14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • b-type
    #13125
    :)
    Jaja, mindent a főhőssel intéztem el, azért is húzodott el a 7. hónapig.
    Kitakartam a kisképet, mert nem akartam spoiler-rel elrontani a játékot, de kétszintes XXL-s pálya nehéz szinten nyomva.
    A 6 váramból 5-ből jöttek a karavánok hetekig :)
    Szal a 170 sárkány még jóval több is lehetett volna, ha sikerül összegyűjteni az egész szaporulatot.
    Kicsit szeretem én is a nagy csatákat :) De ez nem nagyon lett az, mivel asszem két kör alatt darálta le a sereg a védőket (ezért jó a magas kezdeményezés/morál/luck).
  • AtiRadish
    #13124
    Amikor meglattam a 170 magmasarkanyod felkacagtam :D
    Kicsit elhuztad, de szeretem en is a monumentalis csatakat amikor nagy hordak feszulnek egymasnak
  • b-type
    #13123
    Egyébként mindenkinek ajánlom ezt a pályát, Vastrón néven.
    Szép nagy pálya, nincs rajta egy deka szintnövelő fa...az összes szintet harcból kell kilépni.
    Vmint ismét egy példa az AI lököttségére :DDD


    Ez pedig a végső csata, leginkább a saját jó kezdeményezésre, illetve az ellenfél kezdeményezésének rontására van beállítva a taktika:


    az eredménye, kevesebbből is kijött volna, de végső csata volt:kép
    A hős:kép
  • b-type
    #13122
    Sztem nem volt igazán lényeg, a gép 2 részre osztotta a hidráit (ha egy részben hagyta volna akkor is kinyírtam volna lassításokkal és runával)
    Szal a nagy lények négy kockát foglalnak el, így az egykockás pajzsgárdistával beálltam egy olyan helyre ahol nem ért el csak egy.
    Ott volt egy anyagtalanság runa elhasználásom, és a többit csak védekeztem, és runából feltámasztottam a 40%-t.
    Volt balliszta, de csak szimplán a hőssel is levertem volna szépen leütögetve...így annyi volt a különbség hogy a pajzsgárdistámhoz nem odaférő hidracsoport nem tétlenül álldogált, hanem csépelte a ballisztámat (1000hp).
    Nem volt egy nagy csata, csak egy jó példa arra hogy az AI nem az 'eszét' használja, hanem csal a szerencsékkel/morállal/lények tulajdonságaival.
  • AtiRadish
    #13121
    Milyen hossel mentel neki h. nyertel? Mert azert kemenynek hangzott ez a csata igy elsore
  • b-type
    #13120
    Nem egyszerű kiegyensúlyozni..stb, nekem sok problémám nincs a H5-l, végül is még jobb is mint vártam, vagy gondoltam az elején.

    Az AI az egyetlen amivel nem vagyok kibékülve, néha automata csatában kihoz olyan eredményeket hogy csak nézek..és vigyorgok, mert ilyenkor magánakcsal a lököttje :DDD ...ha én bemegyek a csatába, akkor másképpen osztja a szerencséket, meg a lények különleges tulajdonságait.
    Viszont máskor meg ritka béna, pl:

    38db pajzsgárdistával mentem neki a 49 hidrának, ha automata csatát választok akkor simán bukja a csatát, ha bemegyek és én kűzdök, akkor mindenféle őszülés vagy gond nélkül győzők:
    automata csata:


    saját csata:
  • Razak
    #13119
    Miért? A starcraftot hozták fel tökéletes példának. Ahhoz is adnak ki javításokat pedig 10 éves a sorozat. :) Akkor az is egy hibás játék? :)
    Időközbe felmerülnek az igények és azt beépítik és ha valakinek előkerült valamilyen hiba akkor pedig azt javítják.
  • TreDoR
    #13118
    SZtem nem "dícséretes". Egy játékot adjanak úgy ki, hogy ne legyen benne 12 ezer bug... De persze tudom, hogy az emberek azt szeretik ha mindenből naponta adnak ki újabb verziót, ízlések és pofonok.
  • Razak
    #13117
    Attól, hogy egy játékhoz adnak ki javítást az inkább dícséretes, mert legalább érzi az ember, hogy foglalkoznak vele és nem hanyagolják
  • Razak
    #13116
    Akkor valamivel kiakasztottad, de nekem nevetségesen könnyű volt és 1.5-ös javítás
  • WartHogSon
    #13115
    de az táposság, hogy a titánjának a támadóereje 99999?
    akármit egy csapásból leszed
  • krizsuli
    #13114
    ilyenkor célszerű kódozni->cheatland
  • krizsuli
    #13113
    Akkor ez bug lehet.
  • rikimen
    #13112
    mikor legis lelőször próbáltam legyőzni Godricot akkor 20. szint felett volt. de legutóbb semmit nem fejlesztettem rajta így maradt ott ahol hagytam. 5 nap alatt (a játék ideje szerint) megcsináltam
  • Carmang
    #13111
    Vagy túl táposra nevelted Godric-ot. Akkor nem is fogon soha legyőzni, és ez nem a patch hibája.
  • WartHogSon
    #13110
    1.5-tel a nekro 5. pályája nagyon brutál.
    A végigjátszás elolvasása előtt megpróbáltam magam átvinni, de Godric várát Izabellel próbáltam megtámadni, mert a patch miatt ő és a serege legyőzhetetlen, de a várcsata legelején befagyott a pálya.
    Utána elolvastam a végigjátszást és aszerint próbáltam. A várat már Markallal támadtam, de Godric serege is legyőzhetetlen. A két titána pl. végtelen sebzésű.

