14765



KELET TÖRZSEI MAGYARÍTÁS (thx, AtiRadish)
  • Dant0r
    #9175
    Hehe, lehet megvan a hiba, megnézegettem mindkét pak filet.

    Szóval a szóban forgó varázslat ugye a Resurrection (feltámasztás).
    Maga a varázslat neve magyarul van írva, viszont a leírás angol.

    Az angol, kiegészített (faq-ban lévő) texts.pak-ban a leírás 05.21-i dátummal szerepel, maga a név 04.17-ivel.
    A magyar változatban mindegyik 05.16-i dátummal van keltezve (mint a varázslat neve, mind a leírása).
    Szóval a neve ÚJABB, ezért azt vette figyelembe a H5- viszont a leírás meg 5 nappal korábbi, ezért az angol változat lett nézve:)

    Valami kavar lesz ott a gépen, én vmi olyasmire tippelek, hogy leszedted a FAQ-s texts.pak-ot még régen (vagy valaki más aki használja a gépet, vagy így kaptad, stbstb), most pedig a magyar pak-ot kitömörítetted a mappába (szóval nem magát a texts.pak-ot másoltad oda, hanem szépen kitömörítetted a pak-ot, mivel a winrar simán nyitja.)

    Hm, jó hosszú lett, de remélem érthető.

    Mellesleg meg tök felesleges, lényeg hogy
    NEM a magyarításban van a hiba!
  • gomba001
    #9174
    Navalaki nem tudja hogy a magyaritást hogyan kell bemásolni a Data mappába???Mármint úgy értem hogy texts.pak-ot kell átmásolni, vagy a belnne lévő tíz mappát???
  • wesker24
    #9173
    nem tudja valaki hol van a necroknál az utolsó pályán annak a köcsög Godricnak a lánya ????

    Mert nálam sehol sincs a térképen !!!!!

    Az egész térképet felderitettem az összes neutral enemyt kiirtottam az összes bánya elfoglalva van egy rakás artifact ami a térképen volt egyedül már csak az a köcsög Godric maradt de nem tudok vele harcolni a sziklák miatt és már csak egy hetem van hátra de a lánya csak nem jön !!!! Nálam még olyan csata sem volt amiért kaptam volna olyan artifacot amivel ezt megtudnám oldani !!!

    Volt egy narancsárga ellenfél hajóval egy Narxes nevű hős gyenge hadseregével azt is legyőztem !!!!

    Egyáltalán mikor kell feltünni Godric lányának ????

    Pedig már nagyon ütös hadseregem volt de szerintem kezdhetem elölröl az egész KURVA pályát !!!!

    Vagy azért mert bugos lett a játék és a csaj nem fog jönni vagy azért mert már az a hét már túl kevés lenne ahhoz hogy bármit is csináljak !!!
  • Dant0r
    #9172
    zsolt11, scorpeeon:

    FAQ, "FAQ" menüpont, 12. alpont:
    "12. Vannak hiányos szövegek a játékban, van megoldás?
    Van, kHares kijavította õket, innen letölthetitek

    Ezután bemásoljátok a /data/ mappába, felülírva a régit, és kész is

    (Megjegyzem ez angol, tehát magyar verzióra, vagy magyarosításra ne tegyétek rá)"

    Az "innen" a linket jelöli a kHares által módosított texts.pak-hoz, abban pl. a Necromancer's Helm vagy a Windstrider Boots-hoz rendesen oda vannak írva a tulajdonságaik. (1.0-ban nincsenek ezek benne, hiányoznak)
    Valamint apró figyelmességek vannak benne, például a varázslatok erősségének leírása (hogy pl. a fireball X+power*Y-t sebez)


