14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • mzprox
    #7914
    A civ4 a sorozat eddigi legjobb darabja és a legnagyobb fejlődés eddig. (az egytől kezdve mindegyikkel játszottam). A 3d sokkal kevésbé zavaró számomra, mint pl. a Heroes V-ben.
  • j0nNyKa
    #7913
    en ertem mit akarsz mondani, de az nagyon nem lenne heroes, foleg nem heroes5

    pl. a csontvaz azert csontvaz, mert gyenge, de 10x annyi van belole, mint mas 1es szintu egysegbol

    amit te mondasz, azzal ez ki is esne (50esevel szetpakolni a 600-700 csontit ? :P)

    es ez csak 1 pelda volt, ezer meg egyet tudnek mondani
  • izsook
    #7912
    Akadályokba ütközne a dolog pl.: csontváz élesztés. Nekem egyedül talán a summon creatures meg a Town gét fáj egy kicsit, hogy azokkal nem lehet durván nyomulni csak legközelebbi vár :( azokon kellene inkább változtatni meg kellene jó pár tényleg neutrál szörny!
  • AtiRadish
    #7911
    na 19 kemény nap után végigjátszottam (05.11.-05.30.)a Heroes 5-öt!!!
    Az uccsó 2 pályát nagyon élveztem, de a legnehezebb akárki akármit mond az a sylvan 5.-je volt.Majd meglátjátok miért,aki meg már látta az tudja.
  • b-type
    #7910
    A számszerűsítve nem azt jelenti hogy a tényleges számuk, vagy hogy egyáltalán ez dinamikusan változna, nem, maximalizált lenne, azt nem tudom hogy mennyi vagy mi szerint, de kezelhetően.
  • b-type
    #7909
    Nem kell külön balanszírozni.
    Ez csak grafika..a nagylények tényleg nagyok lesznek, a kis lények pedig számszerűsítve.
    Ezzel egyáltalán nem lenne probléma, hanem a játéktér az amivel gondok adódhatnak, mivel azt kell átszabni.
    De ez nem az én gondom,..ha sikerül csak örülni fogok neki.
  • haxoror
    #7908
    A Civ4 volt amitől a leginkább elvártam hogy stratégiai játék legyen és pont attól nem kaptam meg, ettől függetlenül jó játék szerintem is.
  • Botond #7907
    Civ4 multi világbajnok, Imádkozva tegyük össze a kezünket,hogy ebből a bughalomból fele olyan jó multi lesz,mint civ4nél.
  • izsook
    #7906
    Szerintem teljesen felesleges megcsinálni ezt akkor már új játékot kellene írni, ez meredekebb ötlet, mint a H3-ra történő konverzió, ami szerintem balanszírozás szempontjából kivitelezhetetlen.
  • haxoror
    #7905
    Pont így érzek :)

    Alapvetően RTW-s vagyok de azért megnézem a nagy neveket, a Civ4 hatalmas csalódás volt, a Heroes5 viszont tényleg szórakoztatott elég hosszú ideig de egyre inkább hiányolni kezdtem belőle a total war fílinget.

    A Heroes inkább táblás taktikai játék a total war "reálisabb" már ha lehet ilyet mondani, ott nem lehet 1 azaz egy darab katonával elzárni egy nagyobb egység útját stb

    Szal a heroest Sylvan 1-nél uninstalltam, pedig az academyre még kíváncsi lettem volna de már kezdtek a csaták nagyon egysíkúak lenni :/

    Valaki plz spoilerezze be hogy mi a sztori vége
  • b-type
    #7904
    mindent meg lehet csinálni, csak ki kell ötölni rá a legjobb megoldást.
    Ez olyan mint a WoG srácok csináltak animált giffes lényeket a H3 térképre.
    csak nem nézett ki jól (mivel lopva volt a legtöbb animáció).
  • Cuchulainn
    #7903
    H3-é a mai napig minden idők egyik legjobban sikerült intrója. Talán csak a Blizzard játékai vetekedhetnek vele...
  • izsook
    #7902
    Ez baromökörség! :)
  • izsook
    #7901
    Én is olvastam ezt az értékelést, mit mondhatnék rá írjon jobb játékot jobb ötletekkel, ha tud.

