14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • NeoMaN
    #13885
    No alapjáték alatt nem műxik nekem sehogy ez a skillwheel. Tudsz esetleg olyanhoz linket ami működik? Nagyon megköszönném...
  • Dant0r
    #13884
    Huhh, na igen erre nem gondoltam:)

    Nem tudok biztos megoldást, de párat kipróbálhatsz:
    -a skill wheel az akkor jelenik meg, amikor szintet lépsz (kicsi gomb a 4 választható skill felett)
    -próbáld meg a \usermodsa1 könyvtárba másolni, hátha. (már ha "a1" a vége a kiegesnek)
    ugyanígy a \dataa1\rmg\templates-be a templateket.

    Azokat a köv. képpen kell használni: amikor random pályát generálsz, ha lejjebb görgetsz ott lesz h Templates. Azt bepipálod, és kiválasztod azt, amelyiket letöltötted. Csak akkor ajánlja fel, ha a többi beállítás (map méret, underground megléte, stbstb) megfelel a template-ben leírtaknak.
  • NeoMaN
    #13883
    Köszi, de valahogy nem is értem amit írsz. :)

    Nekem a Tribes a HOMMV könyvtárába települt, ott van most így egy data könyvtár (ez gondolom az alapjátéké), és egy dataa1 könyvtár (ez lehet a kiegészítőé). Szóval mi ez a templates és hová is kel tenni? :)

    Amit nagyon szeretnék elérni viszont, az a skillwheel. Nekem nincs

    "Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East\UserMODs"

    könyvtáram. Ha meg csak simán létrehozom a HOMMV könyvtáron belül az usermods-ot és oda másolom be a h5u kiterjesztésű skillwheelt, akkor semmi nem történik. Vagy ezt a játékon belül milyen gombbal vagy hogyan érhetem el? Bocs a lámaságért...
  • laikuss
    #13882
    Nem elég kiszabadítani, meg is kell védened addig amig a felszinre jut és elhagyja a térképet. Tehát haladj elötte és verd le aki az útba kerül.
  • TreDoR
    #13881
    Ez az új típúsú nekromancia (dark energy vagy mi) zsír, bár azért a több ezer fős csonti ijjász lényegesen erősebb volt...
  • Dant0r
    #13880
    A templateket: \Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East\data\RMG\Templates
    ebből valszeg a \RMG\Templates nem létezik, létre kell hozni:)

    A modok pedig \Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East\UserMODs könyvtárba kerülnek.
  • Samsu
    #13879
    Vááá, kezd fusztráló lenni a hof... A törpés hadjárat harmadik pályáján hiába szabadítom ki a börtönből a lila törpe hőst (el is indul a kijárat felé), a 4-dik hét kezdetén bukom a küldit. Ja, és nem is pipálja ki sikeres küldetésnek, hiába rohangál már szabadon. Ez bug, vagy mi a franc? Találkozott ilyesmivel más is?
  • NeoMaN
    #13878
    Ez oké, de hová kell bemásolni hogy működjön? :)
  • NeoMaN
    #13877
    Sikerült. Feladatkezelőben MINDEN progit kilőttem (rivatuner, vírusírtó, mssql, stbstb.). Sikerült a telepítés és most már jó!
    Úristen mennyit szenvedtem vele.
  • Shiwo
    #13876
    tippek esetleg:

    ha uninstalálod, próca ki, hogy törölsz minden file-t (ill helyezd át őket máshova).. elképzelhetőnek tartom, hogy a savegame-ekben vagy a profile-fileban nem tetszik neki valami
  • NeoMaN
    #13875
    SZIA!

    Ugyanez a problémám mint neked és már beleőszülök!
    Mi lehet a gond? Sikerült már rájönnöd? Én kipróbáltam több verziót is, peccsel és peccs nélkül is. Egyiknél sem indul el a kampány mód. Régebben működött, de ezért nem szeretném újratenni az egész oprendszert.