    A "MAGYARÍTÁS LETÖLTHETŐ INNEN" lévő link alatti texts.pak-ot még nem szedtem le, de a #9143-as hozzsászólásban található képen maga a "feltámasztás" magyarul szerepel, viszont az alatta lévő szöveg angol, mégpedig mivel ott vannak a különböző szintek is, azért gondoltam, hogy valahogy a magyar texts.pak és a faq-ban lévő kiegészítő texts.pak kavarodott.
    Bár az is lehet hogy aki felrakta a magyarítást (már a webcímre), annak volt valami összekutyulva.
  • veri5
    #9171
    Inferno 5. pálya felfedtem az egész pályát és a középsőn van egy kő izé és oda nem lehet bemenni!Help!
  • gomba001
    #9170
    A magyaritás egy vinRAR.ZIP fájl ezt megnyitom akkor kiad egy másik fájlt! Azt kell bemásolni a Data könyvtárba??? Vagy az azon belül lévő mappákat???
  • j0nNyKa
    #9169
    torold le a texts.pak -ot, es ugy rakd fel a bannerben levot.
  • scorpeeon
    #9168
    nah, erre help vki: #9162
  • Cuchulainn
    #9167
    Szerintem jó...
    Mondjuk aki a gamecopyworldre nem talál el magától, az lehet a F.A.Q.-hoz sem fog, de ne legyen igazam :)
  • j0nNyKa
    #9166
    Frissitettem FAQt warez reszleggel (), hiba / hianyossag benne ?
  • Szaruman
    #9165
    Hm, ez másnak is jellemző, h a lvl 27es hősnek, amivel az ultimate cuccra gyúrok (konkrétan az arcane mittoménmi a 6. hadjáratban), bead 2 olyan képességet, ami 1: szar 2: tönkreb**a az elitet? Mer nagyon boldog vagyok:) A pályát előröl kezdeni nincs kedvem, mert sokáig lép a gép, viszont úgy tűnik, h így nem lesz meg a képesség... Ciki:)
  • Holy75
    #9164
    Mi ez a nagy csend ilyen hirtelen???
    Mindenki elment Heroesezni?
  • izsook
    #9163
    Elég jól kitettél magadért! Király!

    Nah akkor egy-két dolog még

    Knight
    Primari Skill: Defense
    Secondary Skill: Attack

    Demon Lord
    Primari Skill: Attack
    Secondary Skill: Knowlegende (sajnos)

    Wizard
    Primari Skill: Knowlegende
    Secondary Skill: Spell Power

    Warlock
    Primari Skill: Spell Power
    Secondary Skill: Attack

    Ranger
    Primari Skill: Defense
    Secondary Skill: Knowlegende

    Ezeket a tulajdonságokat nagyobb valószínűséggel kapják, mint a másik kettőt. Legjobb skillek már az elején (1-6 szint)

    Warlock
    Luck
    Basic Destructive Magic
    Sorcery
    Empowered Spells

    Knight
    Expert Trainer
    Basic Attack->Battle Frenzy
    Retribution
    Basic Leadership

    Többet nem volt kedvem inni, majd legközelebb :)
  • scorpeeon
    #9162
    micsoda, most már én sem értem. A bannerben lévő " MAGYARÍTÁS LETÖLTHETŐ INNEN (KATT)" -t szedtem le és raktam eb a régi file helyére. Kéne még vmit vagy mivaan? :D
    "Felraktad-É azt a texts.pak-ot, ami itt a FAQ-ban található a hiányos artifact-leírások orvoslására?"- ez melyik? Ez az amit leszestem, vagy 1 másik??
  • Dant0r
    #9161
    Ha már taktikáknál is tartunk, akkor Haven várban, ha íjász neutral egységek ellen mész, akkor érdemes lehet csak az Imperial Griffint benthagyni:)
    Felrepül, aztán amíg le nem jön nem tudnak az íjászok mit csinálni, csak várnak:)

    Persze mondjuk Hunter-ek ellen nem jön be túlzottan, mert gyorsak, és akár többször is belelőhetnek közelről a griffbe ha szerencsétlenül kapjuk el.
  • zsolt11
    #9160
    © Dant0r ma 13:51 | Privát | Válasz | #9144
    Kérdeznék..
    Felraktad-É azt a texts.pak-ot, ami itt a FAQ-ban található a hiányos artifact-leírások orvoslására?

