17220
  • NighTMare01
    #14175
    Vagyis azt szeretném, hogy ne olyan legyen mint a képen :D
  • NighTMare01
    #14174
    Sziasztok! Hogyan lehet megcsinálni, hogy gyorsmaszk módba "egységes" legyen az ecset erőssége? Ugyanis ha ecseteléssel jelölök ki valamit akkor a jelölés erőssége változhat. Pl. háromszor rákattintok az ecsettel a kijelölendő dologra és folyamatosan erősödik a kijelölés (először halvány, közepes majd erős) Azt szeretném, hogy egységesen erős legyen a kijelölés mert közbe bezavar :) Remélem értitek mire akarok kilyukadni :)

    http://noob.hu/2010/11/21/kijeloles_0.jpg

    Linkeltem egy képet ezen biztosan rájöttök mit szeretnék.
  • MerlinW
    #14173
    Belefutottam. Aranyos és hasznos:)
  • netty29
    #14172
    Már miért ne lehetne portrén textúrát változtatni??? Nekem van egy fotóm, ami pályázatot nyert ilyen változtatással...sztem aki PS guru, az ne szóljon a fotózásba bele...
  • Spészgószt
    #14171
    jah és a magyar PS-t hanyagolnám!!! Elcseszett egy fordítások vannak rajta!
    Jobban jársz (sokkal) ha az angolon tanulsz meg!
    Nem mellékes, hogy a tutoriálok nagy része sem magyar legalábbis a jobbak :) vagy ha magyar akkor is angol ps-t használnak és nem fogod érteni! órákig keresgélheted a kocsog magyar menüpontokat....
  • Spészgószt
    #14170
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    ha ilyesmire gondolsz és nem értesz hozzá akkor inkább valami Plug-in-t keress amivel LEHET efektelni ps tudás nélkül is!
    A portrék retusálása nem 2 hetes ps tudást igényel! XD
    Az "efekteket" a leyerek okos használatával tudod elérni! azok amiket te mutattál lófaxra se jók :)
    mint mondtam NÉZZ tutoriálokat!!!! hasznos! és tuti lesz olyan is amit te szerenél...!
  • bbeni93
    #14169
    Igazából pár hete használom a PS-t...

    http://www.kephost.com/images3/dr9522s6hw9g00zp7iuq.jpg

    Mint mondtam volt egy natúr képem és ezzekel próbáltam feldobni ami a képen is látható. Csak sajnos 1-2 lehetőség volt ami igazán tetszett belőle... Azt hittem hogy lehet külön letölteni ilyen effekteket vagy nem tudom minek nevezik ezeket... Valamit biztosan keverek igazából csak szerettem volna több ilyen effektelési lehetőséget.

    Úgy képzeltem el, hogy letöltök ilyen effektet valahonnan, és a leguruló fehér ablakban végén ott lesz pluszba hogy mit tudom én "ezüst metál" és ha rákattintok akkor átrakja a képet ilyen szürkés képre mint a neonfény átrakja neonos kékre.

    De biztos hülyeség amit írok csak én így képzeltem el ezt az egészet :D
  • Spészgószt
    #14168
    Még miníg nem értem te mit akarsz!
    Ezt sehova nem kell másolni, hanem egy layer-re teszed és úgy dolgozol tovább a képpel, vagy edit- define pattern és lesz belőle pattern amivel ki tudsz tölteni tereket vagy megadhatod a stamphez stb...de az már pattern(ami nem textúra :D ) de még sok máshogy is lehet használni....
    de jobban jársz ha inkább tutoriálokat nézegetsz hogy lehet efektelni egy portrét me úgy látom nem állsz a helyzet magaslatán PS ügyileg (hova kell másolni...stb)!
  • bbeni93
    #14167
    Mert különlegessé lehet tenni a portrét vele :)

    Vannak nagyon egyszerű képek és nagyon különleges képeket kihoztam belőle.

