14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • 3P
    #3691
    Ja igen!
    Meg van az átka annak is, ha jó hősöket fejlesztek... :)
    Az első pályán Gordic-nak és Isabel-nek is bevállaltam a Logistic skill-t (expert-et el is érte), illetve a Path Finding-ot is. Így egy picit nehéz a folytatás ban pont előlük menekülni. Hát ez biza öngól a javából! :) A térkép szinte túlfeléről utolértek. A pálya közepéről is odaérnek szinte bárhova. Na mindegy ettől szép a Heroes, így szép nyerni. Talán majd a szegény daemon hősöm a sebesség növelő cipővel valamit csak tud kezdeni ellenük, bár így az első 1-2 probálkozás csúfos pofára esést eredményezett... A gondom, hogy a templomok több, mint 1 napi járóföldre vannak,s ugye a most ellenség hősöknek az semmi, de nekem... ;).

    Mindegy eszméletelen hangulatos a játék. :)
  • 3P
    #3690
    Köszi a tippet, de sajnos az sem segített, ha lehúztam a hálózatot, tűzfalat vírusírtókat, s minden mást is kikapcsoltam. Talán kevesebbett fagyott, de tényleg csaktalán.
    Renbdes játék alatt alig van fagyás.
    No.1 A várban és ott is elsősorban építkezés alatt. (90%)
    No.2 Mentés közben (9-10%)
    No.3 Bárhol máshol. talán ha 1 alkalommal fagyott volna meg így. Így max 1%.

    Na nem nyafizok tovább. A fullra csak lesz valami javulás számomra is, főleg azért is mert közel sem egyedi az esetem, ahogy a külföldi oldalakat is nézem.
  • Vucli
    #3689
    mondjuk talán egy jó lovag hadtest letudná ütni őket(60 druidát) mielött még 1 kör alatt megölnék őket de nem tudom, jó elhelyezéssel nem tud hozzájuk férni
  • Vucli
    #3688
    jaj istenem...:)
  • Mester01
    #3687
    Remélem hogy nem! :)
  • NeoMaN
    #3686
    aha, csak júniusban :)
  • NeoMaN
    #3685
    F6 a quicksave
  • Mester01
    #3684
    Állitolag 19. (Szerdán) jön a full game!
  • Mester01
    #3683
    Sylvan az Elfek?
  • Vucli
    #3682
    1. mondtam hogyha tud vki játszani vele akkor verhetetlen, a 60 druid és 120 dupla elf bárkit leszednek egy kör alatt, és tud dispelezni az elf hős
    2. ugy látszik egyesek nem tudnak olvasni , vagy értelmezni, azt a kis kritikát jegyeztem meg hogy nálam nem azonnali töltés és mentés mint a régi részekbe, egy büdös szót nem szoltam hogy milyen a játék többi része, nem baj azt értelmezzel bele amit akarsz...
  • Dynamic
    #3681
    Jó kérdés ezt én is akartam, mert tényleg bosszantó, hogy se kilépni nem lehet se feladni egy csatát.Vagy alt+f4-et nyomok vagy fast speed auto combatot nyomok, hogy hamar vége legyen.
  • Dynamic
    #3680
    Nem tudom, de nekem mindig is ez a csicsa tetszett a Heroes sorozat grafikájában, hogy olyan meseszerű:)
  • scorpeeon
    #3679
    lenne 1 kérdésem: harc közben hogyan lehet visszalépni, vagy pl loadolni, mert nekem még a feladásra sem sikerül rámenni akkor amikor a hero jön, amúgy esc re csak a beállításokra megy és kilépni a harcból sehogy nem lehet csak alt f4 el úgy viszont az egész játékból, plz help!
  • j0nNyKa
    #3678
    akinek fagyogat, sztem nezelodjon itt
  • Varian
    #3677
    Az sylvan erös de abszolut nem über erös. Azt mondom ha tud játszani az ember és tudja mit kell varizni mivel kit kell támadni bármelyik vár gyözhet. Ja és nem mindegy hogy mit fejlesztünk a hösnek ugye. Emlékszem 3. részben a dungeonra azt hittem az a legszarabb, aztán csak jó höst kelett választani és erös kombót össze lehetett hozni belöle.
    Amit remélem hogy beraknak még, az az hogyha az egyik lényemre variznak valamit,akkor ne csak azt lássam milyen vari van rajta,hanem azt is mi a hatása.
    Duelbe meg kár felmérni az eröket, mivel fix számú egységek és fix hösök vannak.