    Mert a varázslatok csak abban vannak benne (pl. ez a 45+15*power is például),
    legalábbis én abban találkoztam vele először.
    Azt meg nem hiszem hogy a magyarítás készítői abból a fileból dolgoztak volna, valamint ha mégis, nem hiszem h kihagyták volna ezt.
    Szal tanácstalan vagyok
    Válasz 'scorpeeon' üzenetére (#9143)
  • Holy75
    #9159
    Ezt nem egészen értettem.. Vagy csak én vagyok ezzel igy?:)
  • zsolt11
    #9158
    hi,
    hogy is van ez? milyen hiányos varázslat artifact-nél?
    lehet hogy én ezért nem tudom legyőzni godricot,mert nekem nincs semmiféle vrázslatom?
    a faq-ban pedig nincs letölthető semmilyen txt. fájl.

    üdv
  • b-type
    #9157
    meg ilyenek hogy:
    Nem mindig kell gyorsan befejezni egy csatát, ha úgy látod hogy vagy az angyal, vagy a hős, vagy a sátor még éleszthet, akkor ne csapd még agyon az ellenfelet, had éledjen fel némi egység..és csak utána öljed a maradékot.
    Vmint csatában védjed a nehezen pótolható egységeket..ami 4egységet foglal, annak rakj az utjába egy lényt hogy ne tudjon átjönni, ..inferno lények idézgetése elég jó ilyesmire.
    De érdemes beáldozni némi gyalogost, mint hogy odaérjen a lövő lényedhez, és mivel az közelharcban általában gyík, ezért lesebezze brutálba..és blokkolja persze ami megint csak rossz.
    uígy lehet játszani a lovagokkal is ha ők az ellenfelek, nem szabad hagyni hogy rohamozni tudjon, mivel neki ettől függ a ssebzése.
    Vmint talán alap, de mindig azt sebezd le aki sorban következik,..akár még vissza is sorolódhat..
    na befejeztem mert tényleg lehetne szövegelni még sokat.. :)
  • scorpeeon
    #9156
    hát, a banner alatti piros betüs maggyartítást azt raktam fel, a text.pak-ot különben semmi más se lenne magyar ha nem raktam volna fel, nemde? Furcsa... Csak nálam van ez?
  • b-type
    #9155
    Sok van ám..nehéz összeszedni, mert mondom a legtöbb az több mindentől függ, ezért nem általánosan alkalmazható.
    De pl. a Necro-nál elég gyorsan összejön kampányban a 'large' lények..amik 4 egységet foglalnak..és ezért jó egy nyílvető, mert az nem foglal viszont lő, viszont kettőt, luck-l meg még geccem nagyot is., a sátrat már írtam, különleges képességgel még akár fegyverként is használhatod..mivel fertőz, az ostromgépek megint fontosak tudnak lenni.. mondjuk...ostromkor .
    A H4-ben a nyílvető nagyon lelassította a hőst, itt viszont újra nem, szal lehet vinni.

    Akkor ami még mondjuk eszembe jut és kampánynál fontos lehet, ha 4 várad van, akkor a piacot felépítve már uott vagy mint a külső piac-nál árban, az 5.< várnál már jobban jársz(!) ha a várban adod el/cseréled el a nyersanyagokat.
    és a nyersanyagokkal elég sokat kell trükközni, szal kell használni a piacot.
  • Holy75
    #9154
    Szerintem is:) SRY...
  • valaminick
    #9153
    szerintem félrenyomtad azt a "válasz" gombot:PPP
  • Holy75
    #9152
    Eddig a mai napon a leg átfogotabb, és átgondoltabb hozzászólás volt amit olvastam. Szerintem ilyenek kelleneének ide nem az hogy ki milyen noob meg minden.
    Ezekből lehet hasznos infót kivenni. THX.
  • b-type
    #9151
    pontosabban:
    "A warmachines főleg jó mondjuk necrónak, mivel a sátor experten feltámaszt, a nyílvető akkorát sebez mint egy magasszintű lény, ha bejön neki a luck akkor pláne, de nem foglal helyet..stb. Luck meg kell."

