1310
Lords of the Realms, Conqueror AD. 1086 és az ősöreg C64-es Medieval Lords RTS/KOS keveréke ...
  • Fenrir
    #270
    krekkelés után mindig ezt írja a progi ha indítani akarom:
    Daemon Tools is installed but locked! Please unlock Daemon Tools and restart Application.

    vicc az, hogy nem is volt fent ez a xar daemon tools, de miután felraktam úgy sem indult el
  • a.carkey
    #269
    Itt kémkedés van, nem felfedezés. Viszont itt is lehet fejleszteni, bár le van egyszerűsítve a dolog. Az EU is kb. a 100. patchel lett realisztikus. Ez most jelent meg. Mivel igazából én sehol sem találtam rá az évszámra, nehéz is realizmusról beszélni.
    A csaták is nagyon fontosak! Nem mindegy mivel támadsz. Egy rakat működő formáció van. Jó kis felüdülés volt ez nekem a Rome, az SWG Jedi grindje, a JTLS beta és H&D2 közben ... :)
  • Dansky
    #268
    Egyelten dolog, amiben jobb a KoH, az, hogy a diplomácia AI amikor válaszol a megkeresésedre, valamit-valamiért dealt ajánl. De pl. te alapból nem ajánlhatsz neki ilyet.
    Ettől eltekintve szerintem határozottan gyengébb. Főleg a replay értéke sokkal kevesebb, hiszen kisebb a térkép, nincs technologia, nincs felfedezés, kolonizáció, eventek (vagy legalább EU szintű történelmi hűség, ami azt illeti, de mondjuk meg sem próbáltak realisztikusak lenni, tehát ezt nem róvom fel).

    Valóban egy EU-TW hibrid nagyon érdekes lenne, csak előre látnám, hogy abban halálra idegesítenének a taktikai csaták. Nem merném a fontosakat az AI-ra bízni, de engem mindig is jobban érdekeltek a stratégiai szintű játékok a taktikaiaknál.
  • Yossarian
    #267
    Érdekes, most meg 25-30 között jön...
  • Yossarian
    #266
    sztem az überfasza játék a total war és az EU házasságából születne...
  • a.carkey
    #265
    Szerintem meg simán veri! Jobb a KOH! Max a térkép kisebb és kevesebb az ország.
  • Dansky
    #264
    Azért az EU2-t nem veri szerintem. Én inkább úgy mondanám, hogy akinek a KoH tetszik, az nézzen utána az Europa Universalis 2-nek is, mert az mindenben jobb, kivéve a taktikai csatákat, amiket kihagytak belőle. :)
  • Yossarian
    #263
    nekem is zöld a fejecske. 74/1271 ügyfél. feltöltök lb 8Kb-al, letöltök max 10-zel...
  • antares
    #262
    én úgy csináltam ahogy arty leírta, és nagyon ződ a fejecske, 70-80nal tölt
  • arty
    #261
    ződ a kis torrent fejecske? hány seeder/leecher hez csatkakoztál ?
  • Yossarian
    #260
    Köszi a kimerítő leírást! Ha tényleg ilyen, akkor ez nekem tetszeni fooooog! :) Az EU-t is szerettem.
    csak nem 3-10K-val jönne... :-/
  • a.carkey
    #259
    állomvilág=álomvilág
  • a.carkey
    #258
    Nos, az elején nagyon nem voltam kibékülve a programmal - a demo sem igazán jött be, de be kell vallanom, nem is volt rá elég időm -, de nagyon jó kis program lett belőle.

    Az intro valami elképesztően hangulatos, szép, stb., stb..

    A játékm meg abszolut nem bonyolult. Sőt! Meg kell nézni a jó kis szájbarágós tutorialt és minden közérthető lesz.

    A Rome max csatában veri, meg abban, hogy tényleg szépen néz ki, bár ez sem csúnya, csak nem 3D. A Rome is nagyon bejött, de ez is! Nem easyn kell nyomni, ez tény, viszont az embert egy olyan diplomáciai meteorit találja fejbe, amilyet még sohasem láttam. Ez a játék a régi nagy kedvencemre, a KOEI féle Genghis Khanokra hasonlít, persze 2004es színvonalon.

    Amilyen lehetőségek és hatások vannak a diplomáciában, olyan sohasem volt pl. a Romeban. Tehát ebben jobb.

