14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • b-type
    #3651
    Sztem meg az átlag pénzéhez fejlesszék a játékot. A HoMM sorozat teljesen jó ennél gyíkabb grafikában is ez igaz, de mindig lesz vki akinek kevés a gépe a játékhoz, ha pedig ez érv lehetne akkor még a gyíknál is gyíkabb lenne a graf.
    Szal értem amit mondasz, és valszeg még optimalizáltabb lesz, vagy grafban szépen hagolható a teljes.

    egyébként nekem teljesen a H3 jön át, aminek én nem feltétlen örülök, de sokmillióan meg igen, így hát...:))
    Annyira uaz az érzet mikor jön a halállovag és AI-nak a csaták 80%-ban 80%-ban üti be a spec kombóját...ami elég durva.
    Míg az én seregemben a csaták 30%-ban 30%-os eséllyel üti meg uezt.
    Visszajött a H3 lépéselőnye, és ezzel egy csomó H3 taktika..azaz én odamegyek megütöm és ő visszatámad, nincs a H4-ben hozott egyszerre ütés-lövés.
    Ennek inkább örülök asszem :)
    De a megint lehet rohangálni malomig-külső lénytermelő helyig..na annak nem :)
    Nincs FoW sem, van upgrade (ennek kifejezetten örülök), szal összeségében az előző bétához képest nem nagy változás, de azok jók, és sokat és jól finomítottak a gépigényen, szerkezetileg meg szinte a H3 szvsz.
  • Kabala
    #3650
    Hát a képek alapján nincs olyan kurva jó grafikája, szal szerintem nagy a gépigény a grafikához képest....
    Meg tudod nem mindenkinek van pénze egy olyan gépre mint amilyen a heroesnak minimum kell...
  • Agamemnon
    #3649
    Amint rányomsz a wait gombra újra besorolja valahová. Ha nem látod, hogy hová, akkor a sor vége felé valahova. Amikor majd kevesebb lénnyel játszol, akkor majd láthatod, hogy hova teszi be a sorba.
  • Shiwo
    #3648
    nah.. csak elindult tesóm gépén... bár még sok időm nem jutott rá (megjelenés utáni első 2 tudtam csak jáccani vele)

    így még mindig az első küldivel "küszködöm".. az első rohamot én is nyilt terepen vertem vissza...majd a várban is kötekedtem párat..hát az a summonolós dolga a gépnek nagyon köcsög...a grál is megvan már..

    nahszval vélemény:

    graf: jól néz ki (még minimumon is..) bár még megkell szokni, hogy mi tereptárgy, és mi az ami használható a térképen...

    nézet: alapvetően nincs vele probléma, bár ha átakarom látni a csata állását, távolra kell vinnem a kamerát..csak akkor bizonyos egységek tök picik, és semmit nem nálot a jó kis animokból..igaz, van mikor közelebb viszi a kamerát akció közbe, de volt, hogy ilyen alkalommal megcsodálhattam közvetlen közelről, hogy milyen "szép" is a kamera elött terpeszkedő fű..

    zene: elég jó..bár valami olyasmi volt, hogy az alap heaven zene a csatában is szólt a "csatadal" mellé...elég hülyén hangzott...

    ami "annyira" nem teccik benne :
    fura, hogy a hősnek a megtehető lépései narancsos-vöröses szinnel vannak jelezve, míg ha elfogy a lépés, akkor kap zöldes árnyalatot..fordítva jobb lenne sztem..
    vár fa-struktúrája sem annyira átlátható sztem, mint a háromban..főleg az zavar, hogy eleinte gőzöm se volt, hogy miket kell felépítenem ahhoz, hogy tudjak angyalt venni..
    ostromkor elég macerás a kamera, gyakorlatilag csak oldalról használható (mert a faltól és a tornyoktól nem látom az ellenfelet), ráadásul ránagyítani sem tudtam különösebben a fal mögött lévő egységeimre... és remélem, hogy az infernós támadónak a legfejlettebb ballistic képessége van, mert ha minden hős íly könnyedén omlasztja be a kaput és a várat...
    varik annyira nem átláthatóak még, bár annyira nem is foglalkoztam még velük..
    amit még hiányolok, hogy harc közben azt is kijelezhetné, hogy mikor fog jönni a várakozó (wait) lényem...

