17220
  • PrisonMan
    #14215
    köszi
  • yokel
    #14214
    Na jó, tényleg kiszedtem...

    Így munkaidő vége előtt levezetésként ennyire futotta!
  • NessieGraf
    #14213
    Ahogy elnéztem, van a szöveg rétege. Fölé teszed a virágmintás textúrát (nem brush!!!). Kijelölöd a szöveget (ctlr+klikk a layer ablakban a szöveg rétegre).

    Layer -> Layer mask -> Reveal selection = csak az látszik a textúrából, ami eredetileg betű. Ezt tudod rétegmóddal kedved szerint módosítani, hogyan látsszon a szövegen. A rétegmódokat a Layer ablakban, vagy a Blending options beállításoknál tudod módosítani. Érdemes tudnod: fehér és fekete színen nem minden rétegmód látszik, ezért én szürke árnyalatú betűszínt használnék (az nem torzítja a textúra színét).
  • PrisonMan
    #14212
  • pxxl
    #14211
    jah az teccett nekem is :D xD
  • MANOWAR
    #14210
    Persze, hogy gázos ezért nem kapott képet. Meghát amúgy is szar az eredeti kép, sőt minek eltüntetni azt a poharat biztos nem egy csokor virág van a kisujja meg a gyűrűs ujja között (elhiszik hogy gitározik).De a buli hordó akkor is viszi a prímet én visítottam rajta :)(azt hittem tényleg kijavította)+ melóhelyen néztem meg :) a többiek meg engem :)
  • pxxl
    #14209
    szar ügy, mert nem lehet megcsinálni. vagyis megoldható, de ronda lesz. legnagyobb probléma az ujjak berakása. testet, testrészt a legnehezebb retusálni, általában nem is szokás, mert hamar elmehetnek az arányok :)
  • MANOWAR
    #14208
    szegényke agya forr a dühtől, de akkor is jóóóóóóóóó.
  • pxxl
    #14207
  • Spészgószt
    #14206
  • yokel
    #14205
    Na jó, eltűntettem a poharat...
  • yokel
    #14204
    Arra ott a PS! Vagy nem erre való?
  • pxxl
    #14203
    olyat keress amin van 5cm bemozdulás
  • yokel
    #14202
    jaja
  • Kovács legény
    #14201
    kő még egy kép amit rá lehet vágni a pohár helyére oszt jóság
  • kalikim
    #14200
    Nagyon köszönöm a választ, viszont az az igazság, hogy mivel én még csak mos ismerkedem a PS-sel, így sajnos nem tudom hogyan kell linkelnem a szövegre. Kérlek írjátok meg! Előre is köszönöm.
  • Spészgószt
    #14199
    lol
    Legjobb barátom a C.A.F. de azé ez durva :))))
  • pxxl
    #14198
    azért a cs5 sem képes mindenre...
  • PrisonMan
    #14197
    Sziasztok! CS5-ben Content Aware-rel próbálkoztam ezen a képen kivenni a poharat a gitár elől de nagyon nagyon összemaszatolja. Tud valaki segíteni?

  • Dobronski
    #14196
    köszönöm, akkor megpróbálom az illustrator-t
  • pxxl
    #14195
    miért nem húzol be 2 segédvonalat?
  • LoDMaSt
    #14194
    Engem is alapból, csak most olyat kéne csinálnom, hogy azonos középpontú körgyűrűket vágok ki egy képből, amiket elforgatok utána, és így tudom, hogy honnan kezdjem. :)
  • Met
    #14193
    Az Illu, valalmi inteligens guide vagy mi a neve, engem zavar :)
  • LoDMaSt
    #14192
    Sziasztok, egy gyors kérdésem lenne, hogy PS-ben hogy tudom megcsinálni, hogy a layerek-nek mutassa a közepét? Emlékszem, hogy egyszer régen láttam olyat, hogy a layeren keresztbe futott egy 2 átlós vonal, és ahol metszették egymást, ott a közepe. Vegy AI ben volt ez? Köszi!
  • Klon
    #14191
    kinek a pap, kinek a papné :)
  • pxxl
    #14190
    én gyűlölöm. sokat szívtunk vele melóhelyen amikor abban hozták a munkákat. többször is újra kellett csinálni a melót, mert elfelejtette menteni, vagy mentett egy nagy üres doksit, egyesével többszáz képet rgb-ről cmyk-ra állítani, pdf-et írni úgy, hogy néha hibásan írta meg, rossz mérettel...nem nyomdába való.
    2 dolog amit szeretek benne, az 1. vonalkód gyártás, 2. ívre írás. tudom a ps is tud ívre írni, de a corel szebben sztem.
  • Klon
    #14189
    sztem meg nem rossz a corel... én spec jobban szeretem mint az illustratort, még a bug-ok ellenére is.
    bár lehet csak azért, mert ezzel kezdtem, ezt szoktam meg.
  • pxxl
    #14188
    az a lényege, hogy nem képpontokkal írja le a képet, hanem vonalakkal, amiket "újraszámol" ha felnagyítod, ezért nem esik szét a kép óriási méretekben sem. hátránya, hogy nehezebb (sztem) jó grafikát készíteni vele, és sosem lesz olyan szép, mint egy pixeles kép. kevesebb effektelési lehetőség van pl. lehet vektorizálni képeket, de azok általában elég silányak lesznek (256 szín), csak kimondottan ilyen célú anyagba érdemes berakni, ahol nem gáz a rondább grafika.

