14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • lipovics
    #5462
    Na, bementem a Godriccal, ott se tortent semmi.
    Ilyenkor mi van?
  • NeoMaN
    #5461
    cserélj VGA drivert
  • Rettenthető
    #5460
    Komolyan néha felmerül bennem, hogy egy külön topic kellene a "Heroes V, elakadtam a hídnál/Haven 5. pályáján" és minden ilyet átszórni oda.


    A Heroes V-höz még annyit, hogy tudtommal nem sokan vannak akik az eredeti H1-H3 fejlesztő gárdájából részt vettek volna a mostani prog fejlesztésében. Nos ennek tükrében: Egy teljesen másik játékfejlesztő gárda design és egyéb stílusát átvenni, sztm nem egyszerű feladat. Ahhoz képest nem lett akkora szar. (Vö C&C vs. Generals)
  • vaasas
    #5459
    #5433ra tud valaki mondani valamit?
  • lipovics
    #5458
    GRAAAA. ok
  • SeLeNe
    #5457
    a Godric nevüvel kell
  • lipovics
    #5456
    5-s palya, bementem mar a lenti kapun, nem tortent semmi.
    Mind a ket karival oda kell menni?
  • SeLeNe
    #5455
    meg tudná valaki mondani hogy a Skillwheel-t honnan lejóhet leszedni?
  • SeLeNe
    #5454
    HI
  • Kandurex
    #5453
    Ez nem a demó pálya? (már csak azért mert ott egyszerűen meg kell várni Nikolájt (be kell érte menni a inferno vár alatti kapun)

    /pls, pls, ne erőszakoljuk már az 1024X feletti képeket, a fórum 800X van optimalizálva/
  • lipovics
    #5452
    Megtudna valaki mondani, hogyan lehet megynerni ezt a palyat?
    Lehet, hogy az angolom keves, vagy szimplan fogyatekos vagyok, de nem jovok ra.
    Katonam es penzem, mint a tenger, de nem tudom az ellenfel varat megostromolni, mert iszonyat hadsereg vedi, azaz nem ezt kell tennem, hanem mast. Kerdes, mi mast?
  • bgabor
    #5451
    Hát, sokkal több dologban egyetértünk, mint gondolod. Én is a H2-őt és H3at tartom etalonnak. A H4 elég rossz volt, rengeteg változás volt benne, amitől gyengébb lett, mint az elődei. De, ennek ellenére én is sokat játszottam vele.
    Az ötödik rész, amennyire eddig látom, sok dologban hasonlít a negyedikre. Ez is egy újfajta értelmezése a sorozatnak, akárcsak a negyedik volt. Hiába mondják, hogy a H3 harcrendszerén alapul, ez az átalakított skillrendszer, az újfajta csatarendszer miatt nyilvánvalóan nem igaz. Amit ebben a játékban láthatunk, az megint csak egy új koncepció, akárcsak a H4-ben volt. Sok dologtól én is a falra mászom (pl:egyes egységek kinézete, pl:angyal,ördög,titán stb), de ez így volt a negyedik esetében is. Viszont vannak újdonságok, amik elnyerték a tetszésemet,a Tower(academy) vár keleties designja, a Sylvan vár is remekül el lett találva.
    Persze, iszonyat bugos, de majd jön rá patch. Azért a program, akárcsak anno a H4, megérdemli, hogy az ember méyebben beleássa magát. Valóban nem egy H3, de lehetett volna sokkal rosszabb is.
  • Kandurex
    #5450
    Ha túl lett volna bonyolítva az a baj. Ha túl egyszerű az a baj. Ha nem szép a grafika az a baj. Ha túl szép a grafika az a baj. Ha nincs jó zene az a baj. Ha túl jó a zene az a baj. Ha túl nehéz az a baj..... baj, baj, baj....

    Szerintem meg minden szép és minden jó. Punktum!
  • Tutilevi
    #5449
    sztem nem kell sírni a régi hangulat miatt,egyszerűen el kell fogadni hogy manapság a grafika a fontosabb és ha az előnyöket tartod szem előtt rájössz hogy überjó lett a game
    persze nem hibátlan de jelentkezzen aki az
  • Nenrandil
    #5448
    ezzel egyetértek... én sem úgy tekintek a HoMM V-re mint a nagy legendák újjá élesztésére hanem egy teljesen új világra...és bár a négy nem tudott úgy lekötni és elvarázsolni(habár a zenéjét imádtam annak is) ez most egy oylan résznek tűnik ami jóóóó... én mostanában nem játszottam gépen de most megint ide tud szögezni valami...és bugok... hát mit várunk egy tört verziótól...Ez szerintem kb oylan mint Divx-es filmet nézni otthon a mozi helyett... én angyon remélem hoyg a végső verzió ami a boltokban megjelenik az nagyon ott lesz...de én már csak ilyen naív vagyok és remélő szívű...
  • Rettenthető
    #5447
    Semmi bajom veled, és bár vannak igazak a hozzászólásaidban, sztm azért kicsit túlzásba vitted a sírást.
    Sztm annak is örülni lehetne, hogy valakik megpróbáltak egy ilyen nagy nevet továbbvinni. Vagy jobb lett volna, ha a H IV után végleg lehúzzák a rolót, ez annyira megbecsmérli a Heroes nevet?
    Jó, lehet nem 100%, még lehet nem is 80, de megpróbálták. Annyira azért nem lett megreformálva a HV.
    Kétségtelen vannak benne fájó pontok - amik nem bug eredetűek -, de azért annyira nem rossz.
    Azt a hangulatot, amit neked (nekem is meg, talán még sokaknak) a H2 nyújtott, azt hiába kergeted, mert azt nem fogja semmi visszahozni, mint ahogy nekem se legyen szó akár H2-ről, a Dio1-ről vagy a C&C-ről... Ez van.
  • Nenrandil
    #5446
    :)))) "Jó a szó tesó"
  • b-type
    #5445
    pozitívum: mindenképpen megveszem :)
    mivel term. kihagyhatatlan.
  • Kandurex
    #5444
    Írj pozitívumot is néha
  • b-type
    #5443
    Nemt tudom, kb. napi egyet ha írok ide, azok viszont valszeg valóban arról szólnak hogy csalódtam mivel tom hogy így van.

