2267
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #826
    Túltárgyalva;) így már azért másképp hangzik, mert te az integrált dolgokról beszéltél átfogólag, eléggé negatívan.
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #825
    Először is alaplapról beszéltem ,a megszakítások terén, olvass picit(mármint az acpi nf7s stb.)Másodszor lehet jó a pályázaton nyert géped, de biza az a múlt! Arról meg végkép nem tehetek ,hogy te a vizsgádra való felkészülés miatt le vagy maradva az alaplapi chipsetek meg az irq-k terén mert ugye abból csak 15 van PPPPPPP ;)
  • IMYke2.0.0.0
    #824
    Egy ilyen pályázattal megismerkedtethetnél...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • Breki33
    #823
    már fel vagyok világosítva köszi
    Persze az általad említett hangkártyát bevallom nem ismerem tapasztalatilag.
    Maradjunk abban, hogy én a konkrét kártyáról beszéltem amivel találkoztam már.
  • Breki33
    #822
    én arról beszélek ami pl a pályázaton nyert 250.000 forintos gépemben van

    lehet hogy múlt de a Brand gépekben ez van jelenleg
  • Breki33
    #821
    Azért az megnézném, hogy a INT és IRET vezetékeket hogy tudna egy hangkártya megduplázni P

    De biztos újrahuzalozza :-)
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #820
    Volt nekem is mx300 fassza kis fémes hangja volt live-ot cseréltem rá;)CSak sajna megdöglöt:(
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #819
    Amiröl te beszélsz az a múlt;)
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #818
    a diplomádhoz grat;)Nem leszólni akartalak ,ez távol álljon tőlem, mielőtt félre értenél ,hanem komolyan felvilágosítani.Mivel jómagam is rossz szemmel néztem az alaplapi integrált kütyük felé, így át kellet olvasnom jópár oldalt ,hogy mi is a helyzet;)
  • Breki33
    #817
    amúgy lehet át kéne mennünk másik topicba
    itt talán megegyezhatunk arról, hogy amiről szó volt elég alacsony minőség
  • Breki33
    #816
    a tisztán látás végett
    mult héten tettem le a második felsőfokú számításteshnikai vizsgám, magyarul diplomám

    És mivel az egyik tétel pont a megszakítások voltak nem hiszem hogy utánna kéne olvasnom még jobban, hogy irq-k terén tisztán lássak P
    De köszi jót nevettem ezen

    Amúgy nem creative-m van hanem MX300-am.

    És nem erről beszéltem amit te mondasz hanem általában az alaplapi integrált szarokról. Most, hogy a tied beletartozik-e nem tudom megállapítani és mostanában nem nagyon értem rá ilyen érdekfeszitő manuálokat olvasni mondjuk a 4GL-es adatbáziskezelés helyett
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #815
    Mondanék azért még 1 pár minőséget ami nagyon is ott van pc zajkeltők terén(mertugye van a hifi ,meg a pc!A 2 1üt nem igazán fér össze);) nos ami még igencsak labdába rúghat: Altec Lansing, Cambridge soundworks stb.;)
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #814
    jah és mielőtt kérdeznétek nf7s-em van ,de mivelhoyg nem használom a digitális kimenetet (persze csak 1enlőre),így jelenleg 1 1 audigy 1es kártyát használok.Amit még lefelejtetem ,amiben még elvan maradva az integrállt kütyü a audigy 1 2-töl ,1enlőre még cska az eax 2.0-át támogatják ,mert igaz a hardware képes lenne rá semmi kül ,de a drivert még nem írták meg hozzá.
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #813
    sis chipset no comment sulinet no comment mondjam még?^.^
  • Breki33
    #812
    köszi megerősítettél