    Csata. Nos, amikor az első hírek jönni kezdtek a játékról, már akkor írták, hogy NEM LESZ OLYAN, HOGY "HP". Az egység morálja, száma, fejlettsége fogja eldönteni a csatákat. Az ostrom meg igenis jó! Nem lehet úgy tervezgetni, mint a Strongholdban, de szerintem jobb lett a védekezés, és az ostrom rész is, bár ez nem "ostrom szimulátor", mint a másik. A régi AD.1086 bolt számomra a legjobb vártervező progi, sőt ott 3Dben FPS szinten még harcolhattál is. Nos, itt nem, de nem is vártam Rome féle brillírozást sem ostromnál, sem csatában. A Stronghold nem jó összehasonlítási alap!
    Ez a játék nem arról szól, hogy piff puff hódítok rögtön, hanem, hogy előteremtem rá a pénzt, megkavarom hozzá a diplomáciai hátteret, és úgy kezdek háborúzni, hogy előtte bevédem a tartományokat. Aki a TW szintű bumm neki csatákban gondolkodik, ill kifejlesztem a dolgokat, majd megnyílik a többi is, ha elérem a létszámot, az csalódni fog. Tény, hogy kicsit késett a progi, de én nem temetném! Nagyon összetett és jó lett. Rengeteg avatar, lovag, hercegnő van, ilyen-olyan címekkel. Nagyon sok egység is felvonul. Ezenkívül ott a vallás, a kereskedelem, a építgetés, a városok menedzselése, a hadseregképzés, a fejlesztés és a diplomácia. Utóbbira egy példa:

    Ki akartam házasítani a király fiát. Voltak esetleges hercegnők, különböző hatalmaknál, de nem mindenki jöhetett be esélyesként. Ha a horvát királylányt adom hozzá, megharagszik a pápa, ill a horvátoké lesz egy területem, ha a kievi nagyherceg lányát, akkor a lengyelek paráznak. A bizánciaknak nem elég jó a magyar királyság, a többi esélyes kislány apja meg túl távolinak, politikailag kevés haszonnal kecsegtetőnek érezte a magyar király fiát. Stb., stb.. Így az ember vagy vár, vagy belevág, de minden döntését meg kell fontolnia. Pont ezért nem a látványos csaták, ostromok a mérvadóak! Hanem ami mögötte van és pont ezért jó a játék. Kereskedjek-e (elég apró dolog) pl. Bulgáriával, ha Bizánc legszívesebben letépné a fejem?
    Dönteni kell real timeban. Ez amolyan Europa Universalis, csak sokkal kifinomultabb, szebb, komolyabb és van látható csata. Ha az EU bejött valakinek, ez is be fog. Ha az sem, akkor ez nagy nehezen fog nála labdába rúgni. Ha egyik sem jött be neki, akkor állomvilágban él és fantasy mániás ...
  • Demon Eyes Kyo
    #257
    na én ezt meguntam, jó játék lenne ha egy picikét átláthatóbb lenne a térkép
  • Demon Eyes Kyo
    #256
    az elején, hogy kik csinálták hogyan lehet átlépni? kicsit unalmas mindig végignézni...
  • Demon Eyes Kyo
    #255
    köcsög EA

    a játék kb. 5-10 percenként lefagy, mi az ellenszere ennek?
    hol tárolja a mentett állásokat?
  • Yossarian
    #254
    hátha valaki más is innen szedné, a cím helyesen

    http://elitetorrents.org

    az előbbi rövidebb volt egy r-rel.
  • Yossarian
    #253
    azureus megvan... ha hazaérek, akkor regelek és megnézem, hogy milyen gyors. Remélem ez jobb mint az eddigi torrentes letöltéseim. A múltkor a sims2 3,5K-val jött. (volna)
  • arty
    #252
    www.elitetorents.org - itt reggelsz egy accot
    azureus.sf.net - leszeded a legjobb bt klienst, beállitasz valami 6881es porttol eltérőt, amin a forgalom menjen (6881 feketelistás a fenti oldalon) és klikk a KOH.torrent-re