    3P: probáld ki hogy kapcsold ki a tüzfalat meg az autosavet. Nekem is fagyogatott ezeket kikapcsoltam azota egyszersem fagyott. Akadhatnak érdekes hibák 0.9es verzió ugye.
  • Kandurex
    #3676
    Elves durva, Necro durva, Dungeon durva, mindegyik durva
  • Cobra.
    #3675
    Necro megint elég durva lett, nem sokra mész az íjászokkal, ha el se találják a szellemeket. Plusz a Necro-s Hero-k elég durva skilleket kapnak. Plusz nagyon sok olyan egység van, ami egyből átmegy az egész pályán, szóval az íjászok nem sokáig élnek sajnos.
  • j0nNyKa
    #3674
    6 faj lesz, haven, sylvan, academy, inferno, necropolis, dungeon
  • Mester01
    #3673
    Hány faj lesz a Full gaméban?
    De szerintem a legerősebb ijász az ELF ijász tegnap jatszotam neten elfekel voltam és 30db elf ijász megölt 5 db devilt!
    Szép látvány volt :)
  • GothiK Aesh
    #3672
    Én még hiányolok egy olyan opciot hogy ugye a Homm 5 be minden mozog még a kis napraforgó is nah szerintem ez eszi annyira a gépet és kár hogy nem lehet kikapcsolni a fákat kizárva( nah mega a human town t), a landscape nagyon szép.
  • Kandurex
    #3671
    Heroes series mindig is csöpögött a sziruptól
  • GothiK Aesh
    #3670
    nema sok fa a csunya loller hanem maga a fa grafikája nagyon csicsa
  • j0nNyKa
    #3669
    de amugy tenyleg hulyesegeket beszelsz, minden 1 pillanat alatt tortenik a jatekban 1 atlaggeppel
  • j0nNyKa
    #3668
    3x jatszottam elf ellen, 3x vertem meg :]
  • Acidlich
    #3667
    igen de ott nem is ilyen gyonyoru palyakat kellett mentenie\toltenie:)
  • Dj Xyberpunk
    #3666
    Hát gyerekek ez iszonyat yó ! 82cm-es lcd-moncsin nyomom x 1900xt-vel :) 1366*768 6xAA max Aniso.. Sírok olyan, annyira kemény :-) Várom a fullt! Nagyon!
  • Kandurex
    #3665
    2sec kb. nekem a save :/
  • Vucli
    #3664
    nézzd a korábbi részekbe instant save és load volt bármilyen gatyi gépen heroesoztunk, ez most nincs meg, ez tény
  • Vucli
    #3663
    mármint a heoroes 5 minden más része jól megy
  • Kandurex
    #3662
    ja igen, mert az előző részeket 3200+ procira írták fél giga rammal
  • Vucli
    #3661
    Én nem panaszkodok vagy panaszkodtam, de nálam messze nincs olyan instan save és load mint a heoroes korábbi részeinél, ami egy körökre osztott stratégiánnál fontos lehet, minden más tökéletesen jól fut a gépen (3200+,9600, 512 mb ( tisztába vagyok vele hogy kevés a ram))
  • Kandurex
    #3660
    Add el a géped

    Pedig a gubanc nálad van, a nagyközönség 85% nem panaszkodik a gépigényt illetően, szal a hiba ott van.

    Minden szar háttér program lelövése, törezedettség mentesítés, virnyák pucolás..."format c: /s, be a wincd, oszt haccszójon"
  • Vucli
    #3659
    512
  • NeoMaN
    #3658
    Mennyi ramod van? A tesztverzióval voltak ilyen gondok, itt már alig van töltési és mentési idő.
  • Vucli
    #3657
    Még egy dolog nem tetszett, a hosszú töltési és más játékhoz képest nagypn hosszú mentési idő, nem mertem bekapcsolni az autosave opciót és bizonyára nem véletlen van defaulton kikapcsolva...
    Igen a dungeon faj nekem is eléggé tetszett(őket hivtam mocsári lények lent:))
  • Acidlich
    #3656
    hat igen ezt kicsit elb...tak, dungeonnal probaltam par csatat, az elfeken kivul gyakorlatilag barkit meg lehet verni veluk, de arra nem voltam felkeszulve h a hunterek egy lovessel lefektetik a 30as pakk gyiklovast pl.
  • Vucli
    #3655
    sok játék "no elves pls" névvel indul:)
  • Vucli
    #3654
    Nagyon tetszett a demó, kár hogy a multiban a duelek kiegyensulyozatlanok, az elfek gyakorlatilag verhetetlenek ha vki tud velük játszani, a knight/elfek/mocsári lények(most igy hirtelen nem tudom melyik az uccsó faj) elég erősek,az undead/infernó/academy(dzsinek) elég gyengének tüntek, de ez nem azt jelenti hogy maga a játék kiegyensulyozatlan, csak az egységek kiegyensulyozott számát nem igazán találták el.Tipikus jelenet : amint vmi erősebb fajt választok a másik player azonnal az elfeket választja(van 60 druidja asszem minden egységet leszed egy lövéssel a hősével minden varázslatot le tud szedni róla, meg van 120 dupla lövéses ijásza)
  • Agamemnon
    #3653
    Számomra az volt furcsa, hogy a térképen található lények, nem támadnak maguktól. Nyugodtan megállhatok egy kezdő hőssel egy csontsárkány mellett, és nem kell számolgatnom a lépéseket, hogy még el tudok-e menni előtte, vagy nem.