    sajna már nem nagyon lehet olyan alaplapot kapni amin nincsen ilyen szutyok
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #811
    Nah akkor a tisztán látás végett;)Olvass el jó pár fórumot ,mind az alaplapi zajkeltőkről mind a creative termékeiről;)Jah meg akkor már nem árt ,ha elolvasol 1 nf7-s manualt se csakhogy az irq-k terén is tisztán láss;)Nos az integrált zajkeltők nagy résza gagyi volt zajos stb. ebben nem szállok vitába. De mivelhogy most lassan 1 éve van az nf7-s soundstorm minősítéssel( a soundstorm minősítés) ,rendesen felrúgta a helyzetet a hangkártyák terén! Nos rengeteg neves külföldi oldalt találhac ahol az nf7-s zajkeltő soundstorm kütyüjét hasonlítják össze a creative audigy 2-es kártyájával (igen 2-es nem az 1-es! márpedig az 1 30rongyos kártya!!!)A teszteket bárhol nézedd meglepő módon alig marad el az alap lapi zajkeltő cucc a 30ezeres creativ kártyától , bővebben kifejtve kb. 5-10%al jobb a creativ kártyája és ez mind vonatkozik 3dmark03 soundt testre mind zajszint-re stb;)Ami a lényeg ,nem közölték ,hogy az alaplapi zajkeltő digitális kimenetét használták !És most jön amire rá kellett jönnöm miután átolvastam több száz fórumot, ha viszont a kütyü analóg kimenetét használod elmúlik a nagy fölény és kicsivel jobb a kártya az eddigi integrált kütyüktöl.Úgy fogalmazták egészen pontosan ha a soundstormot digitális kimeneten használod valami olyasmi kártyát kapsz ami audigy1 és 2 között van de inkább közelebb a 2höz ami nagyon nagyon jó eredmény! Viszont az analóg kimenet az a sb live 5.1-es szintet üti meg igaz azt is cska alulrol.Nos akkor is ha azt veszed ,hogy ezt az alaplaphoz kaptad +ba és kb 28ezer kp-bol van 1 fasza lapod serial ata vezérlővel hálókártyával ,és mindezt kevesebb mint 1 audigy2es áráért akkor szerintem nem kérdéses használlja-e vagy sem. Amúgy is ha minőségre vágysz akkor nem creative hangkarit veszel:P Mert a creativel is vannak gondok rendesen ,csakhogy a driver elátotságot említsem;)Jah igen a végére még az irq-k nos barátom ha nf7s tulaj lennél és olvasgatad volna a manulat rájönnél hogy xp alatt biza nem 15 irq van és állítanis e kel semmit 1szerüen engedélyezni kell a bisoban az acpi-t ami teljesen magától osztja ki az eszközök között az irq-kat ütközés nélkül ,jah és a lényeg az irq-k számát megduplázza^.^
  • IMYke2.0.0.0
    #810
    SoundBlasterem van, amióta PC-zek.
    Amikor a 2. gépemet állítottam össze már voltak ilyen integrált VGA és hang szutykos alaplapok. Én inkább hozzádobtam + 5 ezret az elérhetőnek tűnő alaplaphoz (és vártam egy hónapot), de akkor sem választottam AC'97-est, helyette olyan lapot, amiben NINCS integrált szutyok - sem VGA, sem hang-, sem hálókártya (Abit KR7-A 133).
    Mivel nem mai a gyermek, és tudom, hogy sokan azt hiszik, hogy ha olyat vesznek, amiben ezek "beépítve" vannak - miközben (esetleg?) tudják, hogy okádék a hang meg minden - én örülök, hogy anno vettem egy 9900 Ft-os SoundBlaster Live! Player OEM kártyát.
    S bár nem egy csúcskártya - bár az akkori időket megelőző időszakban sokan fél karjukat is adták volna ilyen kareszért! - nekem tökéletesen megfelel.
    Nincs 5.1, 7.1 hangrendszerem, csak összehasonlítási alapom:
    kedvesem édesanyja vásárolt egy 220 ezer Ft-os P4-es konfigot, SuliNet Express keretében. Természetesen gagyi AC'97-es, integrált hangkártya van a SiS lapon. Hogy az mekkora gány!

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004
    -----------------------------------------
  • Breki33
    #809
    nekem más a véleményem
    persze az én ismerőseim hifisták és pl azért járnak hozzájuk az emberek hogy ugyan javítsa kicsit fel az hangfalat vagy cserélje ki a végfokot az erősítőben.

    Most itt tényleg nem mennék bele részletesebben nemis ez a lényeg ebben a topicban.

    Csodálkozom viszont hogy nem idegenkedtek az integrált cuccoktól.
    Elég sok számítógépes ismerősöm van és mindegyik így gondolja.
    Sztem egy hangkártya megér ötezret.
  • Breki33
    #808
    hát aktív hangfalhoz jó

    de olvasd csak a 2. pontot

    Amúgy én láttam pl Audigy 2-est is 18-ért
  • donpedro
    #807
    Ha ez a hobbid, akkor nyilván költesz rá, viszont akkor nyilván azt is tudod, hogy a Klipsch-bél jobb minőséget sehol nem kapsz. A 2.1-es rendszerük 60 000-be kerül, a 4.1-es most már csak 75 rugó, annó, amikor a haverom vette, akkor még 90 volt és meg is érte az árát, ha valakinek ez fontos.

    Én jelenleg nem állok olyan fényesen anyagilag, hogy sokat költsek a gépre, és amikor volt is 10-20 ezrem, akkor mindig tudtam mást venni, még egy vinyót, még több RAM-ot, vagy épp a kormányomat, mert ezek fontosabbnak tűntek.

