526
A MI országunk
  • szando
    #446
    szóval máshol nem lehet jobb az élet mint mo.-on.. oké, biztosan
  • QuippeR
    #445
    nem hiszem el. nevetséges naivitás azt hinni, hogy máshol sokkal jobb az élet. ugyanolyan mint a klasszikus régen minden nagyon jó volt tévképzet.
  • szando
    #444
    ezért ez maximálisan egy magyar probléma
  • szando
    #443
    könnyű mindent a médiára fogni...
    csak gondolj bele a 2. világháborúban kik álltak ki a végsőkig a németek mellett? minden ország kapitulált, kivéve minket, akik meggyőződéssel hittük, hogy innen még lehet fordítani.. és ha a nép nem állt volna a nyilasok mögött akkor nem lehetett volna ez
  • szando
    #442
    igen, hosszútávon nem jó az egyénnek. de ha te mostantól dupla bért kapnál, akkor sztem nem szidnád az államot, hogy mekkora szemét, hogy szétosztja a pénzt ahelyett, hogy másra költené.. hosszútávon viszont szívnád
  • szando
    #441
    hát akkor hidd el nekem, hogy ott nincs ez a gyűlölködés, soha nem is volt, mert az emberek összefogtak, és tűrtek, nem lázongtak. ennek köszönhető, hogy cseho. területén alig voltak csaták, minden megmaradt épen (nem úgy mint a 45ben rojtosra bombázott budapesten)
  • QuippeR
    #440
    ami az országnak nem jó, az az egyénnek sem. ez egy teljesen logikus következtetés. az a baj, hogy ezt nem látja be sem a milliókat kereső, de minimálbérre bejelentett vállalkozó, sem a politikus.
  • szando
    #439
    ezt mind tudom.. csak annyit mondtam, hogyha ma így kéne élnie máshogy gondolkozna... sokszor van úgy, hogy ami jó az egyénnek az nem jó az országnak és fordítva. de itt mi is azt mondjuk el, amit a saját bőrünkön érzünk... ki nyilatkozna örömmel pl. egy bokros-csomagról?
  • QuippeR
    #438
    nem, mert soha nem éltem a cseheknél
  • QuippeR
    #437
    mondhatnád akár egészen az 1. századig visszafelé. ez mindig ott volt az emberek egy részében és most a média gerjeszti a hangulatot. és ez sem egy magyar probléma, ahogyan sokan gondolják.
  • szando
    #436
    ott voltam, láttam. miért te talán meg tudod cáfolni ezt?
  • szando
    #435
    ismerik, oké. na de nem látnak túl a saját történelmülkön... egyik ismerősöm tanult kinn, és mondta, hogy ő az afrikai történelmet választotta (mert ott választhatsz, hogy melyik történelmet akarod tanulni - hát ez alapból loál), a feladat az volt, hogy be kellett írni egy szövegbe pár kihagyott szót! hát ha ez nem szar oktatás akkor semmi..
  • szando
    #434
    hát most mondhatnám neked a "megy a vonat megy a vonat auschwitzba" kántálást azon a bizonyos fradi meccsen, vagy a tilos elleni tüntetésen a zászlóégetést, és ez még csak a közelmúlt...
  • Pluskast
    #433
    Én nem eminenskedésről beszéltem hanep alapvtő ismeretekről. Én pl nem vagyok erős matematikában de azért gyököt vonni meg egy másodfokú egyenletet meg tudok oldani. Még akkor is ha több mint 12 éve jártam álltalános iskolába. Amúgy meg az amcsik tényleg csak felületesen tanulják a törit. De 1 ők megtehetik mert jelenleg ők a világ legerősebb országa másrészt meg ha elmész az USA-ba annyi műveletlen emberrel találkozól, hogy az nem igaz. Harmadrészt a saját történelmüket igen is jól tudják. Mindegyikük ismeri az alkotmányuktól kezdve a függetlenségi háborújukon át a polgárháburúig bezárólag. Ezeket kifejezetten ismerik.
  • CSOCSO
    #432
    nem rolad van szo hanem a kulfoldiekrol.. balaton a kulfoldiekbol elt eddig.. de ma mar inkabb horvatba mennek az emberek netan valami delebbi szigetecske...
  • QuippeR
    #431
    azért az idegesítő, hogy néhány a születésszabályozás lényegével tisztában nem lévő kisebbségi leszívja a segélyeket a valóban rászorulók elől. aztán meg piára költi a pénzt. és nekünk ehhez még mosolyogva kéne asszisztálnunk, miközben az utcán a jó munkáért jó pénzt jelszavakat skandálják a nyugat képviselői (multik, hasonlók).
  • FtranX
    #430
    ma az RTL-en megmagyarázták, hogy azért tüntetnek a cigányok, mert felére csökkentették a havi segélyüket. ezzel szemben én úgy tudom, hogy valóban lecsökkentették, de aki részt vesz az önkormányzatok által hírdetett közmunkákban, az továbbra is 100%-ot kap. Erről persze az RTL már nem szólt.
  • QuippeR
    #429
    hát ezzel én is így vagyok. meg az zavar még, amikor nem lehet cigány bűnözésről beszélni. ez az igazság, nem? miért kényszerítik rá az embereket, hogy hazudjanak?
  • QuippeR
    #428
    attól még hogy te azt hiszed, hogy Csehországban sokkal jobb a helyzet, nem biztos, hogy így is van.

