17217
  • papi08
    #16888
    UP:

    Ugyan ilyen volt nekem is :D

  • papi08
    #16887
    Ez eddig oké, ennyire értek azért hozzá...De nekem nem kell az alsó két sor, azt valahogy sikerült anno kiszednem onnan..:)
  • G_ArchAngel #16886
    megfogod a fulet, behuzod a reteg fole a panelbe, majd a ketto kozotti elvalasztot felhuzod arra a meretre, ami neked megfelel...
  • papi08
    #16885
    Sziasztok!

    Régebben, még a Win8 előtt, sikerült valahogy megoldanom, hogy a CS6-os PS-ben a Character fül kicsi volt, és befért az oldalsó részbe a rétegek fölé...

    Azonban most nem találom mit állítottam át anno..:D



    Lényeg a lényeg, anno csak a piros bekeretezett rész volt meg, az alatta lévő két sor már nem. És pont faszán befért a rétegek, a navigátor, és az adjustmentek közé. Azonban mivel most ilyen nagy, teljesen széthúz ott mindent, és nagyon zavar :D

    Ha valaki tudna nekem rá megoldást, megköszönném :)
  • Dynamic
    #16884
    #16872 helyett #16873
  • Dynamic
    #16883
    Hogy a fenébe ne érné meg! Értem én, hogy mindenki mindent ingyen akar megúszni, de 4900 Ft nehogy már pénz legyen, hogy egy magabiztos alapot kapjál.
    Nem értek egyet #16871-es hozzászólóval. Nem igaz, hogy megjelenéskor elavul a program. Először is általában megjelenés után néhány hónappal mindig kiadják a magyar nyelvű könyvet. Másrészt ez valami idióta beidegződés, egy birtoklási vágy, hogy mindenkinek mindenből a legújabb kell, még akkor is, ha totál hülye programhoz. Vagyis: ha nem értesz a PS-hez, akkor miért baj, hogy "csak" CS6-od (és ehhez oktatókönyv) van és nem CC-d? A CS6 is tökéletes arra, hogy megtanuld az alapokat, hiszen azt a tudást kitűnően alkalmazhatod a CC-n. Nem szűnik meg az ecset vagy a save for web, max a fontosabb fícsörökről megnézed a videót, hogy mégis mit változtattak...
    Az meg pláne nem igaz, amit a #16872-es hozzászóló írt, hogy nem lehet könyvből tanulni. Marhaság! Miért ne lehetne? Én részemről mindig is a könyv vásárlását támogatom és javaslom első körben, ha olcsón biztos ALAPOKAT akarsz. Sokkal több tippet, trükköt, magyarázatot, bill. kombinációt stb. olvashatsz egy adott témakörben, mint egy tutorial videóban, amelyek ezekhez képest többnyire felszínesebbek. Az ingyen tutorialok kényelmetlenek, mert nagyrészt angol nyelvűek, nehezen tudsz "visszalapozni", de a legnagyobb baj, hogy nem tematikusak! Nincs egy jól felépített tanulási folyamat, neked kell rákeresni valamire ami érdekel (de honnan tudod, hogy mit is kell keresned?), és még akkor sem biztos, hogy a legjobb videót találod meg.
  • MANOWAR
    #16882
    Amennyiben modositottad valamikor a host fajlodat akkor tessek torolni a loopback-ket.
  • LaliK
    #16881
    Túl sokat LoL-ozol :P
  • shaba23 #16878
    még 1 kérdés, legalább van mozgás:P

