17220
  • netty29
    #13287
    sziasztok,

    Valaki letudná írni nekem pontosan, hogyan használom a réteg kezelést PS CS4-ben? két képet szeretnék csak összeilleszteni, de valamiért nem, megy....
    Köszi,
    Szép napot!
  • Jim Morrison
    #13286
    feherre allitod a szint, es egy pixel vastagsagu ceruzaval elkezded torolgetni.
  • broller
    #13285
    Sziasztok,
    Azt szeretném kérdezni, hogyan lehet eltüntetni erről a képről a fekete feliratot?

  • DirtyVisions
    #13284
    ?? Az érdekes, akkor lehet hogy valamit elállítottál a gyorsgomboknál, vagy nem tudom. Amúgy a CTRL + T, az az Edit -> Free Transform funkciónak a gyorsgombja, tehát ott is megtalálod ha nem megy a dolog.
  • kovacsgellert
    #13283
    Sikerült, csak elnéztem....
  • DirtyVisions
    #13281
    Nem valami nagy dolog, bár igazából a photoshopnak nem sokat használtam ezt a részét. De persze az egyszerűbb animációk simán megvalósíthatók, és nem is nehéz. Kb. úgy néz ki a dolog mint a többi adobe terméknél.
  • kovacsgellert
    #13280
    Hupsz. Bocsi, hogy megint post-olok, csak eszembe jutott még valami.

    Ahhoz, hogy egy képből animált GIF-et tudjak csinálni, sok tanulás kell? Mármint, hogy nehéz-e? :)

    Egyelőre csak ilyen egyszerű dolgokra gondolok, hogy a szöveg villog(mint a nevemnél) meg ilyenek.
  • LaliK
    #13278
    Ha jól értem egy réteget akarsz elforgatni, Nyomsz egy CTRL+T-t és forgatod... Ha szószerint a kijelölt részre gondoltál, akkor ugyanez, csak akkor marad ugyanazon a rétegen és nem lesz külön mozgatható, színezhető, vagy akármi.
  • DirtyVisions
    #13277
    Sziasztok!
    Nem tudom hogy ismeritek e ezt a honlapot, nem igazán olvastam vissza. Nekem nagyon tetszenek a tutorok amik rajta vannak, érdemes megnézni.
    Link
    És bocs a reklámért: Amatőr filmes csapatunkhoz keresünk embereket, egyelőre saját szórakoztatásra (tehát fizetni nem tudunk). Egy pár grafikus, rajzos ember is jelentkezhet, tehát akinek van hozzá kedve az jelentkezhet: Dirty Visions
  • kovacsgellert
    #13276
    Ez most hülye szöveg lesz, mint általában, mikor a bénák kérdeznek. xD

    Azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet elforgatni egy kijelölt részt a képen? Biztos van rá külön parancs, már átolvastam pár oldalt és nem találtam...

  • Katun
    #13275
    Csáó!

    Érdeklődnék, hogy aki használja a CS5-öt az tudja-e hogyan kell ilyen szépen megcsinálni a reflections-t mint ami ebben a tutorialban van. Nekem nem tükröződik a betűm mint ebben a tutorban.
    http://graffititools.blogspot.com/2010/04/create-3d-type-art-using-photoshop-cs5.html
  • METESTO
    #13274
    lol,,,mindegy rájöttem,,,radir eszköznél opocitást kicsit lejjebbállítottam és átmentem rajtaDDDD,,,aztán még magának a rácsnak a szinével játszani kell de fasza,,
  • METESTO
    #13273
    azt a tga rács file-t használnám(vagyis azzal probálkoztam) amihez ha nem nyulok hozzá csak simán átirom egy falanévre elinditom a játékot és átlátok rajta...szóval nemértem ezt az egészet te csináltál már ilyet? felvehetnél msnreDDDDDmegmutatnám konkréten képpel mire gondolok,,,
  • NessieGraf
    #13272
    Ezek szerint a rács között nem átlátszó a réteg. Különben látszana a mögötte lévő kép. Talán a rács közti színt törölni kéne a rétegből.
  • METESTO
    #13271
    HY....CS4et használok és azt szeretném elérni hogy van egy tga file ami hogy mit ábrázol most tökmindegy,,,aztán van egy másik tga file ami egy rács vagy fémháló(amit ha átnevezek egy játékba mondjuk egy fal nevére át lehet rajta látni),,,na most én azt szeretném hogy az elsö file-ra átrakom a rácsot ugy hogy az ne takarja be az alatta lévő réteget hanem a rács lyukain lehessen az elsö réteget látni(vagyis feküdjön rá a rács)DDDD.....lenne még egy hasonló kérdésem aki ért hozzá és segitene felvenném msn-re vagy valami,,,fontos lenne KÖSZI,,de ha már ebben segítene valaki is ottlenne:ddddddd,,,valamit az alpha csatornán kéne állítgatni probálgattam TGA TOOL2vel is de nem jött össze,,,,képekkel hogy áttetszö legyen a felsö réteg megcsinálom,,,de ezt nemlértem.....
  • pxxl
    #13270
    pedig de jó lenne :)
  • Met
    #13269
    Túl sok helyszínelőket nézel :)

    Felnagyított pixeles képet NEM lehet kiélesíteni.

