1430
THE FALL: LAST DAYS OF GAIA
  • Lilithn
    #1150
    Nah vége van. Ez egy kicsit lapos volt itt a végén. Na mindegy. Jóccakát.
  • Lilithn
    #1149
    aylakistigris: Feleségül is vetted? Mármint Ágnest....

    envoka: Áh, köszi! Az édenkertben voltam, de asszem volt ott egy jelenetugrás, utána nem mentem vissza. Csak néztem most hogy egy bazi nagy település az út mellett elkerülte a figyelmem..;D

    Ez a lopakodós közelharci érdekes, ezt ki kell próbálni legközelebb.

    rövid Off:
    PTW: én is pont így gondolkodtam az F3-mal kapcsolatban, de szerintem kár reménykednünk. Majd jönnek a power armored patkányok...(mármint a kicsi szőrös rágcsálóra gondolok) meg a kétszavas dialógusok. Bár egyszer kipróbáltam 1-es inttel az F2-ben a karit, csak hörögni tudott..annak ez nem jelentene gondot.
  • aylakistigris
    #1148
    szerintem felesleges ennyi ember ;)
    agnes ujraeleszt, dokizik, foz, p90el harcol (haszlattol fejlodik ugye, igy lotavban es hatasfokban megkozeliti a vegere a nehezfegyvereket).
    lin zarat nyit, carmen rabeszel (a fegyverraktarnal mar akar egy az egyben kereskedhetsz, sajna ennel jobb nem lesz barhova fejleszted a rabeszelest). ok mar nehezfegyverekkel nyomulnak.
    igy nagyjabol a teljes skalat lefedted, igy a fokaridnak szabad a palya.
    emelett minden kari jo, ha tud vezetni. imadtam, amikor 5 autos konvoj megerkezett valahova.
    javitasbol es bombazasbol a fokari kapott 75 pontnyit, kozelharcot, mesterloveszt, lopakodast hanyagoltam es a lopast is, mert uncsi volt mindenkit vegiglopkodni.
    persze, ez az en szajizemnek osszerakott csapat volt.
  • envoka
    #1147
    Saját kárán tanul az ember. Volt hogy 4-szer 5-ször újra kezdtem a karaktert, amíg rá nem jöttem, mit érdemes nála fejleszteni.
    Némelyik tulajdonságnál mindegy hogy 9-es vagy 12-es (pl. testalkat). A következő bónuszt csak a 13-asnál kapjuk. (bónuszok 9, 13, 16, 19, 20. szinten. A kézikönyvben ez is le van írva).
    Indián falu : Copper Hill - A Nomád táborban kell beszélni Abraham nevű NPC-vel, majd elkisérni Édenkertbe. Ott a déli részen van az indián falu, ahol két küldetést lehet kapni (tudomásom szerint).
    Olajlopós küldi: Indulj el feléjük, akkor beadja az animációt.
    Plazmafegyver: Keselyű szurdok, a keleti lövegtoronyban, miután kikapcsoljuk a bázison.



    Én egy karakterrel játszom. Próbáltam többel is, de nekem nem jött be.
    A közelharcos erőssége a lopakodás, csendben öl (éjszaka, hátulról közelítve egy 2-3 fős csoportot ki lehet írtani, úgy hogy az ellen észre sem veszi mi történt a mellette álló társával). A másik erőssége a "támadás" és a "kombó" nevű adottság. Van még egy olyan ami 30%-al csökkenti a bekapott sebzést. Az első karakterem ilyen volt, akivel végigvittem.
    Most egy könnyűfegyver + mesterlövészel játszom. Szintén nem rossz. Már Copper Hillben járok vele.
    A következő pedig egy nehézfegyveres lessz.
  • PTW
    #1146
    fasza lenne ha fallout 3 ban is lehetne így járgányokat használni. SZVSZ ha bethesda is tud ilyen hangulatot teremteni (látványvilágra, hangokra , zenékre gondolok csak) akkor még lehet is belőle valami. persze ez nem fallout 3 topic, de miközben ezzel jácccottam folyamatosan a lehetsége FO3 járt az eszembe. igazság szerint amitől félek fallouttal kapcsolatban azok az NPC-k illetve a párbszédek tartalmassága. Ha erre végre alkalmaznának külsős írókat.........

