17220
  • netty29
    #14013
    T e tényleg nem érted??? Nem olvastam el a régebbi bejegyzéseket, minek is, ha egyszer biztos voltam benne, hogy a help-em nem került fel?! A többiek kérdéseire illetve válaszaira pedig nem voltam kíváncsi. Ilyen egyszerű. Látod, ez a baj, hogy ilyenekre használod ezt a fórumot....Nem áll feljebb egyébként, a támadásodat reagáltam le, nagyon egyszerűen. Természetesen nem lehet mindenki olyan tökéletes, mint TE..:)
  • Spészgószt
    #14012
    lol...csak azt nem értem a segítő választ miért csak az után olvasta el, hogy beírja még egyszer a et... még a "nem normálisok" is körbenéznek mielőtt kérdeznek... aztán még neki áll fentebb...
  • netty29
    #14011
    Köszönöm, igazán hasznos volt :) szép estét!
  • netty29
    #14010
    Kedves Mandwap!
    Milőtt előszeretettel gyaláznál itt mindenkit: lefagyott a gépem , amikor feltettem a help-et, ezért azt hittem, nem mentette, és ma, amikor volt 2 szabad percem, gondoltam felteszem a kérdésemet , amit ha jobban megnézel, nem " becopyztam", ezért volt fennt kétszer. A normális-nem normális témakörröl annyit, hogy nem is szeretnék sosem a normálisak közé tartozni, és természetesen nem fogok csodálkozni, ha TŐLED nem kapok segítséget, mert nem fogok alkalmat adni rá.
    VISZONT CONZERV-NEK KÖSZÖNÖM, ILYEN TAGOKKAL ÉRDEMES EGY FÓRUMOT MŰKÖDTETNI!Jóccakát
  • Spészgószt
    #14009
    NEM lehet rajta segíteni, max ha egy font editorral csinálsz! Ha ANGOL betűkészletet szedsz le ne is várd hogy ékezet legyen benne! Keress magyart és abban lesz ékezet!
    Vagy festesz rá utólag
  • MANOWAR
    #14008
    Szerintem tiszta hülye aki nem normális :D most komolyan elolvassa a neki szánt tutort majd újra bekopiza a helpjét, ha ugyan abban az időban tette volna fel oké.... csodálkoznak hogy nem kapnak legközelebb helpet ha valami gáz van.
    Thx Conzerv :)(helyette is)
  • nigthden
    #14007
    Joestet:)
    segitseg kene!! Ha betutipusokat szedek le PS-re az ekezeteket nem irja ki, lehet ezen segiteni?
  • Spészgószt
    #14006
    Robot e vagy?
  • pxxl
    #14005
  • netty29
    #14004
    Hola Mindenki!
    A kérdésem nem bonyolult, mégis szükségem van segítsége. Szóval ha egy tárgyy hátterét szeretném elhomályosítani, de úgy, hogy ne tűnjön úgym, mintha oda lenne vágva a tárgy, mit javasoltok? Lencsefolt szűrő, intelligens élesítsé, radír, és hogyan, milyen beállítások mellett?Mert eddig akármivel próbáltam vagy nagyon elkülönült a háttér az előtértől, vagy látszott hogy nem szépek a tárgy szélei. Vagy ezt nagyobb kézügyesség nélkül felejtsem el????
    Köszi a segítséget, szép napot mindenkinek.
  • yokel
    #14003
    Szia,

    Ha már CS4-et használsz, akkor használd is ki a lehetőségeit és csináld profi módon a dolgot. Első szabály mindig törekedj a flexibilitásra, vagyis, h később bármikor módosítani lehessen a beállításokat rajta, anélkül, h az eredeti képhez hozzányúlnál. Azon sosem szabad változtatni (ideális esetben).

    Íme az én tanácsom, h, h csináld:

    1. Pen tool-lal path-old körbe a tárgyat amit meg akarsz hagyni "élesen".
    2. Convert for Smart Filters (ezzel azt éred el, h a layer-re ráadott filterek/effektek értékeit dupla kattintással bármikor megváltoztathatod és ez itt a lényeg!
    3. A smart filtert a layeren kimaszkolod az 1. pontban megcsinált path-al.
    4. Végeredmény...

    És mindezt úgy éred el, h az eredeti képhez hozzá sem nyúltál, de a beállításokat később bármikor megváltoztathatod rajta!
    A lényeg a smart filter + mask!

    És mindez itt van képekben is:






    Remélem erre gondoltál és tudtam segíteni neked, ill. azoknak is akik nem is ismerték még ezt a módszert...
  • Evin
    #14002
    Nem hiszem, hogy programozók fordítanák, de tényleg kerülendő a magyar kiadás, sajnos már évek óta.
    Ha legalább 2 nyelvű lenne, hogy valamin rajtahagyom az egeret, akkor kiírja a másik nyelven.(persze korrekt fordításnál lenne jó)
  • pxxl
    #14001
    jah tényleg xD
  • Spészgószt
    #14000
    mert a szöveg amit leírt magyar PS : "Gauss életlenítés, lencsefolt hozzárendelés, radír" egyszer próbáltam én is de 2 perc után rosszul lettem!
    Miért mindíg a leghülyébb hozzánemértő programozók fordítják le, vagyis próbálják fordítani...nemhogy a felhasználókat kérnék meg rá...kicsit barátibb lenne!

