495
A kedves 8lábú kis állatkák
  • SiSkO76
    #294
    A darázspók valóban szép, de a fészkét láttad már?Igen meglepődtem mikor megtaláltuk a falon
  • NSTSpider
    #293
    A darázspók nagyon szép tud lenni anno még fogtam is egy szép termeteset.
  • SiSkO76
    #292
    Én nem bántam volna ha mégis valami külföldi faj.Azért még figyelek hátha :)
    Látott már innen valaki darázspók fészket?Ha nem rakok be képet, igen érdekes képződmény.
  • Gabo
    #291
    Amúgy meg ég a pofám azért, mert nem jutott eszembe, hogy esetleg honos faj is lehet. Persze az előzmények, meg a körülmények miatt az ember egyből a legrosszabbra gondol.
  • Gabo
    #290
    Én örülök annak, hogy mégse potyautasok. Vigyázzatok rájuk, ritkaságnak számítanak!
    Egyébként mázlista vagy, mert szerintem nem sok ember akad az országban, aki élőben találkozott szongáriai cselőpókkal.
  • SiSkO76
    #289
    Üdv.

    A két nagyobb pók szongáriai cselőpók nőstény, a harmadik ugyanez a faj, csak a hím.Ezt a választ kaptam az Állatkert igen kedves munkatársától.Sajna semmi "extra" idevándorolt potyautas pók.Hazánk legnagyobb és ha jól olvastam, egyetlen védett pókja.Persze ha megharap az igen kellemetlen tud lenni, de félős pók.
  • SiSkO76
    #288
    Ha nem irnék többet akkor a pók megtudta mire készülök
    Amint van valami megosztom, de ha újra felbukkan megpróbálom befogni.Mikor fotóztuk biztatni kellett hogy odébb menjen.Szerintem még nagyon gyerek lehet, nem akart támadni vagy elmászni.
  • Gabo
    #287
    Kíváncsi vagyok a fejleményekre én is. Írd majd meg, mi lett a dologból!
  • NSTSpider
    #286
    A kígyónak nincs is lába :D Ok csak vicceltem de viccen kívül pók ,skorpió kígyó jöhet az ilyen gyümölcsszállítmányokban...
  • SiSkO76
    #285
    Na irtam nekik, kiváncsian várom a választ.Ne hozd rám a görcsöt
    Elég ez a két meglepi, olyan nem kell aminek több lába, szeme, akármilye van
  • NSTSpider
    #284
    Na igen fennál a veszélye annak ,hogy kaptatok a banán mellé "ajándékot" csak ami még rosszabb ,hogy nem csak pók jöhet....
  • Gabo
    #283
    Szerintem próbáld meg a Fővárosi állatkert segítségét kérni.
    Az oldaluk: http://www.zoobudapest.com
    Az info e-mail címűk: [email protected]

    Náluk vannak valódi szakértők is, nem csak önjelölt vadállat befogok. A fénykép alapján valószínűleg azonosítani tudják majd a jószágokat, ráadásul ha kell, ők gondoskodni tudnak az elhelyezésükről is.
    És ezt most én se a vicc kedvéért írtam. Az emberiség történelme folyamán az ilyen potyautasok okoztak már komoly gondokat. Pl.: a patkányok elterjedése is a hajózásnak volt köszönhető, mint ahogy a termeszek is így jutottak el az USA területére.

    Én minden esetre tartanék némi tisztes távolságot velük. Tudod jobb félni, mint megijedni.
  • SiSkO76
    #282
    Azért örülnék ha valaki pontosan megmondaná a fajt.Mert ha esetleg kemény a marása akkor nem piszkálom
  • SiSkO76
    #281
    Üdv.

    Természetesen nem hülyitek senkit, mi értelme lenne.Sejtem miféle pók ez, de nem vagyok szakértő se hozzáértő.Rövid magyarázat hogyan kerülhettek "hozzánk".A cég ahol dolgozom foglalkozik zöldség-gyümölcs kersekedelemmel is.Szerintem a kartonos banán,citrom vagy más déligyümölcs karton lehet a pókok "jármüve".Jobb ötletem nincs.Ha megint előbukkan csinálok minőségi fotókat is,ezek sajna csak telóval készültek.Itt pedig a másik lakó Ez a nagyobb.
  • Gabo
    #280

    Ideje lenne veszélyességi pótlékot kérned!
    Bár nem vagyok egy nagy szakértő, de ezek még fejlődésben lévő madárpókoknak tünnek. Szóval ne hagy őket nagyon szabadon mászkálni!
  • Gabo
    #279

    Mindig is tudtuk, hogy "bogaras" vagy!
  • Blasta
    #278
    Véletlenül találtam meg a topikot, de időszerű, hogy belinkeljem az egyik új weblapom.
    Élvezkedjetek ;)
  • LSSAHPAUL
    #277
    Most csak viccelsz ? csak hülyited a népet :) tudod jól hogy mi az és hogy mekkora lesz..
  • Dying Soul
    #276
    Szép szörny :O
  • SiSkO76
    #275
    Ez volt a terv,másodikra már ment :)
  • SiSkO76
    #274
    Van még egy, azt is melóhelyen kaptam le.Méretre ekkora de más szinei vannak és vékonyabb.Ha erre jön megfejtés berakom azt is hátha..