    Na de bocs az OFF-ért...
  • Lilithn
    #1145
    Pedig szuper lett volna. Meg jól néznek ki a járgányok is.Imádom ahogy dülöngél, meg port kavar, meg minden. De ahogy mondod, na attól kész voltam. Meg a hülye hangtól amit kiad, amikor nekimegy valaminek. Grrrr!
    Meg elhasználja a fél tankot ha egy településen elmegyek az egyik végéből a másikba...viszont ha a nagy térképen megyek, akkor meg jószerivel semmitse. De bezzeg a karosszéria szétesik mint...
  • PTW
    #1144
    5 méteres Collison Box, a hajamat téptem tőle...... meg úgy alapból a kocsik irányításától
  • Lilithn
    #1143
    Mást is idegesít, hogy a kocsik kb fél méterről beleütköznek pl. egy fűcsomóba? Olyan baromi jó lett volna csak úgy száguldozni mindenhol, de tökre lerontotta, hogy egy kicsit nekimegyek egy fűszálnak és felére esik a kocsi élete. Persze, persze, nem GTA ez...;D
  • Lilithn
    #1142
    Igen, de ha az intre hajazol, nem tudsz pl erőt növelni, ami mindenkinek elkél valamennyire (páncél, fegyverek, lőszer súlya)mégha nem is nehéz fegyverrel mégy, és ha könnyűf. akkor ügyesség is kell.
    Most valami 12 sz. vagyok = 12 tulajdonságpont. Erő vagy Ügyesség kimaxolva... + alapesetben 5 pont?
    És maxon van minden főbb tulajdonságom. (könnyű, lockpick, technical) Nem kell mindenkinek ezermesternek lennie, szerintem. Arra vannak ott a társaid.

    Talán ha legközelebb úgy döntesz, hogy egyedül csinálod végig.De akkor ki viszi a cókmókot?;) Meg ki szalad vissza a kocsiért a térkép túlsó feléről, ha kevés a benzin, vagy szar a terep?;)

    Plazmafegyver? Még nem találkoztam vele...csak könnyűfegyverként a lézerpuskával. És az is lézerlövedéket használ.

    Plazmafegyver...mmmm /me vágyik Falloutra.

  • diabologic #1141
    plazmafegyverből is van kétféle. könnyű és nehéz is.
  • KH
    #1140
    az nem a plazmafegyver, ami lézerlövedéket használ és egyébként nehéz fegyver?
    az INT-el vitáznék, mert ha korán eléred a max szintet, szintlépésenként 4 ponttal kapsz többet, mint egy normál karakter, az meg a játék végére akár 50-60 skill pont is lehet (én bírnám, ha lenne annyival tövv :) )
  • Lilithn
    #1139
    Nincs mit! És csak még annyit, hogy viszont egyik tulajdonságot sem vinném 9 alá, és a nehézfegyverek brutálisabbak mint a könnyűek, kivéve a lézert, de azt meg nagysokára kapod csak meg. És természetesen minden társadat is kell specializálni egy fegyverre (könnyű v. nehéz), többre szerintem nem érdemes. A mesterlövész sem rossz, de csak ha megvan már a kritikus lövés, meg fejlövés, egyébként baromi lassú.
  • Axon
    #1138
    Köszi az infókat, így már merészebben vágok neki a küldetéseknek.