    egyébként meg ez egy ilyen világ: jobb helyen vagy, jobbak az esélyeid.
  • FtranX
    #427
    szerintem itt valakiknek érdekében áll felszínen tartni ezt az témát.
    nekem semmi bajom a zsidókkal és semmilyen más etnikummal (nem is érdekelnek), de az állandó antiszemitázás hallatán nekem is kinyílik a zsebemben a bicska.
  • QuippeR
    #426
    hát igen, ezt még ma is nyögjük
  • QuippeR
    #425
    ez igaz, de nagyobb baj, hogy a múlt rendszerben megszokták az emberek, hogy nyolc általánossal bármit el lehet érni.

    adjál fel egy hirdetést, hogy felásatnád a kerted valakivel, mert nincs időd. jól megfizeted. egy hónap múlva talán valaki jelentkezik, de akkor meg már gondolom te is elvégeznéd.
    az emberek nem elégednek meg ilyen munkákkal, kényelmeskednek. és sírnak, mert nincs munkájuk.
  • FtranX
    #424
    a Balaton a legjobb hely a világon! semmilyen tengerentúli szigeti nyaralásért sem adnám oda az évi szokásos balatonfüredi nyaralásom!
  • QuippeR
    #423
    nyugaton ha sok adót fizetsz, akkor cserébe sok mindent kapsz. új utakat, ingyenes, magas színvonalú iskoláztatást, egyebeket. itthon sokat fizetünk, és keveset kapunk. (arányaiban nézve.) ez igaz.
    viszont sokszor olyasmit várnak el egyesek, ami valóban nem az állam dolga.
  • QuippeR
    #422
    az antiszemitizmus az a Kr.u. 1. század óta eléggé elterjedt dolog a földön. Hitler csak felfújta a dolgot, és most mindenki parázik a jelenségtől.

    egyébként meg mutasd már meg, hogy Magyarországon hol van tömeges antiszemitizmus. Hollandiában a kilencvenes években egy alkalommal több zsinagóga ablakait törték be vandálok (antiszemiták? neonácik?) szervezetten. egyszer lehozták az újságok. kész, ennyi, el van intézve. azóta sem írnak minden nap cikket arról, hogy "mi mekkora egy antiszemita ország vagyunk". ez egy balfaszság, amit a média fúj fel, az ország nagy része meg elhisz.
  • LittleL
    #421
    Had meséljek el egy történetet, ami később nagyon
    megrázott, megijesztett engemet:

    Régen általános iskolában, 1987 táján.
    Voltak az osztályban az őrsök.
    A Miénk volt a Mókus őrs azthiszem,
    Eljött a Fegyveres erők napja, túrázni mentünk.
    100 méterenként akadálypályán kellet végigmenni,
    vagy valami találos kérdést kellet megfejteni,

    elérkezünk az egyik akadály pályához.
    Két karósor közé MADZAG volt kifeszítve,
    ez alatt kellet átkúszni, úgy hogy ne érjen hozzá a hátunk.

    Később döbbentem rá, hogy ezek MÁR AKKOR A HÁBORÚRA AKARTAK FELKÉSZÍTENI BENNÜNKET.
    Az egész akadálypálya olyan volt, mint a fronton a SZÖGESDRÓT AKADÁLY.

    Meg volt még: mocsárjárás - ami megfelel az elaknásított terepnek.
    És a nap végén lőhettünk légpuskákkal célba.
    Munkásőrök mutatták meg
    Mindez iskolai keretek között volt.

    Már akkor azt akarták belénk nevelni, hogy majd egyszer
    fel kell vennünk a harcot a NYUGATTAL.
  • CSOCSO
    #420
    magyarok is mar inkabb hollandba mennek ki... amugy nem rossz az a balcsi.. en voltam lent nyaron..hatalmas feeling egy pesti koloknek...
  • CSOCSO
    #419
    vendeglatoit vegeztem.. tehat ha ugy nezzuk pincer (is) vagyok...
    nem dolgoztam balcsin... de hallottam sokat...
  • LittleL
    #418
    Persze, a Balaton egyre szarabb, meg ide amúgy is csak
    a csóróbbak jönnek a nyugatról.