    kiegészítés: mivel a Necro skill-ből támaszt csata után, vmint csontiíjjászokat gyárt, ezért a csata közben feltámasztó sátorral-hőssel-csata után feltámasztott lényekkel-és a necromancia= gyakorlatilag minden csata nyereséges, ami meg nem az meg vagy szükséges, vagy fontos vagy a végén van.
  • b-type
    #9150
    Vzz..amikor nem volt 'magyarítás' addig hol van a magyarítás ment, most hogy vna most meg hogy milyen sz@r meg ki nem tenné fel...vicc.

    ez sztem olyan alapvető, aki nem használja a magyarítást, mert keni az angolt, az nem értem ebben a témában egyáltalán minek szól hozzá? Hiszen fel sem rakta..aki nem tanárnak tanult, az ne akarjon népnevelni sztem mert csak egy nagy katyvasz lesz belöle.
    Aki meg felrakta és így játszik vele az meg szvsz próbáljon neki örülni, mert sok olyan játék van amihez nincs.
    Ez kicsit a 'ezmiez a játékHol lehet letölteni-5percig voltUninstall' felfogás sztem.

    ehh dirr-durr :)
    Na hogy érdemben is:
    A Heroes of Might and Magic általában jól átgondolt és kivitelezett stratégiázást igényel...igaz akkor viszont könnyű lesz, na de ezért vannak a nehézségi szintek.
    Nagy vonalakban hogy mi számít: minden...a játékoson múlik hogy milyen részleteségig hajlandó pepecselni, aki még a 3.hónapban is használja a külső zombie-ghost..stb alap lénytermelő helyeket, majd ezeket felfejleszti..és viszi a varázsló hősnek...na az már sejt vmit a pöcsölésről :DD
    Az első amit nézel a várad (ha van) milyen épületeket akarsz felhúzni elsőnek, ahoz milyen nyersanyag kell, abból mennyit látsz elérhető közelségben, aztán a 'kóborló' lényeket nézed, mik azok amiket veszteség nélkül..vagy minimális veszteséggel le tudsz verni.
    és kifilózod hogy mit csinálsz, minden attól függ hogy milyen a hősöd, milyen a várad, milyen nyersanyagokat rakott le a gép,..ezért nem nagyon lehet összefoglalni.
    Kellenek hősök..ha belefér érdemes az elején venni, mivel később uis kell a lényszállításhoz, akkor miért ne...náluk is van általában kis 'seregecske'jó esetben még sátor vagy nyílvető is...vmint ők felderítenek, felszedegetik a nyersanyagot a főhős után..stb.
    Próbálj mindent jól csinálni, nem besz@rni más hősöktől, lényektől, váraktól, hetednapra támadni, csaták után kocsmába benézni.
    és hajrá fejlődni..csatában taktikázni, lehetőleg minnél kevesebb legyen a veszteség,..minnél kevesebb..ez a lényeg.
    Ennek a gyakorlása neveli ki a jó harci taktikákat.
    Lejjebb írtam már, pl. nálam van 3 alap tulajdonság, a Logistic, Warmachines, Luck.
    A warmachines főleg jó mondjuk necrónak, mivel a sátor experten feltámaszt, a nyílvető akkorát sebez mint egy magasszintű lény, ha bejön neki a luck akkor pláne, de nem foglal helyet..stb. Luck meg kell.
    De mindenkinek vannak bevált dolgai, a fejlődés az elég jó a H5-ben..sőt sztem nagyon is jók a másodlagos tulajdonságok, és a hősök spec tulajdonságai.
    Szal a legfontosabb: mindent nézni, gondolkodni-megtervezni, támadni.
  • Holy75
    #9149
    A directx 9.c fenvan neked? azzal kezd akkor hogy tedd fel , ha fen van akkor driver frissités, ha az is akkor gáz van.:(
    Amugy a konfigod milyen? Az is lehet gond.
  • blackparty
    #9148
    kösz de már megoldódott a problémám
  • valaminick
    #9147
    rakd fel a directx et ami a dvdn rajta van...
  • blackparty
    #9146
    Én most vettem meg erdetibe a heroes V-öt de amikor elíndatanám a játékot azt írja ki hogy a d3dx9-25.dll nem található kérem segítsetek!!
  • Holy75
    #9145
    Erre magam is rájöttem, hogy nem csipik.:) De ha itt mindenki vér profi akkor minek kell anyit kérdezni?:) Amugy köszi.
  • Dant0r
    #9144
    Kérdeznék..
    Felraktad-É azt a texts.pak-ot, ami itt a FAQ-ban található a hiányos artifact-leírások orvoslására?