    ha ennél korrektebb megoldást mondasz, akkor hazudsz ;)
  • antijedi
    #251
    nem csak a biztonság miatt hanem gazdaságossag miatt is :P
    amugy bittorrentel nekem se..., havernál 95k ithon kb 40-50 :PPP (csak jól kell beállitani és perszen nem full népszerűtlen cuccot szedni :P)
  • Yossarian
    #250
    tudom, hogy nem a legbiztonságosabb... viszont olyan keveset warezolok, hogy fizetős ftp-re nincs értelme havidíjat fizetnem. a bittorrenttel meg nem a legjobbak a tapasztalataim. Én még azzal gyorsan nem tudtam tölteni... bár ez már megint off :)
  • antijedi
    #249
    bittorentet próbálj szerintem, vagy fizess elő ftp-re, smsmweb nem a legtutibb megoldás :/
  • Yossarian
    #248
    SMSwebről szedtétek? mert a mexokott helyemen még nem láttam fent...
  • Yossarian
    #247
    aha... bocs, hogy hibáztam, legközelebb majd jobban vigyázok...
  • antijedi
    #246
    az hogy bele vagy zsongva a számitógépbe nem jelenti hogy hülye lennél..., én is belevagyok végüis és sokan mások és nem féltétlen mind hülye aki ilyen "bezsongós" ;P
    az emg tény hogy neked válaszoltam, de te is beláthatod hogy mivel én nem simerlek nem tudhatom hogy te komolyan gondoltad a hp dolgot vagy csak átvitt értelemben igy emgprobáltam eloszlatni a "ködöt", részedről nem emgmagyarázni kellet volna az eégszet hanem beirni hogy te a hp-t átvitt értelemben értetted vagy etc és le van zárva az egész... :)
  • Yossarian
    #245
    ezt a nem inge dolgot még meg kell válaszolnom: név szerint nekem címezted, akkor asszem tök egyértelmű, ha magamra veszem, hogy bele vagyok zsongva a számítógépbe... Mindegy, amellett, hogy offtopic, nem ér meg még 2 szót az egész...
  • antares
    #244
    Ezt a Rómás dolgot én is eljáccottam azzal a különbséggel hogy 6 sereget kültem közvetlenül egymás után és megtámadtam a várost de simán elvesztettem mind a háromszor..:D.
    aztán sikerült úgy hogy elfoglaltam velencét és onnan indítottam hadjáratot..:P
  • antijedi
    #243
    én azt modntam oylan hogy hp a valóságban nem létezik, te meg azt hogy de igen, innétől kezdve nem tudtam miylen részletesen kell elmagyarázni a dolgot igy igy sikerült, és tudod hogy az hogy ki kit minek néz magán ügy ha te hülyének érzed magad az irásom alapján akkor nem én néztelek hülyének hanem te érezted annak magadat..., csak ismételni tudom akinek nem inge... :P
    és flame off (de pl legközelebb ha a valóságról beszélsz pls bigyesz egy idézőjelet a hp szócsaka után és elé :P)
  • Yossarian
    #242
    Olvasd vissza amit írtál nekem. Mi ez, ha nem hülyének nézés? Elmagyarázod, hogy ha ellövik a lábam akkor mozgásképtelen leszek és nem a zöld csík megy lejjebb a fejem fölött. Ezt a magyarázatot a kisegítő iskolában még megérteném, de sztem ezt már a kicsi fiam is tudja. Flame off, a dolog innentől nem érdekel...
  • antijedi
    #241
    tök egyszerű nyil: iszonyú pontatlan...
    2 értékel (oks, morálal együtt 3) nem tod megjeleniteni egy adott ember vagy egy adott sereg minden olyan jellemzőjét ami befolyásolja a csata kimenetelét... (arról nem is beszélve hogy a hp ugye ha "eltalálnak" fogyni szokott a gamekban mig a valóságban nemegészen ugy fogy a hp ahogy eg yjátékban..., jah és értem én te mire gondolsz csak akkor nem ilyen fogalommal kéne emgmagyarázni vagy legalább tedd idézőjelbe ha mrá igy a szivedhez nőtt)
  • antijedi
    #240
    jah és mellesleg én kurvára nem modntam hogy én okos vagyok, sőt lehet hogy hüje vagyok pl de amig nem tudsz meggyőzni az általam mondott dolgok elferditése nélkül addig nem nagyon van mire pattognod...
  • Yossarian
    #239
    Antares: persze. Ebben az értelemben mondtam én is a sereg HP-jét, mint általános fizikai jellemzőjét. Látszik, hogy aki nem kekeckedni akar, az megérti :)
  • antijedi
    #238
    1. te fogalmaztál kurva kétértelműen...
    de pls akkor mond meg pontosan mit is jelent a hp, mert za hogy "élet pont" nem túl tág megfoglamazás és ne mond nekem hogy egy értékkel tudsz jelképezni kismillio dologot...
    2. én nem néztem senkit hülyének te foglamaztál úgy hogy abból hülyének lehet nézni
    3. clonecd-s véleményem még mindig fentartom az meg hogy ki a hülye nagyon nézőpont kérdése..., de ebbe nem megyek bele megmondtam hogy lezártam a témát..., akit nagyon érdekel az majd megkeres priviben és akinek akarok válaszolok erről ennyit...
    (jah és mellesleg az örök mondás:
    akinek nem inge , ne vegye magára, én nem modntam egy szóval se hogy te hiszed azt hogy az ember feje felett egy csik van
    ja hogy te ugy érzed rád illik amit leirtam? biztos van valami oka, de én nem tom mi...)
  • Yossarian
    #237
    Sulla egyszer 2 napig szinte megállás nélkül meneteltette a katonáit, hogy időben érjen Róma alá. Ő maga írta, hogy a katonáinak reszketett a fáradtságtól lába amikor odaértek és majdnem holtan zuhantak a földre. Ha akkor mégis csatára kerül a sor csúfos vereséget szenvedett volna...