    úgy hirtelenjébe ennyi :)
  • IceTom
    #3647
    elöször azt hittem a treantekröl beszél:)))---na azt megtom érteni..a betaában sokkal jobban nézett ki..meg a hydrának mutálodott a hangja.(mélyebb lett):(..meg már sajna nem rezeg a képernyö mikor a titan lép:)..meg szerencsére kijavították a gargoyle-t ..már nem vérzik.amikor megütik!!!.de a kinézete amúgy se tetszik..még tudnék sorolni..ez csak az én vélemyénem,meg nem is kritika..csak sztem ezzekel jobb lenne..de így is KIRÁLY!!!
  • NeoMaN
    #3646
    ehh, mégiscsak ez a legdúrvább beszólás itt....
    Nem is értem miről beszélsz? Csúnya és sok fa?? pfffffffff :PPPPPPPPPPP
  • NeoMaN
    #3645
  • NeoMaN
    #3644
  • j0nNyKa
    #3643
    nagy a gepigeny ien grafikahoz? te meik szazadban elsz ?
  • Kabala
    #3642
    A teljesnek kisebb lesz lesz a gépigénye mint a demónak tudja-e valaki?
    Mert kurva nagy így is a gépigény, nekem el se indul a játék...
  • GothiK Aesh
    #3641
    engem egyetlen zavar a heroes 5 be annyira xar az a sok fa..nagyon csunya nah meg a 3 d s world szerintem semmire se jó :)
  • IceTom
    #3640
    na én megyek akárkivel duelezni..az privibe szóljon aki akar
  • IceTom
    #3639
    Igen csak ennyi:)
  • Cobra.
    #3638
    Nem, mert legalább Dx8-as kártya kell neki, az MX meg csak 7-es.
  • pries
    #3637
    NVidia GeForce 4400 MX -el működik a demó, nem tudja valaki?
  • Agamemnon
    #3636
    Hogy van rendesen vége az első pályának. Oksi, átküldtem a hőst, eltűnt. Következő kör semmi, utána megyek a csajjal, előjön a kisvideó, amiben örülünk Nyikolájnak [vigyor1] de senki sehol és nem történik semmi. Ahányszor ki-be megyek mindig ez van. Majd a harmadik-negyedik kör után jön a végső videó. Ez így normális?

    A második pályán meg csak futni kell ész nélkül?
  • Varian
    #3635
    Srácok gyertek duelezni! :-)
    Aki jönne jelezze itt pls, aztán játszunk egy jót, nameg kileeht próbálni legalább másik vár egységeit. Regisztráltok egy accountot ubi.com-on aztán jöhettek is.
  • zero the hero
    #3634
    ami engem illet, nekem még mindig a 4 viszi a díjat, azzal játszom(unk koliban) a legtöbbet, kicsit szokatlan még az 5 kezelő felülete, meg nem is teccik annyira, meg az sem h a hős az bárhonnan megtud ütni bárkit. Remélem a kiadásáig javítanak még rajta.
  • Falabu #3633
    Kipróbáltam a játékot, az első véleményem az hogy iszonyat jól eltalálták a régi hangulatát a játéknak és nem is kell hozá erős gép max grafikán(2x AA, 4X AF) a gépemen(950 Mhz, 512 DDR, ATi 9600 Pro) élvezethő a játék.

    Neten szokott valaki játszani mert én benne lennék egy meccsben...
  • Kandurex
    #3632
    Itt egy szimpatikus kritika, plusz segítség akik nem bírnak a játékkal:

    "
    Az első héten ki kell szabadítanod Izabellát, aki a Haven vár mögött jobbra, a toronyban van, nálam többszöri újraindítás után is Pit Lordok őrizték, szerintem nem lehet eltéveszteni.

