17217
  • MerlinW
    #16937
    RedBull Illume fotópályázat nyertesei
  • Gis80s
    #16936
  • norbre
    #16935
    ez lett a megoldás ;) köszi még1x
  • norbre
    #16934
    köszi, kipróbálom majd
  • Gis80s
    #16933
    Szia!
    Ilyenre szerintem sokkal jobb választás az Illustrator. Bármikor tudod a pontokat módosítani (amit a stroke is követ).
  • norbre
    #16932
    üdv..
    csinálok egy logo-t path-okból.. az volna a kérdésem, lehet-e valahogy stroke-ot rakni a path-ra úgy, hogy az interaktív maradjon? vagyis ha változtatom a nyomvonalat, változzon a "rajzolat" is, illetve tudjam változtatni a vastagságát, keménységét.. jó lenne hogy amíg próbálom megtalálni a végleges formát, vonalat, nem úgy lehetne csak megoldani hogy folyton új "stroke-path"-al kéne a grafikai részét megrajzoltatni
    nem tudom mennyire érthető :)
  • Ryder159
    #16931
    [spoiler]Eddig nem is tudtam hogy a PS az videószerkesztésre is jó
  • gramaton
    #16930
    Köszönöm a segítséget!
  • ricsimaster
    #16929
    Szia, ahogy én csinálnám:
    I. Ráilleszteni a rózsaszínes ruhát
    II. Duplikálni, felső rétegen klónozni a ruhahajtásokat. Nagy kontraszt erre a rétegre, hajtások maszkolása.
    III. A feketéről pedig szimplán levágni a szakadt a részeket és rámásolni
    IV. Színegyeztetés
    Nem bonyolult csak pepecselős munka
  • gramaton
    #16928
    Sziasztok!
    http://yobtaf.deviantart.com/art/Chaos-318740267
    Ennél a képnél hogy tudta a ruhát így megváltoztatni.
    A kép alatt vannak a források de van esetleg tutorial hozzá vagy valami leírás.
    Köszi
  • G_ArchAngel #16927
    Align/auto align tutorialokra keress rá, szerintem ez az amit keresel
  • repvez
    #16923
    Akkor ez bukó :(

    Egy másik kérdésem , az PS-ben megoldható ha több képet készitettem egy helyról,de van egy kis eltérés a készités helyén, akkor azokat lehet valahogy autómatikusan egymásra helyezni, hogy megadom azokat a pontokat amik ugyan azok a képeken ? és igy több képből lehet egyet késziteni, ugy hogy az azonos részek sem lesznek elmozdulva?

    Csillag fotozásnál és olyan témáknál gondoltam mint amikor egy repülő leszál és sorozatot készitettem róla és a hátteret szeretném ha állandó lenne,de a gép a több poziciójában szerepelne azonos képen.
  • G_ArchAngel #16922
    Igen, a kerdes, hogy fokuszban van-e a szemely es mekkora szazalekat teszi ki az adott felbontasnak.
    Pl. egy 40 mpixeles kepbol ki lehet vagni egy 2mpixeles arcot, amit az uj Image size es sharpeningnek koszonhetoen, ami a CC-ben van hasznalhatova lehet nagyitani.
    Ha out of focus, akkor semmikepp.
  • Gis80s
    #16921
    Teljesen kizárt :) Egy nagyon "szép" pixeles képet fogsz kapni, amin nem, hogy a személyt nem fogod látni, de még azt sem, hogy egyáltalán mi lehet a képen.
  • repvez
    #16920
    Lehetséges valami hasonlót elkövetni egy képen mint az NCIS-ben? Persze tudom, hogy kamu amit ott müvelnek,de lehetséges annyira felhozni egy képet, hogy mondjuk egy szemüvegben tükrözödő személyt jobban ki lehessen venni, hogy ki az?
  • Ryder159
    #16915
    Hát nekem már az alapanyagok beszerzésénél elfogy a türelmem
  • zsolesz92
    #16914
    Miért mászik át 3 ember egy zuhanó léghajóra? :D
    félisten az ember...
    és ha azt nézzük, mindegyikünk PS-e tudja ezeket, csak ki kéne belőle hozni :D
  • G_ArchAngel #16913
  • papi08
    #16911
    Közben megtaláltam...de a fenye egye meg, VIP nélkül nehéz a visszavonás :D :)

