyszerűen magától unmmountolja.
    -a cd2-n van egy "bin" könyvtár, ebben egy knights.exe, ezt is bemásoltam az install mappába, azt indítva nem unmountolja, de attól függetlenül ugyanúgy azt írja ki, hogy eredeti cd2-t kér.
  • Mr.Macho
    nekem is az a gondom mint Feniré. Install d-tools-al, utána eredeti cd-t kér, akár be van emulálva, akár nem. A crackelt exe-t és dll-t természetesen bemásoltam az eredeti helyére.
  • antijedi
    ezt olvastam hiv forumon de állitolag csak az esetek felében müxik :/
  • Fenrir
    nincs bent cd és nincs bemountolva...akkor írja ezt a hibát
  • arty
    ne legyen bemountolva a cd-image daemon toolsba, mikor inditod!

cdre kiirtad? akkor a cd se legyen bennt!

olyankor mi történik?
  • Fenrir
    valaki segítsen már plz
  • antares
    mindenki akit idegesít a logo/intró az elején!

próbáljátok meg a ctrl-bal egérgomb kombinációt.
  • antijedi
    nincs valakinek valami ötlete hogy lehetne introkat meg logokat kiirtani az elejéről? mert kruva idegesitő... (file kitörlős modszerrel error és vissza a deskre szal az nem jó :/)
  • Fenrir
    krekkelés után mindig ezt írja a progi ha indítani akarom:
    Daemon Tools is installed but locked! Please unlock Daemon Tools and restart Application.

vicc az, hogy nem is volt fent ez a xar daemon tools, de miután felraktam úgy sem indult el
  • a.carkey
    Itt kémkedés van, nem felfedezés. Viszont itt is lehet fejleszteni, bár le van egyszerűsítve a dolog. Az EU is kb. a 100. patchel lett realisztikus. Ez most jelent meg. Mivel igazából én sehol sem találtam rá az évszámra, nehéz is realizmusról beszélni.
    A csaták is nagyon fontosak! Nem mindegy mivel támadsz. Egy rakat működő formáció van. Jó kis felüdülés volt ez nekem a Rome, az SWG Jedi grindje, a JTLS beta és H&D2 közben ... :)
  • Dansky
    Egyelten dolog, amiben jobb a KoH, az, hogy a diplomácia AI amikor válaszol a megkeresésedre, valamit-valamiért dealt ajánl. De pl. te alapból nem ajánlhatsz neki ilyet.
    Ettől eltekintve szerintem határozottan gyengébb. Főleg a replay értéke sokkal kevesebb, hiszen kisebb a térkép, nincs technologia, nincs felfedezés, kolonizáció, eventek (vagy legalább EU szintű történelmi hűség, ami azt illeti, de mondjuk meg sem próbáltak realisztikusak lenni, tehát ezt nem róvom fel).

Valóban egy EU-TW hibrid nagyon érdekes lenne, csak előre látnám, hogy abban halálra idegesítenének a taktikai csaták. Nem merném a fontosakat az AI-ra bízni, de engem mindig is jobban érdekeltek a stratégiai szintű játékok a taktikaiaknál.
  • Yossarian
    Érdekes, most meg 25-30 között jön...
  • Yossarian
    sztem az überfasza játék a total war és az EU házasságából születne...
  • a.carkey
    Szerintem meg simán veri! Jobb a KOH! Max a térkép kisebb és kevesebb az ország.
  • Dansky
    Azért az EU2-t nem veri szerintem. Én inkább úgy mondanám, hogy akinek a KoH tetszik, az nézzen utána az Europa Universalis 2-nek is, mert az mindenben jobb, kivéve a taktikai csatákat, amiket kihagytak belőle. :)
  • Yossarian
    nekem is zöld a fejecske. 74/1271 ügyfél. feltöltök lb 8Kb-al, letöltök max 10-zel...
  • antares
    én úgy csináltam ahogy arty leírta, és nagyon ződ a fejecske, 70-80nal tölt
  • arty
    ződ a kis torrent fejecske? hány seeder/leecher hez csatkakoztál ?
  • Yossarian
    Köszi a kimerítő leírást! Ha tényleg ilyen, akkor ez nekem tetszeni fooooog! :) Az EU-t is szerettem.
    csak nem 3-10K-val jönne... :-/
  • a.carkey
    állomvilág=álomvilág
  • a.carkey
    Nos, az elején nagyon nem voltam kibékülve a programmal - a demo sem igazán jött be, de be kell vallanom, nem is volt rá elég időm -, de nagyon jó kis program lett belőle.