    Hát igen, kemény rohamok jönnek az elején, érdemes mind a két tápoló helyet sűrűn látogatni és nem ész nélkül építkezni mert akkor nem lesz pénz seregre! A rohamok ahogy én láttam, egyre gyengülnek, valahogy ki kell tartani, aztán meg kell keresni a 3 darab obelisket és utána a Grál, az így feltúrbózott várral már könnyedén lehet nyerni.

    Az infernos játék már fifikásabb, ott menekülni kell és menedékről menedékre kijátszani a téged üldöző lovaghősöket!

    Így első próbára csodálatosan szép a játék, rendkívül látványosak a varázslatok effektjei, főleg a tűz alapú támadások! Végre az inferno sem az egyik utolsó a sorban, a 4-es szintű Sucubbus távolsági támadása és visszatámadása, a továbbfejlesztett Sucubbus lánc tűzlövése rendkívül hatékony, a Pit Lord pedig varázsol, ráadásul területsebző varázslatai vannak! Végre használható ez a vár is, nekem legalábbis nagyon tetszik. Féltem ettől a négyzetes csatatértől, de egyelőre úgy tűnik jól működik, nem hiányzott a hatszögű tábla. Az, hogy alul látszik melyik lény mikor következik, nagy stratégiázást tesz lehetővé, szerintem hatalmas ötlet.

    A lovagvárban jó ötlet volt a griffet előléptetni, bár meglátásom szerint az íjász után a második célpontot ő képviseli... icon_lol.gif Nagyon használható lett így felerősítve, főleg a légitámadása durva, nagytömegű, elérhetetlen lövő lények ellen ideális, várostromnál pedig nélkülözhetetlen. A paladin nagyon szép lett, de kicsit gyengus a speciális képessége, a gyógyítás, viszont brutális a sebzése, teljesen odavoltam tőle, már egy-két lovas is nagy erőt képvisel. Csak akkor esett kicsit vissza a csodálatom, mikor belefutottam néhány halállovagba, ezek még mindig überelik a paladint, az utáncsapás képességük pedig halálos. Az angyal, sőt még az arkangyal is nekem kicsit lassúnak tűnik, és keveslem az egyszeri feltámasztást is. A pap és az inkvizítor szerintem gyengus, lehet azért, mert egyszer csatlakozott hozzám 35 lich is...