    Más játékoknál már jártam úgy, hogy teljesen rossz irányba fejlesztettem a karakteremet és egy idő után már lehetetlen volt a továbbjutás. Kezdhettem újra az egészet előlről, pedig rengeteg időt töltöttem már el akkor vele.
  • Lilithn
    #1137
    Ja, sofőr, az egyik társadnak kell mindenképp 75-ig, a kocsiszerelés miatt, különben gáz lesz!
  • Lilithn
    #1136
    Biztos lesznek akik nem értenek egyet, de szerintem:

    Mivel lesz 5 karaktered, akiket specializálhatsz különböző tevékenységekre, ezért neked szerintem igazándiból csak a dumára (ha könnyen akarsz alkalmasint questet lépni, meg a vásárlásnál is jó) + 1 fegyver típusra kell koncentrálni az elején. Bár én még gyúrtam közben lockpickre (fontos a jobb cuccokért), technical skillre is (nem voltam elragadtatva tőle).
    Kell 1 lockpickes karakter, kb 2 sofőr (nem kell maxon, csak hogy vezetni tudjanak), kb 2 gyógyító (az újraélesztés mindig jól jön!),
    Dobófegyverekre, közelharcra én nem koncentrálnék, előbbi gyér választék, utóbbi kellemetlen a későbbi questekben (mire odaér lelövik a karit)
    Túlélés, szószó, az elején jó a husiért, vízért, de később meg annyi cseretárgyad lesz rendes orvosságért, hogy szerintem felesleges.
    Mi van még?

    Tulajdonságok: adott
    könnyűfegyverekhez + lockpick: ügyességet
    nehézfegyverekhez + közelharc + több súly cipelése(hajaj!!): erő
    mozgékonyság: nem rossz, gyorsabb terepfutás, jobb páncél (10-zel is okés)
    erőnlét(const, nem tom magyarul mi van odaírva): mindig jól jön, de én 10-zel is vígan voltam
    karizma: szerintem nem fontos így utólag
    intelligencia: nem érdemes rá pazarolni, baromi gyorsan lépkedsz szintet, 1-2 pont nem oszt nem szoroz (vagy van valakinek hozzáfűznivalója? nem vettem észre hogy befolyásolna bármi mást)

    Most lehet kritizálni.;)

  • Axon
    #1135
    Van esetleg valahol egy leírás, hogy a játék kezdetén milyen karaktert érdemes összerakni? Milyen tulajdonságokra gyúrjak, milyen képességeket fejleszzek? Érdemes egyetlen tulajdonságra gyúrni, vagy arányosan elosztani az összesre a pontokat?
    Szóval ilyesmik érdekelnének.
  • Lilithn
    #1134
    Jah, tényleg, még egy kérdés, ha nem gond.
    Nézegettem azt az olajlopós küldit. De nekem nem megy oda a srác a palikhoz dumálni, csak lopja a naftát, aztán elballag...miért?
  • Lilithn
    #1133
    Ja én is rájöttem. Csak nem olajnak, hanem vazelinnek hívja. Egy nagy vödör vazelin. Érdekes gondolataim támadtak arról vajon milyen küldihez fog kelleni. De ilyet még a németekből se néznék ki...

    Indiánfalu???? Kitől lehet indiánfalus küldit kapni??? Én már majdnem a végén járok
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    most megyek a bioszférába

    Vagy ez utána van?
  • envoka
    #1132
    Ha nem akarod megnézni a végigjátszást itt
    akkor Jim-Bob, az észak-keleti faluban. Egy piros autó mellett áll. De ha a közelébe jársz, a karaktered úgy is elkezd "gondolkodni".
  • DeDy
    #1131
    A patkány laboros küldihez honnan tudok szerezni lehallgató poloskát? Néztem már pár arusnál de semelyiknél se volt, pls help.
    Thx.
  • PTW
    #1130
    Envo- a riutálé szikla az indián falutól északnyugatra van egy domb tetején közel az úthoz