    az adobe.com-ról akartam leszedni a PS új verzióját (trialt), feltelepítem ugye az aplication manager-t, amibe megint be kellene jelentkezni (bár az oldallon már megtörtént), itt azonban nem enged bejelentkezni, mert annyit ír hogy: Unable to contact Adobe. Please connect to internet and try again.
    Volt már ilyen valakinek és létezik rá megoldás? Nem a tűzfal tilt, van net oc, de ez a vacak mégis kínlódik.
  • shaba23 #16877
    nvm...köcsög timeline...
  • shaba23 #16876
    lehet hülye kérdés, de cs6-ban hol van az animációs paletta?:)
  • MANOWAR
    #16875
    Dummie PS az alapoktol a Proig konyv sorozat meg volt nekem a konyvek az iro sajatos felfogasa szerint voltak leirva (jol, konnyen erthetoen), De ha ossze hasonlitom a Dreamwiever oktato DVD-jel (20k most) eg es fold, mar az hogy vizualisan latod es magyaraznak el mindent eleve kenyelmesebb es konnyebben tanulhato. Nem minden esetben jobb a nagy kiadok altal kiadott oktatoanyag. Pl a DW oktato dvd-nel egy teljesen kocka srac egy kicsit tanari beutessel perfekt modon visz be az erdobe. A neten vannak jo tutor videok is de ahogy a tobbiek mondjak vagy rengeteg idot szansz arra, hogy kikeresd a tenyleg jot, vagy a rosszakbol tanulsz aminel az a baj hogy nem is tudod, hogy az a rossz.(20 lepes helyett eleg lenne 5....) Sokan elfelejtik az online hivatalos help doksikat az adobe oldalan bar ezek nem is a technikakat hanem a program mukodeset, elsajatitasarol szol megis kapsz egy pontos definialast/megoldast a problemarol.
  • kifli
    #16874
    szerintem legegyszerűbb tanulási folyamat, ha kitalálsz magadnak valamit és elkezded megcsinálni. Ha elakadsz valahol, na akkor keresel hozzá tutorialt.
  • Ryder159
    #16873
    Én ajánlom Ezt a csatornát. Nézegettem a videókat és sok ragadt rám belőle annak ellenére hogy nem is nagyon tudok angolul. Videók alatt ott a honlapja is, ott le is vannak írva a tutoriálok.
    Saját tapasztalatom az hogy könyvből tanulni nem lehet. Bár ez csak saját vélemény, de én inkább videókból tanulom a programok használatát.
  • Spészgószt
    #16872
    jah...a youtube tutorialokkal csak óvatosan, mert 90% bődületes szart csinál profi módszernek beállítva... ha bármihez az van írva: a best, vagy legjobb, vagy professional...akkor az sz@rt se ér kb... :D
    sry ez saját tapasztalat, retusálás terén 98% szarság...
    a többi mókázós képkészítősbe lehet hasznosat találni...
  • Spészgószt
    #16871
    a tudás mindig megéri a pénzt...kivéve mikor nem :)
    egy a baj az ilyen könyvekkel, hogy mire megjelenik, addigra a program már elavult és van új verzió! Netes tutorialokból többet tudhatsz meg és gyakorlatibb dolgokat...ha nem is youtube, de "fájlmegosztó" oldalon oktató videó gyűjtemények is vannak bőven.
    Sejtésem szerint a CS6 se a bolti polcról lesz a gépeden...főleg hogy már NEM is lehet kapni csak a CC-t.
    Ha van fölös 5K-d akkor megveheted, max jó lesz papírnehezéknek....
    egyébként pdf-ben is van esély megtalálni, ha kiadták ebook-ban is akkor meg főleg...
  • hod256
    #16870
    Megéri megvenni az Adobe Photoshop CS6 tankönyvet?



    Amatőr módon már évek óta használok PhotoShop-ot, de mostanra komolyabban szeretnék vele foglalkozni, jobban megismerni, megtanulni a program kezelését, ezért kerestem valami jó oktatási módot (nem tanfolyamot) és ezt a könyvet találtam. Nem tudom, hogy ér ennyit a könyv, vagy sem, ezért fordulok hozzátok.

    Valakinek van róla tapasztalata? Megéri megvenni? Lehet belőle tanulni?
    Ha nem akkor valami más módot tudnátok mondani?
  • kirol
    #16869
    Amikor lekicsinyítettem a keret közepére a képet, akkor csíkossá vált. Ez mitől van?

    Nem lett így szép. Túl nagy volt a másik kép az igaz, előtte készítsek belőle egy kisebbet?
  • kirol
    #16868
    Sikerült, túl nagy volt a kép, nem láttam.

    Nagyon köszi!!!!
  • kirol
    #16867
    Valami gagyi PS-em lehet, mert nem jelenik meg a kép szélén semmi, csak a közepén egy pont. Pedig ugyan azt nézem, amit mondasz, "Szabad alakítás".
    Így csak mozgatni tudom, méret nem változik.