Az intro valami elképesztően hangulatos, szép, stb., stb..

A játékm meg abszolut nem bonyolult. Sőt! Meg kell nézni a jó kis szájbarágós tutorialt és minden közérthető lesz.

A Rome max csatában veri, meg abban, hogy tényleg szépen néz ki, bár ez sem csúnya, csak nem 3D. A Rome is nagyon bejött, de ez is! Nem easyn kell nyomni, ez tény, viszont az embert egy olyan diplomáciai meteorit találja fejbe, amilyet még sohasem láttam. Ez a játék a régi nagy kedvencemre, a KOEI féle Genghis Khanokra hasonlít, persze 2004es színvonalon.

Amilyen lehetőségek és hatások vannak a diplomáciában, olyan sohasem volt pl. a Romeban. Tehát ebben jobb.

Csata. Nos, amikor az első hírek jönni kezdtek a játékról, már akkor írták, hogy NEM LESZ OLYAN, HOGY "HP". Az egység morálja, száma, fejlettsége fogja eldönteni a csatákat. Az ostrom meg igenis jó! Nem lehet úgy tervezgetni, mint a Strongholdban, de szerintem jobb lett a védekezés, és az ostrom rész is, bár ez nem "ostrom szimulátor", mint a másik. A régi AD.1086 bolt számomra a legjobb vártervező progi, sőt ott 3Dben FPS szinten még harcolhattál is. Nos, itt nem, de nem is vártam Rome féle brillírozást sem ostromnál, sem csatában. A Stronghold nem jó összehasonlítási alap!
    Ez a játék nem arról szól, hogy piff puff hódítok rögtön, hanem, hogy előteremtem rá a pénzt, megkavarom hozzá a diplomáciai hátteret, és úgy kezdek háborúzni, hogy előtte bevédem a tartományokat. Aki a TW szintű bumm neki csatákban gondolkodik, ill kifejlesztem a dolgokat, majd megnyílik a többi is, ha elérem a létszámot, az csalódni fog. Tény, hogy kicsit késett a progi, de én nem temetném! Nagyon összetett és jó lett. Rengeteg avatar, lovag, hercegnő van, ilyen-olyan címekkel. Nagyon sok egység is felvonul. Ezenkívül ott a vallás, a kereskedelem, a építgetés, a városok menedzselése, a hadseregképzés, a fejlesztés és a diplomácia. Utóbbira egy példa:

Ki akartam házasítani a király fiát. Voltak esetleges hercegnők, különböző hatalmaknál, de nem mindenki jöhetett be esélyesként. Ha a horvát királylányt adom hozzá, megharagszik a pápa, ill a horvátoké lesz egy területem, ha a kievi nagyherceg lányát, akkor a lengyelek paráznak. A bizánciaknak nem elég jó a magyar királyság, a többi esélyes kislány apja meg túl távolinak, politikailag kevés haszonnal kecsegtetőnek érezte a magyar király fiát. Stb., stb.. Így az ember vagy vár, vagy belevág, de minden döntését meg kell fontolnia. Pont ezért nem a látványos csaták, ostromok a mérvadóak! Hanem ami mögötte van és pont ezért jó a játék. Kereskedjek-e (elég apró dolog) pl. Bulgáriával, ha Bizánc legszívesebben letépné a fejem?
    Dönteni kell real timeban. Ez amolyan Europa Universalis, csak sokkal kifinomultabb, szebb, komolyabb és van látható csata. Ha az EU bejött valakinek, ez is be fog. Ha az sem, akkor ez nagy nehezen fog nála labdába rúgni. Ha egyik sem jött be neki, akkor állomvilágban él és fantasy mániás ...
  • Demon Eyes Kyo
    na én ezt meguntam, jó játék lenne ha egy picikét átláthatóbb lenne a térkép
  • Demon Eyes Kyo
    az elején, hogy kik csinálták hogyan lehet átlépni? kicsit unalmas mindig végignézni...