    Lili- Ha a napolajas küldihez kell az olaj akkor ezesetben mindkét hozzávaló a Múzeumban van bal hátsó szobában (Vesseltown)
  • envoka
    #1129
    Olajat én sem találtam. Ha esetleg tudja valaki, honnan vagy kitől lehet beszerezni.
  • envoka
    #1128
    Wiszkis küldi: nem tudom mennyi időnek kell eltelni, de ha későn megyünk oda (én így jártam az első alkalommal), addigra megisszák, és buktuk a küldetést. A kölyök bandás küldetésnek is van időkorlátja.
    Lilithn:a "9"-es gombot, vagy amit beállítottál hogy mutassa a földön lévő tárgyakat, használd, mert van hogy csak így lehet megtalálni küldetési tárgyat.
    Az indián faluban, a sírfosztogatós küldetéshez azt olvastam egy régebbi hozzászólásban, hogy 23.00 - 1.00 között menjünk az áldozati sziklához. Ez a szikla a falu közepén lévő totem oszlop ? Mert ahhoz hiába mentem az adott időben, semmi. Néhány indián jött, de beszélni nem lehet velük.
  • aylakistigris
    #1127
    ilyet hagy ott phoenix is a fopatkany, ha futni hagyjuk. en ezt tettem es egeszen a kapuig jutott, ahol szintlepesre varo karim lelotte (asszem 500xp). a kis onfeju
  • Lilithn
    #1126
    Basszuskulacs. Tudtam, hogy az a 3 ürge volt, de egyszerűen nem találtam már utána őket.
    És a radarállomásnál vacakoltam, de folyton arra a villogó monitoros vezérlőpultra kattintgattam, Falloutos reflexből. ;P
    Miért kell mindent a szemétből kikotorni? Tiszta csövesnek érzem már magam..;D

    PTW, Nagyon köszi a segítséget!
  • PTW
    #1125
    *SPOILER*



    -A whiskey-s hordók Copper Hill-ben vannak a 3 részeg csókánál a térkép keleti felén található út meletti kis táborban (rábeszéléssel, ill erőszakkal is meg lehet szerezni)

    -Az irányítókonzol a Radarállomáson van (ezt el ismondja a fickó)egész konkértan az állomás mögött van egy kupac roncs azt kell átkutatni olyan emberrel akinek magas a techical skillje
  • Lilithn
    #1124
    A főnököt megtaláltam már rég,

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    sőt ki is nyírtam amikor összetalálkoztam a szektásokkal, akik a csajt akarták feláldozni. Szerintem a napló elkerülte a figyelmemet....


    Nagyon szépen köszi a segítséget!:D
  • Lilithn
    #1123
    Meg az ilyenektől is a falnak megyek, amikor a gyerekbandának kellett a küldit csinálni. Azt mondja, egy kicsit délre a tábortól. Aztán a térkép másik felén volt a hely. Ne legyen GPS beépítve, de legalább a helymeghatározás legyen már kicsit pontosabb.
  • Noarpe
    #1122
    Wargos küldetés: menj egy kicsit északabbra, s ott a főnök. A naplóját kell elolvasni, majd vissza ahhoz, akitöl kaptad a küldetést.

    Részegek: esetleg BOWIE VILLAGE töményhiány küldetése? Lásd: itt.

    Whiskeys hordók: erről nem tudok mit írni (még nem járok itt), de vannak ilyen tárgyak a játékban.
  • Lilithn
    #1121
    Ja, és az irányítókonzolt a generátorhoz se találom sehol. Ez is ilyen kurkássz át minden szemetest, cserepes növényt küldi? Attól már kicsit ideges vagyok néha..;D
  • Lilithn
    #1120
    Nem tudjátok hol lehet találni olajat? Alkoholos kannám már van (spec. küldi)
    Másik, hol a francban vannak a whiskeys hordók??? Egyáltalán whiskeys hordók tényleg, vagy elírták? Bár a w. üvegek nem kellenek a csókának.
    Láttam valahol 3 tök részeg ürgét egy másik helyen, csak nem emlékszem rá melyik településen. Anybody?

