17217
  • Jagumo
    #16846
    Sziasztok.

    Ha Photoshop-ot akarok vásárolni Concept art-hoz. Melyik verziót vagy melyik típust tudjátok ajánlani? Mert a PS oldalán mindig ezt a photosop CC-t akarja rámerőltetni. Egy sima CS 6-ot hol tudok megvásárolni? Ha adnátok egy linket megköszönném, mert kéne a license :)
  • hnz
    #16845
    bocsanat. szoval a lenyeg a kockan van. az hogy mogotte milyen szinu a hatter az mind1.
  • pxxl
    #16844
    "Az alabbi kepen lathato kocka kellene valami hasonlo hatterrel,"

    Hmm??
  • hnz
    #16843
    Sziasztok!

    Valaki ki tudna segiteni egy logoval? Lenne egy BF3-s friss csapatom es kellene egy logo, nagyjabol megvan amire gondoltam csak hat a Photoshop nem az en mufajom.

    Amennyiben valaki tud segiteni, kerem olvassa tovabb.

    Az alabbi kepen lathato kocka kellene valami hasonlo hatterrel, vagy akar ezt atszinezni es a "k!netic" felirat a kocka also -elso elennel lenne, ugy mintha egy arnyek lenne (mintha a foldon fekudne a felirat). Betutipus az valami egyszer, elegans es egyben modern kellene legyen.

    Kep:


    Segitsegeteket elore is koszonom.
  • gazgoblin
    #16842
    Alkoss a témában ami éppen megy* és posztold oda! Vagy csak szólj be/hozzá már az is elég!

    *aktuális téma
  • LaliK
    #16841
    Mit szeretnél, mit tegyek ennek érdekében? :)
  • gazgoblin
    #16840
    Hát ha valami furcsán kezd el viselkedni én nem szoktam vadászni, reset oszt jónapot!
  • Szeki26
    #16839
    Köszi :) ez tényleg eccerű volt !
  • gazgoblin
    #16838
    jobbklikk->reset tool


    az a biztos!
  • Szeki26
    #16837
    Sziasztok !

    Van egy amatőr kérdésem :)
    Egy ideje alapból ha kijelölök valamit, fordítottan jelöli ki a ps, és nem találom hol lehet ezt beállítani.Mondjuk már azt se értem mitől kezdte ez így csinálni, de elég idegesítő..
  • gazgoblin
    #16836
    Help:

    Photoshop Friday - SG topik

    Fel kéne éleszteni ezt a topikot szvsz, mert ihlet nélkül nehezebben veszem rá magam a photoshop megnyitására!

  • D4nY
    #16835
    sziasztok!

    hogyan tudnám kimenteni a kiválasztott text layerek nevét .txt vagy valami hasonlóba?

    köszi,
    dani
  • repvez
    #16834
    köszi
  • gazgoblin
    #16833
    Ezt sokan dícsérik:
  • repvez
    #16832
    HDR képek készitésére milyen progit ajánlatok vagy milyen plugint? vagy a beépitett merge HDR pro-t hogy érdemes beállitani,mert lehangoló eredményt hozott ki a 3 képből eddig .
  • gravity
    #16831
    Köszönöm a segítséget!

    A rendszer 32 bites és tudom hogy csak kb 3.25 fog használni a 4-böl.
    A rendszer meghajtóm SSD 64GB ezért ott is hagytam a temp helyét, 15-20GB mindig szabad!
    A problémám az - nem esküdnék meg rá - hogy a meglévő 2 GB mellé mikor betettem a másik 2GB memóriát akkor sem emelkedett meg a választható memória mennyisége, ahogy Te is írtad 2,4GB-ra hanem még mindig csak 1,625GB!
  • Spészgószt
    #16830
    tehát egy 32 bites rendszer esetén max 2,4Gb a ps rendelkezésére állhat max!!!
    DE azt is tudnod kell hogy a PS nem csak a RAM-ot használja, hanem a C:/ den (vagy ahova telepítve van) lévő adobe temp file-t is(rejtett file asszem a neve is adobe temp, ne ilyedj meg néha több gigásra is behízik!)!!! azaz ha kevés a ram akkor a vinyódról vesz el helyet...szóval, ha kevés hely van a C:/ den...vagy ahova fel van telepítve, akkor ugyan ezt a hibát fogja dobni és lefagy!
    ilyen esetben érdemes a scratch disket egy külön vinyóra tenni, mondjuk legjobb esetben egy ssd-re és máris felturbóztad a lomha PS-ed. ram 80% alatt sok + hely a C-n és a scratch disc-nek is bőséges hely ! kb ennyi a hosszú és eredményes élet titka ezt spok is megmondta
  • Spészgószt
    #16829
    64 bites vagy 32 bites?
    a 32 es soha nem fog 3 nál töbet látni, abból alapból elvesz egyet a windóznak!
    ctrl+k/ performance tudod fentebb húzni, de 80% főlé NE...!!!! 70-80 közt ideális...
    80 % fölött a fagyveszély többszöröse!!!
  • gravity
    #16828
    Sziasztok!