    Pók
  • Braveheart
    #273
    http://picbox.cjb.hu/kepestar/upload/0/0/09b989b45d.jpg
    A lusták kedvéért
  • SiSkO76
    #272
    Üdv.

    Ma fotóztam melóhelyen.Tudja valaki mi a franc ez?Nem hiszem, hogy hazai pókfaj.Szép példány akármi is ez.

    http://picbox.cjb.hu/kepestar/upload/0/0/09b989b45d.jpg
  • Mirk
    #271
    sárga fehér és csíkos? na meg nagy? gondolom sima keresztespók...
  • Dragooon #270
    www.google.com
  • Viridissima
    #269
    Hello!

    A kertünkben láttam egy nagy sárga-fehér csíkos hátú pókot. Szeretném kideríteni milyen fajta. Tud valaki olyan oldalt, ahol pókok képeit lehet találni a nevükkel együtt?
  • Aquir
    #268
    ők is félnek tőled
  • Hajnalcat
    #267
    Nagyon félek tőlük.
  • nesto
    #266
    nekem ez a "camel spider" (tevepók) olyannyira felkeltette az érdeklődésem hogy szívesen várnék mindenfél információt róla. ha valaki tud légyszi dobjon meg egy e-maillel a [email protected]. előre is kösz. már sokat olvastam róla és rettenetes amit művelni tud, ha nemhiszitek járjatok utána :) (na jöhetnek a linkek aki nagy szaki ebbe)
  • ceekay
    #265
    ha valaki tud segítsen már ki, hogy ez a "csöpség" mégis milyen pók lehet



    csak a méretek tisztázására; egy fél literes befőttes üvegben csücsül és a teraszunkon fogtam, nekem kicsit nagynak tűnik hogy hazai fajhoz tartozzon
  • NSTSpider
    #264
    Most találtam erre a videóra A neve camel spider alias tevepók és éppen csócsál valamit:)
  • Qwerty4
    #263
    Ja, pókok léteznek.A fene a pofájukat!!!
  • Prank
    #262
    szvsz a tanult dolgok valamennyire tompíthatják az ösztönös cselekvéseket, pl ha kicsit foglalkoznál a pókokkal, lehet, hogy utána örülnél neki, ha egy szőrös pók a kezedre mászna
  • haxoror
    #261
    hááát...

    Láttam régebben egy filmet amiben a pók és kígyóiszonyról beszéltek és abban azt is mondták hogy ezek az iszonyok vmi régebbi túlélő reflex maradványai a mérgező állatokkal szemben és "normális" reakciók, állítólag pl az eszkimók is többségében negatívan reagáltak amikor pókok meg kígyók képeit mutatták nekik pedig ők még életükben nem láttak ilyen állatokat

    Személy szerint előbb mennék neki egy oroszlánnak egyszál lándzsával minthogy egy bazinagy szőrös pókot a kezembe vegyek váááááá...
  • Aquir
    #260
    és akkor még olyanok is vannak akik túlságosan betegesen félnek tőlük, 10 m -nél egyszerűen nem mernek közelíteni egy apró pókhoz is, mert pl. pont olyan érzést vált ki belőluk, mint ha 10m-re lennének egy oroszlántól... de azért ez már orvosi eset :)
  • Dying Soul
    #259
    Na most meg tele a kertünk velük, minden nap 3 pókot kell lerángatnom a biciklimről.
  • Gabo
    #258
    Egy rejtőzködő apróság nektek

  • haxoror
    #257
    Ha egy ilyen látvány fogadna a sufniban -> kanna benzin + öngyújtó és volt egy sufnim!

    Én is az emberiség azon részéhez tartozom akik ki nem állhatják a pókokat, fogalmam sincs hogy miért de még a legkissebbek látványa is kikészít, főleg amikor hirtelen azt veszem észre hogy a kezem mellett mászik egy az asztalon, reflexből agyoncsapom AKÁRMIVEL ami éppen a kezem ügyébe kerül de puszta kézzel nem érnék hozzá!

    Úgy általában iszonyodom mindentől ami ízeltlábú
  • Dying Soul
    #256
    Én még nem láttam egyet se :o csak rigókat :o
  • flippy
    #255
    Nálam is Amúgy szép pókica