    Mivel fejeződik be a wargos küldi? 5-öt megöltem, a megjelölt időpontban meg nem volt ott senki.
  • Noarpe
    #1119
    Valaki régebben kérdezte, hogy hogyan lehet megkapni az űrkapszulás küldatést.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Új Saffordban Tiberiusnál.
    Azt kell mondani, hogy:
    "Komolyan: Ez az egész dolog teljesen hülyeség!"
    Ekkor a válasza ez lesz:
    "Ezt mondta Mike is a minap. Csak erre van szüksége. Egész nap az űrkapszula körül lófrál és azt hiszi, hogy a holdon van. Ha én őrült vagyok, akkor ő mi?"
  • envoka
    #1118
    Régebben írtam, ha Luke lakatossal nyittatjuk ki a ládát a patkányok fegyverraktáránál, később amikor megy hazafelé, aknára lép, és mi el tudjuk venni tőle a spéci tolvajkulcsot. Akkor 1 közelharcos karakterrel voltam és a fegyverek nem érdekeltek. Most 1 könnyűfegyveres + (leendő)mesterlövésszel játszom. Szóval, van még nála egy Super LW is, ami elég durva fegyver így a játék elején. Meg még a vége felé is, szerintem.
  • envoka
    #1117
    Nemtudom észrevettétek-e hogy a karakter fáradsága befolyásolja a fegyvere pontosságát. Alvás után nézem, pontosság 0.8 / 2.0 nézem később 0.8 / 1.7 még később 0.8 / 1.4 Azt hittem azért mert a karakter egyre több cuccot cipel, de nem. Pihenés után vissza áll az eredeti érték.
  • Noarpe
    #1116
    Az LDGA egyik legfőbb újdonsága, hogy bizonyos sorozatlövő fegyvereknél nem csak teljes sorozatot, hanem rövid sorozatot vagy egyes lövést is le lehet adni. Az üzemmódváltás billentyűkkel lehetséges.
    A váltámasz javítja a pontosságot, de növeli a használati időt (késleltetést). Van még nehézfegyver alá szerelt fűrészeltcsövű, AK74-re szerelt kés, s még sok egyéb újdonság...
    Az érdekesség, hogy ezek közül soknak az alapja már benne volt az eredetiben, csak életre kellett pofozni, s a kezelőscripteket beilleszteni...
  • aylakistigris
    #1115
    hogy is lehet az uzemmodok kozott valtani? valltamasztol pontosabb lesz, vagy csak jopofan nez ki?
  • Noarpe
    #1114
    Igen, én is így gondolom, de a biztonság kedvéért fel kellett tennem a kérdést...
  • envoka
    #1113
    Kösz a választ !
    Gondolom Magyar forgalomba egyféle verziószámú játék került : 1.10.1 hu(4336/13173). Nálam ez van.
  • Noarpe
    #1112
    Ha a sebességnél a 400, 650, 800, 1200 és hasonlóan nagy számokra gondolsz, akkor az lövedék/perc. Jelentése hogy a sorozat lövedékei milyen gyorsan követik egymást. Tehát a magasabb a jobb...

    Ezzel kapcsolatos, hogy (az angol fórumokban írottaktól eltérően) elétre lehet kelteni a sorozatlövő fegyverek üzemmódváltását (egyeslövés, rövidsorozat, sorozat, váltámasz be/ki). Tegnap már nálam működött is...

    Oroszról angolra: magyar lesz! Csak nem találtam oroszról magyarra fordítót, angolul viszont tudok, tehét angolról magyarra meg már fejből fordítok...
    Vagy éppen próbálom kitalálni, hogy mi lehet ott, mert a fordító oldalak passzoltak...

    Sajnos viszont beigazolódott korábbi állításom, hogy a különböző verziók nagyon eltérőek. Sok esetben csak a kód végigelemzésével találom meg a megfelelő scriptrészleteket.
    Ezért egy körkérdés: a magyar verzió mindenkinek 1.10.1 ? Akinek nem, az kérem jelezze!
  • envoka
    #1111
    Hoppá, most kapcsolok. Oroszról angolra ? Hát nem magyar lessz ?