17220
  • NessieGraf
    #14053
    Szerintem Rounded Rectangle Tool és fent a Radiussal megadni, hány pixeles legyen a kerekítés. Ezt Path üzemmódban, amit pontosan a helyére lehet igazítani, majd jobb klikk a képen és Make Selection. Ekkor a lekerekített sarkú képrészlet másolható és oda teszi, ahova akarja.
  • yokel
    #14052
    1. Rectangular Marquee Tool
    2. Select\Modify\Smooth...
  • mathyas
    #14051
    Sarkok lekerekítése

    Hogy kell egy meglévő képnek a sarkait lekerekíteni?
  • NessieGraf
    #14050
    Lézerhez nem értek, de évek óta nyomtatok ilyeneket tintással. Hibátlan. A PS-ben van egy Print with Preview menüpont, ott be tudod állítani, hány milliméterre legyen az elejétől, hányra a bal szélétől. Ha azt állítod be, hogy középre tegye, akkor kiszámíthatod, mennyi a nyomtató margója, azzal csökkentve írd a számot mindig.

    Vágáshoz a legjobb, ha a valós margó is és a névjegy mérete is milliméterre kerek szám, mert azt nagy nyomdai vágógéppel is könnyű elvágatni. (Vágójelet tegyél rá!)

    A pontos beállítást a fordításhoz legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni, ha egy azonos méretű, de nem névjegyhez való vastagságú papír mindkét oldalára a vágójelet nyomtatod magában. Fény felé tartva látszik, merre kell igazítani (érdemes a két oldalon más színt használni pl: fekete / piros).
  • Lebowski
    #14049
    elsősorban bannerhez kell, másodsorban kell csak cshez.
  • Spészgószt
    #14048
    ez nem fog neki menni mert CS:S ben akar belőle spry-t ha jól sejtem....
    ott pedig csak alpha csatornásan fogadja el a képet mert különben mögé basz egy fehér vagy kék hátteret!
    Én azt javaslom youtube és nézz egy "CSS transparent spray" tutorialt ! van egy csomó!
  • Lebowski
    #14047
    köszönöm szépen!
  • Toto652
    #14046
    Csinálj a background-ból egy réteget (duplaklikk rá -> OK)
    Magic Wand (varázspálca :D), felül kapcsold ki a Contiguous-t.
    Kattints egy fehér területre -> Delete.
    Kész is van... hogy megmaradjon az átlátszóság mentsd TIFF-be vagy PNG-be.
  • Lebowski
    #14045
    sziasztok!
    nagyon kezdő vagyok photoshopban, és a tutorialok között sem találtam meg hogy kéne csinálnom, de lehet hogy csak én voltam figyelmetlen.
    van egy fehér alapon fekete grafikám, sima kétszínű. azt szeretném elérni, hogy a fehér része átlátszó legyen. 4-5 éve már sikerült megoldanom, de azóta elfelejtettem, ezért legyetek szívesek segítsetek!
    előre is köszönöm!
  • Mike at home
    #14044
    ok, köszi!
  • Spészgószt
    #14043
    ha megtaláltam volna beírtam volna!
    A 13. kerületben talán a dolmány utcában volt, de néhez mert szinte minden utcában van egy nyomda azon a részen... :P
    Egy fura újszerű irodaházban volt, de még cégtáblájuk se volt :)
    egy kis iroda volt 4-5 nyomtatógéppel...elég kihalt volt az iroda is valószínű már rég felszívódtak onnan :D gyanús is volt a túl olcsó ár...de leszarom megcsinálták... :D
    a lényeg hogy keress valami kis nyomdát...1000+1 van...
  • Mike at home
    #14042
    nem emlékszel kb hol volt?
  • Mike at home
    #14041
    nagyon humoros :(
    ilyenért járna vmi tockos
  • Mike at home
    #14040
    én is digitális nyomdára gondoltam, szimpla nyomtatóval nyomtatni ez esélytelen
  • pxxl
    #14039
  • karajjj
    #14038
  • yokel
    #14037
    Ha nem emléxel a nevére, akkor rá kell keresni...
  • Spészgószt
    #14036
    Nyomda!
    egyszerű nyomtatóval nem tudsz normálisat...
    Én is csináltattam egy kis 13. kerületi suttyó nyomdával, kurva jól megcsinálta zsebre 1500 ft volt 600 db asszem, de nagyon minimál az tuti! sajnos a nevére már nem emléxem :)
  • karajjj
    #14035
    az ilyen maszek kisnyomdákban még alkudni is lehet
  • pxxl
    #14034
    mindegy mit csinálsz, ugrálni fog a papír, úgyhogy vagy silányabb minőség occsón, vagy profi drágán. szvsz egy névjegy nyugodtan ugrálhat pár mm-t, de ha nincs nagy mennyiség, akkor körbe kell nézni pár digitális nyomdát, hogy melyik csinálja olcsóbban.
  • karajjj
    #14033
    nyomda?
  • Mike at home
    #14032
    a következő a gondom
    kétoldalasan kellene nyomtatnom névjegyeket
    hogy csináljam?
    egy átlag lézer ehhez nem lesz elég precíz
    arra gondoltam, hogy középre igazítva nyomtatok, de akkor sem biztos, hogy így jó lesz