    MI LEHET A GOND???????
  • Samsu
    #13874
    Köszi szépen. Ott még nem kerestem, mindenhol máshol igen
  • TreDoR
    #13873
    Hát, nemtudom. Vajon a Nival végleg letett arról, hogy a Heroesban várakból lehessen sereget gyűjteni, vagy mostanában egyszerűen csak nem "trendi"? A 2. hadjárat 1. pályáján vagyok, de eddig 1 deka várat nem láttam (TOTE).
  • Lolozan
    #13872
    A lények toborzása panel bal oldalánál található ikonokra kell kattintani(fent a saját várak állományából,alatta az elfoglalt egyéb toborzóhelyek találhatók),a legalsó ikon mutatja azt hogy hány napba telik a csapatok beérkezése.Ez a mod csak a HOF-tól elérhető.
  • Samsu
    #13871
    Üdv, valaki leírná hogy kell használni a karavánt? Biztos nekem kevesebb az IQ-m az átlagnál, de nem jöttem rá. A H4-ben legalább volt külön épület hozzá, itt hogy kell karavánt szervezni?
  • TreDoR
    #13870
    Ok, kösz.
  • Cobra.
    #13869
    Az utolsó kampányban Academyvel vagy.
  • TreDoR
    #13868
    A TOTE-ban van normális academy hadjárat, várral meg mindennel (mert az alapban nincsen)? Mert ha van akkor lehet, hogy végigszenvedem a barbár hadjáratot meg a többit.
  • laikuss
    #13867
    Nem logikus ha kinyírta volna, csak elrabolta túsznak, végül is Godric-ot se nyírták ki csak legyőzték.
  • Carmang
    #13866
    Elkezdtem a HoF-ot. Elég fantáziátlanok voltak a tervezők, mert az első pálya bevezetőjében azt hittem Freyda-ra, hogy Isabel. Godric szinkronhangja más lett, nekem az alapjátékos jobban bejött.
    László meg az inkvizítor csávó viszont jópofa figurák. Az animációk is mintha jobbak lettek volna, főleg az átvezető animációkban a mozgások élethűbbek (vagyishogy most van mozgás, nem csak állnak, és a buffoló mozdulataikat végzik), a szereplők szájai is mozognak :)

    Egyébként Freyda-t nem nyírta ki Markal az alapjáték nekró utolsó pályáján? (amikor Godric-ot kellet legyőznie)
  • dbdadi
    #13865
    kösz megvan:)
  • Carmang
    #13864
    Azt a cuccok ki kell ásni a földből. Van a jobb alsó körcikk menüben egy ásó gomb. Ha nem találod, próbáld egy lépéssel odébb, ott kell valahol lennie.
    Ha bemész azzal a hőssel a várba akinél van, akkor egyből kapsz egy kérdést, hogy fel akarod-e építeni ebben a várban a speckó épületet.
  • dbdadi
    #13863
    megvan az a hely de ott nincs semmi.
    hogy kell berakni a várba.
    bocs hogy ilyeneket kérdezek:))
  • Carmang
    #13862
    Van a térképen 3 Obeliszk, azokat kell megtalálni. Ezek felfedik a "puzzle"-t, az jelöli hol van Asha Könnye (az előző részekben Grál). Azt kell kiásni és bevinni Dunmoor-ba, itt felépíteni a segítségével a speckó épületet.
    Utána megy tovább a történet.
  • dbdadi
    #13861
    Az már megvan,csak mindig jön az ellenség azokat is megölöm,de van egy váruk oda nem tudok bemenni mert védik,és hiába van nagy seregem neki mindig nagyobb,és nem tudom legyőzni!
    Mit kell csinálni??
  • laikuss
    #13860
    Nem tudom mi a gondod, elöbb szabadítsd ki Izabelt és így tovább...
  • ivan924
    #13859
    Ezer köszönet ezért a pályáért!! Nagyon bejött. :) Gratuláció és hozsanna a készítőnek is! :)
  • dbdadi
    #13858
    hy
    valaki megmondaná h az ötödik küldetés:a király bukása,mit kell csinálni?
  • Dant0r
    #13857
    :)