    A gazdagabbak egyből Dominikára, vagy a Seychelles szigetekre mennek.

    Mert te egyébként pincér vagy ?
  • CSOCSO
    #417
    vendeglatasbol? akkor te se hallottad meg azt hogy egyre szarabb az egesz balaton meg a tobbi?
    anno tok jo volt pincernek lenni.. ma mar nem olyan hudefasza
  • CSOCSO
    #416
    nem kell mindenkinnek eminensek lennie.. en is tanultam mindezeket.. csak rohadtul elfelejtettem.. nem azert mert a tanitas volt szar... jo mondjuk en se ugy tanultam meg hogy hudejo sztori ez erdekel..hanem inkabb bemagoltam..persze tudtam par honapig:) evig.. aztan jol el is felejtettem... amugy amcsiban mihez kepest szarabb a tanitas...
  • szando
    #415
    persze, tanulhatnánk tőlük, de én nem akarok egy olyan országban élni akkor sem... a tulajdonságok amiket felsoroltál a japánokban túlzott mértékben megvannak, ezért lehet az, hogy pár éve esik vissza az ország gazdasága...
  • szando
    #414
    jah tényleg, ezt akartam már írni. a magyar történelem szinte csak trónharcokból meg forradalmakból áll kezdve szent istvántól egészen mostanáig (2002-es választások pl.), és mindet mi szívtuk meg... soha a büdös életbe nem volt összefogás ebben az országban! és most sincs, amikor végre esély van az európaivá válásra... de csak marják egymást az emberek...
  • Lteebee
    #413
    Nem mernék nemzeti, eredeti, földrajzi alapon fejtegetni, de nem minden a ruszkik miatt van.

    A magyar a történelem során mindig is széthúzott, másoknál majd mindig egység volt kritikus helyzetekben.
  • LittleL
    #412
    Egy barátom most volt Tokyóban, félig japán amúgy, azt mondja,
    a világ legjobb helye.

    Azért, ha valami kultúráltság átragadna a magyarokra abból ,
    más lenne itthon a helyzet.

    Mondjuk a tisztaság szeretet: Tokyóban porszívózzák az utcát.
    Tisztelet mások iránt
    Kötelesség tudat
    Fegyelem

    Ezekkel persze nem azt akarom mondani, hogy mi magyarok el vagyunk veszve, csak ébredjünk már fel!!!
  • szando
    #411
    de a japánoknak meg nincs életük... én tuti nem akarnék ott dolgozni, 1ébként a fiatal egyetemisták már tüntetgetnek ez ellen... ez tényleg nem állapot ami ott van..
  • LittleL
    #410
    Ja, meg a Japán ember egész életében egy helyen dolgozik, és a szabadsága 20 %-át veszi csak ki.

    Itthon meg, ha nem akar dolgozni valaki, vagy nem akar dolgozni egyből táppénzre megy.
  • LittleL
    #409
    Pluskast jól beszél.

    Szerintem az még a legnagyobb gond Itthon, hogy
    az egész ország ellustul.
    Nem akarnak dolgozni az emberek Magyarországon.
    8 óra munkából nem lehet megélni.

    Mi napi 12 órát dolgozunk, minden nap, még hétvégén is,
    mert a vendéglátásból élünk.

    Példát kellene vennünk a JAPÁN CSODÁRÓL. Szétbombázták Japánt a
    háborúban, de 1965- re már világelső volt a híradártechnikában.
  • szando
    #408
    ok, akkor úgy láccik hogy minden bunkó magyar a kommunizmus miatt bunkó :)) ha nem lett volna kommunizmus most úgy élnénk, mint marci hevesen :)
    csehországban pl. miért nincs ez? az egy olyan ország, hogy azt mondom, ott én szívesen élnék.. ott nem annyira vészes a helyzet, és úgy gondolom hogy ez főleg a földrajzi elhelyezkedéssel hozható össze... ha mi is jobb helyen lennénk, kommunizmus ide vagy oda, nem hiszem hogy ekkora problémáink lennének..
  • Lteebee
    #407
    Persze senkinek nem kellett a kukából szedni a mindennapi kaját, viszont arról szólt már itt valaki, hogy ezt miből fedezte az állam?
    Mert az, hogy nincs munkanélküliség, nem volt ingyen és ezzel nem is lenne baj, ha a gazdaság ki tudná termelni a megfelelő forrást ehhez.
    Azonban ez is, és a dotált árak is, meg még ezer dolog felvett hitelekből lett fedezve.