    Ja és oldszkúlos king's bounty fan, ami egyébként tényleg tuti játék volt még anno...
  • b-type
    #7900
    Nem tudom..
    Itt is törekszenek rá, tehát akarják érzékeltetni hogy egy sárkány nagyobb mint egy lovag, és a motor alkalmas is rá (mivel az egészet modként már csinálják, csak nem tudom mikor lesz kész)
    De még nem titáni igazán.
    Meg végül is ha végignézted a H3 intróját, márpedig gondolom hogy párszor végignézted, akkor kb. olyasmi egy HoMM csata.

  • Cuchulainn
    #7899
    Nem feltétlenül...Nem kéne minden egyes lénynek külön figura, hanem mondjuk minden 50 paraszt +1 figurát jelenítene meg. És persze meg lenne határozva, hogy egy helyre a seregben max hány egység férne be. A magasabb szintűeknél meg prsze arányosabban kevesebb is elég lenne egy új figura megjelenítéséhez, míg végül a sárkányok/titánok már csak magukban zúzhatnának...
  • j0nNyKa
    #7898
    ez mar elut nagyon a hiroztol, mint olyantol, az a baj

    aki ilyesmi dolgokat tart fontosnak, az diciples-ezik, vagy rome total warozik :]
  • I love Techno
    #7897
    neizgulj először nekem sem tünt fel a börtön , nem értetem mér kaptam ki , erre mondom najólvan meg nézem már mi a feladat mongyuk én a hülyeségem miatt szoptam)
  • b-type
    #7896
    hát a jelenlegi motorral is meg lehetne csinálni, ha ráközelítenél a kisebb egységekre akkor frankón látható lenne, mint ahogy most is az.
    és ha nem lenne lvl5-ös egységed akkor automatikusan nem menne ki annyira nagy totálba, de ahogy van egy titánod, akkor az már megjelenésében is titán..természetesen csak annyira hogy a képernyőn még animációval se legyen zavaró.
  • Cuchulainn
    #7895
    Hmmm érdekes ötlet. Bár persze nehezen lenne megoldható, de mondjuk emelné a taktikázgatási lehetőséget (pl. ezer csontváz mellett nem lehetne csakúgy elfutni) De akkor aztán tényleg ordenáré nagy harctér kéne.
  • Voltan
    #7894
    Jaja :)
  • b-type
    #7893
    nem :)
    nem tartom hülyeségnek, sőt.
  • b-type
    #7892
    huh, várj akkor megpróbálom egyszerűen elmondani, és összefoglalni:
    (kerülöm az összetett fogalmazást, ezért lehet hiányos lesz)
    Eddig általában egy lényt láttál kirajzolva, de valójában mondjuk 100 volt, annyit ütöttek mint 100 és egyebek.

    egy nagyobb harctéren (amit én kifejezetten díjjaznék), elférne egy nagy Titán (titáni), de mondjuk 20db már nem, ezért azok továbbra is 1db-ként lennének megjelenítve (grafikailag), de hogy az egy egységet foglaló lények ne nézzenek ki hülyén...azaz nem legyen a csatatér kihalt (az egyébként számszerűen nézve grandiózus csata), ezért azok mint most a ghost kis csoportként jelennének meg.
    egységesen jól kinézve, sárkányok egyként sárkányolnak, parasztok csoportként parasztkodnak, így oké?
    :)
  • Cuchulainn
    #7891
    Nem tudták szétszedni mert össze vannak láncolva :D Egy ghost csak első szintű lény lenne, de így három együtt már harmadik szintű:)
  • Voltan
    #7890
    Hármasával teremnek az elátkozott lelkek :D
  • Cuchulainn
    #7889
    Jaaaa...én totál azt hittem, hogy szerinted ez hülyeség :D
  • Voltan
    #7888
    Persze az is lehet, hogy ilyen egységcsomagokban teremtődnek, és három számít egynek.
  • b-type
    #7887
    ?
    éppen ezt mondtam.
    ..hogy valóban semmi köze hozzá.
    mondanivalón kivűl és felül egyébként valóban nagyon hangulatos.
  • Cuchulainn
    #7886
    Igen és ezzel most pontosan mi is a probléma?
  • j0nNyKa
    #7885
    te itt valamit felreertelmezel, a ghost alapvetoen ugy nez ki, 3 ghost 3 fele lancban.. nagyon hangulatos, ezert van beloluk 3 (es nem 4, nem 5)