    Rájöttem közben, nem szereti a H5 ha "nincs felrakva".
    Win újrainstall után simán exe-vel indítottam, azért csinált ilyen hülyeségeket, miután (megjegyzem letörlés nélkül) újraraktam már minden OK.
  • Cobra.
    #13856
    Próbáld meg régebbi vagy újabb driverrel, ha úgy is megmarad a hiba, akkor valami "más" :)
  • Dant0r
    #13855
    Tech-jellegű kérdés:

    néhány varázslat/speciális képesség effektje "ott marad" a harctéren, pl. bash, vagy a familiarék manaszívása.

    Driver lehet, vagy van valami "más"?
  • laikuss
    #13854
    Mivel most értem a végére tudok hozzászolni, ha pl. a 900 küklopszot átpakolod Kujinn-hoz akkor nagyon egyszerű a csata és a végére is megjön az erősítés.
  • Dant0r
    #13853
    kis érdekesség:)
    Hungarian Freedom
  • Shiwo
    #13852
    köszi szépen
  • Dant0r
    #13851
    Template: User-made template for RMG

    Egy komplett mod-csomaghoz tudok csak linket adni, de egyesével is le lehet őket tölteni, azt használsz amihez kedved van:)
    Xazardous Mods

    Szerintem csak 3.0 alatt (vagyis TotE) működnek, legalábbis az alatt nem próbáltam.
  • Shiwo
    #13850
    ill a skillwheels-es még érdekelne...
  • Shiwo
    #13849
    a térkép-generálóhoz azt a template-cuccost belinkelhetnéd
  • Dant0r
    #13848
    Újra kedvet kaptam a játékhoz, és szétnéztem külföldi fórumokon, és valami bitang sok hasznos dolgot találtam:)

    Kezdjük mondjuk a random map generátorral. Ugye elég hülye pályákat tud csinálni, játszhatatlan, stb-stb. Nos, pár ügyes arc csinált ún. Template-ket, amiket a RMG-ba betöltve normális pályákat kapunk.
    Template kb. úgy néz ki, mint egy séma. Meg van mondva, hány "zóna" van a pályán, azon belül melyikekben mi lehet (bányák, városok, trezsör, ilyesmi), valamint az egyes zónák kapcsolatai (melyik-melyikhez kapcsolódhat, védve van-e, ilyesmi).
    Egy ilyen sémára dolgozik rá a RMG, szóval egy "alapjában véve" jó pályát kapunk, ami mindig másként jelenik meg.

    Második dolog: modok.
    Pl. a játékon belül egy kattintással elérhető skillwheel, vagy a few-lots-horde dolgok számokra cserélése.
    De található még olyan is, ami a város speciális képességét írja ki (minden város tud vmi extrát), illetve a TotE-hez olyan mod, ami az összes előző kampányt elérhetővé teszi.

    Ami pedig a legjobban tetszik: AI mod.
    Nem pusztán erősítésről van szó; inkább igyekszik a rendes normal-hard közötti lépcsőt elsimítani. Olyasmi hibákat javít, hogy az AI hős nagyobb prioritással vegye fel a kulcs-sátrakat, így bejuthat a jófajta kincseket rejtő helyekre is, de tökéletesíti a hős-szervezést is (pl. 1 hős- 3 várból származó lény, vagy heroicon 5db gyenge hős helyett 1 erős és 1 nagyon erős)

    amúgy a Heroes Community oldalon találtam ezeket, angol tudás must have.
  • laikuss
    #13847
    Ez így nem mond semmit. A hős erőssége, tudása számít (gondolom az egypályáson is).
  • Gurgula
    #13846
    Sziasztok!

    A Hammer of Fate -hoz honnan tudom letölteni a magyar peccset?
    Ami a FAQ-ban meg van adva link az nem jó.
    Esetleg ami itt az SG-n van az jó?
    Előre is köszi.