17220
  • Spészgószt
    #13973
    mire kell a monitor?
    nekem van egy 20"-os Samsung 206BW a szekrényben...25é a tied!
  • Chryst64
    #13972
    OneonMask eleg jo szerintem, en azt hasznalom regota

    Mas: behalt a monitorom, szerintetek milyet vegyek? kb 40k maradt a kotsegvetesbol
    hardereket nem vagom...
  • repvez
    #13971
    Köszi szépen müködik a dolog .
    Igen egy játékbol szeretném a texturákat javitanni vagy uj skit késziteni hozzá
  • Spészgószt
    #13970

    Mint azt mondtam én Vertus fluid maszkot használok az JÓ csak mintha körülményesebb lenne mint a többi, amiket láttam neten demókban.
    Sajna ez külön működő program és addig nem látom az eredményt PSben míg be nem fejezem a melót a kivágással, aztán be kell zárni és ha módosítani akarok, akkor nincs visszaút, illetve korlátozottabbak a lehetőségek (histori brush, és radír :D ) Gondolkodom még az Onone Mask Pro4 en, vagy párom hülyéskedik a Topaz ReMask-al, azoknál viszont a kijelölés körülményesebb, illetve a Vertus éleket ismer fel azok alapján dolgozik (ezt tudom a többit nem ismerem). Mondjuk ez meg is nehezíti a dolgom fehér háttéren fehér csíkos ing esetén , de egy kis kézügyességgel mindent meg lehet oldani....
  • Toto652
    #13969
    Szerinted melyik a legjobb?
  • Met
    #13968
    Path áthúzható Illuba tálcáról és az vector lesz.
    De érdemesebb Illuba (vagy Corelbe) összerakni mert vektoros anyagból tudsz pixeles képet menteni fordítva nem nagyon...
  • Spészgószt
    #13967
    egy kis érdeklődés...
    Szerintetek melyik a legjobb, ill legjobban használható mask/extraction/cut out plug-in mostanság.
    Én Vertus fluid mask3-at használok, de egy kicsit körülményesnek tűnik...gondoltam körbenézek, mik vannak még, vagy ki mit használ...
    A netes hirdetéseknek nem lehet hinni mert mind azt állítja, az ő terméke a legjobb a piacon
    600 plug-int meg nincs kedvem végigpróbálgatni, kiismerni ... ha van itt olyan aki nap mint nap használ valamilyet és azt mondja róla hogy gyors és pontos pl. haj kivágásnál (a kedvencem) azt kipróbálom...
  • Spészgószt
    #13966
    hopp ez igaz...
    akkor max megnyitja az összes képet megcsinál mindent rajta és a végén saját magad bezárogatod és "save as"-eled
  • pxxl
    #13965
    nem, PS nem tud vekrotoros képet menteni. érdemesebb illustratorral próbálkozni
  • karajjj
    #13964
    azért kérdeztem, mert akkor abban csinálom meg, ha nem lehet
  • pxxl
    #13963
    vektorosan PS-ből? na az érdekes lenne :D

    max vekrorizálni próbálhatsz illustratorban.
  • karajjj
    #13962
    psd-ből tudok valahogy vektorosan menteni?
  • pxxl
    #13961
    action-al nem tudsz "save as, más néven" dolgot csinálni.
  • Spészgószt
    #13960
    Ezt egy egyszerű actionban megtudod csinálni PS ben.
    az action palettán new elindítod a felvételt és megcsinálod 1 képen amit mondtál, a végén stop! :)
    Aztán kötegeled az összes képet amit vágni akarsz és mehet rá az action az egészre!
    nem kell ehhez plug-in!
  • joebacsi
    #13959
    Tud valaki olyan programot, vagy ps plugint, amivel egy nagy képet lehet kettévágni középen, és elmenteni két külön file-ként automatikusan, előre megadott minta alapján?
  • yokel
    #13958
    DDS Plugin for Photoshop
  • MANOWAR
    #13957
    Csak nem játékot fordítasz?
    Remélem Ez és Ez segít a munkádban.
  • repvez
    #13956
    mert szerinted ezt a lépést nem tettem meg elötte mielött ide irtam volna?Képzeld feltettem a 2.0 a 2.1 -es verzioját is eggyikkel sem nyitotta meg a DDs fájlaimat meg találtam egy másikat de az meg fizetös és kiprobálható verzioba meg vizjelet rak a konvertált képre ami igy használhatatlan lesz .
    Egyéb épitö hsz?
  • Spészgószt
    #13955
    Katt IDE !
  • repvez
    #13954
    van a PS3-hoz valahol DDS plugin vagy honnan tudok olyan progit leszedni amivel a DDS fájlokat át tudom convertálni hogy PS-el tudjam szerkeszteni oket majd vissza DDS-be?
  • pxxl
    #13953
    picasa
  • MANOWAR
    #13952
    saját galériádba itt az SG-n is feltöltheted ezt a pár száz KB-ot.(de lehet png-t nem enged meg kell lesni)
  • Toto652
    #13951
    http://kephost.hu/
  • LaliK
    #13950
    Ezt nem hiszem el... valaki mondjon már egy olyan tárhelyet, ahonnan nem törlik a képeket 1 hónap alatt. Minden hónapban elmegy a banner
  • karajjj
    #13949
    na közben megtaláltam, szóval nem kell, de azért köszi
  • karajjj
    #13948
    megköszönném, ha átküldenéd privátban
  • pxxl
    #13947
    még van Helvetica 95 Black is
  • pxxl
    #13946
    HelveticaNeuePR Blk (Med, Lt) van ha gondolod :)