    Mert a varázslatok csak abban vannak benne (pl. ez a 45+15*power is például),
    legalábbis én abban találkoztam vele először.
    Azt meg nem hiszem hogy a magyarítás készítői abból a fileból dolgoztak volna, valamint ha mégis, nem hiszem h kihagyták volna ezt.
    Szal tanácstalan vagyok
  • scorpeeon
    #9143
    nah, poénból feltettem a magyarítást, és alapvetően korrekt a fordítás, eddig 1 helyen találkoztam csak 1 kis elfordítással, de ami a fő probléma volt, az az, hogy a varázslatoknál csak a varázslatok nevei magyarok, alattuk a leírás angolul van így vhogy:
    Nemhiszem, hogy fenthagyom a magyarítást, de azért ez idegesítő, és kérdezném, hogy ez annak is így van, aki megvette magyarul, vagy az a bizonyos texts file mégsem tartalmaz minden nyelvi információt?

    Egy másik: A collectors editionban mik vannak szép háttérképeken stb. kívül, amik a játék szempontjából fontosak (tehát nem a hozzáadott térképre gondolok itt vagy bónusz dvd-re, amin ugyebár a Heroes 3-4 van rajta, hanem pl. plusz pályákra, hasonlókra. Ha vannak benne ilyenek, hol találom őket? (Vagy szedjem le az egész collectors editiont?)
  • uniu
    #9142
    Jajj: "próbálgazsd" :) Ne itt olvasgass tippeket, hanem Heroes site-okon! Bar itt is akad 1-2. De itt hardcore arcok vannak, akik annyira nem csipik a kezdo kerdeseket.
  • Cuchulainn
    #9141
    Úgy, hogy játszik, gyakorol és rájön. Ez nem matek, ezért nem kapsz jegyet, nem kell csinálni. Igazán akkor lesz élvezetes, ha magad tapasztalod ki, bár ez persze magánvélemény. Senki nem azért tud jól játszani a heroessal, mert olyan családból származik... Játszani kell és belejön az ember.
    Szvsz-hacsak nem fut bele bugokba az ember a campagin pályáit egy minimális taktikai érzékkel némi gyakorlás után normal módban bárki meg tudja csinálni.

    Ami meg az angoltudást illeti: Ha nem tud valaki a egyáltalán angolul akkor
    a, Méirt nem teszi fel a magyarítást
    b, Miért játszik campaginnel? Mi értelme van, mikor a sztorit nem érti? Akkor miért nem custom mappal játszik?
  • Holy75
    #9140
    Na mind 1 le is zártam ezt a témát nem vitázni akartam. Olvasnék én tippeket ha nem az lenne a tipp hogy , béna vagy,gyakorolj,próbálgazsd.Amugy mindig viszafelé olvasok minden forumon mielőt kérdeznék.De azért köszönöm a helpet.
  • uniu
    #9139
    Sokk.. az nektek kene!! A sok az 1 "k". Ha Heroes arrol szol, hogy addig agyalj amig at nem viszed a palyat. Ha nem jon be, kar is jatszanod vele. Gyakorolj sokat, olvass jatekleirasokat, tippeket, pl a 3 verziohoz valok jok az 5hoz is.
  • Holy75
    #9138
    SRY sok de akkor a determináns és matrix ... igy már rémlik ugye.:)
  • zsolt11
    #9137
    milyen egyenlet az a sokk ? ilyet én nem tanultam.diffet és integrált igen ,de sokk egyenletet még nem.
  • Holy75
    #9136
    Szerintem az elakadás, az olyan dolog ha valaki rosszul probálja és nem működik a dolog , de nem jön rá hol a hiba AKKOR, hogy javitsa ki szerinted???????
    A matekban is igy van annak könnyű a sokk ismeretlenes egyenlet aki érti és tudja.
    Azért mert én elakadtam vagy nem értem jól az angolt, még nem kell lehurogni.