    Egyáltalán akkor minek vannak a patchek? Hibajavításra vannak, nem?
  • Zóanagyvarázsló
    #13109
    Mindne eesetben ez sem igaz. A Blizzard is rengeteg patchet készít a játékaihoz, igaz, ezek nagyrészt a balance-ot tökéletesítik, illetve új tartalmakat hoznak.
  • Botond #13108
    Tedd fel az alapra a patcheket,mert utána már nem fogja az alapot patchelni hagyni,ha 1.0, csak ha már 1.4es legalább.
  • TreDoR
    #13107
    Ha akar valaki új FAQ-t csinálni, nyugodtan megteheti, csak nekem már nem nagyon van időm (sem türelmem) a 86. patchel is szórakozni.

    Egyébként mindid is úgy voltam vele, ha egy gamehez sok patchet adnak ki, akkor már régen rossz (mert ez azt jelenti, hogy az alapban rengeteg hiba van), 1-2 még belefér, de már nemtudom hanyadikat adják ki (és gondolom még mindig nem fognak leállni).
  • Razak
    #13106
    -nem :)
  • Razak
    #13105
    keressél csak nem vissza és megfogod találni :)
  • rikimen
    #13104
    nem olyan régen elkezdtem a újból a nekromanta kampányt és most Markal nekem 11 oldal varázslatot tud de csak sajnos 50 manája van.
  • Shiwo
    #13103
    ott van fent, piros betükkel..nekem müxik a 2.1-es patchel...csak valami file-t kikell törölni..
  • darth rage
    #13102
    Valaki akinek megvan a Hammers of Fate 2.1 magyarosítása, fel tudná tölteni valahova vagy elküldeni a [email protected] -ra? Nagyon fontos lenne! Előre is köszi!
  • Samsu
    #13101
    http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest
  • Razak
    #13100
    beírod a googleba, hogy Warhammer Dawn of war gépigény
    a másik: Heroes V gépigény
    Ha tudod a gépigény angol megfelelőjét még jobb vagy :)
  • vixo
    #13099
    Hi all! Melyiknek nagyobb a gépigénye a warhammer dawn of war-nak vagy a heroes V-nek????
    Előre is Kösz a választ!
  • rikimen
    #13098
    fúúú ilyen helyőrséget még sosem láttam mint utolső kampány utolsó pályáján van 10000 rendfenntartó(menedéki lázadó)
  • rikimen
    #13097
    na jó ma csináltam meg az utolsó előtti küldetést a 3. kampányban
  • b-type
    #13096
    inkább élvezetesnek mondanám, mint nehéznek :)
    Az egyetlen ami nehézséget tud okozni az az időhatáros pályák...de az is csak azért mert szeretem a maximumot kihozni a hősből (azaz szintlimit, és maxos tulajdonságpontok begyűjtése a pályán).
    Kiváncsi leszek a következő kiegre.
  • rikimen
    #13095
    én az első két hadjáratot végig normál szinten és végigjátszás nélkül játszottam. Az utolső hadjáratban kénytelen voltam visszavenni a szintet mert nagyon nehezek de az első három pályát még mindig végigjátszás nélkül játszottam
  • rikimen
    #13094
    jó hogy megszerezted a hammers of fate-t viszont a hadjáratai elég nehezek. Főleg a 3. hadjárat utolsóelőtti pályája én is most azon tartok és képtelen vagyok végigjátszást alkalmazni, mert hetenként támadnak. ismerkedj meg a rúnamágiával és sok jó lénnyel amik újak a heroes V-ben (Menedéki lázadók csoportja)Nagyon tetszeni fog
  • WartHogSon
    #13093
    nem kell, vmilyen szinten különálló a kieg tőle, csak a lényeg, hogy fent legyen az alap is, mind1 milyen verzióval
  • Sephi
    #13092
    Gyerekek most telepitettem fel a HOMM5-ost es kaptam a Hammers Of Fate expansiont.

    Ha feltelepitem az expansiont akkor kell meg a sima HOMM5 osszes patchet is feltegyem?
  • rikimen
    #13091
    Értelek mindkettőtöket
  • Razak
    #13090
    Mivel 4 váram is volt a 3. pályán ezért felnyomtam mindegyik 5-ösre így minden varázslatot tudtam szinte.
  • TreDoR
    #13089
    Én a Godric elleni csatában nem is nagyon varázsoltam, ha jól emléxem (már rég volt), a haven vár összes lényét átnyomtam élőholtnak a necro várban, így egy akkora hadsereg gyűlt össze a határidőre, hogy Godricnak esélye sem volt.
  • rikimen
    #13088
    az a baj hogy én a 4. küldetésnél nem a bábmestert választottam. De viszony tud markal láncvillámot villámcsapást meg stb..
  • rikimen
    #13087
    ja jó neked
  • Samsu
    #13086
    Nem kell elkapkodni, én az utolsó héten repültem át hozzá. Addig meg fejlesztgettem Markalt meg a persze a várakat. Jó a bábmester meg a földrengés varázslat, de egyik se létfontosságú. Markal legfontosabb varázslatai /amit már alapból tudnia kell ezen a pályán/: halottak feltámasztása és a fantom erők. Ezekkel jól gazdálkodva meg lehet nyerni a csatát. Nálam még a főnixidézés játszott, ezt is bevetve alig volt veszteségem.