    ezzel nem ertem, hogy mi a gond ? semmi koze ahoz, hogy mennyid van az adott lenybol
  • b-type
    #7884
    grafikai megjelenítésre..tehát számszerűen van mondjuk 200parasztom de egy parasztott látsz grafikailag megjelenítve...ghost meg asszem 4vagy5 van kirajzolva bármennyi is van
  • j0nNyKa
    #7883
    azt en se fogtam fel egyebkent :]]
  • Cuchulainn
    #7882
    Ja igen a kószáló lények...ezt sem értem miért kellett kivenni. Elég hülyén veszi ki magát, hogy a csapat szalonnát süt a tisztáson a szomszéd bokorban meg már a titánok lejtenek skót népitáncot...
    Ne haragudj de az utolsó mondatodat nem értem :)
  • b-type
    #7881
    Hát ja, egyfelől hülyeség hogy eltünnek, mert miért.
    Egy darabig még oké..elhasználtam-elporladt, kiszállt belőle a legenda..mittomén.
    De azért lehetne frankóbb..mondjuk a fejlődés az erre nyugodtan terjeszkedhetett volna.
    Meg eleve, nagy és legendás dolgok...ehh mi ez a kacat, 50% védelem jégre, az uncsi..van jobbam.
    A magas szintű lényekkel is uez a helyzet.
    Egyébként szépek a dolgok tényleg, és értem amit mond a cikkíró hogy rutinból nyomja mindenki,..de ez a King's Bounty-ban nem így volt, viszont minden HoMM részben meg igen..mindig is rutin volt...a H4 az kicsit megkavarta a FoW és a kólbászoló lényekkel.
    Anno mikor feljött hogy jön majd a H5, én abban reménykedtem hogy a csatatér lesz marha nagy hogy egy Titán, vagy egy gólem...ne adj' egy Sárkány végre titáni, félelmetes, és misztikus tudjon lenni.
    max az egy egységes lényeket külön szedni imitálva a sereget, a megjelenítési különbségeket uis benézi az ember, mert itt is benézi..sokat nem zavar hogy a ghost az ránézésre is több ghost mégha egy is.
  • Cuchulainn
    #7880
    Jóvanna...:P
    És nem, a 4ben nem tűntek el a 3ra már nem emléxem, de valaki azt írta, hogy igen.
    De tökmindegy, hogy eddig hogyan volt, attól még hülyeség marad...
  • toma77
    #7879
    Hi!

    Visszaolvasási lustaságomra hivatkozva, megírná nekem valaki emberi nyelven, hogy milyen verziókba jött ki a Heroes V., és ezek mit is rejtenek. (Különösen, hogy milyen nyelven.) Csak a sima jön ki magyarul?
  • Mentol
    #7878
    Hú, de gyors vagy...
  • Mentol
    #7877
    "champagin" = ??? - lehet, hogy a magyar küldetés, hadjárat(necces), esetleg kampány szó megfelelőbb lenne...
  • j0nNyKa
    #7876
    campaign = kampany
    champagne = pezsgo
    champagin = ???

    :] annyira jo kotozkodni. :D

    az artifactok az eddigi hirozokban is eltuntek egyebkent, nemde ?
  • Cuchulainn
    #7875
    Sajnos sok dologban egyet kell értenem vele, bár tényleg túlságosan lehúzza a game-t, főleg tekintve, hogy csak agraelig jutott... A nekró champagin sztorija például kifejezetten jó szvsz.
    Ellenben engem is idegesít, hogy két hét alatt sárkánnyal lehet futkosni ha minden összejön, de még inkább az, hogy milyen gyengék lettek a legmagasabb szintű lények. Egy jobb híróval és egy kis taktikával lazán leverhetők a térképen található sárkányok/titánok/stb még akkor is ha csak jóval alacsonyabb szintű lények vannak a seregünkben. És ez nem jó. Szerintem inkább lenne úgy, hogy hónapokig tart míg kifejleszted a sárkányt, de akkor aztán büntessen. Egy kicsit lelombozó, hogy az olyan legendás lányek, mint a főnixek vagy a sárkányok százasával tenyésznek mindenfelé...(Ez most költői túlzás volt mielőtt vki belekötne ;))
    Arról meg, hogy minden pálya után eltűnnek az artifactok már esett szó...