    leginkább logók készítésére jó, speckó grafikákhoz pl. grafírozáshoz, plotterekhez, matricázáshoz kell használni vagy olyan grafikákhoz, ami nem túl bonyolult (szöveg, 1-2 színátmentet, egyszerű rajz, ábra), de nagy méretekben kell majd használni (óriáspakát pl)
    egyszerű nyomdákban nem szokás használni, soha nem tördelünk könyvet, füzetet vektoros programban!

    legelterjettebb (sajnos) a corel család, de inkább az illustrator-t használjad, az sokkal jobb, és nincs benne millió bug :)
  • Dobronski
    #14187
    A vektor grafika lényege mi lenne? Azt tudom, hogy a raszterrel ellentétben itt matematikailag van "leírva" a képfájl, és ezért nem romlik a minősége ha felnagyítjuk vagy valami ilyesmi, de hol szokás használni. Meg eleve hogy kell csinálni?

    Bocs a noobish kérdésért.
  • watto
    #14186
    OH megtaláltam és kész is a logo, köszi a helpet :D
  • watto
    #14185
    Kössz, de valamiért nem működik. Emlékszem valamit csinálni kellett még vele anno, vagy nem tudom, de nem érzékeli.
  • LaliK
    #14184
    C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CSx\Presets\Brushes\
  • watto
    #14183
    Heyho, rég pseltem, de msot meg jött hozzá a kedvem, és csinálnék magamnak 1 logot, de elfelejtettem hogy kell brushokat beranki? Leírná valaki hova kell másolni? Előre is köszönöm.
  • NighTMare01
    #14182
    Igen, azaz :D
  • yokel
    #14181
  • NighTMare01
    #14180
    szerk.: megtaláltam :D opacitás melletti cuccost húztam fel maxra már jó :)

    Azért köszi
  • NighTMare01
    #14179
    Nem erre gondoltam.

    http://noob.hu/2010/11/22/asd456.jpg

    Az elsőn a kijelölés hol halványabb hol erősebb...

    A másodikon mindenhol egységesen keményen jelöl ki. De ezt úgy értem el, hogy háromszor kattintottam a kijelölésnél folyamatosan, mert nem tudom melyik opcióval lehet ezt bekapcsolni.
  • Spészgószt
    #14178
    egységes legyen??? mármint a szélei felé ne "halványodjon" ? vagy hogy gondolod, Mert akor nem csak az opacitást, hanem a keménységet is fentebb kell venni! De az is lehet be van kapcsolva az airbrus mód!!! a Flov melett van egy kis nyomi airbrush ikon azt kapcsold ki!!!
  • NessieGraf
    #14177
    Nem látom, mit jelöltél ki és hogyan a képen. A képed maga egy eléggé semmilyen kevert szín, ahol a rózsaszín és a szürke keveredik. Ezt szín alapján jelölni akkor se lesz egyszerű, ha maximális precizitásra állítod.

    Ha szín: én szoktam kicsit csalni. Másolom a képet új rétegre. Ott megnézem mit lehet tenni kontraszt, szín, stb. állítással. Durva esetben akár a fekete-fehér képig elmegyek. Az új rétegen jelölök, a kijelölést az eredetin használom.
  • playstation9
    #14176
    Az ecset opacity értékét tedd 100%ra. .