    Igen, erre gondoltam. Le is töltöttem egyet, csak azt nem tudom, hogy hova kell bemásolni ezeket a .JPEG képeket :) TÖbbet már nem kérdezek már csak ez az egyetlen rejtély ezügyben :)

    köszi
  • Spészgószt
    #14166
    neharu de most én vagyok hülye vagy nem tom de nem értem, ehhez az effekthez minek textura?!
    Nameg portéhoz?????
    A textúra nem erre való, vagy esetleg új bőrt akarsz neki? de azt se így kell... :)
    de ha te minden áron textúrázni akarod, akkor esetleg ITT nézz szét!
    de van 6 milló egyéb oldal is...
  • bbeni93
    #14165
    Nem egyre gondolunk szerintem, márha az én hozzászólásomra reagáltál :)

    Nem háttérnek kell, hanem magára a képre effektként. De hogy érthető legyen, vázolom :) Kerestem googlen egy mintaképet:

    http://files.blogter.hu/user_files/15126/02252006_google_girl.jpg

    Szűrő -> Textúra -> Neonfény textúrával módosítva:

    http://www.kephost.com/images3/z49oldzkqnp7qpy6lfmu.jpg

    Nos erre gondoltam :D Csak nem tudom hogy vannak-e ilyenek pluszba a neten, mert az alap felhozatal nem valami jó... mert eddig nem találtam, csak ilyen ecsetes cuccokat stb.
  • Spészgószt
    #14164
    A textúrák túl kicsi felbontásúak modellek mögé, meg amúgysem arra valók hogy háttérnek használd őket, max építgetni tudsz belőle, ha ügyes vagy!
    Ne texturát keress hanem backgroundot, vagy pattern-t !
    kb vagy 200at csináltam a héten, nekem elhiheted!
  • bbeni93
    #14163
    Köszi, akkor valamit kevertem.

    Nem ecset kellene, hanem egy alapképre rányomhatok egy ilyen effektet és 1 mp alatt átváltoztatja a kinézetét, pl ilyen mozaikszerű lesz a kép. Szűrő -> textúra között vannak ilyenek. Gondoltam hogy lehet még külön ilyeneket letölteni?

    Vagy az ecsettel lehet ezt megoldani, valamit biztosan keverek...

    Ha valaki tudja mire gondolok akkor adhatna linket mert googlén mindig valami másra találok rá..

    előre is köszi.
  • LaliK
    #14162
    A *.abr fájlok Brushok, nem megnyitni kell őket, hanem bemásolni: C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS4\Presets\Brushes\. Aztán ha elindítod a PS-t, a Brush tool-ra kattintva tudod betallózni (load) az ecsetet.
  • bbeni93
    #14161
    esetleg ha valaki tudna megdobhatna egy normál linkkel, ahol találhatók ilyen textúrák, bár lehet csak én vagyok béna és jó az oldal csak nem tudom használatba venni a textúrákat :S
  • bbeni93
    #14160
    szerk.:

    Kevertem, ezaz oldal címe:

    http://designm.ag/resources/photoshop-texture-brushes/

    (a másik oldalról csak .jpg fájlokat kaptam betömörítve)
  • bbeni93
    #14159
    Üdv! Valaki eltudná nekem magyarázni a letölthető textúrák használatát? Főleg portrékhoz szeretnék valami egyedi megjelenést, PS-ben találtam a textúrák között egy Dombormű textúrát de ezaz egy ami alapból jól néz ki a többi elég gagyi.

    Találtam egy oldalt ahonnan lehet letölteni textúrákat, de letöltöttem és tovább nem jutok...

    Itt az oldal címe: http://www.texturewell.com/page/2/

    Letöltöm, kicsomagolom és kapok egy "ABR fájlt" megnyitom megnyitja a PS-t de tovább nem jutok? Lehet hogy berakta valahová, de a textúrák között nem találom... Valahova be kellene talán a ps mappájába másolni?? Egyszerűen nem jövök rá?

    Vagy ez talán csak betűformátumok vagy én nem értem... lehet hogy összekevertem valamivel...
  • pxxl
    #14158
    100K + általában 40-50C elég, de van aki 80-at kér, vagy 40C+20M. Cián legyen mindig többségben, sárga nem kell egyáltalán bele. ennél többet felesleges, 200% körülire vagy főle meg felesleges menni, mert lehúzódik a festék nyomás közben :) 400% esetében meg a nyomda közelébe se menj, mert a gépmester le fog vadászni :D
  • karajjj
    #14157
    megoldva, megmondták a nyomdából, hogy milyet kérnek :D
  • karajjj
    #14156
    nem tudja valaki, hogy a CMYK-ban mi az igazi fekete kódja? mert tudom, hogy van tiszta fekete és mélyfekete és a nyomdai anyagban sajnos nem mindegy :S google-ben most hirtelen nem találtam meg, gondoltam hátha itt tudja valaki
  • playstation9
    #14155
    Hi!
    Legegszerübb módja szerintem.. hogy leszedsz egy neked tetsző BRUSH-t... majd Linkeled a szövegre.. és leveszed a réteg Opacity értékét monjduk 50-60%-ra..(Ha netán még szépíteni akkorarod a mintát akkor Jobb gomb\Blending Option) (én igy oldanám meg)
    De javítsatok ki ha rosszul mondtam valamit vagy ha rossz megoldás lenne
  • LaliK
    #14154
    Le van írva hogy a tutorial nem tartalmazza a szövegben lévő mintát :D
  • kalikim
    #14153
    Tudom, hogy le van írva, mivel az alapján csináltam. Viszont a szöveg mintája mégsem akar összejönni. :(
  • Spészgószt
    #14152
    ott van leírva minden a (#14079 hsz ben), mit nem értesz?
  • MANOWAR
    #14151
    Itt?
  • kalikim
    #14150
    Sziasztok!
    Nemrég volt egy kérdésem (#14079 hsz), amire sajnos nem kaptam választ. Legyetek szívesek nézzétek meg és ha van valami javaslatotok, kérem hogy írjátok meg! Előre is köszönöm!
  • kifli
    #14149
    időközben potyogott a vakolat? :D