    Szóval ez a mostani rész jobban támogatja a felfedezőkészséget.

    A demó első részét tényleg meg lehet csinálni, még a kincs megtalálása nélkül is felül lehet kerekdeni az ellenfelen. Csak türelem kell hozzá. Amint elég nagy sereged gyűlt össze, hogy a várat is meg tudd védeni, illetve, hogy a csajszi is bátran felfedezhessen, már meg is nyerted a csatát. Ha meg netán már az elején felfedezed mindhárom obeliszket, akkor meg sétagalopp.
  • 3P
    #3652
    Hát nemtudom. Nekem nagyon tetszik a játék. egyszerűen fantasztikus, nem tudom abbahagyni, pedig a sok fagyás, ami nálam van mindent elkövet érte. Pont az kapom tőle amit vártam.

    Olvasom, hogy sokaknak nehéz a játék. Lehet, hogy igazuk van, de nekem nem tűnt nehéznek. A köröktre oszott játékokban mindig több is szerepe van a stratégiának, mint az RTS-ben. Itt a számszerű fölény nem mindig, sőt nagyon sokszor nem elég a győzelemhez. A legfontosabb, hogy tényleg a ésszerűen a pénzrehajtva kell építeni. Az angyalt relatíve hamar el lehet érni, de nem szabad elfelejtkezni a Resource Silo-ról sem, hiszen a kristály nagy kincs benne és ezt tessék komolyan venni! Az obeliskek gyors felderítése is sokat jelenthet. Ennek dacára én a 3. felé, délre elég későn vetődtem el, addigra az enyém volt már az Inferno vár is, tehát nem létszükségelt, csak könnyebbé teszi a játékot.

    A játékról általában:
    A grafika iszonyat gyönyörű és nem kiugró a gépigény sem. Nekem egy Radeon 9800pro-val 1 GB Ram-mal, és egy AMD 2400+ -os procival 1280*1024-ben 8X aniso mellett max grafikán is élvezhető sebességgel futott. Persze van ettől gyengébb gép is, de ez ma már maximum csak alsó közép kategória, vagy az alsó teteje. S egy 2006 közepén megjelenő játéknak csodálkoznék, ha nem lenne minimum ekkora gépigénye. S a képeket látva sem csodálkozok az étvágyán.
    A sok-sok animáció gyönyörű, tényleg él a világ. Az egységek is mind-mind hangulatosan lettek elkészítve (na jó, 1-2 lény tényleg nem tetszik, de hogy is tetszhetne mind mindenkinek).
    A zene röviden é tömören Heroes-os lett, s ettől több dícséret szerintem nem is kell.
    A skill rendszer szerintem ötletes lett. Minősíteni csak hosszú-hosszú játék után lehet, ami elsőre lejött, az az, hogy a nagy kedvencem, azaz a Logistic skill továbbra is kulcs fontosságú, s szerencsére a jó paladinjaim meg is kaprták a Pathfinding-gal kiegészítve meg egy szó szerint utolérhetetlen hőst kapunk. Egyébként akiknek elsőre nehezen követhető a skill-ability rendszer, azoknak ITT egy link hozzá.
    A mágiát még nem tudtam mélyésgéiben kismerni, ahhoz is idő kell, de a full arra is választ ad.
    A kiegyensúlyozás a Heroes-ok esetében nagyon kényes kérdés, talán jó ómen lehet, hogy az 5. részben inkább a 3. rész dolgaihoz nyúltak vissza, s véleményem szerint pont a 3. rész a legkiegyensúlyozottabb, de még is eltérő a stratégia váranként. Tudom ok-okozati összefüggés nincs, de legalább ebbe akarok kapszkodni. :)
    A lények specialitásairól is inkább a teljes játékot látva lehet objektíven nyilatkozni. Azonban egy dolog szerintem már most körvonalazódik a rosz kezdeményezési értékű és keveset mozgó lények egyszerűen használhatatlanok lesznek a játékban. Védtelenek maradnak az üss és fuss stratégiával szemben. Őszintén ki használta pl. sokat a Swordsman-eket? Picit hiányzik a Wait parancs ikonformájú megjelenítése de szerencsére hot key van rá ;), de vitathatlan, hogy szerepe a 3. részhez képest erősen megkopott.
    Elsőre kicsit szokatlan volt a harc rendszer, most azt mondom, hogy mégis jó, s legalább tényleg egy más szemléletű játékot kaptunk harc tekintetében is. A 4. rész picit átláthatatlan csata sorrendje után itt jó látni, hogy ki kiután jön.

    Összegezve nagyon jó játék lesz, s ha a full már nem fog így fagyni nálam, akkor nekem hosszú-hosszú hónapokra, s talán élvekre meg lesz a játékom, ami folyamatosan a gépen lesz... ;)

    S hogy még ezek után mit várok? Egy igazi barbár hordát akik fenekestül fel forgatják a világot, s ha igazat csiripelnek a madarak, ezeket a hordákat már javában gyúrják... ;)