    De köszönöm, megy a + :)
  • kifli
    #16910
    de

    edit->preferences->type és text engine-t rakd át middle eastern-re east asin-ról.
  • papi08
    #16909
    Most nekem is előjött ez a hiba..de én nem igazán szeretném újratelepíteni, valaki valami megoldást?
  • Gis80s
    #16908
    Köszönöm, nem rossz.
  • LaliK
    #16907
    Elvileg VueScan, működik 64 bites Windowson is és ugyan arra használják
  • Gis80s
    #16906
    Igen
  • LaliK
    #16905
    64 bites Windows használsz?

    "TWAIN is not supported in Photoshop when it’s run in 64-bit mode."
  • Gis80s
    #16904
    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni szkennelésben?
    Feltelepítettem a nyomtató (Hp) gyári driverét, meg a Twain-t is, de ennek ellenére nem látszódik a PS-ben. Mi ilyenkor a teendő?

    Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!
  • 66zio
    #16903
    Végül újratettem inkább, és megoldódott
  • 66zio
    #16902
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan problémám CS6 extended verzióban , hogy ha szöveget írok és nyomok egy pontot vagy kötőjelet, szóközt akkor azt a szó elé rakja. Nem tudjátok miért csinálja ezt? Eddig semmi baja nem volt. Nem tudom mit szúrtam el.
  • Dynamic
    #16901
    Tipográfiához inkább könyvek vannak. A magyar könyvkínálat természetesen siralmas. Virágvölgyi Péternek van egy viszonylag hasznos könyve (A tipográfia mestersége számítógéppel), bár inkább tördelőknek szól, de érdemes elolvasni, mert kb. 150 oldalon rengeteg hasznos infó van. A külföldi könyvkínálat, meg hát végtelen, ebben nem fogok tudni mondani "legjobbakat" :)
  • Dynamic
    #16900
    Persze, hogy lehet. Automatenek hívják (File menü). Felesleges egyesével nyitogatni a képeket.
  • D4nY
    #16899
    Sziasztok!

    Egy vagy több jó kis oktatóvideót keresek typography témában.
    A fő gondom, hogy szép betűtípusokat használok de a szöveg mégsem úgy néz ki a képen ahogy kéne. Ez nagy gyengém, hogy elkészítek valamit amire aztán kéne egy kis szöveg, felirat stb de nem tudom rendesen kiválasztani a betűtípust és / vagy nem tudom jól elhelyezni. Ebben kéne segítsék, oktatóanyag. Fizetős is jöhet.

    Köszi.
  • zsolesz92
    #16898
    opacity 20%? :O

    actions - felvételre kattintasz, megcsinálod amit szeretnél, leállítod. akár bindelheted is, mondjuk F2-re, és minden képnél nyomsz egy F2-t..
    vagy biztos meg lehet úgyis hogy benyitja a kövit, rárakja, menti, ezt nem tudom.

  • repvez
    #16897
    olyan opálos tejuvegszerü hatást hogy lehet elérni ? vizjelet akarok csinálni,de olyat ami nagyon nem takarja ki a képet,de mégis látható, hogy van rajta vizsjel. ÉS hogy lehet autómatizálni a rárakást,mert 100nál több képre kéne.
  • Spészgószt
    #16896
    ha meg tudod csinálni, akkor mi a kérdés???
    nem értem...
  • RaZoK
    #16895


    na erre gondoltam :)
    és ezt meg is tudom csinálni

    bocs a smapért :D
  • RaZoK
    #16893
    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne:

    Hogyan lehet fénykép-és rajz (ceruzarajz) között, nyilván ugyan az a kép realisztikus átmenetet csinálni mintha a ceruza rajz félig ki lenne színezve fótó relalisztikusra, nem tudom értitek e. Valami orbitálisan profi anyagot kell csinálnom.

    Esetleg egy turor? Sajnos azt sem tudom, hogy keressek rá a neten
  • Atika :o)
    #16892
    Sziasztok nem tudja valaki a kepen lathato betutipus tipusat?

  • papi08
    #16891
    Köszönöm, megvan a megoldás! :)
  • Malakai
    #16890
    Be vannak kapcsolva a közelkeleti opciók. Type > Language Options
  • G_ArchAngel #16889