    Ha túltekintesz azon hogy nem vagy velem egy véleményen, vagy talán nem is tetszik a véleményem, mindegy,..szal ehez hozzátartozik, hogy a mostani H5 nem lett volna ilyen neked tetsző, hogyha nem hallgatják meg a H4-re panaszkodókat arra hivatkozva hogy 'ha nem tetszik ne játsz vele'.
    Ami persze akár be is következhet..szvsz senki nem lesz tőle boldogabb ha nem veszek meg egy játékot.
  • donatus13
    #5442
    :) ez a jó megoldas
  • j0nNyKa
    #5441
    erre nem lehet mit irni... legyel ugyesebb.
  • AtiRadish
    #5440
    Hi!!!
    A 3. campaign(necromata) 2. pályáján vagyok. Hajóval kéne átjutni a másik szigetre de addig nincs értelme elindulni amíg nem szedtem össze egy ütőképes sereget.Szép lassan fejlesztgetem a haven várat,de aztán jön az ellen és mindenképp a hősömet kinyírja akármerre menekülnék.Természetesen többszörös túlerőbe van.Aki ezt a pályát végigtolta valami tippet adhatna.
    Köszöntem előre is
  • donatus13
    #5439
    mert a random map akármillen stratégiai játékot megunhatatlanná tesz
  • donatus13
    #5438
    ebbe a játékba és a négy be nekem legnagyobb problémám a random map hiánya.
    de remélem valami kiegészitöbe lessz hozzá.
  • Kandurex
    #5437
    remélem csak viccel a srác :p
  • j0nNyKa
    #5436
    uristen es ezek az emberek teszik ki a homm comunityt. :]]]]]]]]]]]]]
  • dr Kotász
    #5435
    El kéne olvasni a slow varázslat leírását ugyebár:

    Makes target enemy stack take fewer actions in combat.
  • kHares
    #5434
    Spammelek mint állat iiiiiiiggggggggeeeeeeeeennnnnnnnnnn!!

    Javaslom az "olvasás fejlesztése" varázslat sokszori elsütését. Mert mit is ír a varázslatnál? "kevesebbszer támadnak", tehát az initiationra van hatással, később jönnek de nem lassabbak.
  • vaasas
    #5433
    Helló!
    Nem tudja valaki, hogy miért vibrál a játék amikor belépek. Nem lehet látni semmit.
  • Szeszmester
    #5432
    Ja, azt én is néztem, de megoldottam a rejtályt. Vagy vmi ilyesmi.
    Az initiative vagy milyen képességet csökkenti, ergo később lépnek, de ugyanannyit.
  • kHares
    #5431
    Te pici aranyos édes kis ebihal, ha csak 2(kettő azaz kettő darab) hozzászólással néznél föntebb(#5411 + 2 = na vajon?) látnád a megoldást. De ma nagyon aktívnak érzem magam: "Increases hero's knowledge by +3, but decreases his defense by -1."
  • NeoMaN
    #5430
    Nálam a slow varázslat nem műxik a démon 3. pályán. 600 zombie ugyanolyan sebességgel jön felém mint slow nélkül...
    Fasza
    :))
  • reger
    #5429
    Bocs ,Ténleg láma voltam
  • kHares
    #5428
    Kösz a cuccot, valóban ezeknél az artifactoknál lefelejtették a description.txt-t.
    Így elég könnyű lenne magyarítani, sokaknak szüksége van rá ahogy látom bár az olvasást nem helyettesíti
  • markastor
    #5427
    Senki sem profi itt a játékból? :)
  • Voltan
    #5426
    Loál!
  • kHares
    #5425
    Ha nem kezdőpénzben akkor miben különbözik? Nem olyan aktív? Kevesebb egysége van? Most hogy a hírhedt démonos 3. pályára értem elkezdett érdekelni :)
  • kHares
    #5424
    Ja, még mindig vicces olvasgatni a mindig visszatérő problémákat amit vagy józan paraszti ésszel vagy egyszerűen a küldetés leírásának elolvasásával nem kéne mindig megkérdezni.

    Mindenkinek aki már a tutorial kampányban elakadt:

    Javaslok alapfokú angoltudást ha már egy angol nyelvű játékkal szórakozol.
    Javaslok alapfokú agyat minimális értelemmel(ez születésnél default, csak a nagyon negatív luck módosítóval rendelkezők kaphatnak rosszabbat)
    Javaslok angol-magyar szótárat ha ennyire nem lehet megérteni a szöveget. Amennyiben nincs bizonyára van interneted ha már ide írkálgatsz, online szótár keresése, kész.
    Javaslom ha ezek után sem megy, kerül el a stratégiákat, főleg a körökre osztottakat. Igaz hogy lightos, igaz hogy nem kell nagyon erőltetve gondolkodni, de neked ez nem való. Ezek után az infernós kampánnyal semmit nem fogsz tudni kezdeni.
  • Tutilevi
    #5423
    elnézését kérek az uraktól,nem bug amibe botlottam,egyszerűen a kampány úgy van megcsinálva hogy nehézségi szintőől függetlenül 5000 arany az induló tőke,de ettől még a szint állítódik
    bocs a lámaságért:)
    hát igen normálon azért már végigvihető