    Vagy hova tűnt az egyik ablak alol a sötét rész?
  • MANOWAR
    #14148
    Gyors döntés jó döntés?
  • Kovács legény
    #14147
    na megvan, már megy a szoktatás már most imádom okos és kényelmes kis cucc:)
  • MANOWAR
    #14146
  • Spészgószt
    #14144
    Jó döntés!
  • Kovács legény
    #14143
    Köszi! próbálgattam én a hajtogatást, de ott nem lehet zoomolni így passzoltam, hogy a gyakorlatban milyen lehet.
    wacom A5 lesz szerintem a tuti.
    köszi még1*!
  • pxxl
    #14142
    én is így A5 méretben gondolkoznék, már egy ideje tervezem h veszek egyet, de mindig közbe jön valami :/
  • MANOWAR
    #14141
    Becsapós a dolog mert amikor rajzolsz vele a monitort nézed :) pl: amikor az alap (nagyoló)rajzot csinálod az elején kisebbre veszed a kép méretet, hogy egyensúlyba legyenek a dolgok rajta.Amikor meg rajzolsz akkor sem a 100%-os méretett nézed hanem ránagyítasz egy kicsit az adott területre hogy jobban kidolgozhasd stb stb el kell sajátítani 2 hét kellett nekem is, hogy megszokjam nem oda nézek ahova rajzolok. Szvsz elegendő az A5-s aktív felületű, az A6-os valóban felejtős nagyon kényelmetlen a rajzolás vele, nem is tudom mihez kellhet (esetleg tervezésben CAD-es cuccokhoz).
  • MANOWAR
    #14140
    Még annyit hozzá fűznék, hogy most már van teljesen jól működő WIN7-es driver a trustokhoz.
  • pxxl
    #14139
    hajts félbe egy rajzlapot 2x, aztán akkora az A6. sztem kicsi. legalább is én nem szívesen vennék akkorát :)
  • MANOWAR
    #14138
    Kovács legény
    Ez esetleg segíthet a döntésben.
  • Kovács legény
    #14137
    Üdv!
    Tabletet szeretnék venni,
    ezt néztem ki wacom bamboo pen&touch
    kérdés megéri a plusz 20-30K-t az A5 az A6hoz képest? Nagyon kicsi A6on rajzolni?
    Meg néztem a Trust TB-7300 Wide Tabletet ez 30K körül mozog kb A4méret
    na erről nem tudok semmit. Szar nem szar? Ár-érték arányban jobban megéri mint a wacom, vagy wacomon kívül ne nézzek mást?
    A segítséget előre is köszi!
  • playstation9
    #14136
    Hi! Valaki el tudná nekem E-mailen keresztül küldeni a PS CS5 x64 Angol fájljait?
    ez kellene: en_US itt található: "C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5 (64 Bit)\Locales\"
    Elöre is köszönöm..
    Magyarul nem az igazi :)
    Címem:
    [email protected]
  • netty29
    #14135
    Azt én is tudom, hogy 5 mp megkeresni,a baj az, hogy ezek a tutoriálok nem érthetőek.Lehet , hogy velem van a gáz, de van hogy elmagyaráz 5 ember valamit, és nem értek semmit, a hatodik ember magyarázata pedig felvillant bennem mindent, mert mondjuk az előző ötből kimaradt egy logikai lépés.
    Ezért kérdeztem , hogy ki vágja a témát, de akkor lehet, hogy itt nem sokan dolgoznak cs5-tel..