    Egyébként apáméknak anno műszaki boltjaik voltak kb. 3 évig, és én voltam az a szerencsés, aki otthon tesztelte a cuccokat, mielőtt nagyobb darabszámban rendeltek volna. Szóval van némi fogalmam a hangzásvilágról :)
  • Breki33
    #806
    most itt nem akarok belemenni hardverdolgokba

    röviden egyrészt nem túl jó minóség másrészt amit mondtam az irq ütközésekről

    kérdezz meg bármilyen rendszergazdát ezt fogja mondani
  • Tikal #805
    tudom hogy nem csucsminőség, nem is állitom hogy a hangkari szarabb vagy vmi, de csucsminőségú hifim ugysincs, nem fogok még arra is százezreket elkölteni....
  • Tikal #804
    de miért mondod hogy szar? eddig mindegyik alaplappmon volt integrált hangkari, és egyikkel sem volt soha semmilyen gondom, sem ütközés, sem hangzás semmi... kivéve most ezt a szar cmr4-et :) de ez sem a hangkari hibája
  • Breki33
    #803
    te tudod de ajánlom egyszer nézd meg pl a zajszintjét vagy a frekitartományát.

    Na mindegy ez itt off de akkor ne panaszkodjatok P
  • Breki33
    #802
    1. Azért mert ezek integrált xarok
    2. Az enyém most használtan kb 5.000 már persze ha van olan hülye aki el akarja adni
    3. Haggyál SB-vel az enyém simán veri azt

    Sztem Integrált cuccokkal csak gubanc van és a minőségük is kifogásolható. CSak szarakodás van az irq-val. És ugyebár abból 15 van PPPPP

    Ja ez a hálókártyára nerm vonatkozik
  • Tikal #801
    With the nForce2 MCP2-T, the APU (Audio Processing Unit) delivers Dolby Digital 5.1 cinematic-quality sound and 3D positional audio to your home PC. By SoundstormTM technology, the NF7-S supports Real-time audio encoding delivering up to 256 simultaneous audio streams makes games and applications come to life. With cutting-edge features and ABIT Engineering, the NF7 series is the ultimate multimedia platform for the world.


    egyenlőre jo ez :)
  • Breki33
    #800
    nekem is van sajna
    egyből letiltottam

    és utálom a házimozit

    viszont a hangzáskülönbség le sem írható
    Igaz nekem külön készített kábel megy az erősítőhöz és a legjobb fajta a 120 Wattos hangfalakig.

    Én ezt többre beszülöm mint akármilyen 7.1-et

    Mondjuk ez a hobbim........
  • Tikal #799
    merrt ha be le van rakva akkor minek vegyek 20 ezerért, azért.. problémám még nem volt vele, ennyi.
    hangkarikrol (főleg SB) is hallottam már elég sok rosszat, szoval ez konfig függő....
  • Mu*][*h4pHu|{4
    #798
    Kiváncsi leszek honnan fogják tudni ,hogy tényleg nem vágta le, vagy nem a szalagkorláton szánkázot végig;)
  • donpedro
    #797
    Egy SB Audigy, ami egy Klipsch Promedia 4.1-en szólal meg elég tiszta neked? Mert ilyet hallgattam kb fél évig.
  • seAke
    #796
    Akkor még nem hallottál tiszta hangot!
  • donpedro
    #795
    Meg fogsz lepődni: azért, mert egyrészt nem kell plusz hangkártyáért fizetni, másrészt mert 2 év alatt se a haveromnál, se nálam nem volt vele gond, harmadrészt, mert amikor használtan kompletten megvettem a gépet, akkor volt egy ilyen "integrált szar" az alaplapon. Házimozi hangfalrendszerem amúgy sincs, szóval nagyobb tudású kártya felesleges is lenne.

    Ha bedöglene, vagy lenne vele gond, akkor valszeg összekaparnám a lóvét valami normálisabb kártyára, de most miért vennék mást?
  • Breki33
    #794
    miért használtok ilyen integrált szarokat?
  • Tikal #793
    790, nvidia nforce integrált, stereo stb mittomén :)
  • donpedro
    #792
    Ha valakit esetleg érdekelne, felkerült az oldalra egy újabb avi a japán pályáról, ezúttal shortcut-ok és wall-sliding nélkül. Elvileg hamarosan lesz egy clean-racing lista is, ahová csak az ilyen eredményeket lehet beküldeni.
  • Breki33
    #791
    azzal is ez lesz

    a hangkari milyen?
  • Tikal #790
    nvidia nforce... abit alaplap stb, mindegy, annyira nem fontos, majd ha kijön a full, meglátjuk.
  • Breki33
    #789
    volt egy ilyen sejtésem
    meg már mondtad P
  • Chaos Mad
    #788
    via-s ac 97 :)
  • Breki33
    #787
    a letojás helyett egyszerűbb lenne egy configot irni
    fogadnmi merek hogy a hangkártya azonos lesz