    valami ötlet?
  • MANOWAR
    #14031
    ügyes vagyok a saját hsz-re válaszoltam mondom én hogy kifolyik....
  • MANOWAR
    #14030
    Holnap meglessük, ma már nem mert lassan kifolyik a szemem és thx :)
  • Spészgószt
    #14029
    Elsőre talán kipróbálhatod a layer blending módjának átállításával! Átpattintod "darken"-re + törölgetsz ha kell ...
  • MANOWAR
    #14028
    Srácok milyen technikát ajánlotok arra ha egy beszkennelt kézi rajzon csak a körvonalakat(pl fekete fehérnél az egész rajzot)akarom egy layerre rakni de a rajzban lévő fehér részek maradjanak ki?
    Digitáblával nem megy annyira mint papíron sajna.
  • kifli
    #14027
    meg lett oldva köszi Spészgószt :)
  • Spészgószt
    #14026
    Én megcsinálom neked most délután!
    (már csak a másik topig miatt is)
  • Toto652
    #14025
    Több gond is van a képpel.
    Elég romlott jpg, ráadásul nem átlátszó. Ilyen esetben én azt csinálnám, hogy berakom illustratorba és vektorizálom a Live Trace-el.
    Eztán akár 128 cm-es is lehet minőségromlás nélkül :)
  • Toto652
    #14024
    Tényleg a megfelelő helyre tedd... nekem a második kifejezetten tetszik :)
  • kifli
    #14023
    valaki megtudná azt csinálni nekem, hogy ennek a képnek a szélessége 9cm legyen, és ne romoljon sokat a minőség? :)



    Megcsináltam hogy átméreteztem, de egy pólóra lesz, és szerintem így nem nézne ki jól...
  • LaliK
    #14022
    Ide
  • Spészgószt
    #14021
    gáz !
  • Dobronski
    #14020
    betegek
  • playstation9
    #14019
    Hello Mindenkinek!
    Szerintetek milyenek a képek?

    Wind And Mac VS Linux
    Octopus :D
    PC-Performance
  • Spészgószt
    #14018
    mégsem...
  • MANOWAR
    #14017
    Neked is szép napot netty29!!!
  • netty29
    #14016
    Szia!

    Igen a lényeg, hogy megkaptam a helpet. Nem sokat jártam még erre, abszolút időhiányban, de akkor igérem, hogy innentől sűrűbben látogatom az oldalt, és ha tudok segítek én is, bár még eléggé kezdő PS-s vagyok...
    Szép napot
  • LaliK
    #14015
    Rendben, megkaptad a helpet. Nem kell itt támadni senkit... Mindenki tudja hogy ki mennyit tesz a fórumozók kérdéseinek megválaszolása érdekében. Én még nem láttalak itt szóval Te még nem tudod. Manowar-nak részben igazat adok, mert ugye senki nem tudta hogy lefagyott a gépet és ezért tetted fel mégegyszer a kérdést és elhiheted elég sok tag jár ide úgy hogy feltesznek egy kérdést, aztán valaki válaszol rá de nem érti/nem erre gondolt és bemásolja mégegyszer ugyanazt. Szóval a lényeg hogy segítettek. Ha lehet, akkor innen ON.
  • Spészgószt
    #14014
    köszi...alap...