    :(PS CS 8.0 verzió)
  • Shiwo
    #16866
    Edit menüpont.. magyarul tán szerkesztés.. közvetlenül a 2. menüpont, a Fájl menü mellett... abban kell lennie olyasminek, hogy szabad formázás vagy valami ilyesmi... (Ctrl + T elvileg ) ha rámész, megjelenik egy kis keret, sarkában meg az oldalak felénél egy kis négyzettel.. a sarkánál megragadod és méretezed.... ha nyomod a shift-et közbe, akkor az arányokat is megtartja
  • kirol
    #16865
    Sikerült. :) Már csak a méretezése kellene. Hol van ez a "Formázás" opció?
  • Shiwo
    #16864
    bocs.. elírtam.. gyerkőc Ctrl+A, majd Ctrl + C, átvált másikra, Ctrl + V
  • Shiwo
    #16863
    akkor válts a gyerkőcre, Ctrl + A (kijelöli az egészet), átváltasz keretre, Ctrl + C (beilleszti a gyerkőc képét) és akkor már egymás felett kell legyen a két layer

    (amúgy lehet vmi régebbi verziód van vagy rossz helyre húztad)
  • kirol
    #16862
    Hiába húzom rá a képet, ez csak elé helyezi egy ablakban. A két ablakot külön kezeli, véletlenül se tudom ráhúzni egyiket a másikra. :(
    F7-en így csak 1-1 képet látok, mármint külön-külön.
  • Shiwo
    #16861
    simán a nagy szürke részre ráhúzod fájlkezelőből vagy total commanderből, és automatikusan megnyitja a fájlt

    utána a gyerkőc képét húzod rá a megnyitott keretre

    layers ablak (F7 elvileg), látni fogod a két réteget, az alsót (ami elvileg a keret lesz) felhúzod a másik fölé.. utána ha újra kijelölöd az alsót (ami a gyerkőc képe), akkor menüből a formázással tudod méretre alakítani, illetve mozgatni a megfelelő pozícióba
  • kirol
    #16860
    A képeket hiába fogom meg egérrel, semmire nem lehet ráhúzni oldalt.
  • kirol
    #16859
    Megnyitom PS-t. Ez még megy.
    Mire húzom rá a kertet? Egy üres doksit nyitok?
  • Shiwo
    #16858
    lementettem, valóban üres a közepe... megnyitod PS-t, ráhúzod ezt a keretet, ráhúzod a gyerek képét, és a layers ablakban a keret layer-t felhúzod a kép layer fölé, a gyerek layer-ét meg utána úgy méretezed, ahogy a legmegfelelőbb...

  • kirol
    #16857
    Magyar a PS-em. :)
    Hogy nem látok a layer from background -nak megfelelőt jobb klikkre. :(
  • kifli
    #16856
    file-place...

    mivel gondolom eleve átlátszó a kép közepe, jobb oldalt csak ezt a képet kell felülre raknod. Mivel, ha megnyitod, alapból ez lesz a background és nem mozgatható, jobb klikk rá a layers menüpontnál, és layer from background
  • kirol
    #16855
    A keresztlányomnak szeretnénk egy meghívót csinálni.

    a képre hogy lehet belerakni a fényképét PS-ben?
    Tudna valaki segíteni?
  • Jagumo
    #16854
    Igen én is olvasgattam. Ez CC havidíjas lesz akkor maradok ennél. Azért köszönöm.
  • Ryder159
    #16853
  • Ryder159
    #16852
    3 havi fizetésem, persze hogy anyagias vagyok. Jó, nem mintha szükségem lenne rá, de egyszer még ki tudja. De a CC újdonságai nagyon tetszenek:
  • Gis80s
    #16851
    Jajj már, olyan anyagias vagy :))))
  • Gis80s
    #16850
    Viszont ez szerintem nem egy rossz ötlet....Photoshop bérlés:
    LINK
  • Ryder159
    #16849
    Ez 1000€ baszod... mondták már hogy drága program, de hogy ennyire.
    Akkor én a helyedben inkább venném a CC-t havi 23€-ért a multilanguage-t, vagy 20-ért az angolt...
  • Gis80s
    #16848
    Parancsolj:
    ...::: Photoshop CS6 :::...

    ui:...szerintem a gugli Neked is a barátod :)
  • Ryder159
    #16847
    Hát a CS megszűnt vagy mi a fene, ez a CC van most helyette. Azt hogy boltban kapható-e valahol, nem tudom, én még az életben nem találkoztam sehol ilyennel.