17220
  • LaliK
    #13327
    Ide szokták az ilyeneket. Amúgy ige. A középső rész elég érdekes lett.
  • Miley Cyrus
    #13326


    Szerintetek milyen lett?
    Tudom hogy nem jó, az a középső réész az..áhh:S:Sxd
  • tru
    #13325
    köszi a választ!

    a pantonenál az u=uncoated, c=coated? tehát akkor a process uncoated, illetve coated az amit használnom kell? vagy solid?

    arculati kódexre az nfü/új magyarország fejlesztési tervét ajánlották többen is kiindulásnak, az alapján próbálok elindulni, de még nézelődöm azon kívül is.
  • Met
    #13324
    4 direkt színnél több színes anyagot nyomdában úgy is CMYK-ból nyomnak.
    Direkt színes nyomás akkor jó ha 1-2 szín van mert lényegesen olcsóbb mint a CMYK.

    Direkt színből átmenet elég szar lesz. Ugyan akkor ha szitázni kell és sok a pantone szín akkor azt CMYKból nyomják és az se olyan lesz mint az eredeti :)

    Pantoneból nyomdára U, szitára, tamponra C-s kell.

    Javaslom nézz át pár arculati kézikönyvet, hogy is kell kinéznie.
    A lényeg, hogy legyen mindenféle változata a logonak
  • tru
    #13323
    logóból van több verzió (átmenetes, átmenet nélkül 4 színből, grayscale, egyszínű). az átmeneteket akkor a pantone alapú nyomtatásnál felejtsem el?

    milyen pantone skálát használjak (color bridge: ec/pc/uc, vagy process coated/uncoated, vagy solid... )?
  • Met
    #13322
    Hm, kezdőre bízni egy arculati kézikönyv elkészítését?

    A 6 szín nem sok mert akkor úgy is mindent 4szín colorból fognak nyomni.

    Az a lényeg, hogy legyen direkt színes változat is (pantone) mert ha szitázni kell vagy tamponozni akkor bajba lesznek.
    A logoból is legyen több változat (átmenetes, 1 színes 2 színes stb.), hogy szélesebb körben tudják alkalmazni a logot.
  • tru
    #13321
    sziasztok!

    új vagyok a nyomtatásra készülő melók területén, és most kaptam egy arculattervezési feladatot, ezen belül logót, névjegyet és levélpapírt arculati kézikönyv kell első körben terveznem. illustratorben dolgozom, amiben szintén csak most bontogatom a szárnyaimat, de gondoltam itt is lesznek szakavatottak. az első kérdésem a logóval kapcsolatos lenne.

    a logó mindenféle nyomtatott felületen meg fog jelenni (molinók, autó, prospektus, stb.). milyen színekkel érdemes dolgoznom? gondolom cmyk színrendszer, de kell-e pantone színekhez igazítani és ha igen, milyen pantone-skálát alkalmazzak?

    a feketébe, vagy sötétebb színárnyalatba történő átmenetek okoznak-e problémát a nyomtatásnál? a színátmenetektől eltekintve 6 színből áll a mostani tervem. ez sok? készítettem színátmenet nélküli verziót is, ami csak 3 színt tartalmaz, de jó lenne az átmenetes verziót alkalmazni.

    előre is köszi a válaszokat!
  • Klon
    #13320
    BÉKE! :)
  • Ic3 m4n
    #13319
    Jó, én csak Klon-t védtem, mert megcsinálta nekem, és ő nem tehetett róla.:) Köszönjük neki még1x!
    Ja és ON..
  • LaliK
    #13318
    Nem mondtad hogy nagy bajt csináltál volna, meg is köszöntem és szerintem érthetően közöltem, hogy a többiek érdekét is figyelembe kéne venni. Téma lezárva. ON.
  • pxxl
    #13317
    megkért valamire a HG, most miért kell ezen lovagolni? Ok, sry, stb. ennyi. :/
  • Ic3 m4n
    #13316
    Nem, mert én csak annyit kértem, hogy rakja be valaki az elkészített psd fájlt.
    De ha valakinek problémája lenne: csak fel lett darabolva a 3 kép
  • LaliK
    #13315
    Igen... és ha valakinek ugyanilyen gondja lesz, akkor megint megkérdezi ugyanezt ahelyett, hogy elolvasná a lentebb írtakat... ha lenne.
  • Ic3 m4n
    #13314
    Hol ütközik szabályzatba?
    Én nem kértem privátban segítséget, itt írtam le a hibám, év mivel odaírtam, hogy weboldalhoz kell, jobb is hogy privátban küldte el, mert ha berakta volna ide, talán visszalátom más weboldalakon is ugyan azokat a gombokat. :)
  • Klon
    #13313
    sorry...
  • LaliK
    #13312
    Igen, köszönjük a segítséget, de olvassunk szabályzatot is.
  • Ic3 m4n
    #13311
    Megoldódott!