  • pxxl
    #13999
    hogy jön ide a magyar ps? am undorító magyarul :D 1x megnéztem, aztán semmit nem találtam meg xD
  • Spészgószt
    #13998
    Ajj ez a magyar PS a sírba visz egyszer!
    Azt is tedd hozzá hogy a "toll" ezközzel rajzolja körbe!
  • pxxl
    #13997
    pl. körberajzolod a tárgyat, select - inverse (ctrl+shift+i), filter - blur - guassian blur (vagy hogy írják) 2-5 körüli értékkel
  • netty29
    #13996
    Hola mindenkinek!
    A probléma: CS4-et használok, ha szeretném elhomályosítani egy tárgynak a hátterét, melyik eszközzel lehet a legszebben, és hogyan? Gauss életlenítés, lencsefolt hozzárendelés, radírozzak ( és hogyan), mert a végeredmény mindig ugyanaz, nagyon látszik a tárgy élei mentén a retusálás.
    Köszi a válaszokat, szép estét!
  • eagleszem
    #13995
    http://videosmart.hu/video/adobe-photoshop-cs5-content-aware-fill
  • Spészgószt
    #13994
    Van valakinek grafikai tevékenységet elszámolni tudó cége???
  • Chryst64
    #13993
    vettem egy samsung 2243-at. kicsit hoszabb a valaszideje mint a tiednek, de sztem jo lesz. tudom a tied olcsobb lett volna, de ezt 2 reszletben tudom kifizetni. es helyben volt. majd egyszer lesz rendes monitorom. talan. ahogy kinez rohadt szerencsetlen idoszakom van. tegnapi rockbulin, ahol minden hetvegen fotozok, elloptak a felszerelesem.. ok, a gep megvan, ,ert fotoztam, de allvany + taska ugrott. es sajnos nem vagyok eleresztve anyagilag. Lehet meg a trust tabla sem lesz meg igy... tovabbi szep estet mindenkinek
  • Spészgószt
    #13992
    ha elolvasod a video alatti kommenteket mindenki ezt keresi!
    DE NINCS BENNE!
    Ez max valami plugin, de még annak is durva :D
  • oO VinyuS Oo
    #13991
    Ebben a videóban 0.50-nél lévő featuret belerakták végül a PS-be és ha igen hol találom meg?
  • MANOWAR
    #13990
    Chryst64 a trust táblákhoz már van normális zökkenő mentesen telepíthető win7-es driver ha esetleg azt választod. SyncMaster 2053BW-as monitorom van nincs vele problémám, de ez max 1680 x 1050 felbontást tud.
  • Spészgószt
    #13989
    Igen korábban azon dolgoztam, de mivel szükségessé vált a nyomdai színhűség és stock-ba is belefolytam így most egy EIZO SX2262W-n dolgozom. Nem csúcs kategória, de ez is faja a színek terén! Mivel 2db is kellett belőle így az ár is lényeges volt
  • Spészgószt
    #13988
    A felső menüben a "wiev" "proof setup" mire van állítva????
    Ott állítottad be a cmyk-t?
  • vinc3nt
    #13987
  • vinc3nt
    #13986

    Az a problémám hogy hiába kezdek új CMYK ablakban dolgozni a szerkesztés alatt a színpaletta rgb marad, és csak akkor látom a tényleges CMYK-s színeket amikor megnyitom például a kimentett JPG-t vagy bármit amibe kimentem.
  • Chryst64
    #13985
    ez hogy tetszene nektek? Samsung SyncMaster 2243NW
  • Chryst64
    #13984
    fotoretus es montazs legfokeppen
  • Chryst64
    #13983
    te ezzel csinaltad a munkaidat?
  • alph4
    #13982
    Kéne egy kis help. Színt szeretnék kicserélni, a replace color opcióval csinálom, de nem teljesen jó. Ugyanazt a színt kéne kicserélni, szemmel alig látszik ugye így CMYK-ban beírom (abban van az egész), de utánna mikor megnézem a színkód nem az, hanem random valami, tehát nem pontos.
    Valaki tudja mit kellene csinálni hogy jó legyen?
  • MANOWAR
    #13981
    Mozaik montázs 1
    Mozaik montázs 2
    Végeredmény
    Bár nem PS-os cuccok de ilyet nem is tud.(mielött meg kapnám az ész osztást én is : csak alternatívák.)
  • Spészgószt
    #13980
    Most mondtad el a tutorialt...
    fogsz egy nagyobb képet és rádobálod a kicsiket...
    ez valami montázs féle dolog lenne ha jól vettem ki a szavaidból, tehát ahhoz keress toturialt, vagy a layer-ek kezelésének nézz utána és menni fog!
  • balkq
    #13979
    Hali!
    Egy olyan képet szeretnék csinálni, hogy sok kisebb képet szeretnék rávágni egy nagy kép-háttérre, Az lenne a legjobb, ha olyan beütése lenne, mintha egy képre rádobáltak volna sok kisebb képet (remélem érthetően fogalmaztam:P) erre van valami tutorial? (PS3-at használok angol nyelven)
  • Spészgószt
    #13978
    kivéve ha jórészt játékra és filmezésre használod...mert ezek arra valók!
  • Spészgószt
    #13977
    Már a 2. sorban elbukott mind
    TN panel
  • yokel
    #13976
    21,5 inches Full HD felbontású, digitális csatlakozóval ellátott kijelzők
  • Spészgószt
    #13975
    ps-elni lehet bármin...a lényeg utána következik a felhasználásnál...
  • Chryst64
    #13974
    photoshoppolni kell