    Az lehetséges hogy memória bővítés után a ps nem látja a pluszban berakót memóriákat?
    2 GB volt a gépemben - 1,6 a ps-nek - és folyton kevés memóriára hivatkozva leállt, betettem még 2GB és még mindig csak 1,6-ott tudok beállítani a ps-ben!
    Most 4GB van a gépben a ps még is azt írja: Elérhető memória: 1658 MB
  • xblades
    #16827
    Kösz
  • kera2
    #16826
    Köszönöm szépen! :-)
  • pxxl
    #16825
    - megnyitsz egy képet
    - action fülön (Alt+F9 - nemtom mi a neve magyarul) indítasz egy új action-t
    - megadod a nevét, esetleg bill kombót rá, megcsinálod az effektet
    - mentés, bezárás után leállítod a felvételt (bezárás fontos, különben 200 kép lesz megnyitva a végén! lehet ezt másképp is kezelni, így egyszerűbb...)
    - az előző képet, amin beállítottad az actiont, mentsd félre, vagy írd felül az eredetivel, majd file menü, automate -> batch menüpontban kiválasztod az actiont amit csináltál (valószínűleg az lesz ott eleve), beállítod, hogy melyik mappára alkalmazza (ahol a képek vannak értelem szerűen), és start. hátradől, élvezi az automatát.

    célszerű az eredeti képektől eltérő mappába rakni azokat, amiket effektelni akarsz, hátha javítani/változtatni szeretnél rajta később.
  • kera2
    #16824
    Sziasztok!
    Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudok automatizálni egy műveletet a potoshopban? Arról lenne szó, hogy vagy 200 db képnek kellene adni egy szűrők -> életlenítés -> Gaus-életlenítést!
    Ezt meg tudom csinálni automatikusan vagy mindegyiken egyesével kell végigmennem ( ugyanolyan 0.8 -as értékkel)?
    Előre is köszönöm!
  • Spészgószt
    #16823
    felső menü view / snap to és kiveszed a pipát ahonnan akarod vagy a "none" ra teszed. így nem ugrál semmihez.
    nézet/ igazítás vagy ugrás mittomén mi a magyar béna fordítása...de valami ilyesmi...
  • xblades
    #16822
    Oké megvan, szabad alakítás modban x és y tengelyen is kpt szerint helyezhetem át.
  • xblades
    #16821
    Ezt hol tudom kikapcsolni?

    A tool move-val ha középre kattintok is megadhatom a pontos helyzetet, de csak egy bizonyos méret felet aktív ez a lehetőség. 30-as nagyságú betűméretnél és alatt már nem.
  • xblades
    #16820
    Ez sajna nem az, mivel egy 300 kilobájt-os kép szöveg rétege az ami ezt csinálja, és a négymagos 8 gb ram-os gépem talán elbírja. De kösz, ezt nem jeleztem így nem tudhatad.
    De mikor bekapcsoltam a rács nézetet megláttam mihez igazítja hát a rács széléhez, akkor ha van egy másik réteg közvetlen mellette.
  • pxxl
    #16819
    vótmá\'?

    True Colors: What Your Brand Colors Say About Your Business
  • Malakai
    #16818
    Na habár nem kimondottan Photoshop, de ide szerintem jöhet.
    Szóval, Adobe teljesen cloud alapra gyúr, az eddig opcionális választás helyett egyetlen lehetőség lesz, a Creative Suiteot nem árusítja tovább.
    És habár kétlem, hogy itt sokan akadnának fent rajta (én igen), de a Fireworks fejlesztését is beszüntették, tippre hamarosan az árusítását is be fogják.
  • Malakai
    #16817
    Vagy snappinget kell kikapcsolni, mert valami más ojjektum, kép széléhez, guidehoz van közel.
  • Spészgószt
    #16816
    lol... azt nem a program dönti el, hanem a géped gyenge a nagy felbontású képhez... :-] egy pár kilobytos képet pikpak mozgatsz, de egy 100megással már izzad a procid...azért szaggat...milyen a procid (vga NEM lényeg, ps nem vga zabáló ) illetve mennyi RAM od van azis sokat dob a szaggatásba!!!
  • xblades
    #16815
    Hol lehet állitani azt hogyha át akarok helyezni egy réteget képen belül ne a program döntse el mekkora lépésekben történjen hanem én.
    Amikor húzom van hogy szép folyamatos, sokszor meg kicsiket ugrik.
    Sokszor pontosan szeretném a kép egy részéhez illeszteni de a végén átugorja azt a részt mintha taszítaná.
    Kösz
  • Spészgószt
    #16814
    esetleg camera raw-ban ?
  • RAMyMamy
    #16813
    ~90db PSD-t DDS formátumba szeretnék kimenteni, lehetőleg nem egyesével. hogyan lehet photoshopban kötegelt konvertálást csinálni? próbálkoztam actionökkel meg a batch-csel, de nem sikerül :(
  • Spészgószt
    #16812
    youtube tele van tutorral...
    posterize effectel lehet még segíteni a dolgon
  • repvez
    #16811
    és mégis hogy álljak neki,mert én hukodtam össze vissza a skálákat meg a görbéket,de nem kezdett el hasonlitani a linkelt képhez, inkább csak eltüntek róla részletek vagy összemosódott.
  • rooney8
    #16810
    még az image/adjustments/threshold is a segítségedre lehet. csak előtte egy kicsit filterezni kell, hogy lágyabb legyen, mert ha natúron rányomod, akkor nagyon "pixeles" lesz.
  • Malakai
    #16809
    Ecset. :)
    Egyébként levels/curve, stb.
  • repvez
    #16808
    Hogy tudok egy fényképről ilyen sziluettes képet késziteni, hogy a részletek is megmaradjanak,de csak egyszinű legyen
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/601854_580944835263234_1154078900_n.jpg

    nem müköduk a linkelés azért csak igy másoltam
  • cenobite
    #16807
    Köszi, szerintem ez lesz az, csak középső csík nélkül.