    A Blow Up plugin elég jól dolgozik de azt felejtsd el amit a tvben láttál.
  • RETROB0Y
    #13268
    Hali!

    Angol PS CS5 van fenn azt a lehetőséget hol találom hogy van egy kép annak egy részletét kinagyitom és azt a részletet kiélesiteni hogy ne legyen ilyen darabos pixeles


  • Shiwo
    #13267
    közbe utánaolvastam adobe-nél, és kiderült, hogy lényegében ez a WIA is ugyanazt tudja ...bár nem tom akkor minek neki mappát megadni, de mind1, legalább müxik vele
  • Shiwo
    #13266
    nincs

    ez a négy van:

    - variable data sets
    - video frames to layers
    - notes
    - WIA support


    viszont rákerestem a helpben a twainre, és kidobta, hogy pluginként kell letölteni hozzá, szóval megpróbálom úgy (bár előre látom, hogy lesznek még itt gondok, mert valami macera van 64 bitre, az asztali gépemen meg 64 bites windóz van -.- nah mind1, megpróbáljuk egyelőre noteszen
  • Met
    #13265
    nincs twain almenü az importban?
  • Shiwo
    #13264
    Hali !

    Photoshop CS5-ben hol a csudába lehet scannert használni ? vettem egy HP 4580 -as scanneres nyomtatót, ami wlannal működik... fent van a CS4 is, abban simán megtaláltam az import alatt a kügyüt, de a CS5-ben nincs ott...nyomtatni a CS5-tel is enged, de a scanner részt nem lelem benne...esetleg valakinek van ilyen jellegű tapasztalata ? vagy hol a manóba van benne a scan ??
  • MANOWAR
    #13263
    Conzerv igen ezt kerestem. A problémám a csatornák "szögének" beállításával volt, nem tudtam a technikát.
    Mint kiderült máshogy is kell :) Köszönöm a segítséged.
    Pixxel jól mondta az utcai plakátoknál kicsinél, nagynál
    bár szerintem hülyének néztek amikor egy telefonnal próbáltam makrót készíteni több utcai plakátnál ) egyaránt a hatást
    a pointillize - vel lehet elérni.Én nem voltam tisztában vele...
    Te meg 2-vel alatti hsz-nél: Köszönjük Emese (csinálj PS sarkot magadnak )
  • yokel
    #13262
    Ezt keresed?
  • Ic3 m4n
    #13261
    nah..szóval érted..
  • MANOWAR
    #13260
    Olyasmit szeretnék elérni amit ITTláttok a 8. 9. pontnál.... (tudom ,hogy ez illustrátorban van.)
  • MANOWAR
    #13259
    Az nem olyan sajna sőt nincs sok köze hozzá :)ami 1-el alatta van az inkább de az sem olyan. Holnap hazafele lefényképezek egy részletet közelről. Azért thx
  • pxxl
    #13258
    filter -> pixelate -> pointillize
  • MANOWAR
    #13257
    Hogyan tudom azt elérni, hogy a képem olyan hatást keltsen mintha egy óriás plakát 100 m-nél nagyobb látótávolságú elé állnék közvetlenül?
    Karikákból vagy körökből áll.
  • pxxl
    #13256
    1x1px-en rácsmintát? képt!
  • Ic3 m4n
    #13255
    Csinálsz 1x1 pixelen rácsmintát, és berakod ecsetnek, azt hiszem, régebben így csináltam. De mindenképp ecsettel van, úgy emlékszem.
  • ogleee
    #13254
    Sziasztok.Kérdésem a következő.Egy kép egy részére szeretnék rácsot rátenni.Próbálkoztam az egysoros vagy az egy oszlopos kijelölő eszközzel,hogy igy majd megszerkesztem a rácsot de nem megy mert azt írja mindig ki hogy nicsen 50%-nál nagyobb mértékben kijelölt képpont és hogy a kijelölés széle nem lesz látható.Ezt hogyan tudnám orvosolni? Esetleg ha van más megoldás az is érdekel. Előre is köszi a választ.Magyar CS3.
  • pxxl
    #13253
    tudja valaki melyik betű ez? WhatTheFont dob pár találatot de enm pont ugyanezt

  • LaliK
    #13252
    akkor szóljatok. ha készvan.
  • pxxl
    #13251
    igen pl ott bukik a szimmetria.
    de aztán nem kell annak lennie, csak fura :)
  • Dobronski
    #13250
    Csak csalóka mert a gyik-nak a box-ja kisebb.
  • pxxl
    #13249
    csak a zészt osztom na xD most kicsit balra borul a történet :D
  • LaliK
    #13248
    akkor csináld :)
  • pxxl
    #13247
    jut eszembe én a bannert szimmetrikusra csinálnám :)
  • Evin
    #13246
    Olyan fordítás kellene hozzá, mint amilyen állítólag a Visual Studio 2010-hez lesz, hogy minden marad angol, de amire ráviszed az egeret, annak megjelenik a magyar neve. Gondolom kis buborékban vagy ilyesmi.