    Az ilyesmit jelenítik meg stamina-val, meg HP-vel, mert ez egy tök egyszerű módszer, de egy marha se mondja IRL, ma este már nem viszem le a szemetet, mert kevés a staminám...
  • antares
    #236
    én úgy vettem észre a demoban hogy létezik hp de lehet hogy nem ez a neve, egy zöld-piros csík, és nem azt jelenti hogy hány végtagját vágták le az embereknek hanem azt hogy az egységből hányan élnek és hányan halottak, pl ha 50ből 50 paraszt van az egységben akkor zöld, és ha csak 10 akkor már piros
    ez a csík a távoli nézetben az egységek alatt is megjelenik, a várakban pedig nem meggyógyíthatod őket, hisz már meghaltak, hanem az üres helyekre lehet katonákat verbúválni így lesz újra zöld/teljes a csík
    a másik oldalt van az erő, ami ugyanígy lehet zöld vagy piros míg el nem tűnik aszerint hogy mennyit támadnak/futnak gyorsan az egységek, ugyanis dupla kattintással egyenes megrohanják az ellenséget. egy időután ez a csík magától visszamegy, ahogy kipihenik magukat, ha tábort vernek akkor gyorsabban.
    mindkét dolog minden egységnél(mármint csapatnál)külön-külön létezik
  • Yossarian
    #235
    Jó isten? Ki beszélt az életem feléről, meg vér mennyiségéről, csíkokról a fejünk felett, ember? A HP=health point. Ez elég tágan értelmezhető. Ha ezt egy seregre és nem egy katonára vetíted, akkor megértenéd miről beszélek.

    "megy le az egység feje felett a csík és a sok okos már aszizsi a valóságban igy van :P"
    A gond ott kezdődik, hogy hülyének nézed az embereket. Tudod az életben nem találkoztam még olyannal, aki azt hinné, hogy a fejünk felett van egy csík... A játékokban pedig valahogyan meg kell jeleníteni, hogy egy sebzett vagy fáradt sereggel harcolsz.

    De a topic elején már láttam, neked csak az a lényeg, hogy beleköss mindenkibe, mert Te egy okos ember vagy és mindenki más térdre! Lásd a témába vágó kis cloneCD-s okoskodásotokat is...
  • antijedi
    #234
    a kettő nagyon nem ugyan az mert a valóságban ha lemegy felére a "fizikai állapotod" az nem oylan mintha az "életed" fele menne el és forditva
    meg ha több sebből vérzel akkor esetek 99%ban nehezen fogsz már harcolni is 8mielött kitalálod a vér mennyisége nem egyenlő a hp-val :P)
    ez a hp dolog egy igen komoly lebutitása a valóságos dolgoknak...
  • antijedi
    #233
    az nem a hp-je hanem az fizikai/mentális erőnléte és a létszáma max, ez a hp egy nagy baromság amit a számitógépes gamek vezettek be hogy megy le az egység feje felett a csik és a sok okos már aszizsi valóságban igy van :P
    a valóságban ha meglőnek nem a hp-d megy le hanem attól függően hol találnak el meghalsz mozgásképtelenné válsz etc... :P
    szal maradjunk annyiban az ökörség az amit te mondasz, kicsit belevagy már zsongva a számitógépbe :P
  • Yossarian
    #232
    csak nem HP-nek hívták, hanem fizikai állapotnak :)
  • Yossarian
    #231
    nem a lószart nem volt HP... Ez nagy ökörség volt.
    Csak gondolj bele, egy sereg, aki egész éjjel menetelt, sokkal gyengébb, mint aki már két napja pihent a csata előtt. Vagy gondolj egy olyan sereg erejére, ahol sok a sebesült...