    Ami a legjobban megfogott az a lények animációja. Végre! Bár túl sok lénnyel nem futottam össze, de amit láttam az nagyon tetszik. A war dancer vagy micsoda a természetvárból, a sunnyogó járásával, egy nidzsához hasonló pengehasználatával, ráadásul mikor meghal az egyik kardos kezét az égnek veti! Hatalmas. A hidra mikor meghal, egyik fejét a másik után dönti a földre, a szellemek füstté válnak meg hasonlók, szóval nekem ez tetszik az egészben a legjobban! Tuti megveszem én is, kár hogy a magyar verzió jóval később jön mint az angol... "
  • Muki100
    #3631
    A cikk alapjá tényleg nem rossz, de nekem örökre elátkozták azzal, hogy a régi sztorit eltörölték. Bár az még a 4-ben volt. Ez meg azt is eltörölte.
    Régebben olvastam hogy híres francia írókat dolgoztatnak rajta..valaki tud véleményt mondani az új sztoriról, és hogy mennyire hasonlít a régire? ( heroes 3 és azelőtt)
  • 3P
    #3630
    Szo-szo. Van előnye, de van hátránya is. De igen, ha összességében nézed elvileg könyebb, de mondonm kint a nyílt terepen sem jelent nagy gondot.
  • j0nNyKa
    #3629
    varbol csak konnyebb, nemde ?
  • 3P
    #3628
    Én kint a nyílt terepen állítottam meg. Igazából minimális veszteséggel. A lényeg, hogy a kiszabadított csaj legyen a sereg élén és ne a kezdeti hős.
  • jazzy
    #3627
    Kiszabaditod a not lvl17es beallsz a varba es igen, siman vissza lehet verni meg hardon is.
  • GothiK Aesh
    #3626
    most nemazé de ugye elfoglaloma várat ott felhuzoma a lovasig a cuccot kiszabaditoma ribit legyözöm a élöhalott sárkányt ahola sok pénz van, erre jön az ellen 6 devilell meg 40 succubival és idézget enyhén szolva kicsit powa... valakinek sikerült visszavernie?
  • jazzy
    #3625
    * Pit lord
  • GodBadka
    #3624
    A var mellett van egy torony abban "raboskodik". Nehany devil van elotte azt hiszem.
  • Cat #3623
    nekem egy hét után egyből vége a demónak (elfoglaltam várat, de akkor is)
    hol a csaj? körbejártam a pályát kétszer (több menetben) de sehol nincs.
  • Agamemnon
    #3622
    Köszönöm az infót!
  • Cobra.
    #3621
    Miután átmentél a kapun és megjött Nikolai, még oda kell menned hozzá egy embereddel. Utána a köv. körben meg jön az ending animáció (megjegyzem elég jóra sikerült).
    Az Inferno-s küldetésnél meg csak futni kell a kékek elől. Először a Keymaster tenthez kell eljutni (útközben érdemes nekiesni a vándorló szörnyeknek, mert az infernosok beállnak hozzád, a többitől neg jól jön az xp és a tárgyak, amiket őriznek). A sátorlátogatás után állj meg a teleport előtt, és csak a kovetkező körben menj át rajta.
    Ja igen, érdemes a Logistics skillre rakni szintlépéskor.
  • Agamemnon
    #3620
    Engem azért dob ki mindig az asztalra, mert megkértem a tűzfalat, hogy ne engedje a hálózatra kapcsolódni, és hiába mondtam neki, hogy ne értesítsen, valahogy mindig megteszi. És mivel a demó elég gyakran küld(ene) adatokat (vereség, győzelem, küldetés megváltozásakor) ezért ilyenkor engem kidob az asztalra. Még szerencse, hogy fagyás nélkül visszalép.

    Amúgy meddig tart az első pálya? Átsétálok a kapun és utána már vége lesz? Utálom az ilyen pályákat, ahol nem támadhatom meg az ellenfelet. Már minden az enyém a pályán... immáron szinte veszteség nélkül verem vissza a gép támadásait...
  • Acidlich
    #3619
    hogy birod ki olyan sokaig?:)
  • Acidlich
    #3618
    csajszit bortonbol kiszabadit, gralt kias(jobbfele a varadtol, eleg 2 obeliszket megnezni es besaccolhato hol a kincs). nem ertem hol itt a problema
  • Rettenthető
    #3617
    Nos.
    Eddig sajnos nagyon szimpatikus a játék.
    Igaz nem megy zökkenő mentesen, akad ahogy illlk - szal nem elég a játékot megvennem, jobb vas is kell alá.

    Amit nem látok sehol, az a Hero-k parkoltatását támogató gomb, aminek aktiválásával a kör átadásakor nem kérdez rá, hogy Józsi még tud menni, biztos átadod a kört?
  • Mester01
    #3616
    Nah én is kiprobáltam nagyon jo kis GAME lett!
    Semmi lagg tökéletesen megy nekem!
    Csak még nem tudom mire valo az a sok varázslat :)
  • z0ty #3615
    ez egyre jobban tetszik... kár volt kipróbálni, most várhatom a teljes verziót :D
  • 3P
    #3614
    Rátapintottál a lényegre már ehhez, vagy a harakirihez folyamodom... :)
    Komolyabbra fordítva a szót, ha 2-3 napon belül nem látok rá megoldást, akkor újra felrakom a rendszert, mert hát ugye ezért a játékért mindent.
  • Kandurex
    #3613
    "format c: /s, be a wincd, oszt haccszójon"
  • 3P
    #3612
    Ja igen. VGA driver csere volt, de nem segített...