    Köszönöm a segítséget Klon-nak!
  • Jim Morrison
    #13310
    itt is jo :)
  • Klon
    #13309
    privátban adj egy mail címet, és megy...
  • hungary27
    #13308
    ja sry nemolvastam el.
  • Ic3 m4n
    #13307
    Félreértesz, ugyan így kéne a 3 kép egymás mellet, csak .psd-ben, hogy tudjam szerkeszteni.
    A narancs akkor van ha rajta van az egér, a világosabb fekete(:D) meg akkor ha rákattintottunk.
  • hungary27
    #13306
    mind1iknél a jobbszélső a jobb
  • Ic3 m4n
    #13305
    Sziasztok!

    Egy nagyon nagy szívességet szeretnék kérni tőletek!
    Van két kép (egy , kettő).
    Ezeket kellene úgy megcsinálnia valakinek psd fájlban, hogy a szöveg minden része szerkeszthető legyen, ha lehetséges!
    Én nem nagyon értek a photoshophoz, weblaphoz kellenének a képek!

    Ha valaki megcsinálná, nagyon hálás lennék!
    Köszönöm szépen előre is,
    Ic3 m4n
  • pxxl
    #13304
    banner, gyik, tutorial.hu
  • netty29
    #13303
    Valaki tudna ajánlani valamit, honnan tudnék letölteni egy igazán jó PS CS4 használati útmutatót?????
    Thanx
  • Jim Morrison
    #13302
    en meg gombokrol igy szedtem le a feliratot
  • exodus2
    #13301
    Akkor állítsd az árnyékolás irányát... máshova essen.
  • pxxl
    #13300
    de nekem kell a drop shadow :)
  • NessieGraf
    #13299
    A maszkolt réteg bevel&embossnál tán kapcsold ki a drop shadow effektet.
  • pxxl
    #13298
    hogy van az a maszkolás, amikor nem "vágja le" a lépet, és nem változik emiatt a layer style. a sima maszktól ilyen lesz.

    annak az árnyéknak középen nem kellene ott lennie
  • pxxl
    #13297
    ...deja vu...
  • moklys
    #13296
    Ittegy leírás a kerekítéssel kapcsolatban.
  • moklys
    #13295
    Itt egy leírás a kerekítéssel kapcsolatban.
    Itt
  • bodvid
    #13294
    Sziasztok
    azt szeretném megkérdezni h valakinek küldenék egy képet és nem e lenne kedve megszerkezteni photoshoppal ha nagyonszépen megkérem.
    nagyon megköszönném csak én kúr..ára nemértek hozzá és ezért szeretném a segítségeteket kérni.

  • dekac
    #13293
    Üdv!

    Egy kis segítségre lenne szükségem!
    Ilyen megjelenésű képeket kellene csinálnom, azonban nem tudom ilyen kerekített sarkúra levágni a fotókat. ( A keretezés sikerült, de szívesen veszek egy kis segítséget, hátha rosszul csinálom)

    van egy psd fájlom, abból szedtem ki a keret beállításait, de a sarok levágással gondok vannak. Nagyon kezdő vagyok a témában, szeretnék egy kis segítséget kapni.
  • pxxl
    #13292
    fireworks, dreamweaver való erre nem a ps. ps-el csak az alapokat kell megcsinálni, gombok különböző állását, stb.
  • moklys
    #13291
    Sziasztok!
    Már majdnem beleőrülök a keresgélésbe.
    Leírást (tutorialt) szeretnék találni:
    Photoshopban menüt szeretnék készíteni és eseményeket hozzáadni, amikor a majd elkészült menü fölé megy az egér vagy rákattint az adott linkre a felhasználó. Ezeknél az eseményeknél adott képek megváltoznak.
    Ezeket találtam de ezek elavult leírások! A photoshoban nincs már vagy én nem találom a Windows menü „Web Content”-et. Meg „Image Ready” sincs már.

    http://www.freeweb.hu/sejby/index.php?page=roll&PHPSESSID=31688dd590fa92a676153d9171cdf1d0

    http://bexter.hu/tutorial00020.php

    Válaszokat előre is köszönöm.
  • LaliK
    #13290
    hát én biztos hozzá nem fognék
  • pxxl
    #13289
    sok siker hozzá
  • LaliK
    #13288
    Hát... Ha jól értelmezem a leírtakat, beilleszted a képet a másikra. Akkor megjelenik 2 réteg... Nyomsz egy Jobb katt > Flatten Image-t és kész... de ezzel csak azt éred el h egy rétegen lesz a kép. Gondolom nem összemosni akarod a két képet, mert akkor teljesen más a teendő.