  • karajjj
    #13945
    valaki nem tudna rajtam segíteni egy Helvetica 93 Black Extended nevű betűtípussal?
  • Toto652
    #13944
    Most hasamraütöttem és összedobtam egy perc alatt valamit:
    Ilyesmire gondolsz vagy hogy?

    Kép címe: Béla, Józsi és a két Elemér :D
  • Spészgószt
    #13943
    Nem ártana valami pontosabb meghatározás, mert ez így elég nehéz....
    vagy beteszed őket egy nagy képre aztán crop egy négyzetet a közepéből :D
  • Toto652
    #13942
    "hogy összesen egy négyszöget alkossanak"???
    Ezt a részét nem értem... o.O
  • FOT3
    #13941
    Köszi a segitséget de sajnos kiderült, hogy a videókártyám (ati radeon 9600 pro 256 mb) nem fogadja el sem a cs4 sem a cs5 (régi már a videókaresz :D) :S
  • Chryst64
    #13940
    szerintem elobb allitsd be, hogy van 3d tamogatas a videokarin. a CS4 settingsben kell lennie valahol.
  • netty29
    #13939
    Szia mindenki!

    Biztosan nevetni fogtok, s kérdésem olyan egyszerű lesz. Úgynevezett fantáziaképet tudok csinálni PS4-ben, viszont én egy egyszerű montázst akarok 4 darab képből, méghozzá úgy, hogy összesen egy négyszöget alkossanak.De nemt találom, hogy hol tudom mindezt megvalósítani.
    Ha valaki leírná tőszavakban, megköszönném.
    Üdv:
    Antónia
  • Met
    #13938
    esetleg
  • MANOWAR
    #13937
    FOT3 Itt próbáld meg feltenni a kérdésed hátha tudnak segíteni.
  • MANOWAR
    #13936
    Tb-6300 (Trust)-om van (ha jól tudom a geniusokban és a Trust-okban ugyan az az elektronika van), Wacom minőségibb és persze precizebb és több mindent tud pl dőlés érzékelés. CS5-el már sokkal jobban lehet vele (trust)dolgozni, mert nem csak a saját progiján át tudod configolni.Radír nincs a toll másik végén de két gomb van rajta.Win 7-es alá rémálom felrakni (legalábis nekem)Xp- alatt tökéletes.A legelső próbálkozásom cerka után táblán ilyen lett. A fő problémám a CS4-ben annyi volt, hogy nem adta vissza egy ceruza minden tulajdonságát: erősebb nyomásra vastagodik a vonal ez megvan de erősebb nyomásra a ceruza(hb-sok)sötétebb vonalat is hagy.Lehet én nem tudtam hol lehet beállítani a cs4-ban de cs5-ben már a menüsorban van mind kettő.
  • FOT3
    #13935
    Valaki létszíves válaszoljon mert nagyon kéne a 3ds menu.
  • Toto652
    #13934
    Végül is... egy biztos, Genius-t semmiképp ne vegyél, túl drága ahhoz képest milyen sz*r :P
    Még itt van ez meg ez.
    Érdemes körülnézni a Pixmanián...